Podlaha garáže - poradíte?

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od Sobull » 15.06.2012 19:44

Dlaždice se nemáčí, to se dělalo snad když se dávaly na cement, ne? Dnešní lepidla a kachle se snáší dobře. Penetrace je samozřejmost a nutnost. Pro malování je to taková vodička, tady bych dal tu s rozptýleným jemným pískem, hlavně mezi beton a nivelačku (pokud budeš dávat),ale pod lepidlo tím taky nic nezkazíš. Na ruční míchání zapomeň, necháš na tom ruce. A podlahu taky nemáčej. Zamést (vysát) a řádně zpenetrovat.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Uživatelský avatar
FUGAS
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2211
Registrován: 29.03.2009 20:43
Bydliště: Kladno

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od FUGAS » 15.06.2012 20:48

Takže dneska jsem se osobně zašel podívat do těch "levnedlazdice.cz", ale byl jsem tam velice rychle vyřízenej, protože po té, co jsem slečně nastínil situaci, že chci něco do garáže, co nebude příliš drahé se mi dostalo odpovědi, že u nich ceny začínají okolo 600Kč/m2 (jak se vůbec dělá na počítači metr čtvereční?). Tím pádem jsem poděkoval a rozloučil se, protože nemělo smysl dál nic probírat. Cestou domů jsem se stavěl v Hornbachu, s tím, že jsem si od toho nic nesliboval, ale za podívání nic nedám. Kupodivu jsem tam našel zajímavé slinuté dlaždice za velice pěknou cenu 129Kč/m2, mrazuvzdorné a stupněm otěru 5. Dokonce vypadají i hezky, až jsem to nečekal. Tak jsem je rovnou koupil, k tomu 10l litrů podlahové penetrace (abyste neřekli, že si v ničem nenechám poradit :mrgreen: ). Teď budu muset vymyslet nějakou tu nivelační hmotu na srovnání té podlahy, ale co jsem dneska měřil, tak na těch mých 16,5m2 toho budu potřebovat tatrovku :dih: Na vrtačku na míchání se zkusím poptat kamarádů, v rodině máme akorát obyč narexku, a ta podle mě pomalé převody ani nemá, takže s tou by bylo asi víc lepidla na stropě, než k kýblu :lol:
bylo: Ford Focus II 1,6 16V, 5dv., r.v. 2009
je: BMW 323i coupe

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od Eidž » 15.06.2012 22:21

Nivelačka je nesmysl. Nebudeš lepit PVC, ale dlažbu. Lepidlo pod dlažbu má větší pevnost, než cementová nivelačka. Která je navíc pěkně drahá a musel by jsi ji tam dát tak min. 1 - 1,5 cm a to je pak v přepočtu na m2 pěkný mazec. A hlavně, lepidlem pod dlažbu to vyrovnáš. Osobně si myslím, že i 1 cm díru by jsi tím v pohodě vyplnil. Jen je potřeba tomu dát víc času na vytvrzení.
Jinak míchadlo Ti půjčí v půjčovně nářadí...

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
FUGAS
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2211
Registrován: 29.03.2009 20:43
Bydliště: Kladno

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od FUGAS » 15.06.2012 23:27

Vycházím z informace, kterou jsem dostal, že nejdražší věcí na celé operaci je lepidlo, takže ho chci mít co nejmenší spotřebu. Pokud by to bylo opačně, pak bych se tomu nebránil, pokud je takové použití možné. Jak to pak udělat? Udělat srovnání podlahy vrstvou lepidla, nechat zaschnout a pak rozdělat další lepidlo a nalepit?
bylo: Ford Focus II 1,6 16V, 5dv., r.v. 2009
je: BMW 323i coupe

V_I_N_C_E_N_T
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 28.04.2010 13:00

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od V_I_N_C_E_N_T » 16.06.2012 03:24

Ahoj,

pár podobných rekonstrukcí už mám za sebou, takže moje praktické zkušenosti...

Rozhodně penetrovat! I několikrát mezi všemi vrstvy.
Nivelačku nebrat - Pokud s tím neumíš, ještě více to tím posereš a hlavně se nedoplatíš. Jen za to srovnání bys dal několik tisíc.
Na lepidle nešetři, doporučuji Knauf (bílomodrý pytel). Rozmíchat míchačkou a pak zarovnat velké rozdíly. Až ti to zaschne tak, že do toho stále uděláš prstem díru, ale budeš muset hodně zatlačit, můžeš začít lepit dlažbu (cca 2-5h podle počasí apod...). Každopádně lepidla jsou v dnešní době neuvěřitelně silná a dokážou udržet všechno na všem :-) takže hlavně ať tam nemáš vzduchové mezery a spárovačku potom kup vodotěsnou.

Jinak já bych to asi v pronajaté garáži několikrát přejel základovkou a potom nějakým hezkým lakem - musí být ale speciální min. 2 složkový... žádná plechovka z OBI.

No a kdybys sehnal tu barvu na silniční značení, měl bys totálně vyhráno :-)
Ford Focus II HB Facelift, 1.6 16V 74kW, 2009

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od Sobull » 16.06.2012 23:12

Vezmi lať a zjisti jak na tom ta podlaha vlastně je. Jestli opravdu jen koleje do 5mm, tak určitě lepidlem a uděláš to najednou při pokládání. Aby se ale neukázalo, že tam ve skutčnosti je třeba lavor 2cm a v něm ještě koleje.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Uživatelský avatar
FUGAS
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2211
Registrován: 29.03.2009 20:43
Bydliště: Kladno

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od FUGAS » 16.06.2012 23:58

V_I_N_C_E_N_T: Díky za tip na konkrétní lepidlo :wink: Vadí když to lepidlo kterým budu nejprve zarovnávat nerovnosti úplně zaschne? Když třeba jeden den zarovnám podlahu a teprve druhý budu lepit dlaždice? Musím v takovém případě znovu penetrovat? Jinak garáž je moje, do pronajaté bych nekupoval dlaždice, nejsem magor :lol:

Sobull: Dneska jsem to zkoumal, myslím, že víc to asi nebude, určitě ne víc jak 1cm. Stejně si tu podlahu ale chci alespoň na hrubo srovnat, aby se mi to pak lépe dělalo, když to budu rovnat až při lepení, budu muset na každou dlaždici dávat jinou vrstvu lepidla, a to se bojím, že bude složitější uhlídat aby byly v jedné rovině. Jinak teda dám na Vás seženu tu vrtačku a koupím ten míchač :wink:
bylo: Ford Focus II 1,6 16V, 5dv., r.v. 2009
je: BMW 323i coupe

ka-spel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 14.05.2010 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od ka-spel » 17.06.2012 01:11

A máte nějaký tip na opravu podlahy v garáži co má i montážní jámu. Je to z roku 1960 a tehdy se na tom cementu celkem šetřilo, takže vymetám furt nějaký bordel. Vzhledem k tomu, že jsem jezdil auto na lpg a takové zase chci, tak bych chtěl do té jámy už jen z bezpečnostních (no vím, že by tam auto správně být nemělo), ale i kvůli vyhánění vlhkosti odsávání. To jsem plánoval do větracího okýnka v luxferách.

Obrázek
Zatím Focus nemám, ale hledám marně neorezlý, nebouraný, nestočený benzínový FII kombi za slušnou cenu. Nebo spíš mondeo. Ono je to za stejný prachy více auta.

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od Eidž » 17.06.2012 21:14

LPG je těžší než vzduch, takže kanalizace, montážní jámy - tam se v případě úniku hromadí. Pak jiskra a máš montážní jámu na letadla...
Pokud chceš nějakou formu odsávání, tak musíš mít systém do dolů, tj. bez vzniku jisker a statické elektřiny.
Osobně bych v tomto případě montážní jámu zavezl. Nebo alespoň investuj do detektoru LPG.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od VH123 » 17.06.2012 21:51

Nebo na to pamatovat a čas od času když už bude auto z garáže do jámy preventivně hodit vajgl nebo sirku. :mrgreen: Co bych dal za vlastní jámu nebo rampu...
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

ka-spel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 14.05.2010 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od ka-spel » 17.06.2012 22:06

No právě. Co bych si bez jámy počal. Pak cpát lumpům v servisu za předražený olej a doufat, že ho tam vůbec nalijí, výměny výfuku atd. Jámu mám na podvozkové práce, ale jinak raději u rodičů, kde mám v průjezdě z každé strany 1,5 m místa. V garáži je to stísněné. To nejde vyměnit ani kola. Tak jsem chtěl do té luxefy zabudovat nějaký větřák a od něj hadici jak je ke vzduchotechnice. Co jsem četl, tak by stačil i nějaký na 12V z PC aby podpořil přirozený tah vzduchu. Chtěl jsem to spojit s tou opravou podlahy a tu hadici nebo potrubí zasekat do toho betonu.
Zatím Focus nemám, ale hledám marně neorezlý, nebouraný, nestočený benzínový FII kombi za slušnou cenu. Nebo spíš mondeo. Ono je to za stejný prachy více auta.

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od Eidž » 18.06.2012 06:26

ka-spel: Tak tomu nerozumím. Píšeš, že v garáži máš málo místa, aby jsi mohl dělat, že raději u rodičů, kde je víc místa okolo. K čemu tedy potřebuješ jámu v garáži?

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


ka-spel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 79
Registrován: 14.05.2010 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od ka-spel » 18.06.2012 07:25

Vždyť to píšu snad jasně. V jámě podvozek a olej u rodičů zbytek.
Zatím Focus nemám, ale hledám marně neorezlý, nebouraný, nestočený benzínový FII kombi za slušnou cenu. Nebo spíš mondeo. Ono je to za stejný prachy více auta.

V_I_N_C_E_N_T
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 28.04.2010 13:00

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od V_I_N_C_E_N_T » 18.06.2012 20:24

FUGAS píše:V_I_N_C_E_N_T: Díky za tip na konkrétní lepidlo :wink: Vadí když to lepidlo kterým budu nejprve zarovnávat nerovnosti úplně zaschne? Když třeba jeden den zarovnám podlahu a teprve druhý budu lepit dlaždice? Musím v takovém případě znovu penetrovat? Jinak garáž je moje, do pronajaté bych nekupoval dlaždice, nejsem magor :lol:
Když to necháš jeden den zaschnout, tak druhý den to zaschlé napenetruj. Čtu tady ale, že ty rozdíly jsou kolem 1-2 cm. To je v pohodě, to dáš naráz. Prostě tam naplácej lepidlo, hoď dlažbu, naplácej lepidlo, hoď dlažbu. Ani bych si nelámal hlavu s EXTRA rovinou. Hlavně, ať máš spád raději doprostřed než ke stěnám (nevím, jestli tam máš i odtok). Osobně si myslím, že je to práce na jeden den, ve dvou na jedno odpoledne...
Ford Focus II HB Facelift, 1.6 16V 74kW, 2009

Uživatelský avatar
FUGAS
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2211
Registrován: 29.03.2009 20:43
Bydliště: Kladno

Re: Podlaha garáže - poradíte?

Příspěvek od FUGAS » 18.06.2012 20:48

Spád tam dělat nebudu, garáž je v rovině, nevím jak bych to tam plácal, nikdy tam nebyl. Navíc v zimě s tím jezdím jenom když je sucho, takže sníh poslední dvě zimy to auto vůbec nevidělo a v létě ho do deště tahám jen když musím, takže za letošní rok mi zmoklo tak 2x, takže tohle moc neřeším :wink:
bylo: Ford Focus II 1,6 16V, 5dv., r.v. 2009
je: BMW 323i coupe

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 26 hostů