Nerovnost... klepání

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 27.02.2015 10:20

Díky mockrát za odpověď, dobrej nápad, rozeberu to, namažu styčnou plochu kastle vs. uložení vazelínou, vrátím zpět... Jakmile to přestane vrzat, tak bingo... Až to zase začne dělat, dám tam nové... Jestli to nepřestane vrzat, tak nevím..:-)
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od Slid » 27.02.2015 10:31

Kazdopadne pokud ti mechanik misto monroe dal starline, tak bych ho jel radne profackovat.
Tohle je svinstvo nejvetsiho kalibru, misto znackoveho dilu co jsi chtel, namontovat nejvetsi shit co existuje v autodilech, pocitej ze ta pruzina bude unavena mnohem rychleji.
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 27.02.2015 11:36

Nechci ani na něj moc házet špínu, je to chlap šikovnej, to žádná, jen má toho moc a připadá mi, že to tak trochu fláká... Tohle vzniklo takhle: mechanik: "máš tam prasklou pravou pružinu, objednal jsem obě ty nejlevnější za 1400Kč jednu" Já: "Ok, dej tam tu nejlevnější"... Po tejdnu se ho ptám kvůli tomu vrzání: "jaký jsi tam dal ty pružiny?" mechanik: "máš tam tlumiče Monroe, koupil jsem ti pružiny Monroe, dali mi slevu ze 2000Kč na 1400Kč" Já: "ok, díky moc."
No, tak né, že by jsem po něm chtěl něco lepšího a on mi tam dal naschvál něco horšího, jen se chlubil tím, že mi tam dal se slevou něco lepšího, než co jsem požadoval..:-)
Zjistil jsem to, když jsem sundal ten tlumič, že tam není pružina Monroe, ale Starline..:-) To už je jedno, posledně jsme se nepohodli, když jsem si stěžoval, že mi to vrže, už s ním nechci nic řešit...
A jestli mi Starliny sednou dolů, tak jedině dobře, pač teď je zadek solidně nahoře..:-) Ostatně, předtím byl taktéž výš, než předek...
Přílohy
Foto po výměně předních pružin + zadních tlumičů s pružinama....
Foto po výměně předních pružin + zadních tlumičů s pružinama....
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od Slid » 27.02.2015 11:50

za 1400 jednu pruzinu :lol: nejlevnejsi :D ty woe to je mechanik :D
koukni se kolik stojej pruziny
http://www.prodejdilu.cz/cs/osobni/ford ... dpruzeni-1

Hned se pozna poctivej mechanik, nafackovat ze 2tis :D slevu 1400 starline :D Kolik na tobe vydelal jen obratem.....

Tak jako tak te radne ojebal a tak jako tak na tobe vydelal i s jako slevou :D

A pokud ti sedne zadek, opet vyleze i predek. Kdyby si chtel zadni pruziny jedny doma origo mam a necham ti je klidne za flasku a jsou taky z Liftbacku. Vymene za Eibachy.
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 27.02.2015 12:17

Já vím moc dobře, kolik ty díly stojí všude jinde po netu..:-) Příklad: zadní tlumič Monroe Reflex jsem koupil za 1267Kč za kus, Kelly ho nabízí za krásných 3222Kč za kus...:-D
Prostě jsem se neskutečně vydal z peněz mojí blbostí, kdy se mi při výměně toho jednoho tlumiče podařilo utrhnout šroub v těhlici při povolování... Takže auto šlo k mechanikovi, kde mi z těhlice odvrtával a vypaloval utrženej šroub a rovnou mi to vyměnil... Při tom ale zjistil nahoře prdlou pružinu, a nemohl si dovolit čekat na mě, až já si objednám pružinu za 650Kč za kus a přijde mi o další 4 dny později poštou... Takže mechanik jde a koupí pružinu tam, kde ji mají skladem, to jest Elit a Kelly, aby práci dodělal a mohlo na zdviž další auto v pořadí... Čas jsou peníze..:-) Kelly a Elit jsou obchodní sítě, kde ty ceny pro běžné zákazníky jsou neskutečně přemrštěný, až to snad není možný... A je mi zcela jasné, že jemu ty pružiny, jakožto častému odběrateli dílů, ty Starliny taktéž nedali za cenu těch lidových 1400Kč za kus, ale dali mu to za cenu, za kterou by je koupil jinde na Eshopě, to jest kolem sedmi, osmi stovek... Mě to samozřejmě prodá s cenou, za co by mi to prodalo samotné Kelly, nebo s minimální slevou..:-) Proto, co můžu, si na autě dělám sám, nebo alespoň si ty díly nakoupím sám, jenže pak se vám s tím žádnej mechanik nechce montovat, když si na dílech, které vám nekoupí, nemůže něco přirazit... Na jednu stranu mechaniky chápu, honí čas, dávají si přirážky, ale na druhou stranu je na tom bit zákazník..:-) Jinak, cena za dva dny práce s výměnou tlumičů a pružin, odvrtávání a vypalování zlomeného šroubu v těhlici mě stála 3500Kč... Čistě práce.. Potom materiál celkem 2800Kč za pružiny, uložení stabíku asi 480Kč, drobný materiál asi 200Kč... Celkem krásných 6980Kč.. Kdybych si neutrhl šroub, nakoupil si díly sám, tak by mě to stálo všeho všudy 1360Kč (1220Kč za dvě pružiny, 140Kč za dvě gumové uložení stabíku) Takže vejvar :-) A to mi to pořád ten zadek vrže, o vejkendu zkusím pomazat vazelínou to horní uložení..
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 27.02.2015 12:20

No a jestli máš doma pružiny z Liftbacku a jsou vpohodě, nejsou sedlý, tak já bych si je moc rád vzal, sere mě, jak je ten zadek zvedlej:-D Flašku ti pošlu:-D
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 01.03.2015 07:39

Takže včera jsem sundal zadní tlumiče, namazal horní uložení bílou vazelínou s teflonem, smontoval, auto pořádně projel a světe div se:-) Zadek si ani nevrz :-) Dokonce zmizelo nepříjemné drnčení plastů v oblasti kufru po přejetí nerovností v rychlosti, na což jsem za boha nemohl přijít, co to dělá, nějak se musely přenášet vibrace od uložení do interiéru... A taky jsem na obou stranách v horním uložení trochu poposunul pružinu, nebyla moc přesně sedlá, taky to mohlo mít vliv na vrzání... Takže auto je teď tiché, jako nové:-) Mám neskutečnou radost..:-)
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od Slid » 04.03.2015 11:30

benobiker píše:No a jestli máš doma pružiny z Liftbacku a jsou vpohodě, nejsou sedlý, tak já bych si je moc rád vzal, sere mě, jak je ten zadek zvedlej:-D Flašku ti pošlu:-D
Posílat je nechci :( jedině předat v Praze / nebo po někom. 8)
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 04.03.2015 11:49

V pohodě..:-) Já jsem měřil světlou výšku, zadek mám okej, cca 410mm (osa kola k blatníku), ale předek je cca 370mm, má to bejt nějakejch 395mm - 405mm... Takže kdo hodláte řešit přední pružiny, Monroe nedoporučuji... A co teď s tím... Posílat to na reklamaci, že to je sedlé, než se to vyřeší...:-/
Hlavně se mi vyskytl jinej problém, všiml jsem si, že přední pravé kolo je posunuté v podběhu směrem dozadu asi o 1cm - 1,5cm, stalo se tak po výměně těch předních pružin, kdy jsem i popouštěl nápravu a teď čím to je... Včera jsem pod tím ležel, porovnával jsem pravé a levé rameno, vzdálenost od čepu k zadnímu uložení ramene a obě strany jsou shodné, tak ohlé rameno (že bych ho ohnul při montáži, kdy jsem na něm klečel, abych dostal tlumič do těhlice) nejspíš nebude, je možné, že se mi náprava při zvednutí a montáži trochu hla na stranu? Měla by se správně při montáži vyrovnat, já jí měl popuštěnou asi jen o 4cm a na šroubech, kdy jsem doufal, že se to nerozhodí.. Už na to moc nemám nervy, zítra jedu za nějakým servisákem, ať mi na to koukne, poměří to, co je tam špatně...
Přílohy
posunuté kolo dozadu
posunuté kolo dozadu
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od Slid » 04.03.2015 12:31

Hele ja tlumic kdyz bych daval ven udelam s tehlici na aute, tak sem to i delal.

Povolit kolo, zvednout auto, sundat kolo.
Povolit stabilizator na tlumici, povolit drzak hadicky na tlumici.
Druhy hever dat pod spodni cep na rameni ( co vede do tehlice ) a vyheverovat co nejvice nahoru, tim stahnes pruzinu, vezmes stahovaky, zafixujes pruzinu ve stazenem stavu.
Povolis sroub na tehlici co drzi tlumic, povolis lehce 3 srouby v podbehu, z motoroveho prostoru, co drzi tlumic v aute.
Sjedes heverem dolu ( co mas pod ramenem) a pak jen zklepnes tehlici z tlumice, odsroubujes ty 3 matky v co drzi tlumic a tlumic vyndas ven. Funguje to na obe strany Leva i Prava. U leve strany tehlici ven davat nemusis, diky stazeni na aute.

Takhle se ti nijak nemuze nic rozhodit. Ale pochybuji, ze by si ohnul rameno montazi.
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od zeli » 04.03.2015 12:42

Zadni naprava je na stredicich trnech, predni teda nevim. Vyndat predni tlumic z tehlice jde i bez svesovani napravy, ale chce to dva lidi, jeden slapne na rameno celou vahou a druhej vyndava.
Vysku auta nech chvili byt, treba si to sedne. Kdyz ne, prihod do kufru pytel cementu :D
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 04.03.2015 12:53

Přesně jak to popisuješ, jsem to demontoval, to šlo docela, ale opravdu docela dobře..:-) Když jsem tam dal nové pružiny, měli větší sílu a i když jsem je stahovákama na tlumiči stáhnul tak koukám, že furt tlačí na uložení, musel bych je stáhnout fakt hodně, abych si pomohl třebas o 1cm, ale to mi pak ty stahováky v podběhu dost překáží... Takže jsem popustil tu nápravu asi o 4cm dolů, přivázal jsem pod rameno ocelovou tyč, na kterou jsem kleknul, abych rameno vyhnul co nejvíce dolů a pak naklepal do těhlice tlumič... Jedině kvůli tomu by se mi to rameno mohlo nějak ohnout, ale pochybuji, že bych na to vyvinul takovou sílu, odpružily to silentbloky... Spíš si fakt myslím, že se musela hnout náprava, jak byla popuštěná a já ji pak nevystřeďoval, když jsem ji dotahoval... Správně by se měl při demontáži tlumiče ještě vyklepnout čep ramene z těhlice, to dovolí ještě větší prostor pro nasazení tlumiče do těhlice, ale já nechtěl riskovat vytažení poloos z převodovky...
No, po smontování se zdálo být vše ok, vše jsem dotahoval na předepsané momenty, jen když jsem jel rovně, měl jsem volant pootočený trochu doleva... Šel jsem na geometrii, vypláznul 850Kč, vše srovnané a teď koukám, že to pravý kolo je posunutý dozadu... Bylo to i před tou geometrií, jen mě to tak nepraštilo do očí jako teď...
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od Slid » 04.03.2015 13:05

No zaklad je mit kvalitni stahovaky, tema stahnout pruzinu co jde, nejlepe je min. stahovaky 4kusy, nebo aspon navic treba stahovaci popruhy, pak ji stahnes opravdu dobre, nasadis na tlumic, das ulozeni atd a pak povolis stahovaky, vsechny. A kdyz to sedi vse na tlumici, pak uz ti staci dva stahovaky a ty si das presne na boky pruziny a stahnes pruzinu znova co jde, bez poslednich zavitu, uz se ti nekrouti nesjizdi, protoze drzi na svem miste a pak az montujes do podbehu auta.
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nerovnost... klepání

Příspěvek od benobiker » 04.03.2015 13:14

No, já mám koupené takové levné stahováky, za 3 kila z Aukra, dost jsem to podcenil... Nakonec jsem dal nasadit nové pružiny na sundané tlumiče známému, kterej měl lepší stahováky, s těma svojema jsem se bál o život..:-)
Jinak tady je link na odbornou montáž... Je tam popsané popouštění nápravy a následné srovnání, které jsem přeskočil..:-)
http://workshop-manuals.com/ford/mondeo ... _assembly/
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti