Filozofie zámků Mondeo mk3

Odpovědět
GoofyX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2022 22:41

Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od GoofyX » 16.04.2022 13:01

Ahoj všem, mám pár nejasností ohledně systému zamykání v Mondeu MK3 2004 kombi.
Ať zmáčknu na klíči tlačítko odemykání/zamykání 1x nebo 2x, vždy odemknu celé auto včetně kufru. Na přechozím modelu (2001 kombi) mi to fungovalo na jedno cvaknutí(odemknout) dveře řidiče a na druhé cvaknutí všechny ostatní, kromě kufru, ten šel jen tím tlačítkem na klíči pro kufr, jinak byl zamčený. Při zamykání se pak zamknuly všechny dveře jak na jedno, tak i na dvě. Tam jsem viděl smysl tlačítka pro odemčení kufru v interiéru, jenže nefungovalo 😃 . Zkusil sem i podržet naráz odemknout a zamknout, auto sice blikne, ale nic se nezmění.

To mě vede k druhé nejasnosti, a to je tlačítko odemykání kufru v interiéru. Vzhledem k tomu, že se mi kufr odemkne centrálně, má vůbec nějaký smysl to tlačítko? Mimochodem v příručce o něm není ani zmínka, není ani zakreslené na plánku. Ještě pro zajímavost, na předchozím kombi jsem měl kromě spínače i zámek na klíč na kufru, ale byl taky nefunkční..na novém je jen spínač.

A poslední věc..nastavil sem si automatické zamykání po rozjezdu a problém je v tom, že když dojedu do cíle, tak dveře spolujezdce jdou otevřít, ale moje u řidiče ne, ani kličkou ani nejdou odemknout na dveřích, musím odemknout dálkou. Dnes sem zkusil otevřít jako první svoje a to se odemklo celé auto, ale jak se otevřou dveře u spolujezdce jako první, pomůže jen dálkáč. Nechci se v tom nijak rýpat, jsem rád, že vůbec funguje centrál :D ,spíš mě zajímalo, jestli tomu někdo víc rozumí. Mám pocit, že centrál v Mondeu je totiž taková záhada sama o sobě..ani bych se nedivil, kdyby to celé byla otázka volitelné výbavy(jen pro odlehčení)
Třeba mi tady někdo objasní jak to funguje, předem děkuju

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od stano. » 16.04.2022 14:01

Prvy bod: to sa da nastavit. Nejako podrzis gombiky na dialkovom a prepinas tie 2 moznosti.
Treti bod: asi mas vymeneny zamok v dverach vodica. Kable mas a auto je nastavene na klasocke zamky, ale vo dverach je vymeneny zamok s dvojitym zamykanim.

Uživatelský avatar
gecko-x
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 656
Registrován: 08.04.2015 00:38
Bydliště: Holešov

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od gecko-x » 16.04.2022 18:58

Ad1
Podrž obě tlacitka na dalce zaraz, odemceni i zamčení 😀
FoFo II 1,6 16V 74kW rv 2007 byl
FoFo II 2,0i 107kW rv 2009
Ford C-max 1,6 ti-vct 77kW rv 2012
Obrázek

GoofyX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2022 22:41

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od GoofyX » 16.04.2022 19:15

Díky za reakce, jak už píšu na konci bodu1..zkusil sem naráz podržet tlačítka odemknout a zamknout pár vteřin..auto sice blikne, ale nic se nezmění :D
A to vysvětlení bodu 3 moc nechápu..ale jak už sem říkal, sem rád, že mi vůbec funguje centrál a nehodlám se v tom víc vrtat..:D jen sem tomu chtěl nějak přijít na kloub. Ještě jsem nikde nenašel vysvětlení pro to tlačítko na kufr v interiéru.

Uživatelský avatar
oscaar
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 783
Registrován: 18.10.2011 20:09
Bydliště: Zlín

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od oscaar » 16.04.2022 23:07

Mám mk3 sedan a ten zámek v kufru mám funkční, myslím že to fungovalo pouze u sedanu. Změna režimu odemykání se dělá těmi tlačítky odemikani/zamikání, obě současně zmáčknout a držet 6 s. Změna se potvrdí bliknutim blinkrů. A to tlačítko otevírání kufru z interiéru, je tam díky tomu, že ho měl Focus mk1. A ten měl na kufru pouze zámek na klíč ale bez tlačítka. Mondeo je vyrobené dle platformy Focuse. To odemikani zevnitř auta. Do Focuse a mondea se dávali i zámky s dvojitým zamikáním. Mám dvojité zamikání, když zamkneš jednou, dveře jdou otevřít zevnitř klikou a když do 3 s zmáčkneš ještě jednou zamknout(bliknou blinkry) . Tak se zamkne dvojitě a to neotevřeš ani zevnitř. Já jsem si to změnil přes ForScan a zamikam dvojitě na jedno zamknutí. Zřejmě někdo měnil zámek u řidiče a dal tam zámek s 8 piny na dvojité zamikání.
Galaxy Trend-Business Edition 1.5 EcoBoost,118 kW, 2016, šedá metal. (Magnetic)
Transit Connect 1.8 TdCi 81 kw, r.v. 2010
Mondeo Sedan, r.v. 01, 1.8 Duratec HE, 81 Kw, Ghia, Silver

Focus kombi, r.v. 99, 1.8,85 kw, - prodáno

GoofyX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2022 22:41

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od GoofyX » 18.04.2022 10:39

No jak už píšu asi po třetí :D Změna systému zamykání na klíči podržením obou tlačítek naráz u mě nefunguje, auto sice blikne, ale nic se nezmění..pořád zamknu i odemknu na jedno stisknutí celé auto..
Takhle..když dojedu do cíle, tak si spolujezdec dveře otevře ale já ne a nejde to odemknout ani na dveřích..pro odemčení ale stačí zmáčknout jen jednou..tudíž pro správnou funkci by bylo potřeba vyměnit zámek řidiče?

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od Jemar » 18.04.2022 12:40

Pokud je třeba zámek řidiče odemykat na dvakrát, je třeba ho vyměnit za jednoduchý. Možná potom bude fungovat i ta změna způsobu zamykání zmáčknutím obou tlačítek.

Uživatelský avatar
oscaar
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 783
Registrován: 18.10.2011 20:09
Bydliště: Zlín

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od oscaar » 18.04.2022 22:39

:hhura: Tak jsem to přesně myslel, když ty dveře řidiče. Nejdou otevřít zevnitř a ostatní ano. Tak tam někdo dal dvojitý zámek dveří místo jednoduchých. Pozná se to jednoduše, když sedí v autě a zamkne se přes DO. Tak klikou neotevře dveře zevnitř. A až zamknu dvojitě, tak až potom bliknou blinkry.
Galaxy Trend-Business Edition 1.5 EcoBoost,118 kW, 2016, šedá metal. (Magnetic)
Transit Connect 1.8 TdCi 81 kw, r.v. 2010
Mondeo Sedan, r.v. 01, 1.8 Duratec HE, 81 Kw, Ghia, Silver

Focus kombi, r.v. 99, 1.8,85 kw, - prodáno

GoofyX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07.04.2022 22:41

Re: Filozofie zámků Mondeo mk3

Příspěvek od GoofyX » 20.04.2022 20:30

Dneska jsem třeba 2x vždy po dojetí do cíle vzal za kliku u řidiče a vše se odemklo..nějak si to dělá co chce a na to já nemám nervy :D . Deaktivuju to a bude klid.

Odpovědět

Zpět na „karoserie - mondeo mk3“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů