Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Moderátor:phofy
Odpovědět
sewyk220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 16.03.2014 10:15

Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od sewyk220 » 12.03.2015 15:51

Zdravím všechny řidiče modrých oválů, potřebuji pomoct od zkušených :-D.
Snad už toto téma někde není, ale myslím si že ne.
Mám st220 r.v. 1/2003 a měl jsem v zádu nivomaty, ve předu mě praskla asi před 2 měsíci pružina a tak jsem se rozhodl pro Eibachy 30/30 dopředu i dozadu, bylo mě řečeno že musí Nivomaty pryč, jinak to bude nahoře, tak jsem koupil pro obyč třílitra, dopředu jsem koupil drahé Stčkové tlumiče dle Winka, obojí tlumiče jsou sachs. Na předku jsem dával nové uložení + prachovky a dorazy.
Otázka zní, nebo jinak, bylo mi řečeno, že až to udělám, bude auto krásně snížené a super držet.
No abych se přiznal, žádný zázrak ty Eibachy na silnici neudělali, lehce, hodně z lehka to přitvrdlo.
No a teď zpět k problému..., v zádu si to díky jiným tlumičům a Eibachům -30 sedlo bezvadně, bez naložení lidí na naprosté rovině tam mám 2 cm od hrany pneu, při 3 lidech je to zároveň a ani to neškrtá, to je super. No ale teď k předku, když už jsem to chtěl snižovat, tak bych rád aby zadek byl stejně jako předek, přinejlepším předek níž a zadek víš, kvůli spolucestujícím vzádu či nákladu.
Jenže ono je to naopak a vypadá to na efekt když auto jede i mě samotného to štve když jsem za kompletní podvozek se vším vyplácl 20 tisíc a mám předek od hrany gumy 3 až 3.5 cm, takže mám o cca 1-1.5 cm vyšší předek.
Teď konečně k otázce, mohl by mi někdo poradit jak předek snížit o 1 cm abych ho měl stejně se zadkem?, pružina by asi lehce říznout šla, ale bude asi poskakovat v misce, jelikož jsou na předku vejcovitého tvaru pružiny, takže to zkrátit asi nejde, ano oni si časem sednou, to slýchávám v servisech že to může trvat 100 tisíc km třeba až se unaví a já přeci nebudu čekat 5 let a 100 tisíc km, já s autem moc nenajezdím a tak bych se nemusel ani dočkat, proto to chci řešit teď hned.
Tak děkuji za jakékoliv rady, typy a nápady.
Zatím draci :cooler:

Medviszek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 23.07.2013 03:24

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od Medviszek » 12.03.2015 23:14

Promiň nedalo mě to. Klidně to potom smažte. Mám jen otázku. Když si za to vyplázl skoro 20 tisíc, nebylo lepší koupit stavitelnej podvozek ? Cena na ST se okolo těch 20 pohybuje a můžeš si to nastavit na přání. A to nemluvim o BC, kde jde nastavovat do konce i tuhost.

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3915
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od djdekl » 13.03.2015 06:16

Koupil si spravnou sadu pruzin ?

Uživatelský avatar
ivo123
Junior
Junior
Příspěvky: 469
Registrován: 16.01.2012 19:00
Bydliště: bratislava -SK

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od ivo123 » 13.03.2015 10:09

sewyk : no poviem ti ze si spravil velku chzbu a hned ti napisem preco , vsetci a zaroven aj ja , ktory kupili EIBACH na kombi , sa potykaju s tymto problémom ze zadok je nizsie nez predok a to este nieje vsetko ,
presne to iste som spravil aj ja , mal som NIVO a vymenil som ich za obyc origo motorcraft , a tam je ten problem ze eibach pruziny zadne su velmi kratke alebo tak mekke alebo je to problem toho vynutia na nej ze mas hustejsie asi tak tych 8cm a potom mas normalne , asi to chcely spravit pre vacsi komfort alebo co :dih: :wallbash:
tym padom aj ked vymenis tlmice za normalne tak ten tlmic ti vôbec nebude tlmit pretoze je tak stlaceny ze to nedokaze , takze by si ho tam ani vôbec nemusel mat a hlavne aj zadok auta ti sedi na dorazoch ktore sa musia vo vacsine pripadoch teda aj ja som musel urezat 1 zavit z nich aby ti auto naozaj sedelo na pruzinach
bolo to velka chyba ktora aj mna stala kopec penazi a ja som kupoval tlmice aj predne aj zadne nove ale standardne , kde som zistil ze vôbec teda neboli vhodne ako sa pise ze su ale neboli pre znizeny podvozok
ako som pisal standardny tlmic je pri znizench pruzinach tak stlaceny ze nedokaze vôbec tlmit , a preto som sa rozhodol ze kupim do predu origo ST tlmice a do zadu som vratil NIVO . Zadok sa zdvihol trosku ale stale to nieje ono pretoze ani NIVO nedokazu tak tlmit lebo aj tie su stlacene dost a pritom ked som mal obyč pruziny+NIVO v zadu tak to bolo jak beton tvrde

takze EIBACH velmi zla volba a nechapem ako to moze taka firma vôbec predavat dalej s takouto konstrukcnou vadou
osobne by som sa ich rychlo zbavil a kupil origo ST pruziny alebo dal komplet podvozok stavitelny
tiez ma to stale trapi ale po tych peniazoch co som do toho vrazil a este mam teda teray komplet nove tlmice P + Z navyse uz na to nemam nervy
mondeo mk3 ghia , fulllllll , 2,2 tdci , 117kw/160ps + 409Nm vdaka deCatu , Zetec-S orig kit , stardust silver , EX !!! PROFItunning chip = 133Kw/180ps + 437Nm , 2x podvozok - EIBACH + ST shocks + KW Suspension , K&N filter , NEW !!! ROBKO-čip

sewyk220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 16.03.2014 10:15

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od sewyk220 » 13.03.2015 16:30

djdekl: Koupil jsem na BWY mondeo mk3, takže ano, navíc rumcajs ví co mám za auto a jsou od něj.

ivo123: Hele tohle není možné, musí být nějaký řešení, za prvé se lidi potýkají s daleko horšíma věcma a dokáží si poradit, takže to prostě budu zkoušet jakkoliv dokud ten předek o ten 1 cm nesložím, to prostě musí jít.
Za další, je divný že najednou z Vás vyleze, že je to špatná volba atd a přitom jsem si psal s winem nebo s kým kdo měl toho kombíka stčko a bylo mě od x lidí řečeno jo kup je, jsou super, budeš to mít složený atd...tolikrát jsem se ptal až lidi byli nasra..., ale chtěl jsem mít jistotu.
Pak jsem to koupil, kámoše nechal udělat a ejhle čumim a zadek si sedl jako hovado a předek jen lehce a teď jsem viděl rozdíl a už jsem byl vytočenej, sice to trošku lépe sedí i ten zadek je luxusně složenej, takhle jsem to chtěl mít, jen ten předek k tomu přizpůsobit, hele štelovák by byl fajn, ale ten stojí přes 20 tisíc ten lepší, navíc na kombíky je to hůř sehnatelný co já sem koukal a navíc jsem to přestřelil, stálo mě to 4 tisíce přední tlumiče, 3 tisíce zadní, uložení oboje myslím 1500 a zbytek asi 500 a pružiny 4200 nebo 4500 myslím, bez práce jsem v tom byl čistě za 13 a dvojka práce, takže 15....kdybych koupil stavitelnej stál by 20, dvojka práce a není v tom uložení za těch 1500 takže by v tom člověk byl tak za 24 klacků a to je furt 10 tisíc rozdíl a já jsem tolik peněz zase neměl.
Za další jak píšeš že ti zadek sedí a dorazech a že tlumič netlumí, to je možná u tebe, můj tlumič má ještě dráhu a normálně tlumí, kdyby měl doraz tak se prdel nehne a ta má ještě dost, osobně jsem na to pod autem koukal....předek tlumiče mám právě ty dražší pro sportovní podvozek, bylo to dle winka, je nižší o 1,5 cm než klasický myslím a tne předek tlumí taky, takže jsem přemýšlel jak za každou cenu snížit ten předek, tak lehce říznout pružinu z každé strany to by mohlo dát 5mm nevím, možná i cm a nebo převařit mysku na tlumiči o 1 cm níže, možností je spousta a vždycky to nějak jde, určitě nebudu dávat zpět nivomaty, repas je ranec a nový ani nemluvím a navíc starší pružiny nechci a origo st jsou taky drahý jak pes a tyhle Eibachy mě už nikdy nezaplatí a vyhodil sem 4,5 do kanálu? ani náhodou...
Spíš se divím že na sedany to sedí a vše cajk, a že ty kombíky takhle nedomysleli a posra..., takže dám vědět jak jsem kdyžtak dopadl, každopádně koncem května jedu asi na ten ST/RS sraz pod tu Prahu, tak třeba pochytím ještě nějaký rady od lidí tam.
Tak zatím zdar. :nazdravi:

Uživatelský avatar
ivo123
Junior
Junior
Příspěvky: 469
Registrován: 16.01.2012 19:00
Bydliště: bratislava -SK

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od ivo123 » 13.03.2015 23:32

no ja som to tu pisal ale asi si to necital aj vo vlakne o tlmicoch aj u mna v galerke....
ten zadny tlmic ti urcite nic neutlmi pretoze je skoro stlaceny na doraz a nema sa kde hybat , len si zober ked zadok mas teray znizeny oproti standardu a to nehovorim o ST ale o normálnom kombiku nakolko mas obyč tlmic tak okolo 8-10cm a tam ti tlmic uz netlmy
a preto sa hovori ze na znizeny podvozok mozu ist obyč tlmice ked je len max o 3-4 cm ze vtedy je este ako tak jeho funkcia zachovna ale ako som zistil nieje to tak vôbec ,
sak skus urobit jednoduchy test , ked budes stat vzadu pri otvorenom kufri tak ho stlac dolu rukou o podlahu a rozhyb zadok a sleduj ako sa ti bude hupat
to hovori za vsetko o com ti tu pisem

poprípade som rozmyslal ci aj ine znacky pruzin su tak robene ako eibachy ale to sa nikde nedocitas a ani ti nikto nepovie , jedine sa mi zda ze DJDEKL ma KW pruziny ale aj on musel vzadu rezat dorazy
Naposledy upravil(a) ivo123 dne 14.03.2015 09:12, celkem upraveno 1 x.
mondeo mk3 ghia , fulllllll , 2,2 tdci , 117kw/160ps + 409Nm vdaka deCatu , Zetec-S orig kit , stardust silver , EX !!! PROFItunning chip = 133Kw/180ps + 437Nm , 2x podvozok - EIBACH + ST shocks + KW Suspension , K&N filter , NEW !!! ROBKO-čip

HmerX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4306
Registrován: 24.10.2008 20:08
Bydliště: Letovice

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od HmerX » 14.03.2015 07:06

1: nebylo by jednodušší zvednout zadek o ten 1 cm ?
2: s převařováním misky na tlumiči pozor - aby pak nedřela o pneumatiku :idea:
Ford Focus 2005 2,0 TDCi

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od zeli » 16.03.2015 21:36

3. pruzinu bych taky jako nerezal, pac to nemuze dobre dopadnout a dlouho vydrzet
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

HmerX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4306
Registrován: 24.10.2008 20:08
Bydliště: Letovice

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od HmerX » 17.03.2015 10:46

uřezat pružinu není nijak problém, a nevím, proč by to nevydrželo ... akorát, aby to sedělo z hlediska konstrukce(tvaru) ... v předu je otočné ložisko, tak z hlediska konce pružiny problém nebude, spíš, jestli bude sedět průměr točení, do dosedací plochy misky ...
Ford Focus 2005 2,0 TDCi

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3915
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od djdekl » 17.03.2015 18:12

Ja mam Weitec -30 nebo -35 a auto je krasne v rovine + tlumice KYB. vzadu sem musel zkratit ten gumovej doraz, protoze tam byla mezera cca 1,5cm :mrgreen:

sewyk220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 16.03.2014 10:15

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od sewyk220 » 19.03.2015 11:56

Je podle me jedno jestli weitec nebo eibach, proste to debi... Nemaj poreseny, takze se stim poperu jinak, zadek zvednu asi lehce pres podlozku pod pruzinu a na tom predku zkusim lehce liznout pruzinu pokud to pujde jak bylo receno tvaru misky.
Ja se drzim pravidla ze pokud clovek umi, jde udelat vsechno.
Budu se stim muset poprat, dam pak foto pred a po.

sewyk220
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 16.03.2014 10:15

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od sewyk220 » 19.03.2015 11:58

Ivo123: tak zadek na dorazu nemam, normalne me to tlumi, ale malou drahu, takze kdyz vemu velkej hrb, jde to na dorazy, je to lehce slyset a cejtit.
Takze zadek nehoupe a na pruzine uz vubec ne.
:nazdravi:

Uživatelský avatar
ivo123
Junior
Junior
Příspěvky: 469
Registrován: 16.01.2012 19:00
Bydliště: bratislava -SK

Re: Špatné snížení ST220 combi, proč? HELP PLEASE :-)

Příspěvek od ivo123 » 19.03.2015 20:41

pozri sem , ja som to mal takto :
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... a&start=60

vyzeralo to super ale niekde bola a je chyba pretoze to urcite nieje normalne
mondeo mk3 ghia , fulllllll , 2,2 tdci , 117kw/160ps + 409Nm vdaka deCatu , Zetec-S orig kit , stardust silver , EX !!! PROFItunning chip = 133Kw/180ps + 437Nm , 2x podvozok - EIBACH + ST shocks + KW Suspension , K&N filter , NEW !!! ROBKO-čip

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů