MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od Kóťa » 24.11.2009 22:47

Teda,pokud jsi přesedlal z focusu I(ke kterému se nejvíc hlásíš)mě překvapuje,že jsi na mondeu nenašel svůj komfort.Mám tedy MKIII,volant má trochu užší věnec,ale manévrování a vedení stopy na tak veliké auto mi přijde super!Sedáky jsou v III trošku kratší k mým nohám,ale boční vedení je parádní a ve IV určitě o moc horší nebude...A bohužel naší D1 neuspokojí žádná podvozek kromě hummera.Jen šlápnout na plyn a držet se alespoň v levym...Snad bys po pár dalších kilometrech trochu změnil názor... :wink:
Každopádně díky za názor,se stříbrným plastem se naprosto stotožňuji!!!!
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 24.11.2009 22:55

tak ale A6 je ina trieda a ina cena :wink:
kebyze dam 40-70k za audi A6 a nedostanem nic navyse oproti 20-30k (2x lacnejsiemu) mondeu, tak to by som audi asi nepochvalil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

co sa tyka tupeho riadenia a nezabavy pri soferovani, tak mas uplnu pravdu
mondeo je ako passat, biznis class bez emocii
dost tomu pomozu 18"+ kolieska a dostatok vykon (2.5T) ale focus z toho nikdy neurobis :roll:
je skoda, ze sa nerobi nove MK4 mondeo ST, ako bolo to starsie MK3 ST220, o nom ludia pisu, ze je to taka velka motokara :wink:

inac zazitok z jazdy je v prisnom protiklade s komfortom. takze zaver, ze mondeo nie je zabavne a ani komfortne sa vylucuje :!:
myslim tu kombinaciu, zabavne a zaroven komfortne :mrgreen:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
PaWel
Junior
Junior
Příspěvky: 423
Registrován: 19.06.2009 17:41
Bydliště: Moravskobudějovicko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od PaWel » 25.11.2009 17:54

To jsi mě celkem překvapil DavidZ, celkem by mě zajímalo kolik společného má nynější MKIV s Mazdou 6. Měl jsem tu možnost krátkého svezení od známého a naprostá fantazie, i v různých magazínech a pod. je šestka jedna z NEJ, ale to koneckonců i MKIV. Tak mě zájímá, jestli tyhle 2 auta mají něco spolu jako to bylo u mynulých generací? :wink:
Nyní FORD MONDEO hatchback: 2.0 Duratec HE 107kW, 10/2010
Před FORD MONDEO sedan: 1.8 Duratec HE 92kW, 10/2003
Před MAZDA 323f BG GT: 1.8 DOHC 16V/96kW, 11/1991, červená, šíbr, křídlo, komplet v el. výbavě

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 25.11.2009 18:15

mazda 6 je sice super ale ma hrozne slabe benzinove motory
do novej mazdy totiz prestali montovat MPS verziu 2.3l disi turbo 191kW, co bol uplny ideal 8)
a davaju uz len 125kW atmosferu, stvorvalec, co je hrozne malo na to, ako je to auto sportovo ladene :?
o dizly ani nehovorim, ten na sport vobec nie je urceny aj ked sa na neho totalne sustredili 8O :mrgreen:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 25.11.2009 18:34

PaWel píše:Tak mě zájímá, jestli tyhle 2 auta mají něco spolu jako to bylo u mynulých generací? :wink:
podvozkovo je nova mazda6 na platforme GH, je to revizia starsieho podvozku GG na ktorej bola uvedena prva mazda6 od roku 2003.
tuto platformu pouziva aj ford, vyvijal ju vlastne ford, s oznacenim CD3v2 (revizia) resp CD3 (povodna) a najdeme ju samozrejme vo forde mondeo
tu starsiu verziu CD3 pouzival v mondeu MK3.
nove mondeo MK4 je ale na inej platforme EUCD (spolocnej s volvom), ktora je rozmermi vacsia (sirka a razvor) ako CD3V2, tu ford teraz pouziva do niektorych americkych modelov :idea:
tiez sa uvadza ze ford ustupil od CD3V2 v mondeu Mk4 aj preto lebo sa na nan nezmestil 2.5l motor T5 :wink:

mondeo sa definitivne odklonilo od pribuzenstva s mazdou a smeruje k vlastnostiam volva (S80,V70) :!:
preto ta velka zmena vo vlastnostiach medzi MK3 a MK4, ktoru mozte citat aj v mnohych recenziach
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

DavidZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 31.01.2009 03:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od DavidZ » 25.11.2009 23:02

Urcite nazor zlepsim(on ani neni spatny,jen jsem spis porovnal), protoze MKIV je velmi dobre auto, kdyz clovek do toho sedne s tim ocekavanim, ktere je k tomu adekvatni. Ceka me nejaka cesta do nemecka a tam to urcite zase bude neco jinyho jet Mondeem nez FF1. Me ale na tom jednickovym focusu ucarovalo jak to je ve meste takovy drncavy, celkem normalni auto, ale jak clovek vyjede ze mesto na okresku co zna a slapne na to tak to jen leti...diry najednou necitite, do zatacek temer zadnej naklon, i ten zvuk motoru je dost pekny, predek obcas ujizdi, ale to chce 16tky kola:). Na auto bez uprav super(akorat mam verzi trend).

A co jsem zapomnel v te moji "recenzi" je ten fakt, co clovek dostava za ty penize. Tedka nemyslim ani tak vybavu, ale celkove to auto-motory, jidzni vlastnosti, bezpecnost, komfort, prostor. Pomer cena/vykon je tady myslim super. Ja toho ridil celkem dost, ale nemam v tech autech najeto tolik jako ma treba KH. Ale co me jeste napadlo je novy Accord, to je jeste mnohem mnohem vic sterilni a "nesportovni" nez Mondeo z myho pohledu.

PS: A ta 6ka Avant je fakt tak jina trida nez Mondeo kombik? Ja mel za to ze az A8 je o tridu nad Mondeem.
Obrázek

Ford Focus. 1,6 benzin, r.v. 2003, Trend, 5dveri, HB.

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 25.11.2009 23:28

ja nemam vela najazdene, ale mam vela nakecane :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

mondeo je stredna trieda, lacak (audi sem radi A4, A4 avant)
A6 je vyssia stredna (bmw5, mercedes E, atd atd)
A8 je luxusna trieda

je tu vlakno kde sme sa o strednej triede trochu pobavili
budem rad ak tam prispejes svojimi skusenostami, kedze si realne niektore auta soferoval :idea:

inac accord to iste co mazda, benzin konci na 148kW a setko sustredili na ten 2.2 dizel

ja si o strednej triede myslim, ze je totalne vyrovnana. setky auta su uplne rovnake, je jedno ake vezmes.
setky su pekne ale jazdia ako passat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ja napr neverim ze mazda6 jazdi lepsie ako mondeo (ale neskusal som :( )

btw mondeo ma v strednej triede suverenne najvacsi razvor 2.85m a a patri medzi najsirsie auta
preto si myslim, ze bude mat aj (dufam ze aj ma) najlepsie jazdne vlastnosti ale ten rozdiel medzi tymi autami v strednej triede je minimalny :!:

a este k audi A6...
...ja by som A6 ihned zobral kebyze mam tolko penazi, ale jedine, to RS6 avant :idea: :roll: :twisted: :twisted: :twisted:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
rest
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Poprad

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od rest » 26.11.2009 23:34

"Problem" Mondea je, ze od neho ludia ocakavaju viac, ako je schopne ponuknut. A aj tak si myslim, ze toho ponuka naozaj dost a za tie eurase nic lepsie pre mna nie je :wink: ... este ked sa FORD pochlapi s Ecoboostami... turbo mi obcas chyba,no :mrgreen:
Ford MONDEO MK4, 2.0 Duratec HE - 107kW, liftback, Thunder metalíza, disky 18" Obrázek

Uživatelský avatar
kadelst
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 08.05.2009 11:27

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od kadelst » 27.11.2009 22:10

Sviti vam kontrolka zhaveni? Ja sem si ji jeste ani jednu nevsiml :? Zeby to tak strasne rychle zhavilo? Je to muj prvni naftak,tak nevim.Ale co sem parkrat jel z naftu(fabia,octavia)tak tam sem vzdycky musel pockat aspon ty 2s nez to nazhavilo...
Ford Mondeo MK4 alias "bonddeo" 2.0tdci Titanium 2009 103kW/140k Hypnotic Silver alu 17'

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od foki » 28.11.2009 22:04

a taky je to hodne o vybavach , mel jsem moznost jezdit v trendu a ted jezdim titanium a je to velký rozdil jak v pohodli tak v jizdním komfortu .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
jama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 544
Registrován: 12.12.2008 19:37
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od jama » 30.11.2009 10:29

sice jazdím na MKIII ale nedea mi nereagovat na KH poznamku že všetky jazdia ako passat :)
tak ako MKII tak aj MKIV má podla vsetkých testov najlepšie riadenie, najlepšie sa s ním jazdí. Žiadne iné auto (okrem BMW3) nedokáže ponúknuť také komunikatívne riadenie, tak komunikatívny podvozok. Mazda6 vraj ochotnejšie zatáča, ale nedáva vedieť čo sa pod kolesami deje. Ak somk dobre čítal diskusie na auto.sme.sk tak aj Rasťo Chvála by si zo strednej triedy vybral BMW3 a ak by nemohol tak potom mondeo. Ale ako píšem na MKIV som nejazdil tak neviem osobne ale z prečítaneho a videorecenzií stále platí že Mondeo je auto pre vodiča a ostatná konkurencia sú autá pre cestujúcich...
FORD Mondeo KOMBI, 2.0 TDCi , 96Kw, 6-ti kvalt, GHIA X, 2005
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 30.11.2009 10:44

sam som napisal vyssie, ze si myslim, ze zo strednej triedy bude mat najlepsie jazdne vlastnosti mondeo (kvoli najvacsiemu razvoru a sirke podozku), preto ho aj mam :!: :!: :!:

ale ze tie rozdiely su tak male, ze su v podstate zanedbatelne a v suhrne su vsetky auta v tejto triede smerovane k vlastnostiam passatu :idea:

su smerovane preto, lebo XX% (strelim, mozno 90%) sa tieto auta kupuju ako fleet auta do firiem, kde sa ocakava, ze budu komfortne hltat tisicky kilometrov
tomu rozumiem a akceptujem kam smeruje stredna trieda

no a k tej zabavnosti mondea, dojdi dakedy na zraz s fokusakmi na mondeo vagone a skus sa s nimi pozabavat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
proste, na zabavu su tu ine auta, nie mondeo, smola 8)
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 30.11.2009 11:01

jama píše:Ak somk dobre čítal diskusie na auto.sme.sk tak aj Rasťo Chvála by si zo strednej triedy vybral BMW3 a ak by nemohol tak potom mondeo
este jednu poznamku k tomuto panovi
to je ten isty pan co testoval slabucky dizlovy boxer 150k v subaru imprezza proti nadupanej benzinovej 240k mitsubishi lancer evo 10
ked v losich testoch presiel na lanceri drahu ovela vacsou rychlostou ako na subaru, co je jasne
lancer bol vo vsetkom lepsi, logicke
a aj napriek tomu nakoniec prehlasil, ze kupil by som subaru a preco? neviem :!: :!: :!:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Uživatelský avatar
jama
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 544
Registrován: 12.12.2008 19:37
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od jama » 30.11.2009 20:12

KH, na focuse som nejazdil tiež :( ale podla vsetkeho to je neskutocne super auto co sa tyka podvozka, porovnavat mondeo a focus, no myslim ze kazde je na ine. Ale pre mladeho focusaka, ktory potrebuje nieco vecsie a nemoze mat aj fofo aj vecsie tak mondeo je super volba. Aspon podla mna, lebo aj ako otec rodiny ktora ma dost miesta a pohodlia v mondeu, tak mozes z casu na cas preletiet seriu zakrut len tak pre zabavu. v iných autách to nie je az tak dobre ;)
btw. ja som na mondika TDCi presedlal z R. mégane 2,0i a musím povedat ze su to dve odlisne dimenzie jazdy :D ak by som presiel z fofa tak by sa mi asi kazde ine auto zdalo "zlé".

k Chválovi : som jeho spomenutim ho tu nechcel pasovat za nejakeho supermega odoborníka, ale je to predsa len pretekar takže posudzuje auta podla toho ako mu sedia v ruke a ako sa mu ovladaju. to co si pisal o impreze a lanceri, viem a aj to niekde vysvetloval, že prečo subaru.... presne preto že subaru ovlada on a lancer jazdi sam :) subaru netoleruje chyby a lancer je tak "dokonaly" že aj jazdcove chyby mu do určitej miery nevadia, lebo to skoriguje ten skvely diferak ;)
FORD Mondeo KOMBI, 2.0 TDCi , 96Kw, 6-ti kvalt, GHIA X, 2005
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
killerhammer
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5140
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Banská Bystrica / Slovensko

Re: MONDEO MK4 - skusenosti, porovnania, pripomienky...

Příspěvek od killerhammer » 30.11.2009 21:35

jama, aj novi francuzi v strednej triede, teda nova laguna a novy citroen C5 sa velmi priblizili passatu co sa tyka vlastnosti
v porovnani s ich predchadzajucimi modelmi su ako z inej planety 8)
citroen C5 to mal dokonca v reklame, ze "francuzsky dizajn s nemeckou kvalitou" :mrgreen:
tak isto novy opel insignia, neda sa porovnat so starou nezatacavou vectrou atd atd.
mohol by som menovat auto za autom

a naopak auta ktore boli na spicke v zabavnosti ako napr. generaciu starsie BMW3 (E46) tiez upustili v novej verzii (E95) od tychto vlastnosti na ukor vacsej hmotnosti a bezpecnosti :idea:

nezabudni, ze mas mondeo MK3 z doby kedy sa este na svete vyrabali zabavne auta v strednej triede (spomeniem BMW3 E46, prva mazda6 alebo prave tvoje mondeo MK3)
MK4 je o 100 kg tazsie a vybavou titanium moze byt tazsie az o 250 kg voci MK3 !
Ford S-Max 2.0 TDCi, LimitedX 2014, 120kW, Frozen White Obrázek
bolo: Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T BusinessX 2009, 162kW, Hypnotic Silver Obrázek
bolo: Ford Focus II 1.6 Ti-VCT GhiaX 2007, 85kW, Ocean Blue Obrázek

Odpovědět

Zpět na „karoserie - mondeo mk4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů