Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Vše o motorech ST a RS
Moderátor:foki
Odpovědět
st260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 105
Registrován: 02.01.2016 20:31

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od st260 » 13.01.2016 12:58

AndyCZE píše:
st260 píše:si pisal ze dobre je vycistit filter ..tak mi vnuklo napad ze ked mam cas tak zbehnem ho vycistit aj ja ...tolko mastnoty a komarov ci musiek ze som sam mal dost ..teraz je krasne cisty uvidime ci sa zlepsi o nieco zvuk :bravo22:
Všechno ví, "tunil" už všechny auta, sbíral 400 koní chipem, teď už jen předává své cenné zkušenosti "těm nulám" tady... Ale že se dělá nějaká běžná údržba auta zjišťuje až teď...
smiesno mi je z teba ako si to napisal ...ja som to robil aj na inych autach taketo cistenie ...ako som to napisal ;) ale to ze mi vnukol napad to urobit teraz ked mam cas ...natom nic nieje nepochopitelneho ho poriadne vydrznut

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 13.01.2016 13:40

ZLOU píše:Už jsem s tím projel mnoho bouřek a průtrží mračena žádný problém s vodou v sání není. Však ona se úplně stejně dostane i do originálního filtrboxu s papírovou vložkou, takže se není čeho bát. To bys tam musel pustit hadicí. Co zmokne, zase uschne.
Kamarád projel s BMW E90 320d nějakou mega louži a udělal tak nový turbo, takže se to může stát i továrním filtrem, když máš štěstí. :nixw:

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 13.01.2016 13:42

st260 píše:
AndyCZE píše:
st260 píše:si pisal ze dobre je vycistit filter ..tak mi vnuklo napad ze ked mam cas tak zbehnem ho vycistit aj ja ...tolko mastnoty a komarov ci musiek ze som sam mal dost ..teraz je krasne cisty uvidime ci sa zlepsi o nieco zvuk :bravo22:
Všechno ví, "tunil" už všechny auta, sbíral 400 koní chipem, teď už jen předává své cenné zkušenosti "těm nulám" tady... Ale že se dělá nějaká běžná údržba auta zjišťuje až teď...
smiesno mi je z teba ako si to napisal ...ja som to robil aj na inych autach taketo cistenie ...ako som to napisal ;) ale to ze mi vnukol napad to urobit teraz ked mam cas ...natom nic nieje nepochopitelneho ho poriadne vydrznut
Filtr můžeš čistit do nekonečna. Připadá mi, že to snad dělám každej měsíc :dih:

Uživatelský avatar
ZLOU
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 15.04.2013 21:18
Bydliště: Planá nad Lužnicí, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od ZLOU » 13.01.2016 18:03

Břitvo, to s tím BMW brodil 0,5 metrovou louži a tlačil před sebou vlnu??? Muselo to být moc, moc vody, protože normální déšť nevadí. Navíc do kopce cestou sání voda neteče. Víš o okolnostech něco víc? To by mě docela zajímalo, jak se tam tolik vody dostalo.
S-MAX Titanium S - 2,5 ST, 2/2009
NR Chip 280/440, RS vstřiky, 2,75" downpipe, IC FMIC, 76mm Al sání FMIC+Simota, Eibach Pro-Kit+IVDC, 18"a19" Ford+20a25mm Eibach a H&R, sport cat.

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 13.01.2016 19:14

ZLOU píše:Břitvo, to s tím BMW brodil 0,5 metrovou louži a tlačil před sebou vlnu??? Muselo to být moc, moc vody, protože normální déšť nevadí. Navíc do kopce cestou sání voda neteče. Víš o okolnostech něco víc? To by mě docela zajímalo, jak se tam tolik vody dostalo.
Zjistim a napíšu. Jediný co si pamatuju co říkal, tak že projel nějakou vodou ve vysoký rychlosti a následně mu odešlo měsíc starý turbo, takže kupoval další.

Uživatelský avatar
ZLOU
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 15.04.2013 21:18
Bydliště: Planá nad Lužnicí, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od ZLOU » 13.01.2016 21:13

Tak každopádně je to kurevský pech. A nemohla se mu dostat spíš voda na samotné turbo zvenku? Že by dostalo velký tepelný šok? To bych si představit dokázal. Ale se zaplastovanou podlahou, která má otvory snad jako ostatní směřované dozadu pro odfuk horkého vzduchu, by to vodu ale taky nabrat nemělo.
Skrz nasávací otvor se tam voda dostat nemohla, ne tolik. Zvlášť, jestli to má v originálu - airbox a vše ostatní.
No, jsem zvědavý, co zjistíš.

Ahoj
S-MAX Titanium S - 2,5 ST, 2/2009
NR Chip 280/440, RS vstřiky, 2,75" downpipe, IC FMIC, 76mm Al sání FMIC+Simota, Eibach Pro-Kit+IVDC, 18"a19" Ford+20a25mm Eibach a H&R, sport cat.

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 13.01.2016 22:08

ZLOU píše:Tak každopádně je to kurevský pech. A nemohla se mu dostat spíš voda na samotné turbo zvenku? Že by dostalo velký tepelný šok? To bych si představit dokázal. Ale se zaplastovanou podlahou, která má otvory snad jako ostatní směřované dozadu pro odfuk horkého vzduchu, by to vodu ale taky nabrat nemělo.
Skrz nasávací otvor se tam voda dostat nemohla, ne tolik. Zvlášť, jestli to má v originálu - airbox a vše ostatní.
No, jsem zvědavý, co zjistíš.

Ahoj
Klobouk dolů :gott:
A nemohla se mu dostat spíš voda na samotné turbo zvenku? Že by dostalo velký tepelný šok?
Přesně tohle mi pověděl tenk luk, co mu ho měnil.

Takže se omlouvám, za předchozí blábol. Majiteli auta dám facku, až ho potkám. Říkal mi, že se mu tam dostala voda...

Uživatelský avatar
ZLOU
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 15.04.2013 21:18
Bydliště: Planá nad Lužnicí, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od ZLOU » 13.01.2016 22:23

Doufám, že máte doma koberec a před sebou máš polštářek.
Aby tě netlačila kolena a neměl boule. :-)

Ono jestli to tak bylo a fakt to byla velká louže, pravděpodobně nejel pomalu, tak může být rád, že to odskákalo jen to turbo.
S-MAX Titanium S - 2,5 ST, 2/2009
NR Chip 280/440, RS vstřiky, 2,75" downpipe, IC FMIC, 76mm Al sání FMIC+Simota, Eibach Pro-Kit+IVDC, 18"a19" Ford+20a25mm Eibach a H&R, sport cat.

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 13.01.2016 22:30

ZLOU píše:Doufám, že máte doma koberec a před sebou máš polštářek.
Aby tě netlačila kolena a neměl boule. :-)

Ono jestli to tak bylo a fakt to byla velká louže, pravděpodobně nejel pomalu, tak může být rád, že to odskákalo jen to turbo.
No s tim autem pomalu nejel a zrovna prej byl hroznej slejvak.
Koberec nemam, holt budou kolena chvili bolet. Stejne na nich mam modriny jak krava z treninku :lol:

st260
Nováček
Nováček
Příspěvky: 105
Registrován: 02.01.2016 20:31

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od st260 » 16.01.2016 16:45

skusil som to aj ja dat otvorenie sanie ...ked som ho dal tak auto aj inak tahalo aj sa spravalo islo lepsie do vyssich otaciek ale aj lepsi zaber ..no ten zvuk nasavania vzduchu je fakt sialene hlucne ako keby som pocul vysavac ale trosku krajsej podobe ...hned zvuk je aj mohutnejsi piska turbo odost viac a pri pusteny plynoveho pedala sa ten tlak vrati spet z turba do filtra v otvorenom sani a krasne zasici pocut to aj cez blow off ktory pocut samozrejme o nieco viac ...ale kombinacia je fakt brutalna ...ten kto ma hlucny vyfuk velmi to nebude pocut ako pri seriovom ako zvuk sania a motora zmohutneje ako pri seriovom boxe s KN filtrom filtrom ..jedina nevyhoda ze niejako pomenej striela do vyfuku ...ak som dal s5 do serioveho boxu s KN..tak zacalo zas strielat do vyfuku ......." vyhody nevyhody"

12matess3

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od 12matess3 » 22.02.2016 20:03

Dobrý deň, chcem sa spýtať, plánujem spraviť nejakú poriadnu údržbu sania pretože auto má dosť najazdené a ževraj keď je to tam zanesené, že motor sa viac namáha a všetko a aj spotreba pekne rastie??
Máte niekto skúsenosti ako najlepšie a najdokonalejšie vyčistím celé sanie v aute??
Ďakujem...

inTer
.
.
Příspěvky: 38
Registrován: 29.07.2015 13:20

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od inTer » 16.03.2016 10:17

Tady to s nabídkou "sání po domácku" nějak utichlo tak se chci zeptat co říkáte na tento typ:
http://tuning-individual.cz/eshop/kit-s ... 30248.html

Bude to mít nějaký přínos nebo to jsou jen vyhozené peníze?
Díky za info.

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 16.03.2016 20:28

Vypada to slusne. A tenhle typ sani jsem uz nekde videl.

Uživatelský avatar
ZLOU
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 15.04.2013 21:18
Bydliště: Planá nad Lužnicí, okr. Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od ZLOU » 16.03.2016 21:00

Podíval bych se nejdřív na to, co přesně na tvůj model auta od nich dostaneš. Na fotce je universální a bude se to v konečném případně lišit dle auta. Ale pokud to má být jen to co je na fotce, tak je to dle mě drahé. Tu Simotu v karbon obalu mám také, ale za pár trubek dávat další 4000, to je zlodějina.

Nakup díly, nařeš si trubky malým rozbrusem - můžeš si to slepit izolačkou pro představu a pak sežeň šikovného svářeče a ještě ti zbyde. A když ne vařit, vždy to jde pospojovat silikonovými spojkami. Svár vychází stejně jako spojka cca 200 Kč. Já kupoval od FMIC.pl. Když sáhneš po "značkových silikonech" nedoplatíš se. Nemáš 1000 koňového speciála, tak nic extra nepotřebuješ - nepotřebujeme. A ještě z toho budeš mít dobrý pocit. :-)

Na druhou stranu jsem už četl i pojednání o tom, že originál filtrbox s jen bavlněnou vložkou v důsledku fungoval lépe - vyšší výkon a to i na Volvo turbo motorech. Rozdíl na 300 kobylách byl nějakých 10 koní ve prospěch originálu s vložkou. Je to spíš pro pocit, vzhled a zvuk sání. Ale já u toho nebyl.

Toť můj soukromý názor.
S-MAX Titanium S - 2,5 ST, 2/2009
NR Chip 280/440, RS vstřiky, 2,75" downpipe, IC FMIC, 76mm Al sání FMIC+Simota, Eibach Pro-Kit+IVDC, 18"a19" Ford+20a25mm Eibach a H&R, sport cat.

david.britva
Junior
Junior
Příspěvky: 209
Registrován: 23.06.2013 15:18

Re: Otevřené sání ala DS z dílny moskito/karel_170

Příspěvek od david.britva » 16.03.2016 23:04

Pokud bude delat sani v garazi... nemely by tam bejt nejaky konkretni uhly a pripadne urcita minimalni delka rovny trubky, aby vzduch nesel do motoru prilis slozitou cestou? Doufam, ze jsem to napsal pochopitelne. Vecer uz mi to nemysli.

Btw: kdyz vycistim sport.filtr v airboxu, tak to je taky pekne slyset, jak to taha vzduch pekne.

Odpovědět

Zpět na „Motory“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů