Soumrak Mohykánů

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomBaa
Junior
Junior
Příspěvky: 218
Registrován: 28.06.2010 18:08
Bydliště: JmK

Soumrak Mohykánů

Příspěvek od TomBaa » 06.11.2014 20:08

Když usednu za volant a vyjedu na cesty tady u nás kolem Brna, tak si říkám, že dobu člověk nezastaví. Koukám tak na auta, který míjím a chtě nechtě Focus I už musím zařadit mezi dost starší auta. Řekl bych že 7 z 10 aut co potkám, jsou mladší ročníky… tak nějak to trochu nostalgicky prožívám, protože aut typu Mazda 626, Primera P11, Accord (5th), Alfa 156 nebo i BMW E36, šmahem ubývá. Prostě auta co jsem jako kluci obdivovali a kdo je na přelomu tisíciletí měl, byl „King“, teď mizí před očima. Jak říkám čas se nezastaví, ale cítím konec této éry.
V souvislosti s tím mě taky napadá, že existuje pár aut, ve kterých bych se rád projel, ale jelikož jsou to staré ročníky tak se mi to asi již nepodaří.
Vždycky se mi líbila japonská auta, nikdy jsem paradoxně žádný neřídil. Kdybych si ale mohl vybrat, tak bych rád ochutnal co dovede Primera P11 GT, Mitsubishi Sigma a nejvíc Honda Legend (KA7)…
Co vy? Existuje nějaký „mohykán“ kterým byste se rádi svezli, a je to aspoň trochu reálné?
Přílohy
Alpha_Touring_G2.jpg
Focus mk.3 1,6 Ti_vct ; 2011 ; Panthera black
Focus mk. 1 1,6 Zetec ; 2003 ; Ink blue
Focus mk.1 Tddi ; 99 ; Panthera black

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Soumrak Mohykánů

Příspěvek od tym » 06.11.2014 21:07

Nemam, ake s nostalgií vzpomínám na devadesata leta, kdy me strejda svezl s čerstve dovezenou Mazdou 323f 1, 8 16v, a vyklopil svetla. Bylo to jedno z prvnich podobnych dovezenych aut. Neskutecny auto pro me. A pak jsem si za par let koupil cervenou prelude taky s mrkackama a nataceci zadní napravou.. dneska uz to jsou jen vzpominky a tezko hledat podobna auta s dusi.

Uživatelský avatar
Mufin01
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3961
Registrován: 04.10.2010 15:32
Bydliště: štatl jak sviňa

Re: Soumrak Mohykánů

Příspěvek od Mufin01 » 06.11.2014 22:35

Sousedi měli Ford Taunus 1,6, později koupili dvoulitra. To byl rok asi tak 1986. Pro mě, jako pro malýho kluka, to bylo v té době neskutečné auto. Často jsme sedávali v tom autě jen tak a poslouchali rádio. Kazety jsem tenkrát viděl poprvé v životě, prostě sci-fi. Ten posez byl taky neskutečnej, prostorný pohodlný interiér, zvlášť pro nás, kteří jsme byli zvyklí na eMBéčka. Po revoluci, v mé pubertě, už měli další auto, tak jsme tomu dvoulitru uřízli střechu a krosovali s ním po kopcích kolem dědiny. Dodneška si pamatuju, jak jsme zapadli v hromadě hnoje, pač si řidič myslel, že je to kupa slámy a myslel, že to projede :-) Úžásné vzpomínky...

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fofok a 18 hostů