Výměna zrcátka Galaxy III /Mondeo/S-Max

Co nelze nikam zařadit pro Smax a Galaxy ...
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Výměna zrcátka Galaxy III /Mondeo/S-Max

Příspěvek od jivo » 29.06.2019 16:13

Názdárek, nemohu nalézt moc informací a čeká mě výměna zrcátka za elektricky sklopné a příslušný modul. Rád požádám o info, na oc si dát pozor a jak lépe. Pak přidám fota z výměny. Při tom potřebuji vyměnit přísvit za LED (mám ten se šroubkem, tedy opatrně vypáčit a neurvat sklo), a zkusím LED do blinkru s oranž sklíčkem ze staré kontrolky. S tím i plasotvý barevný panel.

Snad mám vše správně a tedy oravdu jen výměna a povolení v GEM. Nějak mě unavuje obýhat auto a pořád sklápět a dávat z5. Levé si chci nechat obyč, to ničemu nevadí.


Má někdo přehled, jaké parametry zadat do GEM aby fungovalo to sklápění při zamčení. Jsem pracovně mimo a tedy nemohu projít ELMconfig.

Původní situace se elektrická zrcadla s přísvitem a bez BLIS.

Můj nový ovladač a zrcátko, Ovladač musí mít tu tečku, zrcátko motorek. Obojí snad mám.
Nový set z "vrakáče"
Nový set z "vrakáče"

Plán:
Demontovat tapec, doufám že ovladač půjde vydloubnout bez.
Video z demontáže jsem našel jen na Modeo, ale to bude asi cca 90% stené. U Galaxy budou jen jiné šrouby. U Galaxy zatím jen video ze zadního tapece.

Demonotvat a vyměnit zrcadlo
a při tom odendat sklíčko, vyměnit světla a vyměnit plastový barevný panel. Doufám, že moje titánko má zapojené kabely. Pokud ne, když někdo dodá popis, tím lépe. Ale snad se u těchto verzí na pár cm kabelu z jednotky dveří nešetřilo. Netuším, zda je konektor přímo součáast jednotky dveří nebo je na kabelu.
Demontáž skla je popsána zde: http://www.forum.konkurence.sk/viewtopic ... 6&p=868421
Demontáž plastového krytu zde: konkurence ... 94&t=24421
Vydloubnout (snad to půjde bez demontáže tapecu) a vyměnit ovladač.
Pak předpokládám, že by mělo sklápění fungovat. Ale rád bych aby se sklápělo při zamčení. Dobrá indikace, než jen ta mizerná LED na přístrojovce.
_________________________________________________________________
Foto dodám později :
Výměna zrcátka je opravdu hračka, jen vymontovat tapec a jeden šroub co to zrcátko drží a prohodit konektory.
Sklo jsem vypáčil přes vylomený přísvit rukou, bez poškození. Risknul jsme to, měl jsem druhé. Je potřeb jen k přichycení spodního LED přísvitu šroubkem.
Kabeláž k zrcátku je plná palba, ted snad všechny piny, pokud nejsem spepej.
Výměna ovladače lze vypáčit bez vyndavání tapecu (dělal jsme jen pravé zrcátko).
Po výměně nešlo, až po změně konfigu v GEM přes ELMconfig, přesto zamykání sklopení při zamčení také ne. Jen ručně. Ale po návratu k autu se již s odemknutím odklopilo. Zaklopení stále nejde, ale pokud před zamčením stisknete odeknout, tak se následným zamčením sklopí. TEDY 100% funkčnost.
Naposledy upravil(a) jivo dne 06.07.2019 13:27, celkem upraveno 2 x.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Výměna zrcátka Galaxy/Mondeo/S-Max

Příspěvek od ZaQik » 05.07.2019 18:13

ne vsechny dverni moduly podporuji sklapeni/odklapeni pri zamceni/odemceni - vetsinou pomuze prehrani fw dvernich modulu

jeste bych zkusil na chvili pripojit i leve sklopne zrcatko, jestli se neprobere automaticke sklapeni
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Výměna zrcátka GalaxyIII/Mondeo/S-Max

Příspěvek od jivo » 06.07.2019 02:45

Ono to funguje, ale až po odemčení dálkou. Klíče jsem nezkoušel a tlačítko na ovladači jede také. Zkoušel jsem tlačítkopřed změnou v GEM a nereagovalo. Docela mě to tak vyhovuje, tedy nebudu s tím dál laborovat. Jen sem dodám fotky a popisný návod.

zamknutí, zrcátko se nesklopí.
odemknutí a ihned zamknutí a ono se sklopí.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Venclik
Příspěvky: 1
Registrován: 15.04.2022 19:58

Re: Výměna zrcátka Galaxy III /Mondeo/S-Max

Příspěvek od Venclik » 15.04.2022 20:19

Ahoj,
potřebuju rozebrat zrcátko na Galaxy r.v.2011 a návody, jak sundat zrcátko a jak sundat plast už nejsou v prvním přispěvku dostupné (Demontáž skla je popsána zde: http://www.forum.konkurence.sk/viewtopic ... 6&p=868421 Demontáž plastového krytu zde: konkurence ... 94&t=24421).
Máte prosím někdo dostupný návod?
Díky
Petr

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Výměna zrcátka Galaxy III /Mondeo/S-Max

Příspěvek od ZaQik » 15.04.2022 23:18

Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů