PROBLÉMY Blaupunkt TavelPilot FX

Vnck
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2009 10:16

PROBLÉMY Blaupunkt TavelPilot FX

Příspěvek od Vnck » 06.08.2009 13:10

EDIT lucky.jack: sloučil jsem několi témat ohledně navigace FX a problémů s ní, takže prosím o vkládání dalších eventuálních problémů sem.

Zdravím,
mám chvilku Mondeo 12/2005 2,2 titanium s originálním Blaupunkt TavelPilot FX.
Nějakou dobu jsem používal HF připojený s mobilem přes bluetooth.
Najednou spojení přestalo fungovat a nejde se spojit s rádiem. Bluetooth v telefonu rádio v autě ani nenajde.
Pokud na rádiu zmáčknu tlačítko menu, tak už se mi ani jako před tím nemu s obsluhou bluetooth neobjeví :-(
Uměl by mi někdo poradit, jak to zase zprovozním?
za radu předem díky
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Titanium 12/2005

m.a.x.i.m.u.s
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1764
Registrován: 05.02.2009 12:30

Re: Ford rádia,rádia s navigací

Příspěvek od m.a.x.i.m.u.s » 06.08.2009 13:34

Odpojení baterie údajně pomáhá, ale rádio bude chtít kód.
Ex ST220 model 2004

Vnck
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2009 10:16

Re: Ford rádia,rádia s navigací

Příspěvek od Vnck » 06.08.2009 13:39

...díky za radu. Zkusím to a zítra dám vědět.

Používání navigace jsem vzdal, dávat 4,5tis za mapu se mi nechce a to hlavně s ohledem na malý a černobílý displej :-(
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Titanium 12/2005

Vnck
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 06.08.2009 10:16

Re: Ford rádia,rádia s navigací

Příspěvek od Vnck » 06.08.2009 18:10

Děkuji m.a.x.i.m.u.s-ovi za radu.
Odpojení a ihned zapojí baterky pomohlo, vše funguje tak jak má.
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Titanium 12/2005

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Blaupunkt TP FX-Přestalo fungovat spojení TEL - BT

Příspěvek od Kóťa » 16.05.2010 10:25

Přesun :arrow:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

jansk2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 12.01.2012 08:28

Navigace Blaupunkt FX bliká

Příspěvek od jansk2 » 12.01.2012 08:34

Zdravím, poraďte, po nastartování se mi po určitém čase rozbliká displej navigace FX tak že zhasíná a znovu se rozsvěcuje a to asi desetkrát načež zhasne úplně ale rádio i navigace jede jen bez displeje a po další chvíli vypne úplně i zvuk. Po asi dvou minutách zase sama najede a je vše v pořádku. Nesetkal se s tím někdo? Je to nepříjemné..

Uživatelský avatar
kenny_com
Nováček
Nováček
Příspěvky: 162
Registrován: 29.06.2010 14:05

TravelPilot FX - nema signal, hlasitost hovoru

Příspěvek od kenny_com » 03.05.2012 18:10

Zdarec lidi,

moje FXko najednou prestalo kominikovat se satelity. Jel jsem z Prahy do Frantiskovejch lazni a jak jsem najel na novy usek silnice u Frantovek tak najednou hlaskou off road. Tak jsem si rikal, OK mam cca dva roky stare mapy, trebas tu tehnle usek chybi. A ejhle v Praze jsem zjistil, ze nema signal vubec. Kdyz dam at mi napise souradnice a satelity tak pise vsude same nuly a je proste ztracen:(
Nevite nekdo co s tim ?

Jen bych doplnim, ze cca 14 dni pred timto vypadkem, jsem omylem projizdel pod vraty do garaze a protoze u hotelu byl debilni portyr tak mi malo otevrel vrata a jak jsem vycouval tak se antena pomalounku vylomila doprotismeru. A byla poradna rana do strechy :( Prut vypada ze zlomeny neni. A ted ma dalsi otazka. Antena pro GPS je predpokladam ten bobek na strese a ne prut ? Koukal jsem ze spodu (pod krytem na bryle) jeslti nahodou dovnitr netece voda a nezkratuje se antena nebo jeslti nevypadl nejaky dratek a nikde jsme nic nenasel :(

Prosim poradte co s tim ... :( Jen doufam, ze mi proste neodesel GPS modul to bych si to sel asi strelit, zvhledem k tomu ze jsem po kompelt vstrikach a cerpadlu :(:(:(

A ma dalsi otazka uz se tyka samotne funkce radia. VZdy kdyz vytocim hovor a mam telefon pripojen pres BT k radiu tak mam hlasitosat hovoru stazenou na desne malilinko a musim pokazde kdyz nekam volam jak trotl davat hlasitost na max. Docela me tato vec stve protoze z auta volam hodne casto. Nevite zdali se tato vychozi hlasitost da nejak nastavit defaultne na vic ???

Dik lidi ;)

EDIT 4.5.2012: Jeste bych doplnil, ze dnes navigace zacla fungovat. Myslite ze je mozne za je trebas z radia vyklepana antena GPS? Nechce se mi jen tak rozebirat celou palubku vubec netusim jak se tam dostat tak kdyby mel nekdo nejaky tip dejte vedet ;)
Je : Ford Mondeo kombi 2.2 TDCi TITANIUM 114kw (155koní), černá metalíza, najeto 160738 km
Byl : Ford Focus kombi 1.8 TDDi 66kw (90koni),Diamond bílá, najeto 290902 km

Uživatelský avatar
IvanGS
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 501
Registrován: 06.01.2012 20:56

Navigace FX - problém

Příspěvek od IvanGS » 22.06.2012 12:22

Ahoj, mám rádio s navigací FX, mapy na SD kartě originál Ford (byť zakoupeno jinde) a nastal problém. Všechno funguje jak má, jen když dám zobrazit mapu, tak se sice pohybuje podle toho jak jedu, ale moje pozice je někde u Domažlic nedávno byla někde v Německu. V německém menu jsem našel jakousi kalibraci, ale asi dělám něco špatně nebo je to rozbitý:-). Netuším odkdy to blbne, navigaci používám jen občas, auto bylo asi před měsícem na servisu ve Fordu, ale jen běžné výměny a prohlídka, předpokládám že nedělali nic čím by to mohli způsobit. Poradíte mi?
Přílohy
Volant.jpg

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace FX - problém

Příspěvek od Kóťa » 02.08.2012 09:42

Viděl bych to na vadný gps modul...Moje mondeo se při ztrátě signálu orientuje navíc podle gyroskopu.Tím pádem nemusí sedět pozice,ale pohyb je ve srovnání s vozem stejný.Jen pozice je šoupnutá...Nebo už jsi to vyřešil?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
IvanGS
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 501
Registrován: 06.01.2012 20:56

Re: Navigace FX - problém

Příspěvek od IvanGS » 02.08.2012 10:09

Ještě ne ale rozhodně díky za tip. Teď jsou samé dovolené, tak nemám čas to řešit, ale stejně musím brzo do servisu tak to vyřeším přitom. Díky!

Uživatelský avatar
Meda
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 557
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace FX - problém

Příspěvek od Meda » 02.08.2012 10:13

Smazaná zbytečná citace.Kóťa
Od Forda vyšla nedávno nějaká TSI ohledně navigace a problému s ní. Nevím jestli se to zrovna týká té Tvojí a toho tvého problému. Zeptej se na to u dealera Ford.
Ford Focus II kombi r.v. 2004 1.6 100PS Obrázek

Uživatelský avatar
venda74
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 05.07.2008 08:55
Bydliště: Pisek
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace FX - problém

Příspěvek od venda74 » 09.08.2012 15:37

IvanGS píše:Ahoj, mám rádio s navigací FX, mapy na SD kartě originál Ford (byť zakoupeno jinde) a nastal problém. Všechno funguje jak má, jen když dám zobrazit mapu, tak se sice pohybuje podle toho jak jedu, ale moje pozice je někde u Domažlic nedávno byla někde v Německu. V německém menu jsem našel jakousi kalibraci, ale asi dělám něco špatně nebo je to rozbitý:-). Netuším odkdy to blbne, navigaci používám jen občas, auto bylo asi před měsícem na servisu ve Fordu, ale jen běžné výměny a prohlídka, předpokládám že nedělali nic čím by to mohli způsobit. Poradíte mi?
Ahoj,
zkus provest kalibraci navigace, nekolik lidi, kteri si ode me kartu take koupili, meli stejny problem. Kdyz jsem jim poradil, at provedou kalibraci navigace, tak se pak uz neozvali, tak predpokladam, ze se tim ten problem vyresil.
Venda

Sally
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2012 14:22

Nefunkční rádio Blaupunkt Travelpilot FX

Příspěvek od Sally » 16.01.2013 13:06

Ahoj. Jsem nováček a starší pán. Moje FoFo C Max 1.6l 80kw 2008r.v. dovezeno z Německa má závadu,nejde rádio. Od začátku: V létě přestalo hrát rádio Blaupunkt T.P FX . Po 14 dnech šlo a za týden opět ne.Za dalších 14 dní vybitá baterie. Koupil jsem novou. Radio nešlo. V říjnu jsem se vrátil ze špitálu a vybitá baterie.Dal jsem to do servisu vyndali rádio,auto jezdí bez rádia v pohodě.U nás v Ústí n/L jsem oběhl 5 servisů a nic. Nakonec ve Fordu řekli,že oprava je velmi drahá.Prý modul. Neví někdo co s tím se dá dělat? Nakonec koupím rámeček a nové 1Dinové rádio. Děkuji Saša Salon

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: rádio Blaupunkt T.P FX

Příspěvek od lucky.jack » 16.01.2013 14:19

To je rádio s bluetooth? Tam zlobily moduly, ale spíš u mondeí...
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Sally
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 13.12.2012 14:22

Re: rádio Blaupunkt T.P FX

Příspěvek od Sally » 17.01.2013 18:44

Ahoj. Ano ,je tam BT+navi na CD a pam.kartu. Ani nevím kolik funkcí tam ještě bylo.Díky za zájem.Budu to řešit asi zakoupením autorádia Ford 6000CD,které je bez navi,ale s BT a jde i ovládání pod volantem. Díky Sally

Odpovědět

Zpět na „Blaupunkt navigace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů