Bluetooth modul do AUX pro prehravani muziky z mobilu

Odpovědět
Uživatelský avatar
CraZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 12.05.2009 00:42
Bydliště: Brno

Bluetooth modul do AUX pro prehravani muziky z mobilu

Příspěvek od CraZ » 04.03.2014 12:48

Ahoj, v predchozim aute jsem mel radio s podporou Bluetooth (handsfree i muzika), v novem mam vsak jen BT handsfree bez moznosti pripojeni hudby z mobilu. Nez resit vymenu radia (Sony) a dalsich souvisejicich veci, tak premyslim o Bluetooth modulu do AUX. Hledal jsem nejake konkretni zkusenosti na foru, ale bez uspechu.

Mate s tim nekdo vlastni zkusenost? Pokud ano, co presne pouzivate? Jde mi jen o to, zda se vyplati investovat do znacky nebo postaci lowend z Ciny, ktery poskytne stejnou funkci za mene penez. Obavam se ale nizsi hlasitosti, nizsi kvality, ruseni, vypadani spojeni, mensi vydrze.

Napadaji mne tyto kousky:
- HTC Stereo Clip CAR-A100 (cena ~1500 Kc)
- Samsung HS3000 (cena ~1000 Kc)
- noname China z eBay (BT v3.0/AD2P, moznost zvysit volume apod., ~250 Kc)
- levnejsi noname China z eBay (BT v2.0/AD2P, ~100 Kc)

Prvne bych asi zkusil tu levnou Cinu (kilo obetuju) a v pripade problemu pujdu do toho Samsungu (ale hure se shani, je to starsi typ).
Ford S-MAX 2.0 TDCi/120 kW, Titanium, 2011/12
Ford S-MAX 2.0 TDCi/103 kW, Titanium, 2007 (bez DPF)
Ford Focus Combi 1.8 TDDi/66 kW, Trend, 2000
Ford Fiesta 1.3/44 kW, 1992

Uživatelský avatar
caval
.
.
Příspěvky: 453
Registrován: 27.07.2013 23:27
Bydliště: Štatl

Re: Bluetooth modul do AUX pro prehravani muziky z mobilu

Příspěvek od caval » 04.03.2014 12:53

resil sem to samy... BT modul a ja nevim, co...
Nakonec sem koupl noname z ciny a kupodivu to hraje dost slusne http://dx.com/p/eser-h-266-bluetooth-mu ... xW-MoWoFVU
cekal sem, ze to bude mit interference jako treba HF, ale hraje to pekne.
Cumim, ze ses ze statlu, toz Ti to muzu predvest :)
byl :Focus II Hatchback r.v. 2005 1,6 16V Ti-VCT Ghia Naira edition Fokinek
je : ST220 Blue performance

Bastard
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 06.03.2013 21:01

Příspěvek od Bastard » 04.03.2014 12:58

Já mám HS3000 a jsem velice spokojen

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12849
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Bluetooth modul do AUX pro prehravani muziky z mobilu

Příspěvek od stano. » 04.03.2014 17:09

Uplne najlacnejsiu Cinu neber. A na ebayi najdes casto presne tu istu vec ako na DX o dost lacnejsie.

Uživatelský avatar
CraZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 12.05.2009 00:42
Bydliště: Brno

Re: Bluetooth modul do AUX pro prehravani muziky z mobilu

Příspěvek od CraZ » 02.04.2014 00:27

Nakonec jsem poridil ten HTC Stereo Clip, vysel na necelych 1200 Kc. V ruznych (zahranicnich) recenzich vychvalovali zarizeni podporuji jakysi kodek "aptX" zajistujici kvalitnejsi prenos zvuku, takze jsem se zameril na zarizeni s timto kodekem. HTC ten kodek prave ma. Cinske smejdy nic takoveho nemely a ostatni vyrobky z jinych zahranicnich eshopu staly kolem 1000 Kc + i celkem drazsi postovne.

HTC Stereo Clip hraje vyborne, z mobilu prehravam hudbu zcela bez problemu. Ocekaval jsem nizsi hlasitost, ale neni to tak hrozne. Hlasitost je nastavena jen cca o 1-2 stupne vice nez treba u radia/CD. Narazim na problem pak spis u samotneho AUX vstupu - pri hodne vysokych hlasitostech je slyset sum (pokud je zrovna ticho), i s tim clipem i bez nej.

Dalsi vyhodou toho HTC clipu je i to, ze ho zapojim do toho AUX vstupu a bez problemu muzu zavrit ten kastlik a nijak se to nedotyka toho HTC clipu.

Tot me dosavadni zkusenosti. Diky vsem za komentare.
Ford S-MAX 2.0 TDCi/120 kW, Titanium, 2011/12
Ford S-MAX 2.0 TDCi/103 kW, Titanium, 2007 (bez DPF)
Ford Focus Combi 1.8 TDDi/66 kW, Trend, 2000
Ford Fiesta 1.3/44 kW, 1992

dddbbb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 25.01.2016 11:04

Re: Bluetooth modul do AUX pro prehravani muziky z mobilu

Příspěvek od dddbbb » 28.06.2018 12:31

Dlouho jsem také přemýšlel jak ve FF2 poslouchat hudbu přes bluetooth. Před pár dny se mi to celé podařilo zprovozit, tak sem dávám návod, třeba to někomu pomůže.
Po dlouhých úvahách jsem pořídil tento Bluetooth reciver (s ovládacími prvky a mikrofonem). Reciver má dva kabely: 3,5 jack pro příjem audio signálu a USB pro napájení.
1) V autě jsem měl vyvedený AUX vstup do přihrádky spolujezdce, což pro moje řešení nebylo vůbec vhodné. AUX konektor na zadní straně rádia jsem vypojil a místo něj zapojil AUX kabel pro 6000CD zakončený 3,5 jack samice. K samici jsem přepojil jack z Bluetooth reciveru.
(Koncovka kabelu byla bohužel větší než zásuvka na rádiu, takže jsem koncovku rozdělal a k rádiu připojil pouze jakousi čokoládu)
2) Napájení jsem vyřešil koupí převodníku z 12V na 5V, který jsem pomocí elektrikářských rychlospojek připojil na PIN 16 a 12 rádia. Koupil jsem převodník, který končí USB samicí, do kterého jsem napojil USB napájení Bluetooth reciveru.
Ovládací prvky Bluetooth reciveru jsem nalepil na palubní desku vedle rádia a kabel se pohodlně skřípl mezi rámeček rádia. Veškerá kabeláž je tak schována pod palubní deskou.

Celé to následně funguje tak, že po nastartování vozu (resp. přepnutí klíčku do polohy II) se zapne Bluetooth reciver, který se připojí k spárovanému zařízení. Následně mohu poslouchat hudbu z iTunes přímo v autě (pokud je rádio v režimu AUX). Skladby lze přeskakovat/zastavit pomocí ovládacích tlačítek reciveru a případně přijmout/odmítnout/zavěsit příchozí hovor. Pouze u hovorů je třeba mírně zvýšit hlasitost oproti poslouchané hudbě. Po vytažení klíčků se Bluetooth reciver vypne.
Veškeré vybavení jsem nakupoval na AliExpressu celkem za cca 26 USD.
Jinak výrobce UGREEN není žádný čínský noname, ale je to firma co už nějakou dobu funguje a specializuje se právě na audio kabely apod.
Přílohy
BTRAUX.png
rsz_img_20180628_115813.jpg
Ford Focus ll kombi FL 1.6 Duratec 16V 74 kw (2008)

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů