Servočerpadlo Mondeo IV

Moderátor:phofy
Odpovědět
trogar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 31.08.2008 11:27

Servočerpadlo Mondeo IV

Příspěvek od trogar » 11.09.2013 08:04

Rád by som poprosil o radu. Asi pred 3 týždňami som si uvedomil, že riadenie nejde tak plynulo ako predtým. Mal som pocit, ako by som mal podhustené predné pneumatiky. Nakoniec som zistil, že mám prázdnu vyrovnávaciu nádržku na olej do serva. Dolial som ju na MAX a pozrel som auto zo spodu, pričom som nezistil žiaden viditeľný únik oleja. Ale olej stále klesal. Včera som dal dolu spodný kryt motora a zistil som, že zástrčka, ktorá je na tele serva a predpokladám, že to je napájanie elektročerpadla, je plná oleja. Nemáte s touto závadou niekto skúsenosti? Myslíte si, že je možný repas, resp. je potrebná výmena. Mám mondeo 1,6 ecoboost, r.v. 2011, 27 000 km. Zástrčka je označená červeným krúžkom. A okrem toho mám ešte jednu otázku. Na spodu serva je kryt s tesnením (na obrázku označený žltou šípkou), ktorý je k telu priskrutkovaný. Myslíte si, že v priestore pod ním je riadiaca jednotka serva, alebo je to taká olejová vaňa?
Přílohy
Servo Mondeo.jpg

trogar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 31.08.2008 11:27

Re: Servočerpadlo Mondeo IV

Příspěvek od trogar » 25.10.2013 13:32

Aj napriek tomu, že nikto nereagoval, ukončím túto tému mojou skúsenosťou. Po vykonaní diagnostiky v servise FORD bolo zistené, že v uvedenom prípade pripadá do úvahy iba jeden spôsob riešenia a to výmena čerpadla. Vzhľadom na skutočnosť, že v prípade elektrického čerpadla je repas problematický, dal som si vymeniť čerpadlo vo Ford-e. Cena spolu s prácou 910,- €, pričom mi bola zohľadnená spoluúčasť Ford-u vo výške 30 % a to vzhľadom na vek auta ako aj najazdené kilometre. Takže celá sranda ma vyšla na 650,- €.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů