Android OEM Ford rádio

Odpovědět
Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 09.02.2021 00:26

jasne, ja len ze ten prismy spinany som dal prec (pouzil som na 12v napajanie), tak len premyslam, ci som to nemal nechat, ze bez canbus by to mozno bolo lepsie.
ale predpokladam, ze to acc je len na zapnutie radia...a to s canbus fungovalo v poriadku, radio nabiehalo okamzite.
len nedrzalo cas, ten sa az s internetom synchronizoval...ale to je asi problem inde 😀😀 ktovie.
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 09.02.2021 09:18

Že ti nedrží čas je divné, ale to by som videl na chybu rádia ako kusu, než zapojenia. Ak ti ostali rádio stanice naladené a povedzme ekvalizér, tak si to mal zapojené dobre.
Vo Focuse môže CAN-BUS pomôcť s ovládaním cúvacej kamery, čiže nemusíš dávať kamere signál, že si zaradil spiatočku. Potom vie ešte (správny CAN-BUS) poslať info z rádia na displej budíkov - rádio frekvenciu / AUX / CD track. Myslím že ešte vie zobraziť info z digi klímy, ale to nemám ako odskúšať na manuálnej čo mám ja (zatial :twisted: )

Zapínanie rádia môže/nemusí byť ovplyvnené CAN-BUSom, mal som jedno rádio, ktoré s CAN-BUS nechcelo nabehnúť v polohe klúča I, musel som dať vždy do II, ale keď som potom vrátil do I, tak ostalo hrať. Ale napríklad vtedy nešlo ovládanie pod volantom. Bez CAN-BUSu vždy nabehne už v polohe I a ide aj ovládanie pod volantom. Pre 99% ludí by som povedal, že je ten CAN-BUS na Focuse zbytočný. Káblik ku kamerke väčšinou netreba ťahať zvlášť, už ho video kábel obsahuje, takže sa použije ten a potom už tam žiadna extra výhoda CAN-BUSu nie je.
Bohužial ani na S-Maxe sa mi nepodarilo rozchodiť napríklad to čo má VW group, kde ti ukáže aj info o aute - nájazd km, stav paliva, prípadne otvorené dvere a podobne. Ale to je možno aj rádiom.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 09.02.2021 09:23

Farell píše: 08.02.2021 20:31 Ahoj vo spolok mám v Ford Mondeo MK4 2008 už asi 2 roky android rádio kúpené z bazoša a od vtedy mi na converse ukazuje len dve riadky palubný počítač a nastavenie... a funguje len na volante od okna volume + - a prepinanie pesničiek dopredu dozadu prava strana volantu je mrtva.
Viem že je to asi CANBUSOM ale nikdo mi nevie povedať alebo napísať typ aký by bolo treba kúpiť treba na ALI aby to fungovalo ide mi hlavně o ten convers aj keby nepísalo názov stanice by mi nevadilo.
Díky za každú radu.

Rádio6.jpg
20200806_085341.jpg20200909_184017.jpg20200909_184025.jpg20200909_184054 (1).jpg
Potrebuješ tento CAN-BUS adaptér:
https://www.aliexpress.com/item/32920587074.html
a zapojiť ho podla tohto návodu (treba sa registrovať kvôli obrázkom):
https://forum.fordclubpolska.org/showth ... ost3120139
V podstate je to o dvoch káblikoch, ktoré treba doplniť do terajšieho CAN-BUS konektora a namiesto terajšieho CAN-BUSu, zapojiť ten nový. Ak to zapojíš správne, tak ti bude ukazovať frekvenciu rádia a potom AUX a CD (pre USB/SD kartu). Ale napríklad listovanie rádio stanicami myslím aj tak nefunguje, len ti ukáže tú ktorú si prepneš. A tiež si nie som istý či ti dovolí napr. prepnúť na volante z rádia na AUX/USB/CD, myslím že to tiež bude len zobrazovať čo si navolíš na rádiu - ale toto neviem na 100%, záleží asi aj od rádia.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
foker
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 536
Registrován: 15.01.2012 14:27
Bydliště: Nitra

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od foker » 09.02.2021 10:50

Ja som niekde cital ze s Ford autami je problem ze nie su uplne zmapovane PIDy,ci podobne a nie su v SW dekodera.Preto nezobrazuje radio funkcie ako na VW.
U mna ide prepinat vstupy Radio,Aux,Video,Hud.prehravac gombikom M vlavo.Ale iba vstavane aplikacie,doinstalovane nie.
Ano,zobrazuje iba frekvencie,a pri hudbe Track1.Da sa ovladat volume a prepinat pesnicky.Nic moc.1 vec kvoli ktorej si nechavam Canbus su parkovacie senzory.Pekne ich ukazuje na displeji a na pozadi obraz z cuvacej kamery

Odoslané z LM-G710


Ford S-Max 2014 2.0TDCi 120kW

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 09.02.2021 10:59

ScorpionSX píše: 09.02.2021 09:18 Že ti nedrží čas je divné, ale to by som videl na chybu rádia ako kusu, než zapojenia. Ak ti ostali rádio stanice naladené a povedzme ekvalizér, tak si to mal zapojené dobre.
Vo Focuse môže CAN-BUS pomôcť s ovládaním cúvacej kamery, čiže nemusíš dávať kamere signál, že si zaradil spiatočku. Potom vie ešte (správny CAN-BUS) poslať info z rádia na displej budíkov - rádio frekvenciu / AUX / CD track. Myslím že ešte vie zobraziť info z digi klímy, ale to nemám ako odskúšať na manuálnej čo mám ja (zatial :twisted: )

Zapínanie rádia môže/nemusí byť ovplyvnené CAN-BUSom, mal som jedno rádio, ktoré s CAN-BUS nechcelo nabehnúť v polohe klúča I, musel som dať vždy do II, ale keď som potom vrátil do I, tak ostalo hrať. Ale napríklad vtedy nešlo ovládanie pod volantom. Bez CAN-BUSu vždy nabehne už v polohe I a ide aj ovládanie pod volantom. Pre 99% ludí by som povedal, že je ten CAN-BUS na Focuse zbytočný. Káblik ku kamerke väčšinou netreba ťahať zvlášť, už ho video kábel obsahuje, takže sa použije ten a potom už tam žiadna extra výhoda CAN-BUSu nie je.
Bohužial ani na S-Maxe sa mi nepodarilo rozchodiť napríklad to čo má VW group, kde ti ukáže aj info o aute - nájazd km, stav paliva, prípadne otvorené dvere a podobne. Ale to je možno aj rádiom.
no ja som pedtym skusal s i bez canbus a prislo mi, ze lepsie to bolo s canbusom :-D
kazdopadne odpoved od ISUDAR:
canbus v baleni nie je a displej je TFT :-D
ale jaky TFT, to zatial nenapisal :-D
skusim zistit.

potom je este tato moznost, len uz je to 7000,-
https://www.aliexpress.com/item/3281425 ... web201603_
ak by som mal istotu, ze to funguje ok, tak asi by to problem nebol, len clovek nema v cine nikdy istotu :-D
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 09.02.2021 14:14

foker píše: 09.02.2021 10:50 Ja som niekde cital ze s Ford autami je problem ze nie su uplne zmapovane PIDy,ci podobne a nie su v SW dekodera.Preto nezobrazuje radio funkcie ako na VW.
U mna ide prepinat vstupy Radio,Aux,Video,Hud.prehravac gombikom M vlavo.Ale iba vstavane aplikacie,doinstalovane nie.
Ano,zobrazuje iba frekvencie,a pri hudbe Track1.Da sa ovladat volume a prepinat pesnicky.Nic moc.1 vec kvoli ktorej si nechavam Canbus su parkovacie senzory.Pekne ich ukazuje na displeji a na pozadi obraz z cuvacej kamery

Odoslané z LM-G710
Aha, áno, máš pravdu, cez M ide prepínať vstupy, na to som zabudol :dih:
A senzory tiež, jj...na autách kde som to testoval senzory nie sú...

Ale môže byť, ak to nie je kompletne zmapované, tak potom sa toho nedočkáme...predpokladám, že to nie je len tak dorobiť to na kolene, chcelo by to asi nejaké vybavenie a samozrejme asi aj programátorské zručnosti... :nixw:
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 09.02.2021 14:19

solfan píše: 09.02.2021 10:59
ScorpionSX píše: 09.02.2021 09:18 Že ti nedrží čas je divné, ale to by som videl na chybu rádia ako kusu, než zapojenia. Ak ti ostali rádio stanice naladené a povedzme ekvalizér, tak si to mal zapojené dobre.
Vo Focuse môže CAN-BUS pomôcť s ovládaním cúvacej kamery, čiže nemusíš dávať kamere signál, že si zaradil spiatočku. Potom vie ešte (správny CAN-BUS) poslať info z rádia na displej budíkov - rádio frekvenciu / AUX / CD track. Myslím že ešte vie zobraziť info z digi klímy, ale to nemám ako odskúšať na manuálnej čo mám ja (zatial :twisted: )

Zapínanie rádia môže/nemusí byť ovplyvnené CAN-BUSom, mal som jedno rádio, ktoré s CAN-BUS nechcelo nabehnúť v polohe klúča I, musel som dať vždy do II, ale keď som potom vrátil do I, tak ostalo hrať. Ale napríklad vtedy nešlo ovládanie pod volantom. Bez CAN-BUSu vždy nabehne už v polohe I a ide aj ovládanie pod volantom. Pre 99% ludí by som povedal, že je ten CAN-BUS na Focuse zbytočný. Káblik ku kamerke väčšinou netreba ťahať zvlášť, už ho video kábel obsahuje, takže sa použije ten a potom už tam žiadna extra výhoda CAN-BUSu nie je.
Bohužial ani na S-Maxe sa mi nepodarilo rozchodiť napríklad to čo má VW group, kde ti ukáže aj info o aute - nájazd km, stav paliva, prípadne otvorené dvere a podobne. Ale to je možno aj rádiom.
no ja som pedtym skusal s i bez canbus a prislo mi, ze lepsie to bolo s canbusom :-D
kazdopadne odpoved od ISUDAR:
canbus v baleni nie je a displej je TFT :-D
ale jaky TFT, to zatial nenapisal :-D
skusim zistit.

potom je este tato moznost, len uz je to 7000,-
https://www.aliexpress.com/item/3281425 ... web201603_
ak by som mal istotu, ze to funguje ok, tak asi by to problem nebol, len clovek nema v cine nikdy istotu :-D
To Wonderfoo tu niekto tuším mal a neviem či tam neboli nejaké problémy práve s tým CAN-BUSom, pri ovládaní na volante a tak podobne...ale tuším že to bolo na Mondeu...skús polistovať pár strán dozadu...
Ja by som radšej išiel do toho Isudaru než toto riskovať, plus prípadne by som si kúpil ten Dasaita CAN-BUS čo som linkoval vyššie a mal by si komplet všetko čo z toho vieš dostať, teda na Focuse - aj zobrazenie rádia na budíkoch.

A inak ten A-Sure čo som spomínal na začiatku, ten podla fotiek má ten "správny" CAN-BUS už v balení :mrgreen:
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 676
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od blackbox80 » 09.02.2021 19:05

jj to jsem byl já :) >> za každou cenu jsem chtěl IPS displej a nešel do prověřených značek s TN displejem (Wondefoo byl v té době jediný skladem v Evropě a zároveň s IPS displejem)

na Mondeo MK4(2009) všechno super (příjem rádia, kvalita reprodukce, AA/Car play, funkce, IPS dispej, spolupárce s CONVERS+, plug and play atd.) ...ale jednoduše nevidí "audio remote" na volantu a přitom páčku pro příjem/odmítnutí hovoru vidí >>jediná chybička, ale dost podstatná (zřejmě jsem dostal příliš nový CANBUS adaptér a volant je možná připojený přes LIN >> se staršími revizemi CANBUS adaptérů prý není problém ) >> alternativní řešení problému, které jsem ještě neudělal (zima/lenost), tak zapojit audio remote přímo do rádia přiřadit ručně jednotlivé funkce v režimu učení ..


udělal jsem pár fotek >> https://kickass.rajce.idnes.cz/Wondefoo

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 09.02.2021 19:24

ty mas Wondefoo?
z toho co pises, tak si myslim, ze na focusu problem mit nebudu...
jake jsou tvoje clekove dojmy? stoji to za to?

Jako ten isudar me take laka, klidne i bez canbus, jak tomu rozumim, tak ho ani nebudu potrebovat. ale pokud to bude TN panel, tak to se trosku bojim, aby bylo dostatecne citelne.

a ten Asure moc nechci, protoze mojim pouzivanim jsem zadychal i PX5 a 4GB ram, takze proto bych radsi PX6, ale asi by nevadilo i starsi PX5.

koukam, ze na ali je spousta dalsich znacek, ale tam pak ceny jdou celkem vysoko a zadne recenze, protoze to asi nikdo za ty penize nekupuje, takze o bych se asi bal.
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 676
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od blackbox80 » 09.02.2021 21:04

jestli to stojí za to si musíš rozhodnout sám ;)

Jop mám a ten "audio remote" na volantu(přepínání skladeb, ovládání hlasitosti) trochu štve, ale zas na druhou stranu se to dá přežít ;) (nemám srovnání s jinými značkami, takže je to hodně subjektivní)

Když mi umřel TravelpilotFX, tak jsem přemýšlel nad opravou/nákupem aftemarket pioneeru(AVIC série je přímo doporučovaná pro tyhle auta) + redukční 2DIN rámeček a originál CANBUS<>ISO adaptér od FORDU >> nakonec to vyhrálo android rádio v nejvyšší výbavě (PX6 >> zvládá i 4k HEVC) >> kupoval jsem to 11.11, takže jsem to v akci + kupóny stlačil pod 300 dolarů ze španělského skladu(aby mi to nezadrželi :D )

TN vs IPS a to je ten důvod proč jsem risknul Wondefoo měli to v základu >> u BOISONU lze na přání dodat rádio s IPS, ale dodávka pouze jen z Číny (nešlo z Evropského skladu)


+- ty značky budou hodně podobné (předpokládám, že i SW/FW bude skoro identický vč. HW >> jen někde dají levnější a někde dražší komponenty ..hůře ladí, horší zvuk atd., ale mají to transparetně popsané a většinou platí více peněž více muziky, ale někde zase zbytečně přeplatíš >> u těch co se považují za "lepší" značku a přitom mají stejná střeva)

(jsou tací co doporučují i rádia jako PUMPKIN apod., ale to už je cenou zase trochu jinde )

a teď ke zkušenostem
- je svižné sice i vzhledem k tomu jak to má starý čip(ale nevím o lepší konfiguraci)
- po audio stánce nemám co vytknout ve srovnání s origo FXkem + originál v podstatě nic neuměl (když tak to jde doladit pomocí EQ) >> mám prémium sound bez subu (takže jen 4+4)
- příjem ladění rádia (připojen na origo anténu přes redukci) lepší jak originál >>DAB(+) sám o sobě neumí ..to se dokupuje zvlášť
- funkce car play/AA OK (dokonce lepší zvuk hudby než přes BT >> Waze nepozná den/noc, ale někde jsem záhlédl, že by to měla asi řešit budoucí aktualizace a nebude to závislé na tom co rádio umí >> sygic taky funkční i přes AA)
- Wifi samozřejmost
- funkční google play
- filmy zvládá
- pozná zařazení zpátečky (když bys chtěl dovybavit kamerou, tak ji zapne automaticky) i rozsvěcení světel :)
- Convers+ funkční (samozřejmě neukazuje názvy stanic)
- přijmutí/odmítnutí hovoru a mute lze páčkou pod volantem (výbava ve vozidlech BT/VC modulem)
- i minimální jas je dobrý ve dne ..v noci už to trochu šajnuje (nepouštět v noci nic co má bílé pozadí, ale osobně mi to moc nevadí )
- vestavěná navigace iGO kupodivu překvapivě schopná
- vestavěný mikrofon je slabší a externí je o trochu lepší, ale na originál se nechytá, ale předpokládám, že v případě potřeby tam lze dokoupit vlastní kvalitní a zapojit ho zezadu do rádia
- RGB podsvícení tlačítek lze nechat automatiku nebo nakofigurovat podle sebe, ale tohle jde mimo mou osobu = zbytečnost

Nejspíš jsem na něco zapomněl, tak se klidně ptej :)

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 09.02.2021 21:11

super, diky moc :-)
ono ja to chci do focuse, takze si myslim, ze y tlacitka pod volantem pujdou doladit i bez canbusu. IPS jsem mel i na tom prdchozim radiu a proto chci i ted.
v podstate vsechno co pises i to predchozi radio, bylo to PX5 a 4GB ram. jen zvuk radia nebyl uplne dobry a celkove mi to neprislo moc vyladene (anebo jen chci zkusit jeste jine, tak jsem si to takto ospravedlnil :-))
proste sem tam google mapy zhavarovali a sviznost taky nebyla uplne top, proto nechci 2GB, bojim se, ze by to moje pouzivani nezvladalo.
uvidime, co napisou z ISUDARU, pokud by to bylo take IPS, tak mam asi ted dva favority :-)

sranda ale je, ze jak mam ted klasiku 6000CD, tak mi ten android (i se svymi chybami) chybi...proste navigace, online radio, mp3, teams, bluetooth. je to obrovsky rozdil :-D
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od solfan » 09.02.2021 21:22

a co jsou za tebe overene znacky? Boison nema dobry radio chip, proto se mi do toho nechce...
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od hunger » 09.02.2021 22:11

Dneska mi přišel Awasafe(Junsun). 2GB ram 32GB 4 jádro, mám mobil se Snapdragonem 865 a tohle mi opravdu nepřijde pomalejší, jako rádio to funguje skvěle, jako navigace taky. Problém to má s chromem, žádnej extra velký, jen je to o něco pomalejší pri náběhu, ale s Operou už žádný problém není. Za 160 dolarů a s dopravou z polska za 4 dny není co řešit.

Jediný co mě štve je ten hodinový mod, vyřešil jste někdo aby šlo rádio zapnout i při vypnutém klíčku?
Přílohy
IMG_20210209_221053.jpg
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1739
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od ScorpionSX » 09.02.2021 22:28

A ako rýchlo ti ten Junsun nabieha? Napr. po noci v aute, tak ráno dokáže nabehnúť ihneď, resp. po 2-3 sekundách? Alebo musíš čakať kým nabootuje celé nanovo, tzn. nejakých tých 20 sekúnd?

Hodinový mód ako má Ford z toho bez úpravy kabeláže bohužial nedostaneš :(
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 676
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Re: Android OEM Ford rádio

Příspěvek od blackbox80 » 10.02.2021 07:27

Wondefoo nabiha hned (teda nez jsem vymenil baterii, tak mi pri startu problik i convers a radio se rebootlo :) klidova spotreba cca do/pod 100mA(po uspani vozidla) >> mereno klestakem, takze bajvoko :)

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů