Zabezpeční proti krádeži - prý se nekrade

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 01.12.2005 11:44

Jo, prodražilo by se to...kromě toho je pak člověk v jakési databázi - zapomněl jsem název.....mají k tomu další služby.....spolupracujou na hledání, atd.
Dělají to za cca 1.800,-, vypískujou VIN číslo, SPZ a rok výroby, jestli jsem něco nezapomněl.

Uživatelský avatar
botsman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno

Zabezpečení vozidla

Příspěvek od botsman » 02.12.2005 21:17

Ahoj, taky bych přidal několik poznámek k zabezpečení.
Předně k tomu pískování skel. Měl jsem to u předchozího vozu. Poskytovatelem služby jsem byl ubezpečen, že při každé kontrole vozidla, prováděné policií nebo při překročení hranice bude po mě vyžadována zvláštní karta, kterou prokážu že vůz je skutečně můj. Nikdy to po mě žádný kontrolující nechtěl. Ukradené auto má před sebou ve většině případů dvě cesty:
a) rychlý přejezd do Polska, na Ukrajinu a potom dál na východ (ti kluci šikovní to stíhaji za dvě hodiny a auto je nenávratně pryč)
b)rozebrání na náhradní díly někde v zastrčené stodole (otázka jednoho dne)
V obou případech je pískování skel demonstrace vyhozených peněz.

K vlastnímu zabezpečení vozu:
Nejlepší je kombinace elektronického a mechanického zabezpečení.
A)Mechanické zabezpečení:
- různé páky na volant ( naprosto nevhodné řešení, ve většině případů stačí přestřihnout věnec volantu, ohnout pedály apod.)
-zamykání pedálů (např. systém BULLOCK, celkem kvalitní zabezpečení, mínusem je nepohodlná manipulace s velkým kusem železa, navíc v dnešní době akumulátorových rozbrušovaček je snadno napadnutelný)
-zamykání zpátečky (Construct, Medvědblock, -dobré mechanické zabezpečení v poměru cena/výkon, vlastní zámek zařízení se snad ani ošidit nedá, když jsem ale sháněl informace o tom, jak se vlastně auto s tímto zabezpečením krade, dostal jsem až jednoduše šokující odpověď - ti dobráci to zkrátka a dobře zkusí ukopnout přes řadící páku - buď to povolí, jdou jim řadit třeba jenom dvě rychlosti a to jim na odjetí stačí a nebo jdou jinam...)
-botička na přední kolo(tento výrobek se dá zakoupit např. v Rostexu Vyškov, je to zřejmě hodně účinné, ale asi bych se nepřinutil při každé zastávce nasazovat a zase sundávat botičku)

B) Elektronické zabezpečení
-autoalarmy
1. Jednoduché autoalarmy v cenových relacích do 5.000Kč - hlídají dveře, kufr, kapotu, většinou vybaveny imobiliserem.(Podle mě jsou spíš pro dobrý poci majitele, než pro skutečnou ochranu vozu)
2. Autoalarmy v cenových relacích 7.000 - 10.000Kč - hlídají dveře,kapotu,kufr, co je podstatné jsou vybaveny čidly pro střežení vnitřního prostoru, otřesovými čidly, čidly proti zvednutí či odtažení automobilu, přídavný imobilizér a sladění s centrálním ovládáním vozu je samozřejmostí (podle mě jsou tato zařízení ideální v poměru cena/výkon pro majitele parkující vozidla na ulici.
3. Autoalarmy v cenových relacích nad 10.000 - funkce jako v bodě 2., jsou ale dopněny buď pagerem, který v případě napadení vozu signalizuje majiteli tuto skutečnost - dosah zařízení až 2kilometry v otevřené krajině, reálně 300 - 400 metrů v zástavbě, nebo jsou vybaveny mobilním telefonem, který majiteli zašle SMS na jeho mobil, s tím jsou ale spojeny další udržovací poplatky za užívání SIMkarty.
4. Zařízení používající pro zaměření odcizeného vozidla signál GPS. Kvalitní ale podle mě drahé zařízení - to už bych spíš volil cestu kompletního pojištění vozidla.
Takže podle mě je nejvhodnější kombinace zamykání zpátečky, autoalarmu alespoň střední kategorie a "devítky" v nočním stolku.
Botsman, Ford Focus 1,8 TDDi, combi, Trend/2002. Mondeo mk4 2.0TDCi

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 03.12.2005 09:42

bostman ,myslim si ze kdyz si to nekdo objedna tak je jedno co tam bude a stejne to seberou i kdyby te mely vysadit na krizovatce . ja bych volil defenlock a nejakej vypinac na zapalování svojí vyroby nekde schovanej . alarmy a vsechno kolem obejdou kdyz budou vedet co to je . jinak kdyz o to auto budou stat tak ti odjedou i s defendlockem
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
botsman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno

Re k zabezpečení

Příspěvek od botsman » 03.12.2005 13:59

Ahoj Foki, je mi jasné, že pokud se auto stane zájmem organizované skupiny tak mnoho šancí nemáš. Naložení na auto pomocí hydraulické ruky trvá kolem jedné až dvou minut ať alarm houká nebo ne. Na druhé straně jsem přesvědčený o tom, že pokud budou vedle sebe stát dvě podobná auta a to jedno bude bez zabezpečení, tak si chmatáci vyberou to, které se jim bude krást jednodušeji a s menším rizikem. Další kapitolou jsou vykrádači. Těm jde "jenom" o rádia, baterie, rezervy, v poslední době i o airbagy. Škoda způsobená takovým dobrákem se hravě vyšplhá do desítek tisíc. Právě proti tomuhle zlu jsou podle mě autoalarmy určené. Končím toto neveselé povídání s přáním, ať nikdo z nás nemusí něco na toto téma řešit...
Botsman, Ford Focus 1,8 TDDi, combi, Trend/2002. Mondeo mk4 2.0TDCi

Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 04.12.2005 00:00

Krásně se to rozjelo, mám radost, početl jsem si......moje radost bohužel upadá, když si uvědomím to, co se píše dokola - jestliže auto někdo chce, tak si ho odveze.
Kamarádovi auto s defend lockem ukradli taky....Oktávka combi v TDI, parkoval před domem, dlouho se mu to tam neohřálo (ty šmejdy bych opravdu střílel devítkou do palice).
Defend.....Construkt...atd....je to 6.000,-, hodně jsem se vyčerpal koupí...pojistky, zimní gumy....tak uvažuju právě o tom levnějším pískování, že by to mohlo rozhodnout při rozhodování.
A zkušenosti s kradením Focusů máte ? Zprostředkovaně, z doslechu....

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 04.12.2005 01:41

zkusenosti mam z doslechu , kdyz to nekdo ......... ale to uz znas :lol:
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 04.12.2005 01:44

okna jsou zbytecny , je to v pripade kombi 11000 v nových oknech . ale pokud bude vedle tebe stat to same bez piskování tak s nejvetsi pravdepodobnosti tvoje zustane na miste . ale to aby jsi to sousedovi vychvalil aby si koupil taky jednoho , ale nesmis mu rikat o piskování :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 04.12.2005 21:55

Tady se právě někdo s Focusem objevil, pískování nemá.......to je zatím OK.
:lol:
Vymlátit zloděje a bylo by dobře, nechápu proč zrovna u nás se krade tolik....prostě tu nefunguje kontrola, na STK auto nekontrolujou, policajti taky ne.....je to bída, takhle se to nevylepší.
Zkusím ty okna a pak už se jen budu modlit, nemám už chuť to řešit, je to strašná beznaděj.

Má nějaký význam imobilizér v klíčku ? Prý ho tam mám, nevím pořádně, kde co přeruší....
Focus combi, 1,6, 74 kw, rv 2001

AdsBot [Google]
Junior
Junior
Příspěvky: 401
Registrován: 02.02.2008 03:47

Příspěvek od AdsBot [Google] » 23.12.2005 21:09

Tak mám opískováno - uvidíme co na to soused, jenže on má TDCi, takže je otázka, co ten zlodìj bude potøebovat.

Foki, øekneš mi nìco k tomu klíèku ? (imobilizér). Má to nìjaký význam nebo to je vìc, která je jen symbolická ?

Jinak jsem tu založil fórum o spotøebì a najednou ho nemùžu najít - zbláznil jsem se nebo ho opravdu unesli ufoni ? :evil:

Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 23.12.2005 21:10

No, ehm, já jsem se nepřihlásil...takže jsem to byl já.
Focus combi, 1,6, 74 kw, rv 2001

Uživatelský avatar
driver
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 517
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od driver » 23.12.2005 23:46

To Focusini:Imobilizér slouží k tomu aby ti nikdo jiný nenastartoval motor,máš ho v klíčku,jeto speciální kod.
Slouží to asi tak dáš tam klíč,jak to zapneš,tak se hned porovná ten kod co máš v klíčku s kodem v řídící jednotce,když je správný nastartuješ,když není tak nenastartuješ.

Ford focus r.v.99 2.0i 16V Trend

Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 25.12.2005 22:44

Myslíš, že to je symbolická věc nebo už to někomu může znepříjemnit život ?
Imobilizér by měl někde přerušit obvod. el. proudu, jestli si to dobře vybavuju. Jenže když to je imobilizér od výroby, tak asi bude známé místo, kde se obvod přeruší....a zlodějíci to budou vědět - to mě tak napadlo...nevím jak to je ve skutečnosti, jestli to je sranda překonat nebo ne.
Jinak mám tedy - imobilizér, pískovaná skla, pojištění...tyč na volantu (tu asi vyhodím, zřejmě se dá zlomit dost jednoduše, co ?).
Na defend lock mi už po svátcích nezbývá moc peněz... :cry:
Víte někdo, jak se auta kradou ? Fordy se prý kradou hlavně na díly...nevím jestli je běžnější, že si někdo auto vytipuje a někoho pošle..jestli to jsou náhodné akce....za jak dlouho se do auta dostanou, jak se s jakým zabezpečením vypořádají...jsou to spíš otázky pro profíky "z oboru", ale třeba taky budete něco vědět, já už vždycky jen slyším - ukradli ho.
Jednou mi chtěl někdo ukrást Fiestu - nějakou tyčí vypáčil dveře v horní části, krutě je ohnul a otevřel si. Na zemi jsem našel zlomenou tyč (takže to asi problém nebyl) a vytrhané dráty. Zřejmě se mu nepodařilo je spojit , tak zmizel. Taky zlomil zamykání volantu - vylomil asi dva zuby, aby mohl točit volantem...
Možná dáme nějaké zkušenosti dohromady - u mě to byl asi velkej amatér myslím...
Focus combi, 1,6, 74 kw, rv 2001

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 25.12.2005 23:11

zlodeji si prinesou jinej pocitac s klickem a s tim ti odjedou .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Focusini
Junior
Junior
Příspěvky: 484
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 5 - Barrandov

Příspěvek od Focusini » 26.12.2005 14:26

Už se radši na nic ptát nebudu...... :evil: :evil: :evil:
Chápu to a v podstatě jsem to věděl - zabezpečení nikoho nezastaví.
Focus combi, 1,6, 74 kw, rv 2001

Chrom
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha

Pískování

Příspěvek od Chrom » 28.12.2005 10:42

Zdárek, tohle neberte jako reklamu, ale když si necháte pojistit auto u UNIQA pojišťovny, tak vám dají kupón na Cebii a tam vám udělají pískování, zjištění původu VIN kódů, jestli bylo auto lakovaný třeba po bouračce, se slevou - vlastní zkušenost. Podmínka tohohle všeho ale je, že musíte v autě mít zamykání zpátečky. Co se týče kráděží, pánové a dámy, dneska vám hodí auto na odtahovku a můžete jen a jen doufat, že se někde objeví. Tak zlomte vaz

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů