Galaxy III výměna žárovek

Co nelze nikam zařadit pro Smax a Galaxy ...
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Galaxy III výměna žárovek

Příspěvek od jivo » 06.07.2019 03:23

Rozhodl jsem se pře dovčou podívat, jak se mění žárovky. Zadní a hlavní světla jsou OK, tedy obrysovka a mlhovka. No, dle návodu jsem pěkne pohořel. Dle jiného fóra to nejenom nejde, ale hrozí i zničení světla. Já vyšrouboval šroub, pak sundal celý spodní dekl, našel ještě pojistku zespoda a pak hledal na netu.

Takto tedy ne, i když výřez na ten šroub je funční.
A BACHA u >03/2010, dle specifikace tam není HB4, jk je uvedeno v návodu, ale H8 35W.
Návod
Návod
Ješte nesedí zadní couvačka, kde je 21W halogenda snad v závitu BAY9s

K žárovkám u levého světlometu se hodně blbě, ale dá dostat zespoda po sundání deklu. 2x 3 šrouby u každé zástěrky a tři větší uprostřed.
Pro pravý se musí sundat světlo. To jde dobře s hvězdičkou T30, kterou jsem si musel půjčit a tedy je potřeba. Označte si polohu fixem, ať nemusíte pak štelovat. To jsem asi zvoral a budu muset ne chat vystelovat xenony. Povolit dvě hvězdičky a vytáhnout.
Pak se tam hodně blbě, ale lépe jak zespoda dostanete.

Levé světlo, fak z vrchu nic
Levé světlo
Levé světlo
Pravé světlo, z vrchu docela OK.
Pravé světlo
Pravé světlo
Obrysovka s lepší LEDkou v hliníkovém pouzdře. Je delší a nejenom se tam blbě dávala, ale asi je i slabě opřená. Dle mého to svítí skvěle a neoslňuje. Ale na DLR to asi nenahradí. Tyto silnější s NoCAN Error žerou při 15V asi 25mA. Měl jsem silnější hranaté, ale ty neprojdou otvorem. Už toto bylo max.
Moje LED v obrysovce
Moje LED v obrysovce
.....
Ale nemohu vyndat čtecí lampičky nad stínítkama. Máte info? Opatrné páčení přesáhlodle mého únosnou mez a tak sjem to vzdal. Mám krásné teple žárovky.
Naposledy upravil(a) jivo dne 08.07.2019 02:35, celkem upraveno 3 x.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Galaxy III výměna žárovek

Příspěvek od ZaQik » 06.07.2019 06:13

download/file.php?id=79875&mode=view

jsou tam male pacicky, ktere drzi "skleneny" vnitrek ve vnejsim "sklenenem" ramu; ram je pak zacvaknut do kovoveho protikusu pod tapecem
(jestli si to dobre pamatuju :oops: )
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Galaxy III výměna žárovek

Příspěvek od jivo » 08.07.2019 00:51

Doplněno, že nad 03/2010 není mlhovka HB4, jak udává návod, ale
H8 35W /9006L
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Galaxy III výměna žárovek

Příspěvek od jivo » 04.10.2019 15:33

Bohužel jak psal ZaQik, ty lampičky jsou zacvaknuté v rámu. Tedy na výměnu žárovičky sundat částečně přední tapec (drží ho držáky slunečních clon a boční horní madla) a vycvaknout lze již prstama.
Možná by to někdo šikovný dokázal i přes uchycení, stačí správně zatlačit.
Světlo
Světlo
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Galaxy III výměna žárovek

Příspěvek od jivo » 24.02.2020 07:09

Nekde nejaky tip? Pri zakopeni jsem na to sel vrchem a svetla vyndavat opet nechci, na parkovisti sundavat dekl a lamat si ruce spodem take ne. Proste tu horni zapadku neodblokuji a vybaven jsem byl dvema nozi.
YouTube Video
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

otík
Junior
Junior
Příspěvky: 244
Registrován: 24.07.2017 18:59
Bydliště: ValMez

Jakou halogen. žárovku do potkávacích světel = H7

Příspěvek od otík » 30.10.2020 12:45

Ahojte,
na Galaxy MKIII (rv 20008) mám halogen žárovky H7 jako potkávačky.
V průběhu času a střídání aut (služebních) jsem si uvědomil, že ty světla na Galaxy MKIII ve tmě prostě moc nesvítí. A není to jen můj dojem. Narazil jsem i na kolegu s S-Maxem, který jej má výrazně mladšího (rv 2014) a vnímá kvalitu svítivosti halogen světlometů velmi podobně jako já. Je možné, že je to konstrukcí samotného světlometu, který je svým návrhem někde u spodní hranice svítivosti?
Porovnávám s předchozím Mondeem MKII, kde světla svítily parádně i s obyčejnou žárovkou. Technická závada na samotných světlometech není zřetelná (i když reflektor po 12 letech už není to co býval jako nový), žárovky jsou správně usazené. I přímé srovnání s manželčinou Opel Corsou, která, i přes svůj věk a s viditelně více zažloutlými a matnými světlomety, svítí prostě víc i s obyčejnými žárovkami.

Je mě jasné, že jsou tu vlákna k žárovkám, ale ty jsou k Focusu/ Cmaxu, Kuga, Mondeo... Mě jde o vhodnou žárovku přímo pro S-Max/ Galaxy; zjistil jsem totiž, že stejná žárovka má v různých světlometech jinou svítivost/ dosvit/ výkon. LEDky nechci. Nejčastěji vychvalované halogenové žárovky z různých diskuzí na netu i z tohoto fora jsou tyto ( typ žárovky H7 PX26d 12V 55W):
- Osram Original Line 64210
- Osram Ultra Life 64210ULT
- Osram Cool Blue Intense 64210CBI-HCB
- GE Megalight +90 %
- Osram Night Breaker Laser
- Osram Night Breaker Silver
- Philips X-treme Vision 12972XVS2
- Philips H7 Longlife EcoVision
- ...

Co byste tedy doporučili za konkrétní typ z dnešní nabídky trhu jako optimální kompromis mezi svítivostí/ životností žárovky a cenou pro S-Max/ Galaxy.
Díky.
Ford Galaxy Ghia, rv 2008, 2.2 TDCi (129kW)

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Galaxy III výměna žárovek - OBRYSOVKY

Příspěvek od jivo » 28.03.2021 22:26

Při zbytečné výměně LED za obyč po vyhozené STK jsem x hodin nemohl chytnout na ulici šroub a tedy přidávám foto. Chce to klíč M8 a já vůl si hodiny hrál s třema hvězdičkama, jak jsou všude. Pak jse byl překvapen, že po roce je to práce na 5min a ne hodiny hledání těch pacek a povolení. Asi se ti při prvním vyndání trošku ošoupe a pak to jen přidržuje, než fest drží.

Tedy vzít si dlouhej klíč ořech M8 s delší tyčkou a umístění cca na vnějším okraji paraboly mlhovky. Ve spod je to ta kruhová díra (u Galaxy jsou tři). Obě obrsovky práce na 5min. Když jsem to dělal poprvé, trvalo to tři dny několik hodin neúspěšných pokusů a před tímto si 3hodiny hledání hlavičky imbusu a správné díry.
Umístění šroubu
Umístění šroubu

Po odšroubování dole zatlačit mlhovku jako dolu a pokusit se u vnitřní strany (strana k prostředku auta) vypáčit. Když trošku povolí, tak z vnější strany zaslačit, aby vnitřní strana ještě povyjela a vytáhnout.
Spodní díra
Spodní díra
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Galaxy III výměna žárovek

Příspěvek od jivo » 28.03.2021 22:36

A když jsem již v tom, tak osvětlení RZ má najedné straně prolis. Doporučuji starší jídelní nůž.
Jinak zde není SUFITKA, ale obyč obrysová baňka.
2021-03-12 15.30.59.jpg
2021-03-12 15.31.54.jpg
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů