Externi navigace

Odpovědět
jindrichviii
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 15.05.2013 16:09

Externi navigace

Příspěvek od jindrichviii » 23.02.2014 18:07

Nejsem si jist kde by mohl byt problem.
Mam od prodejce namontovan drzak na externi navigaci GARMIN Nuvi. Jiz podruhe mi navigace odesla - naposled vydrzela 90 km.
Pri prvni oprave GARMIN menil zakladni desku - pry odesel modul ktery snima GPS vysilace. Co to bude ted jeste nevim. Myslel jsem, ze GARMIN je docela spolehlivá znacka.
Je mozne aby byl problem v napajeni - kolisani napeti nebo neco podobneho?
Uvitam veskere napady a myslenky.
Dekuji.

jirkad77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 06.04.2014 18:29

Re: Externi navigace

Příspěvek od jirkad77 » 17.05.2014 20:05

To ale asi nebude tvůj případ , nicméně za to nic nedáš :)

Garmin International Inc., největší světový výrobce GPS navigačních přístrojů, identifikoval potencionální problémy s přehříváním baterií u navigací modelové řady nüvi - u modelů nüvi 200W, 250W,260W,7xx a 7xxT. Při použití baterií s konkrétními plošnými spoji může dojít k možnosti přehřátí, což může vést k nebezpečí požáru.
Společnost Garmin si uvědomuje svoji povinnost poskytovat zákazníkům nejbezpečnější a nejspolehlivější zařízení a přistoupila k odstranění tohoto potencionálního nebezpečí.
Byla zřízena webová stránka http://www.garmin.com/nuvibatterypcbrecall , kde po vložení výrobního čísla vaší navigace zjistíte, je-li vaše navigace v pořádku či nikoliv. Stránka je v současné době překládána do 25 jazyků, pro zákazníky v ČR jsme prozatím připravili jednoduchý návod jak postupovat na technickém portálu http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000033
V případě, že bude vaše navigace shledána v seznamu vadných přístrojů, budete vyzváni k vyplnění formuláře, obdržíte RMA štítek (číslo opravenky) a na náklady společnosti Garmin bude navigace zaslána k odstranění závady.
Omlouváme se vám za způsobené problémy a věříme, že tento nedostatek bude v krátkém čase odstraněn k vaší plné spokojenosti.

jindrichviii
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 15.05.2013 16:09

Re: Externi navigace

Příspěvek od jindrichviii » 24.05.2014 20:13

Děkuji za typ. Hned jsem seriové číslo kontroloval dle tvého návodu a není "recall".
"In the meantime" jsem dostal po druhe reklamaci nový přístroj a ten odešel taky. Již je to opět u prodejce a čekám na vyřízení.
Přípojku mi dělali u ABM Ořech když jsem auto kupoval. Nechám tu přípojku někde prověřit, ale je mi to celé podezřelé.
Přesto děkuji za typ.
Jestli mi vrátí peníze, tak se obrátím asi na jiného výrobce - I když nevím kde je chyba.

jindrichviii
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 15.05.2013 16:09

Re: Externi navigace

Příspěvek od jindrichviii » 04.07.2014 12:15

Tak jsem již s problémem externí navigace o trochu dál.
V ABM mi tu instalaci proměřili a výsledky byly negativní. Na jejich radu teď jezdím s navigací zapojenou klasicky do zapalovače a zatím funguje.
Pokud to vydrží dale, tak bude problem v samotném držáku na A sloupku - do kterého nemohli "vlézt" s tím, že to co jde do kabeláže od radia je napěťově v pořádku. Pokud mi to vydrží, tak požadají o novou sadu.
S přístupem jsem spokojen.

jindrichviii
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 15.05.2013 16:09

Re: Externi navigace

Příspěvek od jindrichviii » 23.07.2014 19:43

Tak je to asi vyřešeno. Chyba byla prý v základní desce v konzole na sloupku "A". Proběhla výměna a nyní to funguje.
S přístupem jsem spokojen.

Uživatelský avatar
TomBaa
Junior
Junior
Příspěvky: 217
Registrován: 28.06.2010 18:08
Bydliště: JmK

Re: Externi navigace

Příspěvek od TomBaa » 26.07.2019 23:26

V ojetém Focusu mk.3, který jsem koupil je na A sloupku instalována konzole na navigaci (navi je Tomtom), vypadá to těměr shodně takto:
https://www.fordshop.cz/komunikacni-konzole-ford.html
Navigace mi ale docela často nefunguje (nenajde signál GPS), navíc mě ani nijak nebaví s ní pracovat.
Pro mé potřeby mi stačí mapy ze Smart phonu.
A teď otázka: rád bych tu konzoli použil coby držák právě Smart phonu. Nevíte zda existuje nějaký buď origo nebo kvalitní držák telefonu, který by se dal na takovou konzoli připevnit...
Dálo by se to nějak zbastlit z běžnýho držáku za 200, přilepením nebo přivrtáním ale přeci jen třeba existuje nějaké "kvalitnější" řešení...
Pokud ne, a protože nechci mít Smart phone v držáku v mřížce ventilace, asi bych sáhnul po řešení od Broditu,, ale to je násobně dražší než první volba... proto se na to ptám, třeba to někdo taky řešil. díky
Focus mk.3 1,6 Ti_vct ; 2011 ; Panthera black
Focus mk. 1 1,6 Zetec ; 2003 ; Ink blue
Focus mk.1 Tddi ; 99 ; Panthera black

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů