Pozor na motorkare

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Pozor na motorkare

Příspěvek od hunger » 05.04.2014 13:52

Tak dneska na hradecký policajti zavřeli nájezd a pustili tam kolem tisícovky motorkařů, to čekání by mi nevadilo, ale pak se táhli jako smrad do pravyho se člověk nedostal, a ještě me ti kreteni vytlacili na svodidla, nakonec jsem byl tak nasranej, že kdyz se mě zase pokoušeli vytlačit trhnul jsem volantem a byl klid... Doteď mi motorkari nevadili...
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od Anduril » 05.04.2014 13:57

:roll:
2x rocne, zahajeni a ukonceni sezony nekdo proste neprezije ze :wink:
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od enjoy » 05.04.2014 14:13

Nedokazu si zive predstavit, jak muze motorka vytlacit auto.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
Nonid
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5279
Registrován: 05.12.2012 21:07
Bydliště: Práááha - Vyšehrad!

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od Nonid » 05.04.2014 14:15

Celkem snadno, clovek jim uhejba, aby nekoho neshodil a neodrel to a oni jezdej furt bliz a bliz a bliz...
Ford Focus ST170, 2002, 5dv, Panther Black, 2016-
Bylo:
Peugeot 205 1.4, bažiňák
Ford Focus 1.6 16V, hatchback, aquamarine blue
Ford Focus 1.8 16V, 2003, 5dv, Černá Panther, 2013-2017

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od hunger » 05.04.2014 16:09

Enjoyi přesně jak píše kuba, musíš mu uhnout, kdybych to neudělal, tak by se chlapec rozsekal a prejelo by Ho, těch 200 motorkaru za ním...ten blbeček o mě vůbec nevěděl....nejdřív vjel až do odstavnyho a z něho se pomaličku vracel do pravyho a jel dál do levyho musel jsem to zaslapnout bo frajer se začal vracet zpět až v půlce levyho pruhu.

Zahájení a ukončení sezóny OK. Proč to nedělaj na nějaké odlehlé silnici, a ne že ucpu v sobotu dopoledne hlavní tah z Prahy na HK...

Kdyby nejeli jako hovada při zavratne rychlosti 30km/h, kdyby pouštěli auta na sjezdy z dálnice. Byl bych v klidu, takhle jsem dorazil na rozrytou chatu od prasat o 45 minut později a motorku už nemůžu ani videt...
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 658
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od finsa » 05.04.2014 16:57

Kdybych z pohledu motorkáře (jezdím na motorce už řadu let) měl pokaždý začít nesnášet řidiče aut když mě někde nedají přednost, ohrozí, omezí, provokují či jinak naštvou tak už jsou to pro mě archnepřátelé číslo 1. Chce to trochu tolerantnosti, každej z nich byl v eufórii že po půl roce čekání vytáhnul motorku a je na vyjížďce, nijak je to neomlouvá ale určitě to nedělali naschvál.
A který jiný datum by si měli zvolit na vyjížďku? Páteční odpoledne nebo nedělní večer?

Na druhou stranu, nechápu proč organizátor vyjížďky zvolil trasu zrovna po dálnici, na motorce je to na dálnici neuvěřitelná nuda... :irre:
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

Uživatelský avatar
vykys
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2012 21:33
Bydliště: Prahahaha

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od vykys » 05.04.2014 17:32

...jak pise finsa...
je to o ohleduplnosti, o nicem jinem. at uz na motorce, v obchode, na koupalisti... dalo by se o tom psat donekonecna...
nicmene to nemyslim jako jejich omluvu. pamatuju si predloni na jawasrazu na kolonu stovek moterek, na vedlejsich silnicich stala auta s vypnutymi motory, ale co sem zaregistroval tak se nikdo nerozciloval, spis lidi mavali a bavili se
fofo II HB 2006, 1,8 ffv, 92kW
felda diesel
citroen BX diesel

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od hunger » 05.04.2014 21:21

Tak jsem se uklidnil, je fakt, že 3 "vypatlanci" v davu tisícovky motorkářů... to není vůbec špatné, teď jsem jich v autech potkal mnohem více... Každopádně proč zvolili dálnici, která se navíc opravuje a kde jeli 30 to opravdu nepochopim, je fakt, že auta jela v levym občas i 75, ale většinou se jelo těch 30 a pořád zastavovalo u sjezdů, protože tam se prostě auta nedostala. Bohužel jsem zrovna spěchal, matka je na nemocenský a do 6 prostě musela být doma. Na chatě je rozrytá celá zahrada od prasat, samozřejmě, že jsem tam skoro nic neudělal a už jsem musel jet... těch 45 minut by se šiklo...
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13079
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od miki21 » 17.04.2014 20:22

Když už jsme u těch vypatlanců http://navratdoreality.cz/?p=view&id=19268 ... stačilo, aby někdo jen náhodou otevřel dveře a vystoupil, že se jako podívá dopředu, proč ta kolona stojí a s debila by zbyl dlóóóuhýýý vlek. :irre:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 658
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od finsa » 17.04.2014 21:41

Jo, tohle je prasárna, a ten člověk nemůže mít pud sebezáchovy. Ale na českých ani jiných silnicích jsem nikdy nic takovýho nezažil, když už se motorkáři motají kolonou tak většinou poměrně opatrně.. Ale je to klasika, jeden z deseti tisíc se chová jako dobytek a všichni odsoudí i zbytek. Pak to na našich silnicicích nemá vypadat tak jako to vypadá, kdy jsou řidiči nasraní na ostatní už tak nějak preventivně...
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

zaks
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 918
Registrován: 15.09.2011 13:49

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od zaks » 17.04.2014 21:46

Ono to vypadá jako že ta auta stojí, ale řekl bych, že v té chvíli kdy za to vzal ta auta jela a jen to vypadalo že oproti němu stojí :mrgreen: A proč by někdo otevíral dveře za jízdy, že? :P
edit: tak jsem na to koukal znova a ta auta jedou už od začátku videa, sice pomalu, ale jedou.
Ford Focus 1,6 TDCi 66 kW 2006 Deep Navy
https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... &sk=t&sd=a
Obrázek

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13079
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od miki21 » 17.04.2014 22:06

zaks píše: A proč by někdo otevíral dveře za jízdy, že?
No třeba, když Ti nejde klima a popojíždíš krokem, tak si je pootevřeš.
Tím nechci nikoho navádět, aby podobným stíhačům ty dveře otevřel. 8)
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od enjoy » 17.04.2014 22:08

finsa píše:Jo, tohle je prasárna, a ten člověk nemůže mít pud sebezáchovy. Ale na českých ani jiných silnicích jsem nikdy nic takovýho nezažil, když už se motorkáři motají kolonou tak většinou poměrně opatrně.. Ale je to klasika, jeden z deseti tisíc se chová jako dobytek a všichni odsoudí i zbytek. Pak to na našich silnicicích nemá vypadat tak jako to vypadá, kdy jsou řidiči nasraní na ostatní už tak nějak preventivně...

Máš pravdu, ale tohle neplatí pro motorkáře.
Protože 99% motorkářů neumí jezdit jinak, než jako debilové a nějaké předpisy.. to je pro auta, ne pro motorky.
Přirovnal bych to k cyklistům, ti si taky dělají co chtějí a když jsem ještě před několika lety jezdil 1000km měsíčně, tak jsem taky jezdil tak, že byste mě poslali někam, jenže na kole se nejede za 10 sekund 200km/h.
Mně už prostě nebaví, jak si motorkáři myslí, že na ně my řidiči aut budeme pořád dávat pozor, aby se jim něco nestalo, když jedou jak hovada.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od Anduril » 17.04.2014 23:38

Podobně by se to ale dalo aplikovat i z druhé strany.. Ani nenapocitam, kolikrát mi nějaké auto vjelo v křižovatce do cesty, do pruhu a podobně. Musím dávat pozor i za ty, jak rikas, debily, kteří pořádně nehledí na cestu a myslí si, že v autě se nic nestane a svým bezohledným chováním mě přímo ohrožují na životě.. A věř, že jezdim podle předpisů.
99% je totálně mimo. Drtivá většina totiž ví, že jde o život, mají to jako koníčka. Jen někteří lidé, navíc masirovani médii zprávami o těch zlých motorkarich, si vybudovali preventivní nenávist. A možná je to i nějaký mindrak, závist, hm? ;) Ale to už je taková česká povaha.. Projel jsem na motorce Rakousko, Itálii, Švýcarsko a Německo a nikde se mi nestalo takových situací a naschvalu, jako tady u nás, od řidičů aut. V každém táboře se najde vůl, ale šířit obecnou nenávist je nesmysl.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Pozor na motorkare

Příspěvek od Sobull » 18.04.2014 06:44

enjoy: takže podle sebe soudím tebe, že?
Podíl kreténů, je napříč všema skupinama +- stejnej. Je to o dostupnosti. Když je někdo mladej se sklonem ke kretenismu, nic neumí, nic nedokázal a má potřebu se někde předvádět, tak motorku si koupí za tři podpory a pojede s ní všechno, co má 4 kola (aspoň teda rovně, protože asi nebude nic umět).
Už se ani nepamatuju, kdy mi na silnici něco vyvedl motorkář nebo kamioňák (krom toho, že musím občas ubrat na dálnici, no Bóže...). Zato autem se mě někdo pokusí zabít skoro každej den. Přesto jsou motorkáři i kamioňáci považovaný téměř za vrahy a když se někde objeví nehoda s motorkou nebo kamionem, tak každej hned ví, kdo to zavinil. A jako majitel zbraní jsem všude taky jen za vraha, co čeká až si bude moct střelit do živýho. Ještě tak k tomu být taxikář, to už bych rovnou žral děti.
U nás je to o komplexech a závisti. Venku to, kdoví proč, tak vidět není.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti