Demontaz/montaz radia ve FF II

Uživatelský avatar
miro
Junior
Junior
Příspěvky: 454
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od miro » 04.06.2009 21:16

tak sem hodte fotku toho vytahovaku ked niekto bude potrebovat aby si pripadne spravil :-)
Ford FOCUS II 1.6 16v Duratec Ti - VCT ghia (115 k) 2006 K&N Air Filter
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
horis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 180
Registrován: 04.07.2008 22:45
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od horis » 04.06.2009 23:51

vytahovaky.jpg

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 04.06.2009 23:50

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od tomm » 05.06.2009 17:50

Zdar,
mám dotaz. Mám ve fofo II (2007) originál rádio CD6000. Je možné zapojit mezi vstup do rádia a kabel od antény anténní předzesilovač? A jaká je nutná redukce? To rádio má dost bídnej příjem ale měnit ho nechci. Díky Tom
Ford Focus II 2007 1.6 74kW Blue navy

MK2
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4584
Registrován: 01.09.2008 20:30
Bydliště: Kolín, Nedašov

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od MK2 » 06.06.2009 15:06

Asi to pujde udělat. Budeš potřebovat toto :arrow: Anténní zesilovač
a taky toto :arrow: Anténní adaptér DIN-ISO

To sem jen rychle našel na webu pro představu co budeš potřebovat, určitě najdeš i lepší e-shopy s tím zbožím :wink:
2012 Mazda 3 2.0DISI 111kW

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 04.06.2009 23:50

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od tomm » 07.06.2009 20:09

Mám trochu kvalitnější zesík :wink: http://www.correct.cz/detail.php3?typ=Z ... auto.zesan Na něm jsou ale ty klasické konektory. Předpokládám, že asi budu teda potřebovat dvě redukce, je to tak?
Ford Focus II 2007 1.6 74kW Blue navy

MK2
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4584
Registrován: 01.09.2008 20:30
Bydliště: Kolín, Nedašov

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od MK2 » 07.06.2009 20:29

Hmm redukce budeš určitě potřebovat.
A budeš instalovat i druhou anténu? :o
2012 Mazda 3 2.0DISI 111kW

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 04.06.2009 23:50

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od tomm » 07.06.2009 20:42

Ještě jsem to rádio nevyndaval, tak si nejsem jistej, jaký přesně redukce mám koupit samcí/samičí... Druhou anténu tam zatim dávat nebudu. Možná někdy v budoucnu natáhnu kabel a dám jí na zadní sklo jako v Mondeu. To 6000CD nemá zas tak špatnou citlivost, ale řekl bych že potřebuje silnější vstupní signál. Na horách v údolích se to nechytá....
Ford Focus II 2007 1.6 74kW Blue navy

MK2
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4584
Registrován: 01.09.2008 20:30
Bydliště: Kolín, Nedašov

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od MK2 » 07.06.2009 21:09

Pokud budeš mít ten zesilovač co si uváděl, mělo by to vypadat takto:
Original antena ISO - adapter ISO/DIN - DIN Zesilovač DIN - adapter DIN/ISO - ISO autorádio :lol:
2012 Mazda 3 2.0DISI 111kW

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 04.06.2009 23:50

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od tomm » 10.06.2009 23:26

dík. Zkusím to zapojit, uvidíme o kolik se zlepší příjem.
Ford Focus II 2007 1.6 74kW Blue navy

Uživatelský avatar
Milinko
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1699
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od Milinko » 11.06.2009 09:07

Tak toto téma mě docela zajímá. Poslední dobou poslouchám víc rádio než mp3 z CD nebo Aux a tam "u nás" je docela bídný signál, takže pořád přelaďuju a nadávám na kvalitu. Tento anténí zesilovač by mohl být řešením.

tomm: Podařilo se ti nakonec sehnat všechny ty potřebné redukce a zesilovač zapojit?? Pomohl ten zesilovač v kvalitě přijmu?? A jak si vyřešil napájení, přes 12V nebo tím "fantomovým"(nevím jestli naše rádia tento způsob napájení vůbec umožňují)....díky za odpověď

M.
Ford Mondeo 1.6 Ecoboost 118kW - Enterprise - White Frozen Gallery
Byl: Ford Focus II, Eibach Pro-Spacer & Pro-KIT, Machine silver Gallery

Uživatelský avatar
Batman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 129
Registrován: 08.03.2009 20:16
Bydliště: Zlín

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od Batman » 12.06.2009 22:43

Ahoj všem, možná je tu někde ještě něco podobného, ale zkusím sem pro všechny co tápali stejně jako já dát návod na demontáž, získání a zadání kódu radia (u mně konkrétně 6000CD - FFII).
Stalo se mi to, že mi při lakování v servisu (neforďáckém) odpojili baterku a chtělo to pak po mně kód. Auto mám z dovozu, v manuálu nikde kód nebyl. Ve Fordu byste zaplatili za jeho zjištění tuším 480 Kč, což je docela síla za dvě minuty práce...


___________________________________________________________________________

Stručný návod:

1.) Demontáž - když pěkně poprosíte, radio vám pouze pro přečtení seriového kódu na boční straně přístroje (nikoli vygenerování hesla) vyndá za půl minuty i mechanik v originálním servisu Ford a navíc ZDARMA - zkuste to.
Netvářili se sice nijak nadšeně, ale poprosil jsem jen o pomoc s vytažením bez jakýchkoli dalších úkonů a navíc možná trochu drze dodal, že jsem slyšel o tom, že i jinde to dělají zdarma. Možná je to náhoda, ale vyšlo to. A to jsem byl u Ford Auto Viki Zlín, kteří jsou proslulí špatným chováním k zákazníkům, předražením apod.

2.) Opište si z boku radia SERIAL NO., které vypadá např. takto: M 070868
Je tam uvedené hned několikrát (nahoře + na boku na nálepce a vyražené do boční strany jako koncové číslo delšího kódu, který začíná rokem.

3.) Dávejte pozor při zacvaknutí radia zpět do palubovky - je potřeba to udělat zároveň a rovnoměrně zacvaknout ve všech čtyřech rozích. Já blbec zacvakl nejdříve jen horní a spodní část radia se tak zasekla trčící ven. Nešlo s tím už hnout, jen to znovu nahoře uvolnit (což je docela trapné, pokud jste se už mezitím rozloučili s mechanikem Fordu, který za to nic nechtěl...).

3.) Stáhněte si např. tady: software pro generování kódu na základě sériového čísla. Lekl jsem se starého designu programu v podobě staršího radia, ale funguje i na 6000CD pro FFII.

4.) Zadejte do něj šestimístný serial code za písmenem M a klikněte na tlačítko 5 pro vygenerování čtyřmístného čísleného kódu (program se zavírá kliknutím na ovládání volume).

5.) Po zapnutí radia vás to vyzve k zadání kódu a ten se ťuká na displej docela šíleně! Trvalo mi to pěkně dlouho, než jsem na to přišel:
když chcete naťukat třeba 5837, musíte zmáčknout:
5x číslo 1 (na první pozici kódu naskáče jak na nějakém digitálním budíku 5)
8x číslo 2 (druhá pozice...atd)
3x číslo 3
7x číslo 4
a potom - absolutně nechápu proč - ještě potvrdit zmáčknutím čísla 5!

6.) po potvrzení číslem/tlačítkem 5 rádio naskočí a začne hrát

___________________________________________________________________________


Moje chyby a voloviny:

1.) nezajel jsem do Fordu hned, zkoušel jsem rádio nejdřív vycvaknout nějak sám, protože Ford Auto Viki má tady u nás ve Zlíně fakt špatnou pověst. Protože jsem ale nevěděl jak vyndání a vycvaknutí přesně funguje, stejně se to nepovedlo a strkal jsem tam různé tyčky a nástroje zbytečně - hrozilo akorát tak nějaké odření a zalomení

2.) po opsání sériového čísla jsem si zasekl radio v palubovce tak, že jsem nejdříve zatlačil pouze na horní stranu - a spodní zůstala trčet ven + nešlo s tím hnout. Bylo mi trapné to zase vysvětlovat ve Fordu a znovu si nechávat zavolat mechanika - kor zdarma. Tak jsem se na to vyprdl a řekl si, že už zhruba vím jak na to a zkusím to doma vycvaknout a lépe usadit sám.

3.) napsal jsem si sériové číslo do mobilu a uložil v sms. Když jsem přijel domů, samozřejmě tam ze záhadných důvodů žádná uložená sms nebyla :lol: já vůl... Příště s sebou papír a tužku!


No a kdyby někoho zajímalo, jak jsem to vyřešil partyzánsky doma:
sponky.jpg
sponky.jpg (84.71 KiB) Zobrazeno 20000 x
Velké (asi ty největší cca 10cm) silné a pevné kancelářské sponky. Trochu jsem je ohnul, zúžil na potřebnou šířku a hlavně mají zakulacenou špičku, která právě "něžně rozevře" :) tu pacičku držící radio v palubovce. Musí se opatrně strčit asi 3-4 cm hluboko (držel jsem přitom sponku kombinačkama) až poznáte, že se packa uvolní nebo rozevře. Není přitom potřeba tam s tím kvedlat apod. Jen zasunout nebo později vysunout.
Originální "otvíráky" mají navíc i malou dírku vpředu, která slouží pro zaseknutí a vytažení radia za očka ven. Jinak na povytažení stačí třeba kreditka nebo jiná pevnější karta, kterou se to dá opatrně z boků radia vyklopit a povysunout.
Radio jsem vysadil, opsal si znovu kód, rovnoměrně zacvakl zpět a bylo.
Lepší řešení je určitě zešikmený plech nebo originální otvíráky, ale i takhle to nakonec šlo, když už jsem jednou viděl to vyndání v praxi.

Ford Focus II combi | 1.8 flexifuel | 92 kW, 125 koníků | 2006


Obrázek

Galerie a info: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... =a&start=0

tomm
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 04.06.2009 23:50

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od tomm » 29.06.2009 20:20

Tak mi konečně přišel ten anténní zesilovač. Ještě než se pustim do jeho zapojení, nevíte někdo na jaký PIN se má zapojit napájení? tj.aby se to napájení s vypnutým rádiem také vyplo. Z schéma zapojení co jsem našel na netu to není moc jasné...
Ford Focus II 2007 1.6 74kW Blue navy

Uživatelský avatar
TYU
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 19.05.2009 07:59
Bydliště: Belgie

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od TYU » 30.06.2009 13:41

Když jsem byl u Fokiho, ukázal mi, jak vytahuje rádio pomocí 2 kávových lžiček. Doma jsem to taky zkusil a funguje to :-).
byl - Ford Focus II Titanium (hatchback), 1.8 TDCi - 85 kW, Tonic Blue, 02/2007
je - Toyota C-HR 1.8 hybrid, 09/2017

Uživatelský avatar
C-Maxis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1815
Registrován: 21.07.2009 20:39
Bydliště: Praha 9

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od C-Maxis » 24.07.2009 22:01

Pokousim se zprovoznit AUX u C-maxe. Radio Ford 6000CD s AUX tlacitkem. Ale vyndat schranku spolujezdce dle zdejsich navodu na FoFo nejde, plasty jsou jinak a asi by se musel demontovat plast kolem razeni.
Jenze mi nejde ani vyndat radio. Mam takove plisky a i citim, ze pohybuji tou pacickou ( pruzi), ale nedari se mi to radio vyloupnout.
Kdyz se dostanu ke konektoru, tak uz si poradim. AUX bych asi vyvedl nad tlacitko ohrevu okna. Pripadne druha moznost je popelnik vedle rucni brzdy. To by mozna bylo jeste lepsi, protoze tam bych zaroven mohl dat moji MP3 velikosti USB klicenky a nikde by mi nevadily kabely.

Chci zeptat, jestli nevite o nekom v Praze, co ty planzety prodava. Jet do Ford servisu si nechavam jako posledni moznost po priznani prohry.

diky
Přílohy
AUXin.jpg
Ford Focus C-MAX, GHIA 1,6 TDCi 80kW DPF, 2007 pred FL Obrázek

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz/montaz radia ve FF II

Příspěvek od foki » 25.07.2009 15:12

TYU píše:Když jsem byl u Fokiho, ukázal mi, jak vytahuje rádio pomocí 2 kávových lžiček. Doma jsem to taky zkusil a funguje to :-).

TYU : mam zlepseni , lehce jsem riznul flexou a ono jakoby zaklapne
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti