Nefunkční blinky v zrcátcích

Karoserie, lak a vše kolem ...
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondrej1
Junior
Junior
Příspěvky: 273
Registrován: 08.02.2010 11:27
Bydliště: Praha

Nefunkční blinky v zrcátcích

Příspěvek od Ondrej1 » 16.08.2015 19:47

Minulý týden jsem si všimnul, že mě na S-MAXu neblikají boční blinkry v obou bočních zrcátkách. Prvně jsem kontroloval žárovku, pak drátky k dveřním modulům, ale všechno v pořádku. Z dveřního modulu nešelo vůbec napetí pro žárovicku v zrcátku.Po prozkoumání schématu, jsem zjistil, že se o blikání stará dveřní modul v předních dveřích.
Poté jsem se podíval přes ELMConfig do parametrů BCM modulu a všimnul jsem si, že tam je na páté záložce položka "Mirror mounted turn signal indicator" a neměl jsem zvolenou žádnou variantu (With - Less)
Nastavil "With Mirror mounted turn signal indicator" a blinkry v zrcátku zase BLIKAJÍ.
Blinkry mě asi nefungovali od doby co jsem se ZaQikem dával novější dveřní moduly. A to už jsem přemejšlel jak budu tahat nějakej drátek k bočním blinkrům, protože modul je asi z mondea před FL a ten má boční blinkry pouze v blatníku a říkal jsem si že to ten modul nebude umět.
S-MAX 2.0i, Octavia 4x4 TDi
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Nefunkční blinky v zrcátcích

Příspěvek od ZaQik » 19.08.2015 18:59

dverni moduly byly z mondea mkIV predFL ... tedy neposilaly napeti do zarovek a stacilo jen zmenit parametry
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů