Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Odpovědět
Uživatelský avatar
MDragon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 09.02.2016 23:53
Bydliště: Vsetín/Brno

Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Příspěvek od MDragon » 20.08.2017 10:39

Ahojte,

mám auto Ford Mondeo mk3 1.8 92kw + LPG Prins najeto celkem 250tkm
prvně původní problémy - nedávno mi auto začalo pocukávat(4týdny zpět) při rozjezdech respektive při nižších otáčkách v záběru - 2-3-4 rychlostní stupen.. vyměněny origo svíčky - zpravilo se, za týden znova,.. vyměnenny kabely a problém vyřešen... pár dnů nato měněno už po 4. benzinové čerpadlo.

A nyní asi po 2týdnech mi auto při studeném motoru při startu na benzín někdy hned po nastartování chvíli nedrží/kolísají volnoběžné otáčky - .. až se ustálí a motor chvíli jakoby nechce táhnout/dusí se.. při přidání ale jen cca 1-2minutu po nastartování - poté již ok a za další minutu přepnuto na LPG a bez problémů - poté když zkusím znovu totéž, nastartovat s teplym motorem na plyn/benzín... již v pořádku..

asi 2 se toto stalo i tak(auto pokaždé stálo asi 2h) že po nastartování motor otáčky nevydržel, točil sekundu 500otáček a chcípl a poté nešel nastartovat - po chvíli však už naskočil.

Včera se mi poprvé stalo že naskočil sice hned, ale začal běžet na 3 válce,.. chybu vypisovala i diagnostika: P0304 - Cylinder 4 Misfire Detected.. ovšem zase - asi 2minuty a po zahřátí/přepnutí na LPG/zpět už v pohodě běžel na 4 válce a bez problémů..


Vypadá že problém jen s studeným motorem a benzínem ... na LPG běží v klidu..

Čím by to mohlo být? Na co se zaměřit?
Benzínové vstřiky? Nebo nějaký problém s zapalováním - cívka? Ale je divné že to dělá jen za studena u benzinu;)

Děkuji za všechny rady a tipy vedoucí k nasměrování..
nyní: Ford Mondeo mk4 Titanium 2013 2.0 TDCi 120kW kombi.
dříve: Ford Mondeo mk3 2006 1.8 92kW + LPG Prins.

Uživatelský avatar
MH30
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 04.03.2010 12:58
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Příspěvek od MH30 » 21.08.2017 08:43

Zdravím,
tak popis problému je dost podobný mému autu... Tyto příznaky jsem měl cca před 2 lety (před 30 tkm). Zhruba při 156 tkm a 95 tkm na LPG. Také nejprve tak, že to zlobilo při startech a rozjíždění na benzín a po přepnutí do LPG to bylo v pořádku. Vyměnil jsem cívku, kabely, svíčky, proplach motoru...nepomohlo. Stav se postupně zhoršoval a ve volnoběhu pak motor šel nepravidelně i na LPG. Pak jeden mechanik řekl, že to jede na 3 válce...byl podpálený a pokřivený ventil. Po opravě hlavy vše v pořádku. Co je horší, že se mi problém nyní po cestě z Chorvatska, asi díky popojíždění v kolonách, objevil znova. Patrně přehřátí hlavy díky LPG (i když teplota motoru dle čidla normálně uprostřed). Dnešní start ráno při 12 oC byl příšerný, jak kdyby to skákalo na 2 válce... po přepnuní do LPG hladký běh motoru....Ještě uvažuju, zda nemohou být přicpané benzinové vstřiky (měnil jsem palivový filtr a v nádrži jsou asi nečistoty). To mi ale nesedí, protože při teplém motoru jede auto na benzín normálně. Nerozumím tomu, pokud jsou to ventily, proč je chod motoru na benzín a LPG tak rozdílný...při stejné teplotě motoru? Ale může to být zprůsobem hoření benzinu/LPG ve válci, že benzinové spalování je citlivější na ventilové vůle...??? - to je možná blbost
Naposledy upravil(a) MH30 dne 24.08.2017 07:50, celkem upraveno 1 x.
MONDEO, 1.8 16V, 92kW, combi, 2005, Ghia, od 9/2010 LPG Lovato Easy Fast Smart, toroid 53l
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
MDragon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 09.02.2016 23:53
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Příspěvek od MDragon » 22.08.2017 18:54

MH30:
Díky za tip.
Už jsem se domluvil na pátek na proměření tlaku na válcích. Tak uvidím jak to dopadne ;)
Já jsem dělal komplet GO motoru cca před 80tkm. cirka za 35000,- tak snad nebude potřeba dělat znovu ;)
olej to zatím nijak extra nežere.

Pak dám vědět jak proměření dopadlo.. Byl bych asi radši kdyby to byli ty vstřiky ;) s těma jsem ještě nic nedělal, takže by nato asi i měli nárok ;)

Jinak na tři válce už startuju při studeném motoru od soboty furt.. Na plyn to ale jezdí bez problému.
nyní: Ford Mondeo mk4 Titanium 2013 2.0 TDCi 120kW kombi.
dříve: Ford Mondeo mk3 2006 1.8 92kW + LPG Prins.

Uživatelský avatar
MH30
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 04.03.2010 12:58
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Příspěvek od MH30 » 24.08.2017 07:48

Ještě jsem na jiném fóru vyčetl další zkušenost někoho, kdo má na LPG naježděno k 200tkm. A sice, že dlouhodobým provozem na LPG se zanášejí benzinové vstřiky karbonem. Při studeném startu na benzín, kdy je kov smrštěný a otvory v tryskách zúžené, se to pak projevuje nejvýrazněji, benzín neproteče. Při teplém motoru se to zlepší. Řešení - buď může stačit jezdit nějakou dobu na benzím + aditiva nebo vymontovat vstřikovací lištu (mělo by být jednoduché) a trysky vyčistit. Nebo nechat vyčistit. V každém případě podstatně levnější varianta...
Včera jsem tam nalil aditivum a plnou nádrž prémiového benzínu a trochu to protáhl po dálnici na benzín. Chod na benzín ve volnoběhu se zlepšil a dnešní studený start byl také poznání lepší. No uvidíme. V každém případě, po zkušenostech 120 tkm na LPG, už si nemyslím, že LPG do tohoto motoru byl dobrý nápad. Mám přímaz flashlube i přístřik benzínu od 3800 ot/min.
MONDEO, 1.8 16V, 92kW, combi, 2005, Ghia, od 9/2010 LPG Lovato Easy Fast Smart, toroid 53l
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
MDragon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 09.02.2016 23:53
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Příspěvek od MDragon » 27.08.2017 12:35

Tak musím říct že to byl asi i můj případ: po nabrání premiového 100oktanového paliva a ujetí cirka 100km na něj auto už začlo startovat opět normálně..

Koupil jsem si ještě nějaký přípravek na odstranování karbonových úsad z benz. pal. systému.. a do příští nádrže jej zkusím nalét(bylo mi doporučeno nalévat radši do obyč 95 benzínu).
nyní: Ford Mondeo mk4 Titanium 2013 2.0 TDCi 120kW kombi.
dříve: Ford Mondeo mk3 2006 1.8 92kW + LPG Prins.

Uživatelský avatar
MH30
Nováček
Nováček
Příspěvky: 130
Registrován: 04.03.2010 12:58
Bydliště: Frydek-Mistek

Re: Mondeo mk3 LPG - Kolísání otáček po startu na benzín/3válce

Příspěvek od MH30 » 03.09.2017 11:34

Podrobně jsem vyřešení svého problému popsal MDragonovi v SZ. Pro ostatní zde:
U mého auta se potvrdilo to, co jsem psal v minulém příspěvku, tzn. zanesené benzínové vstřiky. Vstřiky jsem vyndal a poslal do JET Servis v HK. Pondělí posláno, ve středu byly zpět. Vyčištěno včetně vstřikovací lišty. Původně vstřiky dle protokolu na 30% průtočnosti, po čištění ke 100%. Auto nyní startuje za studena na benzín bez problému, motor běží hladce hned po startu. Výkon ve vysokých otáčkách je samozřejmě také nesrovnatelně lepší.
Takže doporučuji, máte-li problém se studenými starty na benzín, na plyn vám to běží dobře a nepomohly svíčky, kabely atd. - zkuste nechat vyčistit benzinové vstřiky. Cena přijatelná, případně pošlu do SZ.
MONDEO, 1.8 16V, 92kW, combi, 2005, Ghia, od 9/2010 LPG Lovato Easy Fast Smart, toroid 53l
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk3 benzín“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů