Konec podpory Windows XP

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
spanel
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 915
Registrován: 02.09.2009 17:32

Konec podpory Windows XP

Příspěvek od spanel » 08.04.2014 19:24

Tak nám zabili XPéčka řekla paní Muellerová .... :-) No, prostě končí jedna kapitola celkem stabilního operačního systému.
Hledal jsem, na co na svém starším notebooku přejít, ale nabídka MS mě tedy nenadchla. Na PC mám Win7 a spokojenost, ale očekával bych, že MS nabídne nějaké slušnější podmínky při přechodu na jiný OS, když končí podpora XP, ale jejich doporučení přechodu na Win8, respektive koupit si nové železo mě poněkud dostala.
Ceny Win7 či Win8 nejsou zrovna lidové v tomto kontextu.
Vzhledem k tomu, že starší NB používám v podstatě jen a Internet, prohlížení fotek a nějaké dobné věci .doc či .xls, tak jsem se rozhodl jít do Ubuntu, no a hle! Ono to FUNGUJE! :palec_nahoru: I bez potřeby produktu MS! :!:
Na čem pojedete vy, kteří máte XP? :palec_nahoru:
Do 3.5.2020 byl: FoFo II COMBI, 2006, 1.8 TDCi, 85 kW, Diamond White

Uživatelský avatar
Ajik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 180
Registrován: 11.02.2012 11:56
Bydliště: Brno

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Ajik » 08.04.2014 19:48

Není nutní se XP zbavovat, stačí dodržovat pár pravidel při procházení netu a stahování dat.
A pak taky to chce dobrý antivirták, správně nastavený firewall (jiný než windowsácký) a je vhodné využívat i router, který dělá další bránu proti útokům z venku.

Osobně už XP nemám (nevyužil bych na nich výkon PC a programy co mám vyžadují Win7). Mnoho známých XP má a zůstanou na nich.
Ford Focus II - Kombi, 2006, 1.6 TDCi DURATORQ - 66 kW - spotřeba 5,3l/100km - cca 150tis km
Parrot MKi9200 (Handsfree+MP3), Navigace Sygic, Parkovací asistent, Onboard kamera F90G
Yamaha DragStar 650 XVS - 2002 - 30kW - cca 20tis km

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od lucky.jack » 08.04.2014 19:52

Taky na nich zůstanu. Nedělal jsem aktualizace přes ro a žádněj problém jsem neměl. Teď když má být XP konec jsem teda všechny aktualizace pro jistotu nainstaloval, ale určitě by se nic nestalo kdybych tak neučinil.
Jak bylo psáno, stačí dodržovat bezpečné surfování, antivir a firewall a není problém.
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
tommula
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1689
Registrován: 05.11.2013 13:28
Bydliště: Zlín

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od tommula » 08.04.2014 21:12

Co vsichni mate s koncem WinXP? :roll: Oni nekonci a ani nikom znicehohonic neprestanou fungovat.. jen nebudou aktualizace, na ktere stejne skoro kazdy prdi.. zvlaste kdyz na starsim zeleze vytizi cpu skoro na max a neda se s tim hnout... delam do PC a co chvila nekdo vola ze se mu hrouti svet, protoze mu pry prestane fungovat WIN... :roll: moje nervy :roll: :bebng:
A navic, kdyz chcete prejit na Win7 nebo vyssi, stejne spravne nelze koupit OEM verzi ktera je prodejna jen s novym HW, pokud chcete jen upgradovat tak je nutna Upgrade verze a ta uz stoji cca 3tis... jinak potom krabicovka ktera je nekrestansky draha :wallbash:
Naše -Tommulovo- přibližovadlo FF3 RedCa
Naše rodinné stříbrné přibližovadlo FF 2 1,6 Kombi - prodáno

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 655
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od finsa » 08.04.2014 21:14

Místo nenažranýho Ubuntu s jeho úžasným systémem Unity bych spíš doporučil Mint Linux. Je taky založenej na Debianu, takže je to v podstatě jen Ubuntu s jiným vzhledem, ale je podstatně svižnější a styl práce s ním více připomíná práci s win.

Já osobně v IT oblasti pracuju a proto mi příjde nepochopitelný používat operační systém vydaný v roce 2001, i když "funguje". Visty byly omyl, ale sedmičky byly a jsou podstatně pokročilější a spolehlivější systém, nehledě na 8 a 8.1 které jsou i na hardwaru který se dnes dá pořídit za pár korun podstatně svižnější, spolehlivější a teď hlavně bezpečnější než XPčka.
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

Uživatelský avatar
Mufin01
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3961
Registrován: 04.10.2010 15:32
Bydliště: štatl jak sviňa

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Mufin01 » 08.04.2014 21:38

Co je na tom nepochopitelnýho? Novější systém než XP na nějakým archaickým železe nerozjedeš a spoustě lidí to železo stačí a nemají důvod ho měnit. Co tvoji rodiče, nebo dneska už i něčí prarodiče? každý rok dělají updrade hardware a mají tak možnost rozjetí novějšího OS? Já osobně si nedokážu představit, že bych rodičům, nebo tchýni nainstaloval nový OS a poté, co XP jakštakš zvládli, bych je měl učit všechno nanovo :-) A takových lidí je spousta

Uživatelský avatar
jenda^^
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: 13.03.2014 10:43
Bydliště: Karlovarsko

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od jenda^^ » 08.04.2014 21:53

Mně to přijde podobné tomu šílenství, jako když byl nedávno oznámen konec WinAmpu. To taky všude byly reakce typu: "Čím teď budu přehrávat? Na co přejdu?" A vycházely články "10 náhrad za Winamp." Ono to najednou snad přestane hrát? Svůj přehrávač jsem neaktualizoval 4 roky a pořád funguje. A s XP to je stejné.
Kdo dneska používá XP, tak počítám, že takový počítač má na maily a na čtení Novinek. A to bude fungovat pořád stejně. A virus tam nechytí, když nebude klikat na přílohy mailů s podivnými názvy. Kdyby to dělal, tak se zaviruje tak jako tak.
Podle mě je to prostě přehnaně nafouknutá bublina a MS může z takového strašení, že je přechod nutný, mít jedině radost.
A to říkám jako někdo, kdo v práci musí dělat na počítači s XP a nejraději by tu příšernost rozdupal a vyhodil z okna.
Ford Focus II FL HB, 1.6 Duratec 74 kW, r. v. 2008 Obrázek

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 655
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od finsa » 09.04.2014 08:07

jenda^^ píše: Kdo dneska používá XP, tak počítám, že takový počítač má na maily a na čtení Novinek. A to bude fungovat pořád stejně. A virus tam nechytí, když nebude klikat na přílohy mailů s podivnými názvy. Kdyby to dělal, tak se zaviruje tak jako tak.
No právě, a vysvětli výše zmiňovaným rodičům či prarodičům ať neklikají na divné maily, vždycky na to kliknou a pak volají že jim to něco ukazuje...
Navíc spousta starších lidí nevyužívá PC jen na maily, ale taky na správu fotek (což jsou bez debat nejdůležitější data :D ), internetové bankovnictví a podobné srandy. A tam už je prostě risk provozovat XP. Já třeba rodičům postoupil můj 5 let starý notebook který byl pro mě už pomalý, ale u rodičů se sedmičkama ještě dobře poslouží. Další variantou je zmiňovaný Linux, který na čtení novinek a mailu pohodlně stačí a je ve všech směrech podstatně dál než 13 let starý XPčka..
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gromik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 930
Registrován: 22.07.2008 08:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Gromik » 09.04.2014 08:18

Tady aspoň vidíte, jak krásně funguje marketing a oblbování lidí :puke_r:

U nás v práci na IT oddělení to bylo jak v úlu, kolegové se chodili ptát, že mají doma starší PC a co že jako mají dělat, co tam dát, že jim teď někdo ukradne peníze ... :dih:

Přitom v 90% případů ani neměli automatické aktualizace zapnuté, na cédéčku lihovkou WinXP SP2 a když se to posralo, tak jim to někde z rodiny přeinstaloval.
Ford Focus II 1.6 (74kW) Trend, 5dv.hatchback, 03/2007, Fotogalerie.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
smoula
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4355
Registrován: 21.06.2012 15:24
Bydliště: Klecany

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od smoula » 09.04.2014 08:23

Vždyt to ani nejde ne? Mít aktualizace zapnuté, když mají CDčko s LIHOVKOU :nixw:

Uživatelský avatar
tommula
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1689
Registrován: 05.11.2013 13:28
Bydliště: Zlín

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od tommula » 09.04.2014 08:28

Na to "lihovkovani" CD byly XP zlate :) udelal jsem si jednu takovou "testovaci" verzi, upravil aby nebylo potreba klikat, zadavat kod apod., ve sluzbach defaultne zakazane aktualizace,prednastavene jmeno no proste - bezklikovka a fungovala/funguje skvele :)

smoula jde, ale je potreba teoreticky vybirat ktere aktualizace chci a ktere ne, pripadne pokud zaktualizujes a stanes se obeti padelaneho SW, tak i to se da poléčit
Naše -Tommulovo- přibližovadlo FF3 RedCa
Naše rodinné stříbrné přibližovadlo FF 2 1,6 Kombi - prodáno

Uživatelský avatar
Gromik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 930
Registrován: 22.07.2008 08:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Gromik » 09.04.2014 08:30

No, svého času se pouze nesměla stáhnout určitá "kontrolní" aktualizace a šlo to :wink:
Ford Focus II 1.6 (74kW) Trend, 5dv.hatchback, 03/2007, Fotogalerie.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
smoula
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4355
Registrován: 21.06.2012 15:24
Bydliště: Klecany

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od smoula » 09.04.2014 08:43

Ale tohle fakt nechápu, do háje! Všichni si kupujou co nejdražší počítač, aby kua mohli hrát hry, bylo to dělíčko, a pak ani nemaj 3tisíce na to, aby koupili origoš Win? Tohle mi vždycky zvedlo adrenalin, a myslel sem, že tý osobě dám dělo :puke_r:

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 655
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od finsa » 09.04.2014 08:45

To mi teda všichni vysvětelete, proč si kupujete novější auta, když ty staré taky fungujou. Vžďyt přeci taková stodvacítka když na ní nalepíte tunu záplat taky bude jezdit a odveze vás do práce či za zábavou. Zkrátka poslouží a není důvod kupovat nic nového. Tak proč se tu na silnicích neproháněj veterány jako někde na Kubě? S operačníma systémama je to stejný. Já XP nepoužívám protože je to zastaralej a dávno překonanej systém. A kdo potřebuje PC pouze na internet a maily, tomu stačí obyčejná distribuce linuxu kterou není potřeba léčit a je zadarmo. howg
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Slid » 09.04.2014 08:47

Hlavne nezapominejte ze do ted na tom jede stale pulka Statni spravy :) A pocitam ze do konce roku 2014 stale pojede + 2015 kde do konce roku snad uz bude po XP.
Je krasne jak se vsude mozne strasi lidi, hlavne co se tyce vytunelovani kont, protoze na to slysi nejvice :) Ale at taky nase banky reknou na jakem systemu bezi bankomaty a platebni terminaly :D
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů