dokonceni skoly / studium

Moderátor:phofy
fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

dokonceni skoly / studium

Příspěvek od fordavid » 07.12.2016 18:58

Zdravím,

už dlouho jsem přemýšlel, jestli toto vlákno vytvořit. Nakonec jsem ho vytvořil - vzhledem k tomu, že má toto forum i nějaký sociální rozměr. Třeba se chytne a najde uplatnění. :)

______

Chci se vás zeptat - možná jste někdo řešil něco podobnýho. Je mi 24 let, studuju na magistra, škola mi zabírá tolik času, kolik plnohodnotný zaměstnání. Snažím se chodit na brigády - mám manuální práci ve fabrice, platí vcelku dobře a vypnu u toho hlavu.

Začínám mít ale problém s tím, že mám dojem, že mi hrozně ujíždí vlak a že mě škola brzdí. Nejradši bych se na to vykašlal, ale chybí mi už jen rok a půl. Na druhou stranu když si řeknu, že vylezu ve 26 a nebudu mít nic zbudovanýho ani hmotnýho mě docela děsí.

Neřešil jste někdo něco podobnýho?
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od phofy » 07.12.2016 19:03

Já řeším přesně opačný problém :totlsmile:
Školu bych nedával časově, ale hodila by se mi :wallbash:

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od fordavid » 07.12.2016 19:08

Takže mi odepíše někdo, kdo je o rok starší a má fungl káru - přesně to jsem potřeboval. :mrgreen:
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od phofy » 07.12.2016 19:11

Já mám skoro všechno, ale škola mi chybí :evil: v době kdy sem se rozhodoval co dál, jsem neměl moc na výběr, musel jsem jí makat, kvůli rodinné situaci.

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od TomFocus » 07.12.2016 19:12

Možná i chápu co píšeš.

Mě je 42 a jak to napsat? Profesně jsem překonal své dosažené papírové vzdělání. To znamená zastávám pozici/e kde bych dle výběrových kritérií měl mít vyšší vzdělání-mnohem...vynahrazuji to praxí a reálnýma zkušenostma.
Tím, že většinou spolupracuji s mladšími už xkrát sem začal chodit do večerní školy....a nedochodil.

Výš proč ne? Protože mě ta škola nic nového/inovativního nadávala-jen ohromná ztráta času....s vyučujícíma jsme se o tom bavili a stejně to k ničemu nebylo.


Zkus zahraniční školu.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od fordavid » 07.12.2016 19:17

Phofy,

z jakýho důvodu chceš mít školu? Jde ti o to, co píše Tom? Mít papír a pak mít možnost lepší pozice? Nebo kvůli znalostem?
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od TomFocus » 07.12.2016 19:17

Kdysi jsme si psali, tak vím co studuješ - nevím jestli se tím chceš živit?

Pro tebe vidím jako ideální řešení dálkově školu a nebo dobře rozprostřený denní studium a u toho práce blízká tvému studiu.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od jarod72pm » 07.12.2016 19:18

Náš systém je nastaven na vzdělání a to ostatní je druhořadá záležitost , u nás ve fabrice sice vydělávají nejvíce lidé podle vzdělání ale už ne podle toho jakou mají inteligenci a zdravý selský rozum(pozor neplést s chytrostí). Takže jestli chceš v budoucnu pomýšlet na dobrý plat a na "jistější" šanci dostat lepší flek tak se škole nevyhneš nebo je to prostě nutnost.
Ano v 26 teprve dostaneš možnost žít "na plno". A zase opět chceš bydlet = hypotéka , chceš nějaký životní standart v hmotném majetku = půjčka atd atd , chceš rodinu -děti opět půjčka .
Je to bohužel nastaveno jako konzumní spotřební společnost kde jen vyděláš a utratíš pokud se nedostaneš nějakým "zázrakem" k balíku peněz. V mnohém kde to ještě funguje jako rodina mohou pomoct rodiče ale opět není to jistota jen jedna z možností. Pak je poslední možnost najít si práci jinde směr západ kde je ještě šance že vyděláš a za něco ještě i užíváš života. (moje děti to taky po matuře zabalili a odjeli do Londýna ...)
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od jarod72pm » 07.12.2016 19:20

TomFocus píše:Možná i chápu co píšeš.

Mě je 42 a jak to napsat? Profesně jsem překonal své dosažené papírové vzdělání. To znamená zastávám pozici/e kde bych dle výběrových kritérií měl mít vyšší vzdělání-mnohem...vynahrazuji to praxí a reálnýma zkušenostma.
Tím, že většinou spolupracuji s mladšími už xkrát sem začal chodit do večerní školy....a nedochodil.

Výš proč ne? Protože mě ta škola nic nového/inovativního nadávala-jen ohromná ztráta času....s vyučujícíma jsme se o tom bavili a stejně to k ničemu nebylo.


Zkus zahraniční školu.
Jsem na tom úplně stejně a škola v tomto věku už nic neřeší ani mi nepřinese nějaký potřebný efekt k mé práci.
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od TomFocus » 07.12.2016 19:24

V Praze na pozicích střední/vyšší manager, vedoucí, odpovědnej pracovník, technici a pod. Spíše než mgr a ing raději zaměstnají někoho s mat. angl. a tahem na bránu (dobré charakterové vlast.)

Ano na nabízené pozici píší VŠ a výš atd atd, ale když je uchazeč kvalitní vezmou i jen s mat.
Ale angl. je hodně důležitá, hlavně kvůli emailům.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od fordavid » 07.12.2016 19:33

TomFocus píše:Kdysi jsme si psali, tak vím co studuješ - nevím jestli se tím chceš živit?

Pro tebe vidím jako ideální řešení dálkově školu a nebo dobře rozprostřený denní studium a u toho práce blízká tvému studiu.
Ještě uvedu na pravou míru, co studuju. Studuju něco, čemu se říká "Technologie ve vzdělávání". Takže řešíme věci, který se používají jak pro nějaký management - informační systémy atp. tak i přímo pro výuku - tablety, aplikace, sociální sítě, ... roboty, .. 3D tiskárny, asistivní technologie, video... to vše s akcentem na vzdělávání - pro co, kdy, jak to nasadit..

Do toho si dělám certifikát na specializovanou pozici "Koordinátor ICT" - člověk, který dělá ve škole vše to, co píšu výše...

A dělám si kurz na pedagogický minimum.
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Příspěvek od Stastlivec » 07.12.2016 19:33

Resil jsem v podstate totoznou situaci..a usoudil jsem, ze budu mit pri studiu radsi min penez, ale budu sbirat praxi v oboru, ve kterem se chci zivit..a nebylo to zrovna to, co jsem studoval..ono je ve skutecnosti, podle me, jedno jakou skolu mas. Personalisti berou vysokoskolaky hlavne z duvodu, ne toho co se naucili z osnov, ale z toho, co se naucili mimo osnovy. Tim myslim zpusob mysleni, uvazovani, schopnost samovzdelavani, time management..takze za me skolu rozhodne dodelat, zmenit brigadu na neco co chces v budoucnu delat a pokud mozno setrit. Nemyslim si, ze je pak treba si nejak moc pujcovat. Netusim jaka je tva socialni situace, ale ja jsem si pujcil jen hypoteku na byt, ostatni veci jsem poridil proste az v dobe, kdy jsem na ne mel. No a ted, tri roky po dostudovani, mam vse co potrebuju. Nepisu zamerne vse co chci, to je preci jenom neco uplne jineho.

Tohle je podle me tema presahujici forum, protoze nez bych na mobilu napsal vse co k tomu mam, o rok bych zestarl :-)

fordavid
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1097
Registrován: 25.02.2014 21:11
Bydliště: Letovice

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od fordavid » 07.12.2016 19:40

Já si právě ve 30 chci brát hypotéku - to je můj velkej cíl. :D A radši splácet hypotéku, než nájem. A čím dřív hypotéku, tím líp..
Je: Ford Focus III, 1.0 Ecoboost, 92 kw, r.v. září 2013, Stříbrná Moondust
Bylo: Ford Focus II, 1.6 benzín, 74 kw, r.v. 2006, Red Rango

Amarask
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 05.10.2015 14:09
Bydliště: Praha

Re: Poradna pro chlapy

Příspěvek od Amarask » 07.12.2016 19:44

fordavid píše: ______

Chci se vás zeptat - možná jste někdo řešil něco podobnýho. Je mi 24 let, studuju na magistra, škola mi zabírá tolik času, kolik plnohodnotný zaměstnání. Snažím se chodit na brigády - mám manuální práci ve fabrice, platí vcelku dobře a vypnu u toho hlavu.

Začínám mít ale problém s tím, že mám dojem, že mi hrozně ujíždí vlak a že mě škola brzdí. Nejradši bych se na to vykašlal, ale chybí mi už jen rok a půl. Na druhou stranu když si řeknu, že vylezu ve 26 a nebudu mít nic zbudovanýho ani hmotnýho mě docela děsí.

Neřešil jste někdo něco podobnýho?
Ahoj,
já jsem to před půl rokem řešil taky - v 25ti jsem měl půl roku do dodělání magistra, vykašlal jsem se na to a šel jsem makat (sice ne do fabriky, ale je to podobně "intelektuální" práce) ... částečně kvůli tomu, že jsem si vybral blbýho školitele a blbý téma diplomky, částečně kvůli vidině mizerný perspektivy v oboru na příkladu starších spolužáků. A jak píše Tom, spíš se cení jazyky, jednání s lidma a podobně...
Ale sere mě, že nemám ten posranej vyšší titul, být tebou tak to dodělám pokud je to v tvých silách :!:

A mám taky pocit ujíždějího vlaku, nejradši bych vycestoval někam a naučil se aspoň trochu dobře ten jazyk, ale mám tu přítelkyni, což je jako kotva. A jelikož nejsem žádnej playboy a dalo mi dost práci najít alespoň tuhle, takže jsem na druhou stranu rád, že ji mám :D
FoFo Turnier 2004 Mk1 1,8i full Ghia+
Obrázek

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

Příspěvek od Stastlivec » 07.12.2016 19:47

Doporucuji hypoteku vzit radsi driv nez pozdeji. Je to dluh na 30 let, kdo vi do kolika budeme schopni delat na jeji splaceni..

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů