Kamera na natáčení 24H

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od phofy » 22.02.2014 20:21

Mám takovou prosbu, nemáte někdo kamerku která vám natáčí 24H v kuse, jde mi o to, že jsem měl zase něco na autě a už mě to opravdu nebaví :wallbash:

Uživatelský avatar
Deja Vu
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 371
Registrován: 06.03.2012 03:29
Bydliště: Bílina

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od Deja Vu » 22.02.2014 20:32

aby pak ta kamera ale někoho nelákala ... přeci jen jsme v ČR :nunu:

ale chápu Tě, auto jsem měl od fokiho chvíli a už jsem děkoval, že mám havarijku. Nějakej dobytek se mi povozil po dveřích na parkovišti a samozřejmě ujel bez jakéhokoliv kontaktu ... prostě zasranej zmrd ....

A když jsem jel k Žirafákovi, tak jsem zjistil zase na druhé straně, že mi nelícují dveře vzadu zadní na straně řidiče ... no a když jsem se podíval z úhlu, byl tam malý důlek asi od koule ... :wallbash:

S tím prostě asi nic neuděláš... je to na :puke_r:
Ford Focus 2.0 (LPG), 2010

>>> GALERIE <<<

Obrázek

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od phofy » 22.02.2014 21:03

Me jde o to zjistit kdo to dela, urcite to je nekdo znamy, protoze to mak na svym i sluzebnim aute. Uz sem byl fakt nasranej. Soused s bmw tam taky ma tu kameru a zatim mu to nikdo nevybral. Fakt zasrany lidi

Uživatelský avatar
Deja Vu
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 371
Registrován: 06.03.2012 03:29
Bydliště: Bílina

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od Deja Vu » 22.02.2014 21:25

To věřím ...

Buď rád, že Ti to nedopadlo takto: Obrázek

To mi posílal známej, že je to prý auto někoho od nich z ulice...


Každopádně držím palce, ať toho šmejda dopadneš a hlavně ať máš pak chladnou hlavu a pevné nervy :beer:
Ford Focus 2.0 (LPG), 2010

>>> GALERIE <<<

Obrázek

Medmen
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 925
Registrován: 05.09.2009 17:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od Medmen » 22.02.2014 21:36

Co to řešit kamerkou k pc? Teda pokud je výhled z bytu na parkoviště a auto?

Jinak souhlas, jakmile se parkuje před barákem na ulici, tak se bojim pokaždý když jdu k autu, co tam zas bude za novej šrám, nebo promáčklinu.
Je: Ford Focus combi III Titanium 2018 1.5 16V 110kw, Caribou, po FL
Bylo: Ford Focus combi II Style 2008 1.6 16V 74kw, Vision Blue, po FL

Uživatelský avatar
Peters56
Junior
Junior
Příspěvky: 498
Registrován: 10.08.2008 12:53
Bydliště: Meziboří u Litvínova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od Peters56 » 22.02.2014 22:01

Ono to s tou kamerou není tak jednoduchý, pokud by jsi jí měl na soukromém domě a monitoroval s ní veřejné prostranství, musel by jsi sem dát oznámení o tom, že prostor je monitorován kamerovým systémem. Teoreticky by každá osoba která vstoupí do zorného pole kamery měla být srozuměna s tím, že je snímána kamerou.
Provozování kamerového systému je Úřadem pro ochranu osobních údajů (dále jen "Úřad") považováno za zpracování osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon"), pokud je součástí kamerového sledování záznam pořizovaných záběrů s cílem využít tyto záběry k identifikaci fyzických osob. Údaje uchovávané v záznamovém zařízení jsou osobními údaji, pokud na jejich základě lze přímo nebo nepřímo identifikovat fyzickou osobu. Účelem zpracování musí být ochrana majetku, případně osob. Není-li pořizován záznam záběrů kamerového systému, nejedná se o zpracování osobních údajů ve smyslu zákona.

Konkludentní souhlas s pořízením záznamu

Souhlas dotčené osoby nemusí být výslovný. Postačí, když je tento souhlas dovoditelný z okolností, za nichž byl záznam pořízen. O konkludentní (nevýslovný) souhlas se jedná tehdy, pokud je učiněn způsobem, který nevzbuzuje pochybnosti o tom, co chtěla dotčená osoba projevit.

Obrazový záznam _ monitorování soukromých i veřejných prostor
Příkladem může být situace, kdy jsou televizními kamerami střežena veřejná prostranství. Při obecné známosti tohoto bezpečnostního opatření lze dovozovat, že fyzická osoba, která se na veřejném prostranství ocitne, souhlasí s pořízením svých obrazových snímků.
V případě monitorování soukromých prostor lze konkludentní souhlas dovozovat, je-li zřejmé, že dotčená osoba o monitorování věděla a zároveň s ním neprojevila nesouhlas. Jedná se například o situace, kdy prostory zabezpečené kamerovým systémem jsou označeny na viditelném místě jako monitorované, nebo kdy je osoba vstupující do těchto prostor na monitorování prokazatelně upozorněna, přičemž pořízení záznamu není touto osobou výslovně odmítnuto.
Co neubrzdíš, to neukecáš Ford C-Max 1.8 16V 2008 Šedá AVALON GALERIE-heslo Peters56

Uživatelský avatar
Deja Vu
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 371
Registrován: 06.03.2012 03:29
Bydliště: Bílina

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od Deja Vu » 22.02.2014 23:23

Jo, je to přesně o tom, že ty se nemáš jako bránit, ba naopak Tě pak může pachatel začít popotahovat na tom, co tu uvedl Peters... No nejsou ty zákony někdy k posr.... ? :lol:

Jenže dokud se nezmění vychovanost našich spoluobčanů, tak nás stejně žádný zákon neochrání :dih:
Ford Focus 2.0 (LPG), 2010

>>> GALERIE <<<

Obrázek

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od hunger » 23.02.2014 00:10

To pak musíš říct, že jsi ho viděl z okna jak ti ničí auto a tak si ho nahrál, záznam můžeš pak poskytnou PČR naprosto bez problémů, ale jedná dobrá rada, v občanskoprávním sporu se nesuďte pokud vám nabídnou vyrovnání vyšší než 100 000, za každý úkon nad částku 200 000 se dává tabulková cena a navíc procenta z částky o kterou se soudíte... Jen tak mimochodem před 3 roky nám někdo pustil pravděpodobně dogu na auto, kapota a střecha celá zablácená a poškrábaná a pravá část ´předního nárazníku u kola doslova prokousaná.
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

o.s.c.h.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 25.12.2013 22:42

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od o.s.c.h. » 23.02.2014 00:39

zkus se kouknout na toto... http://www.alza.cz/truecam-a5-d510140.htm
Mimochodem obecně dost dobrá kamera do auta. Lze sehnat i levněji.
Ford Mondeo mk3 | sedan | black panther | 2004 | 2.0 TDCI | 96kW

Uživatelský avatar
xslide
Junior
Junior
Příspěvky: 315
Registrován: 05.09.2012 22:37
Bydliště: Brno, Lednice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od xslide » 23.02.2014 00:48

Jestli chceš snímat prostor např. před domem tak idálně nějaká IP kamera za pár korun (např. na aukru nebo eBay) a spojit to přes Wifi s tvojí domácí sítí.

Nahrávání buď na PC nebo se dá pořídit i IP recorder. Můžeš to sledovat i online kdekoliv z mobilu nebo PC.

Máme takto na domě 2 IP kamery, protože se nám již několikrát stalo něco podobnýho. Ovšem pokud to někdo udělá v noci, tak je téměř nulová šance rozpoznat kdo to udělal. Uvidíš, že to někdo dělá ale nemáš téměř šanci rozpoznat obličej apod.

Uživatelský avatar
Mufin01
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3961
Registrován: 04.10.2010 15:32
Bydliště: štatl jak sviňa

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od Mufin01 » 23.02.2014 07:28

A co tam třeba jen frknout nápadnou, klidně blikající atrapu kamery a hodně výrazné upozornění, že je prostor sledovaný. To by nejspíš odradilo hodně lidí a vyšlo by to na pár flinců. Tohle řešení samozřejmě nejde použít na sídlišti, ale na rodinej barák by to šlo.
Kamera do auta je k ničemu, pač to by tam člověk musel mít 4, aby zabral všechny strany kolem auta.
Pokud Phofy parkuje na sídlišti, tak tam je každá rada drahá. Parkuješ pokaždé na jiném místě, ani nemusíš mít výhled z bytu na auto a pokud to někdo dělá cíleně, tak tam stejně nepůjde osvětlený a hodí si něco přes hlavu, takže na tom záznamu bys stejně poznal prd.

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od phofy » 23.02.2014 07:48

Presne parkuju na sidlisti, vetsinou na jednom miste a to pod lampou. Vetsinou sem mel neco na celnim skle. Me napadlo to udelat jako to ma stim bmw na zrcatku ma pridelanou kameru a v noci sviti cervene a aby se nahravala ve smycce. Ted taky otazka jakou ma ta kamera spotrebu, aby mi to po tydnu nevymlatilo baterku. Me uz to opravdu nebavi neco hnusnyho z toho auta porad sundavovat.

Uživatelský avatar
pbjun
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5869
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od pbjun » 23.02.2014 08:04

A je to denne nebo jen obcas? Pokud denne tak bych si pockal a dotycnemu bych to vysvetlil...

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamera na natáčení 24H

Příspěvek od phofy » 23.02.2014 08:16

Tak jednou za měsíc, někdy je třeba půl roku klid


Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fordkuga a 10 hostů