Dálkové studium - Strojírenství

Moderátor:phofy
Odpovědět
buceek07
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10344
Registrován: 07.02.2010 11:46
Bydliště: Olšany u Prostějova

Dálkové studium - Strojírenství

Příspěvek od buceek07 » 22.01.2014 14:24

Předem se omlouvám, jestli se něco podobného už někde řešilo, nenašel jsem :wink:

Od vánoc si pohrávám s myšlenkou dálkového studia strojírenství na Báňské v Ostravě. Jaké máte zkušenosti s dálkovým studiem během práce?
Od března budu pracovat v nepřetržitém provozu, tzn. dvanáctky, krátký dlouhý týden….jeden týden 5 dní v práci, 2 dny doma, další naopak… Pracuju ve strojírenství, mám v tomhle oboru i maturitu a je to obor, který mě baví…. Teď nastupuju do nové práce a při podpisu smlouvy jsme tohle téma řešily a údajně se není problém domluvit, protože doplňování studia podporují a mají to i ve firemním kodexu. Kromě práce dodělávám bydlení, ale jinak nejsem zatížen dětmi, zvěří a ničím podobným :lol:

Dá se studium strojírenství zvládnout dálkově? Vím, že je to dost individuální, ale budu rád za každý postřeh.
Díky všem :palec_nahoru:
Now: Mazda 6 2.5i GTA 2008
Ex: Ford mondeo Mk3 2.0 Duratec 107kw * Bmw e39 530Da 142Kw/420Nm....

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Dálkové studium - Strojírenství

Příspěvek od enjoy » 22.01.2014 16:19

No.. pár let jsem strávil na ČVUT Strojní a musím říct, že dálkově by to asi šlo snadno. Nějaká praxe nebo něco, u čeho bych musel být vyloženě přítomen nevím.. pamatuju si jen na zkoušku tvrdosti podle Rockwella, Brinela a Vickerse a to je všechno :mrgreen:
A to denní studium pokud člověk nechodil na přednášky, jakože nechodil, tak to vypadalo v podstatě jako krátký dlouhý.. pokud to oni tuhle formu studia nabízí, tak proč ne.
Mě zničilo kreslení výkresů po nocích a následné vyhození mým hodným panem učitelem a znova.. tak jsem se na to vykašlal.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

buceek07
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10344
Registrován: 07.02.2010 11:46
Bydliště: Olšany u Prostějova

Re: Dálkové studium - Strojírenství

Příspěvek od buceek07 » 22.01.2014 16:36

Technologii, Technické kreslení atd jsem měl na střední vždy v cajku a bavilo mě to, o to strach nemám, spíš příjmací test z matiky :?

Báňská v ově dálkové studium nabízí... Vut v Brně taky, ale mám obavy, že Brno by bylo náročnější než Ostrava. kamarád začínal v Brně a dost to nedával, v Ostravě v pohodě...podle jeho slov je Brno určitě náročnější...
Now: Mazda 6 2.5i GTA 2008
Ex: Ford mondeo Mk3 2.0 Duratec 107kw * Bmw e39 530Da 142Kw/420Nm....

Uživatelský avatar
spoofan
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1421
Registrován: 15.03.2010 21:56
Bydliště: Praha/Malacky

Re: Dálkové studium - Strojírenství

Příspěvek od spoofan » 22.01.2014 16:58

Nejde ani tak o narocnost skoly jako o to, jak moc ti vyjde vstric.
Dodelavam ted druhou skolu dalkove a kdyz daji zkousku treba ve stredu v 10 dopoledne, tak si rikam, ze musi byt padnuti na hlavu. To same konzultacni hodiny, zapisy atd...kvuli vsemu aby si clovek bral alespon 1/2 dovolene, protoze v 7-8 rano tam nikdo neni a po 17 taky ne, takze pred nebo po praci je to bez sance.
Byl FF II 2.0 TDCI, je Seat Leon 1M 1.6 16V

Uživatelský avatar
Otomar
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 370
Registrován: 26.10.2013 10:47
Bydliště: JMK

Re: Dálkové studium - Strojírenství

Příspěvek od Otomar » 22.01.2014 18:23

buceek07 píše:Technologii, Technické kreslení atd jsem měl na střední vždy v cajku a bavilo mě to, o to strach nemám, spíš příjmací test z matiky :?

Báňská v ově dálkové studium nabízí... Vut v Brně taky, ale mám obavy, že Brno by bylo náročnější než Ostrava. kamarád začínal v Brně a dost to nedával, v Ostravě v pohodě...podle jeho slov je Brno určitě náročnější...
Na VUT FSI sem chodil, VŠB TUO chodilo pár kamarádů. Co sme tak pochytil, zejména v prvních ročnících si Brno zakládá více na matice a fyzice. Později, hlavně na magisterském, se dostaneš k praktickým věcem. Jestli tě zajímá spíše praktická stránka věci, na VUT jsou na tohle vhodné profesní obory, dost si ulehčíš život - ale počítá se spíš jen s Bc. Dále na inženýra musíš dodělávat některé předměty.
Ford Focus 1.6 Ti-VCT/92kW*2015*White
Ford Focus 1.6 Ti-VCT*LPG*2010*Chill
Ford Focus 1.6 *2004*Moondust

Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6765
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Dálkové studium - Strojírenství

Příspěvek od ZAHRY » 22.01.2014 18:26

Buci nevim jak je to s dalkovym ale na banske jsem byl rok a pul a kvuli matice jsem toho nechal...Proste na nektere veci jsem hold nestacil,jinak zbytek by docela sel.Mozna bych mel i nektere materialy,co by Ti mozna k necemu byly,tak bych Ti je mohl najit :wink: Jinak co se predmetu ohledne strojirenstvi tycce tak bych tam moc problemy nevidel :wink: Me nejvetsi problem zpusobila prave matika - protoze ta se potom odplnuje v dynamice a statice... respektive navazuje to spolu pak dal na sebe :nixw:
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti