divne zvuky z prednej casti auta..struna, tlmic, riadenie??

Moderátor:phofy
Odpovědět
chudas
Junior
Junior
Příspěvky: 327
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

divne zvuky z prednej casti auta..struna, tlmic, riadenie??

Příspěvek od chudas » 10.02.2017 08:26

Ahojte kolegovia...
mam taky poznatok, zatial mi to ako problem nepripada..ale...
pri toceni volantu dolava... pocujem ako keby sa natahovala, stlacala nejaka struna alebo co..v prednej casti auta... vyskytuje sa to napriklad pri pomalej jazde, pri stati..proste ked tocim volantom dolava alebo doprava... citit a pocut ako keby na riadeni nieco o nieco sa zadrhavalo, struna sa napinala..ak otocim dolava je to vyraznejsie..ak tocim doprava menej... zaujimave ze je to pocut len v kabine auta.. vonku nie.
Pojdem do servisu, len ma zaujimalo ci niekto nema nejaky pocit alebo skusenost co by to mohlo byt. Po precitani par prispevkov dedukujem ze je to vrchne ulozenie strun tlmicov, pripadne nieco s
Volant ide ale jemne, nic nepiska, nehuci.... olej v serve je sice na minime ale je.. riadenie ide lahko ako vzdy..ale proste ako by sa nieco o nieco zadrhavalo. :shocked:
Dakujem
Ford Mondeo 2,0 TDCI 6st automat, Titanium - 2010

Uživatelský avatar
petrn0
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 27.04.2013 10:06
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: divne zvuky z prednej casti auta..struna, tlmic, riadenie??

Příspěvek od petrn0 » 10.02.2017 16:10

to bude špatné ložisko v horním uložení tlumiče (FEBI 31448, SKF VKD35036T)
Ford Mondeo MK4 turnier 2.2 tdci 2008, 129kw @151kw, Eibach -30/30mm, AIRTEC intercooler

chudas
Junior
Junior
Příspěvky: 327
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: divne zvuky z prednej casti auta..struna, tlmic, riadenie??

Příspěvek od chudas » 10.02.2017 19:32

Ahoj.. dakuj za nazor.. tiez mame z mechanikom ten pocit.. pozriw to v pondelok..dam vediet aj vam..aby sa vedelo do buducna
petrn0 píše:to bude špatné ložisko v horním uložení tlumiče (FEBI 31448, SKF VKD35036T)
Ford Mondeo 2,0 TDCI 6st automat, Titanium - 2010

Uživatelský avatar
maryn
Junior
Junior
Příspěvky: 269
Registrován: 29.08.2011 17:38
Bydliště: Olomoucko / Šumpersko

Re: divne zvuky z prednej casti auta..struna, tlmic, riadenie??

Příspěvek od maryn » 03.04.2019 10:51

Trochu se přiživím na tomto dotazu. Docela dlouho laboruju s takovým oscilačním zvukem, který se objevuje při jízdě po dálnici cca 130-140 km/h. Je spíš hlubší a připomíná jako by něco někde rezonovalo, spíš to vypadá na nějaký buď silnější plast nebo kovový díl. Je to pravděpodobně někde v přední části auta.

Objevuje se to skoro pravidelně, ale ne úplně vždy. Je to podlě mě spojené s prouděním vzduchu, protože při silnějším protivětru to nastupuje v nižší rychlosti, případně naopak. Taky natočení kol má na to vliv - v zatáčkách na dálnici to má větší tendenci se objevit, když je zatáčka doprava, než doleva. Vyřazení, nebo otáčky motoru na to nemají vliv. Koukal jsem zespodu auta a do motorové oblasti a nic zjevného uvolněného jsem nenašel. Auto vypadá OK, jízdně se chová ok, při servisních prohlídkách nic chybějícího nenalezeno.

Je mi jasné, že diagnostika takto po netu nebude žádná sláva, ale měli jste někdy nějaký podobný problém a kde to vězelo? Potřebuju trochu nasměrovat, kde hledat příčinu.
Možná typicky zlobívají kryty motoru, sahara se může hejbat, nebo vstup do airboxu (je tam takovej zobák), případně na ramenech nápravy se může něco uvolnit.

Díky.

mimochodem je napojení Airboxu takto OK? Hubice vede směrem k přední masce, je tam taková houba dokola, ale je tam taky celkem mezera.
Přílohy
vstup airboxu.jpg
K prodeji: Mondeo MK4 2012 | Titanium 1.6 Ecoboost bluefin (galerie)
Je: Hyundai ix35 2011 | 1.7 CRDi 85kW "Obludka"
Byl: Focus MK1 2004 | 1.6 Zetec-SE 74kW, Eibach Pro Kit, svody Friedrich Motorsport 4-1, K&N filtr (galerie)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů