Alpske prusmyky

Rady, tipy , ubytování ...
Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Alpske prusmyky

Příspěvek od Anduril » 27.02.2011 21:20

V lete se s brachou chystame na alpske cesty, focus + motorka. Urcite Grossglockner, Stelvio, Umbrailpass, Albulapass a dal se uvidi.
Byl na tech uz mistech nekdo a mohl by k tomu neco napsat? Zatim jsem ve fazi planovani tripu, informace se hodi :)
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
globe
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4985
Registrován: 23.03.2008 12:57
Bydliště: Nový Bor / Česká Lípa

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od globe » 04.03.2011 18:48

co konkretne bys chtel vedet ? :D
Ford Focus 1.8 TDCi 74kw hatch, black edition 100 years Ford

Obrázek
__FOTOGALERIE__

Uživatelský avatar
SRoVny
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1132
Registrován: 28.03.2009 09:12
Bydliště: Vratimov/Ostrava/Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od SRoVny » 04.03.2011 19:29

O to Stelvio bych se taky zajímal ;) budu poslední týden v srpnu v Dolomitech na dovolené, letos prvně vozem takto do hor :twisted:
Current: '03 Ford Mondeo ST220 sedan
Ex-project: '05 Ford Focus 1,6Ti-VCT custom look

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Anduril » 04.03.2011 19:59

No chtel bych vedet, jestli na tech mistech uz nekdo byl a jake to tam je. Co mam cekat za podminky, jestli se tam plati nejake poplatky (u Grossglockneru vim), pripadne jak je to s ubytovanim atd. Momentalne vim docela malo :) Takze vsechno pomuze.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Kóťa » 15.03.2011 20:00

O víkend jsem si na Tebe vzpomněl...V tescu jsem měl v ruce časopis autocesty nebo tak nějak.Na úvodní stránce je nějakej červenej sporťák v zasněžené krajině.Popisovali tam nějaké pěkné místa na projetí autem v alpách...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
SRoVny
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1132
Registrován: 28.03.2009 09:12
Bydliště: Vratimov/Ostrava/Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od SRoVny » 19.04.2011 11:07

Dnes chvílí bezúčelového brouzdání po internetu jsem opět pomyslel na léto a výlet do Itálie, který autem plánuji koncem srpna, a taky bych rád oživil tenhle topic. Tudíž, kdo může a rád pomůže, vřele uvítám...našel jsem na webu nějaké info. Já osobně budu v miniautrním horském městečku San Martino in Gsies na severu Itálie hned za rakouskými hranicemi. Santa Magdalena, 3km na sever od městečka kde budu, shodou okolností pracuje Tibi. Už loni (2010) jsme se domlouvali, že se srazíme, ale nakonec mi to nevyšlo a dovolenou jsem musel o rok odložit. Takže letos je ten ČAS! Takový můj milník dovolené bude Passo dello Stelvio. Co o něm už vím, je bez poplatků, můžete se vozit nahoru dolů jak chcete. Což ale tak super není, je fakt, že je to "ráj" cyklistů, silnice je k posr*ní úzká, do vraceček nejde vidět a že bývá často uzavřen i v letních měsících, záleží na počasí. Já doufám, že poslední týden v srpnu bude krásně...a co vím, tak v Dolomitech to je téměř pravidlem, že poslední dva týdny v srpnu je tam "azuuuro" :palec_nahoru: (vlastní zkušenost z let '07 a '08) tak snad i Stelvio.
Tady ( http://jantomek.wordpress.com/2010/07/0 ... o-2757m-2/ ) mám kratší článek co jsem na webu našel, jsou tam pěkné fotky, stručně sepsáno :wink:
Dále plánuji trip do Maranella na Ferrari a do Santa'Agaty na Lamborghini, ale to je už jiná...tady je to o průsmycích :cooler:
Current: '03 Ford Mondeo ST220 sedan
Ex-project: '05 Ford Focus 1,6Ti-VCT custom look

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Anduril » 19.04.2011 12:00

No ja s brachou jedu prvni tyden v cervenci.
Stelvio pojedem, ale nebude to hlavni cil. Vsude mozne jsem se docetl, ze to je proste prelidnene a je spousta dalsich, ne tak znamych, ale i hezcich prusmyku.
Stelvio je nejlepsi jet brzo rano nekdy v polovine tydne :)
Kvalita cesty je tam taky dost mizerna, zvlaste v zatackach, coz pro motorku neni idealni.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Sobull » 31.05.2011 06:25

Tak tak, mám doma dubnový časopis motocykl. Je tam žebříček Italských průsmyků podle požitku z jízdy a dalších kriterií. Passo di Stelvio je až na 13. místě. Je to jako Grossglockner, taková masovka, ale jsou tam lepší...
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Devilstorm » 05.06.2011 17:16

Já jsem taky plánoval (a vlastně ještě plánuji :) ) dovolenou do Alp- okolí svatého Moritze a pak Dolomity, společně se dvěma "blázny" tady s fora :) Vyrážet by jsme měli někdy v druhé půlce srpna.

Dle všech informací co jsem nastudoval, je v Alpách nejlépe právě na konci srpna a začátkem září. Koncem června a začátkem července je ještě brzo a nejsou nijak ojedinělé zprávy, že tam v tuto dobu na vrcholu občas spadne sníh (a přišlo mi, že i častěji prší).
Pokud můžu doporučit, nejlíp to v tomto ohledu mají zmáknutí motorkáři. Maji skvěle zmapované veškeré průsmyky s jejich hodnocením a popisem. Dále se na jejich webech dají najít informace i o zajímavých místech, kde se různě zastavit a ubytovat.
Já jsem čerpal hlavně na těchto stránkách:

informace, cestopisy atd.- http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/italie/
jednotlivé průsmyky s fotkami a popisem + mapa http://www.alpineroads.com/index.php
videa z průjezdu většiny průsmyků http://www.gaskrank.tv/tv/paesse/silvre ... e-2123.htm

další weby:
http://b-road.cz/
http://www.roadbook.cz/cestovani/passo- ... lvio-2009/
http://www.theworldsbestdrivingroads.com/

zbytek informaci jsem hledal dále různě po forech nebo turistických webech

Ubytování jsem chtěl nejdříve řešit předem, že bych si na jednotlivé dny zamluvil na daný termín hotel. Po pročtení ale viz. zmíněných webů jsem to zavrhl. Hotely mají většinou 4 hvězdičky a víc (ty co lze najít na webu) a ceny se pohybují kolem 50 Euro za noc se snídaní. Co mě ale na tom štve nejvíc je to, že člověk musí být na daném místě v předem naplánovaný čas a nemůže si už plán cesty přizpůsobovat aktuální situaci. Proto mi vyšlo lepší ubytování řešit až na místě v rodinných penzionech, kterých je dle všeho k nalezení dost s cenami od cca 25 Euro za noc+snídaně.
Dále si na cestu zapůjčíme nejspíše vysílačky, aby byla jednoduchá komunikace mezi posádkami všech aut.

I kdyby tam člověk jel na 14 dní, nemá šanci to všechno projet a všechny zajímavá místa prohlédnout. Tak jsem si vytipoval to co mi přišlo nejzajímavější. Stelvio jedeme taky, ale už teď vím na 100% , že navštívíme lepší průsmyky :) Nezbývá, než se tam znova vrátit... třeba se za rok poštěstí a vyjde druhá dovolená snů- směr jižní Francie, vždyť ono to je tak nějak při cestě :mrgreen:

Uživatelský avatar
Miguelicek
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2745
Registrován: 09.08.2008 16:31

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Miguelicek » 05.06.2011 17:27

Devilstorm píše:třeba se za rok poštěstí a vyjde druhá dovolená snů- směr jižní Francie, vždyť ono to je tak nějak při cestě :mrgreen:
Jedu :mrgreen:

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Devilstorm » 05.06.2011 18:02

A víš že jsem s tebou tak trošku i počítal? :mrgreen: No počkáme po Alpách. Pak můžeme plánovat další :D

Uživatelský avatar
kozlow
.
.
Příspěvky: 7034
Registrován: 20.06.2010 13:11
Bydliště: www.st-rs.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od kozlow » 05.06.2011 18:03

no to je špica toto, to asi odložím balt na později.
Už se těším na vaší fotoreportáž.

Uživatelský avatar
Takeshi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1503
Registrován: 08.08.2010 20:32
Bydliště: pilSN

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Takeshi » 05.06.2011 18:21

pár lidí z TF tam bylo, i videa nějaký byly,rozhodně tam něco spálíš,vypadá to libově
něco první co jsem našel na tubu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0dNOaJbfP3w[/youtube]
ex Focus ST 200hp
ex Focus RS399 hp
ex Ford turboKUGA Mk2 TDCi 180hp
nyní BMW 335d
pokrok nezastavíš :cooler:

Uživatelský avatar
SRoVny
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1132
Registrován: 28.03.2009 09:12
Bydliště: Vratimov/Ostrava/Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od SRoVny » 05.06.2011 21:58

Druhá půlka srpna je opravdu nejlepsi...uz jsem tam byl 2x a a stryc za posledni roky uz 4x...a vzdy, cely tyden azuro, jen jeden den destivo :palec_nahoru:
Já tam sice jedu hlavne lozit po horách, ale rok od roku...a snad brzy uz v ST se k Vám někdy připojím :twisted:
Current: '03 Ford Mondeo ST220 sedan
Ex-project: '05 Ford Focus 1,6Ti-VCT custom look

Devilstorm
.
.
Příspěvky: 1093
Registrován: 03.03.2010 13:54

Re: Alpske prusmyky

Příspěvek od Devilstorm » 05.06.2011 23:43

Však mi tak taky nejedeme jen jezdit a máme naplánované nějaké ty zajímavosti... něco vidět a někam vylézt. I když, radši se svezu lanovkou než pěšky :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Dovolená“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů