V čem může být chyba ? vstřiky ...

Odpovědět
jirka bohutin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 122
Registrován: 02.02.2011 07:56

V čem může být chyba ? vstřiky ...

Příspěvek od jirka bohutin » 30.09.2019 18:25

Dobrý den, mohu poprosit o váš názor či rady. Vlastním vůz Ford Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 85 kW (115HP), WF0 Ford Focus (DA3), Rok výroby 2007 / srpen.
Stalo se mi že vůz po nastartovaní po cca 5 vteřinách, "chcípnul" a nešel nastartovat, jako by nešlo do motoru palivo, jednoho dne už jsem ani na desátý pokus vůz nenastartoval. Nová baterka Banner, nové žhavící svíčky, nový naftový filtr. V servisu "NE autorizovaném" se našlo řešení že odešlo vstřikovací čerpadlo. Udělal se repase vstř. čerpadla a auto opět po pár dnech nenastartovalo. Tak přišlo na řadu "nápad" vyčistit nádrž, po vyčištění auto jezdí, startuje, ale co se objevilo je když auto stojí na místě "neutrál" tak motor škube, když je motor studený tak ani ne ale jak se ohřeje tak škube, stačí malá zátěž třeba zapnout klimatizaci a motor jde hladce. Další co jsem přišel když vůz stojí v kopci předek nahoře tak motor neškube, jak stojím z kopce s motorem dolu tak motor škube to samé rovina. Servis tvrdí že zřejmě vstřiky, když vstřiky byly na testu a tam se nic neukázalo. Tak nevíte kde hledat či zkusit repase vstřiků ? nerad bych investoval do vstřiků a chyba by se neodstranila.

Jinak tankuji diesel OMV MaxxMotion a přidával jsem aditivum napřiklad RETECH a po té Würth diesel čistič, nevím zda kombinace MaxxMotion a aditiva místo pomoci neudělala více škody když jsem poctivě "možná i někdy více" aditivum používal. Zda díky tomu neodešlo čerpadlo a vstřiky ? Díky za názor.

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: V čem může být chyba ? vstřiky ...

Příspěvek od TomFocus » 30.09.2019 18:47

Nerad bys investoval do vstřiků jo? :mrgreen:
Ale do teď jsi svěřoval auto léčitelům :palec_nahoru: a vyhazoval peníze oknem..
Najdi si servis kde rozumí nafťákům (rada k nezaplacení).
Jó a co se týče aditíva, pokud bys měl dost prostředků můžeš třeba na VIF jezdit...nedá se předávkovat!
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9403
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: V čem může být chyba ? vstřiky ...

Příspěvek od phofy » 30.09.2019 20:15

Asi bych si nejdřív zjistil, jak a co se repasuje a čistí, nejdůležitější je pořadí :wink:

Odpovědět

Zpět na „Focus - naftové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů