S-Max MK2: Demontáž obložení dveří, tlumení dveří

Interier, programování modulů, atd.
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

S-Max MK2: Demontáž obložení dveří, tlumení dveří

Příspěvek od Adow » 31.01.2021 09:44

Kdo by potřeboval kvůli tlumení nebo z jiného důvodu oddělat obložení dveří, tady je rychlý návod. Týká se předních dveří, ale zadní budou velice podobné... Řidič/spolujezdec je v podstatě to stejné.
Nejprve je potřeba oddělat 3 plasty - trojúhelníček nad obložením jde velice lehce.
01.jpg
Kryt výškového reproduktoru - dva klipy, je nutno začít u repra. Nějakým plastovým nástrojem - používám na podebrání starou platební kartu...
04.jpg
05.jpg
Plast s ovládáním skla. 3 klipy - opět podebrat a vycvakávat směrem nahoru. Začít ze strany u pantu dveří.. Odpojíme konektor.
02.jpg
03.jpg
Pod plastem u výškového repra a pod madlem se objeví šroub, šestihran vel. 10.
07.jpg
06.jpg
Zespodu obložení jsou dva šroubky, šestihran vel. 7.
08.jpg
Poté už je možno celý panel odcvakávat - začínáme zespodu, nahoře je zavěšený u hrany okna. 4 klipy bílé kulaté, ty jdou o něco tíž. 4 klipy obdélníkové..
09.jpg
Naposledy upravil(a) Adow dne 02.02.2021 19:40, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: S-Max MK2: Demontáž obložení dveří, tlumení dveří

Příspěvek od Adow » 31.01.2021 09:45

Výplň opatrně oddálíme. Poté je nutno odpojit všechny konektory, které do výplně vedou (výškové repro), tlačítka zámku, ambientní osvětlení...
10.jpg
Poslední věcí potom je vyháknutí bovdenu otevírání dveří. Na straně bovdenu je to zacvaklé, potom už to jde v pohodě.
11.jpg
Pohled na oddělaný tapec (tady už po tlumení).
12.jpg
Pokud se pořtebujete dostat ještě dál, odlepte membránu. Je dobré začít v rohu, jak se tmel pustí, jde to potom už lehce a stejě lehce to jde nalepit zpět.
13.jpg
14.jpg

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: S-Max MK2: Demontáž obložení dveří, tlumení dveří

Příspěvek od Adow » 31.01.2021 09:50

Dveře jsem chtěl vytlumit. Důvodem bylo rezonování při basech - hlavním problémem způsobujícím pazvuky byla membrána. Dveře jsem ale vytlumil kompletně.. Nechtělo se mi nějak složitě vybírat, tak jsem koupil celou doporučenou sadu: https://www.ahifi.cz/set-pro-odhlucneni ... emium.html
Ještě je potřeba odpojit a demontovat reproduktor - šestihran, vel. 7.
01-repro.jpg
Vnější plech dveří zevnitř dvě vrstvy - antivibrační a na něj protihlukový. Už z Focusu se mi osvědčil postup, kdy si dovnitř do dveří dám napřed noviny, poskládám si je a vytvaruju dle dveří a podle nich stříhám materiál. Tady si musím postesknout. Vzhledem k tomu, že noviny neodebíráme, posloužily předvolební noviny (ještě, že ty komunisty máme :D). Pokud budete dělat S-maxe MK2, pomohou vám pro vnější plech zevnitř šablony v příloze. Měl jsem pláty rozměru 50x35cm, takže to vychází z nich.
02-noviny.jpg
Následuje pár fotek z vylepení vnitřní strany vnějšího plechu dveří.
03-za repro.jpg
04-za repro.jpg
05-nad repro.jpg
06-nad repro pokrač.jpg
07-nahorui.jpg
08-komplet.jpg
Přílohy
Tlumení - spolujezdec.pdf
(14.33 KiB) Staženo 47 x
Tlumení - řidič.pdf
(14.46 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6699
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: S-Max MK2: Demontáž obložení dveří, tlumení dveří

Příspěvek od Adow » 31.01.2021 10:53

Plech dveří zevnitř a membrána - antivibrační materiál. Pečlivě nalepíme membránu a nalepujeme pláty. Vše co je možné je lepší z plechu domontovat nebo vycvaknout a pak to po lepení vrátit zpět..
11-membrana.jpg
12-vnitřek.jpg
Výplň dveří zvuková izolace. Toto snad ani není potřeba, protože S-max je odhlučněný docela hezky. Tady bych byl příště opatrnější - pokud je tam nová a původní vrstva, jde výplň už trochu hůř nacvaknout zpět :D
13-tapec.jpg
14-tapec.jpg
No a výsledek? Přední dveře už při basech nerezonují a slyším nějaký hluk pro změnu zezadu.... Takže pokračování příště se zadními dveřmi :twisted:

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů