Konec podpory Windows XP

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
smoula
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4355
Registrován: 21.06.2012 15:24
Bydliště: Klecany

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od smoula » 09.04.2014 08:49

finsa píše:To mi teda všichni vysvětelete, proč si kupujete novější auta, když ty staré taky fungujou. Vžďyt přeci taková stodvacítka když na ní nalepíte tunu záplat taky bude jezdit a odveze vás do práce či za zábavou. Zkrátka poslouží a není důvod kupovat nic nového. Tak proč se tu na silnicích neproháněj veterány jako někde na Kubě? S operačníma systémama je to stejný. Já XP nepoužívám protože je to zastaralej a dávno překonanej systém. A kdo potřebuje PC pouze na internet a maily, tomu stačí obyčejná distribuce linuxu kterou není potřeba léčit a je zadarmo. howg
Proč sem furt cpete linux? Vždyt je tu i alternativa v podobně Mac Os X, která je, si myslím, 100x lepší, než nějakej linux :)

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od pkadecka » 09.04.2014 09:11

Mac OS rozjedeš na PC? ;-) Osobně jsem legální Windows XP vyřešil tak, že jsem koupil starší notebook i s licencí (nalepený COA), podobně s PC, jen v tom případě jsem koupil nějaké torzo, v krajním případě jen holou skříň. Vyšlo to mnohem levnějc než kupovat licenci extra.

Jinak je tu možnost koupit licenci Windows 7 za zvýhodněnou cenu:

http://shop.instaluj.cz/window-7-profes ... na-licence
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
Mufin01
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3961
Registrován: 04.10.2010 15:32
Bydliště: štatl jak sviňa

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Mufin01 » 09.04.2014 09:38

finsa píše:To mi teda všichni vysvětelete, proč si kupujete novější auta, když ty staré taky fungujou. Vžďyt přeci taková stodvacítka když na ní nalepíte tunu záplat taky bude jezdit a odveze vás do práce či za zábavou. Zkrátka poslouží a není důvod kupovat nic nového. Tak proč se tu na silnicích neproháněj veterány jako někde na Kubě? S operačníma systémama je to stejný. Já XP nepoužívám protože je to zastaralej a dávno překonanej systém. A kdo potřebuje PC pouze na internet a maily, tomu stačí obyčejná distribuce linuxu kterou není potřeba léčit a je zadarmo. howg
Koupím novější auto jen tehdy, pokud si to můžu dovolit. Když ne, tak holt musím dál jezdit v té škodárně. Stejně je to s OS. Pokud nemám prachy na nový HW, tak na nich nic novějšího, než XP netozjedu.
Nebo jinak. Je spousta lidí, hlavně starších, kterým jejich staré auto stačí a jsou na něj zvyklí. A třeba by neměnili, i kdyby na to měli. To samé máš s OS.

Uživatelský avatar
tommula
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1689
Registrován: 05.11.2013 13:28
Bydliště: Zlín

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od tommula » 09.04.2014 09:45

smoulo mac OS je na stolni PC blbost davat :-) resp. na starem zeleze nerozjedes, a novy OSX ma podporu intelu (i3,i5..) ale stejne te v tomto pripade ceka vymena HW a navic vice nakladna nez v pripade platformy win ;) tak aby to fungovalo:) a je fakt ze neznam nikoho kdo by si poskladal PC a nahodil na nej Maca - myslim ze to realne nejde.
Naše -Tommulovo- přibližovadlo FF3 RedCa
Naše rodinné stříbrné přibližovadlo FF 2 1,6 Kombi - prodáno

Uživatelský avatar
Infinter
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1643
Registrován: 14.10.2009 11:53
Bydliště: Pardubice

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Infinter » 09.04.2014 10:08

Njn, doma je doma, ale co ve firmě? Mám tu 3xp, železo už nic moc, ale snad by stačilo. Problém je s antivirem, doposud jsme používali microsoftí (musela by se koupit nějaké multilicence). Dál narážím na aktualizace java atd, bez kterého se nedostaneme do bankovnictví (a že to ty kokoti v bance aktualizují snad každý týden).

Stejně mě něčeká nic jiného než nákup a nastavení nových strojů s W7 (možnou aktualizací zdarma na W8), ale vysvětlete uživatelů, že Outlook 2003 už tam nepůjde vrátit a to se nebavím o Office 2003 :nixw: :dih:
FORD Focus kombi 1.6 74KW 2002 --> Fofík by INFINTER
Obrázek Obrázek Obrázek
Dodržuji stejný počet zanoření a vynoření!

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Slid » 09.04.2014 10:17

Infinter: Pokud by nebyla podpora v IE, muzes pouzivat alternativni prohlizec, dnes uz snad zadna internet banka nepreferuje IE. Co se tyce Javy, urcite pujde i nadale instalovat na OS XP, to same podpora Antivirova, pokud nepouzivas Microsoft Security Essentials, tak ostatni antiviry dale budou fungovat, Symantec, Avast. atd.


Mam overenona na cca 30 stanic s Win 8 / 8.1 Office 2003 bezi :) bohuzel jinak to ani neslo, prachy na Office 2010/2013 bohuzel pro 200 stanic naraz nejsou, aby to slo hned a licenci 2003 mame stale dost :) takze sme je tam dali a ono to frci, uzivatele spokojeni a do dvou let se to srovna.


Jinak jeste Windows XP Embedded ma najednou podporu az do 2016 :) jak krasne, ze by tlak na Microsoft :)
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
spanel
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 915
Registrován: 02.09.2009 17:32

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od spanel » 09.04.2014 10:24

Hezká diskuse! :hhura:
No, ono se řekne dávat si pozor, ale občas holt lověk na nějaké potencionálně nebezpečné stránky narazí, kdo jste bez viny, hoďte kamenem! :D
A na tvářící se nevinně, ale napadenou stránku můžete narazit i přes veškerou opatrnost. :(
A v tom právě vidím potenionální problém, že nebudou záplaty na XP, a přes "díry" to jde pak snáze.
On ani firewall či antivir není 100% zárukou, že něco neprojde a čím děravější systém, tím větší možnost.
Mám zkušenost jak s antiviry a i s firewally, že se občas chovají poněkud přepičatěle a hlásí kdejakou blbost a co pak udělá průměrný uživatel? Začně vše odklikávat, nebo sníží úroveň nastavení.
Jistě uznáte, že většina problémů s počítači je soustředěna do prostoru mezi klávesnicí a židlí. :D
Jistě, svět se nehroutí s koncem podpory XP, ale MS mohl nabídnout upgrade legálních XP za rozumnou cenu, já bych byl ochoten jít s cenou do 500 Kč s ohledem na stále funkční staré železo a účel používání tohoto starého železa. Takže MS mohl mít ode mě 500, tak nemá nic, šel jsem na bezplatnou alternativu. :wink:
Do 3.5.2020 byl: FoFo II COMBI, 2006, 1.8 TDCi, 85 kW, Diamond White

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Slid » 09.04.2014 10:28

spanel: souhlasim s tebou :palec_nahoru:

Microsoft hlavne ocekaval podstatne veci nakup a prechod, nj ale on se najednou nekona. :D

Vseobecne Microsoft diky velike rozsirenosti je deravej :D
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
Infinter
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1643
Registrován: 14.10.2009 11:53
Bydliště: Pardubice

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od Infinter » 09.04.2014 11:02

Slid: Já pevně doufám že aktualizace třetích stran pojedou. Jenže když vidím, jak to funguje v InternetBankingu pod heslem děláme to pro vaše bezpečí, tak bych :puke_r:

Používáme FF které se pro IB tváří jako IE a stejně se to jednou za týden, 14 dní kousne a chce to aktualizaci kde čeho (problém je hlavně v tom, že pro zabezpečení používáme kartu). No co, nějak bylo, tak doufám že nějak bude.. stejně mě ty starosti neminou (ale jak to znám, tak je čas a až se to všechno posere, tak budu lítat od čerta k ďáblu, aby to bylo hned spravené :roll: ).
FORD Focus kombi 1.6 74KW 2002 --> Fofík by INFINTER
Obrázek Obrázek Obrázek
Dodržuji stejný počet zanoření a vynoření!

Uživatelský avatar
spanel
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 915
Registrován: 02.09.2009 17:32

Re: Konec podpory Windows XP

Příspěvek od spanel » 10.04.2014 13:40

Do 3.5.2020 byl: FoFo II COMBI, 2006, 1.8 TDCi, 85 kW, Diamond White

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů