Budoucí vývoj automobilismu

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od TomFocus » 07.03.2019 15:03

Volva (čínský majitel) se přepočítal. Vsadil vše jen na 2.0i,d. A ve vyšších třídách kde premijovky mají V6, R6 nestačí. Hybrid pomůže jen do 150-180km/h. A pak více valce tahají i ve spotřebě za delší provaz.

I proto si Volvo hraje na spasitele světa, že nikdo v jejich autě neumre.

A propó...když si majitel Volva uvědomil, že parniky jako XC 90, V90 atd. 2.0l s deseti turby nespasi. Chtěl investovat do vyvoje sestivalce, ale zjistil že je to mld eur. Tak nakonec koupil tajně akcie MB a předpokládal, že si jejich motory vezme pro Volvo...no zřejmě to není s nemcama, tak jednoduchý.

Takže 180...
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 655
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od finsa » 08.03.2019 14:15

Beztak nám EU dříve nebo později nakáže do všech aut GPS modul s měřením rychlosti a online přenosem do pokutovacího systému. A až se podělá německo a zruší neomezenou rychlost tak budou moci rovnou prosadit povinné omezovače rychlosti. Pak bude jedno jaký motor kdo má a vše nad tři válce a 100 koní bude jen na ozdobu.
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12849
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od stano. » 08.03.2019 18:45

Ak sa to Volvu naozaj podari, bude to vyborne PR. Neviem ako teraz po odkupeni cinanmi, ale donedavna bolo Volvo top v bezpecnosti.
Mozete sa aj na hlavu postavit, nie kazdy si kupuje auto, aby mohol "na nemeckej dialnici" jazdit vyse 200. A vela ludi aj na tej nemeckej dialnici nejde rychlejsie ako 130-150. Ja by som si kludne take auto kupil. V mojom okoli by to prekazalo len minime ludi. a ti by si aj tak Volvo (ani podobne) nikdy nekupili.
Fakt je, ze to zvysi bezpecnost. Viem si predstavit tej hejt, keby sa zavedie pravidlo ako v severskych krajinach, ze deti do (neviem presne, relativne vysokeho veku) musia jazdit v sedackach proti smere jazdy. Navyse, predavaju a vyrabaju tam najbezpecnejsie sedacky na svete. Vo vysledku to znamena, ze umrtnost malych deti pri nehodach je minimalna. Deti zomru alebo utrpia velmi tazke poranenia iba v pripade, ze to miesto v aute so sedackou je zdevastovane.
Ze niekto nechape ako som napriklad mohol kupit vyse 400€ sedacku este neznamena, ze podla jeho nazoru sa toci cely svet.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od ZaQik » 09.03.2019 08:37

spis je to snaha o usetreni nakladu na vyvoj (a vyrobu) a jeste pri tom vypadat jako ekolog a pecovatel o bezpecnost ... a pri tom to nebude mit skoro zadny dopad na zakazniky

- omezeni na 180km/h znamena netestovat auto nad touto rychlosti a moci tak "optimalizovat" podvozkove a motorove komponenty
- cim vyssi rychlost nad 120 km/h, tim vyssi spotreba ... takze oriznutim maxima jsem "ekolog"
- pri vysokych rychlostech jsou nasledky nehody pro cloveka vetsinou fatalni ... takze oriznutim maxima jsem "na strane bezpecnosti"
- a uprime, kdo z majitelu jezdi vic jak 150km/h? image znacky je jako bezpecny rodinny vuz (zadny sportak)
- a nakonec: dosahovani vysokych rychlosti s "ekomotory dle EU" neni zadny technologicky med

takze marketingovi zamestnanci volva dostali znacku do svetovych medii zadarmo a mozna se na tom i usetri
:bravo22:
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od ZaQik » 09.03.2019 08:42

robbert píše:Já se rozhodnu, že něco udělám, já za to nesu odpovědnost. Já jedu rychle, já zaplatím pokutu. To, že je zde spousta lidí, kteří tuto odpovědnost nejsou schopni přijmout je věcí druhou.
problem je spis v tom, ze spolecnost neni schopna vymahat dodrzovani pravidel ... pak by bylo jedno, jestli je nekdo pripraven nest odpovednost za svoje chovani (nejen) na silnici
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od jarod72pm » 09.03.2019 09:30

Autíčka budou tak vymakaná že na cenu dosáhne málokdo a klasiku zruší ,tím vyřeší problém hustoty provozu a sníží riziko dopravních nehod ,všechno na elektřinu,plyn nebo vodík hmmm jestli to tak dopadne tak si ještě užívejme toho ježdění na benzín či naftu. :mrgreen: (pak už bude jezdit málokdo) :mrgreen: A nebo ojeté auto max 10 let pak povinná eko likvidace. :|
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od TomFocus » 09.03.2019 09:53

A nebo do ulic! Prosadit si normalnost, než bude na každým ruhu stát soudruh humanoid a dohlížet na ,,naši,, bezpečnost.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od robbert » 09.03.2019 11:48

ZaQik píše:
robbert píše:Já se rozhodnu, že něco udělám, já za to nesu odpovědnost. Já jedu rychle, já zaplatím pokutu. To, že je zde spousta lidí, kteří tuto odpovědnost nejsou schopni přijmout je věcí druhou.
problem je spis v tom, ze spolecnost neni schopna vymahat dodrzovani pravidel ... pak by bylo jedno, jestli je nekdo pripraven nest odpovednost za svoje chovani (nejen) na silnici
Teď čistě v teoretické rovině. Pokud budu mít pravidla, která jsou nevymahatelna, je to chyba při stanovení pravidel. Mě třeba vždycky dostane argumentace u těch autopokut. Jak má majitel vozidla zabezpečit, aby nebyly porušeny předpisy?
Pokud auto někomu půjčím, tak zkontroluji, že má řidičák a to je asi tak vše.
A pokuta přijde za mnou a ja ji mám vymáhat po tom, komu jsem to auto půjčil? To je přece hloupost. Stát tady selhává a přenáší odpovědnost jinam. A to je jen vršek ledovce.
Já jako podnikatel jsem odpovědný za to, že ten, od koho nakoupím odvede DPH. Ale nemám možnost to jakkoli ovlivnit. Navíc stát sám před pár lety nakoupil u ne spolehlivého plátce. Šlo o ministerstvo financí. Atd.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12849
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od stano. » 09.03.2019 12:07

Omg. Neberte tolko ten matros. A necitajte tie debilne weby, kde za vsetko moze EU. A iluminati nas chcu ocipovat.
Taketo reci, ze nejaki tajomni mocni chcu obmedzit auta a zakazat ich ludom tu boli este ked ja som bol mlady. To boli pindy, ked nova Felicia stala 300t korun, v zaklade. Nic lacnejsie nebolo, jedine jazdene, a nieco nove a lacne ako Trabant alebo Velorex uz neexistovalo.
A teraz maju rodiny niekolko aut. Aj 18 rocni haranti svoje vlastne.
Nech to obmedzia, auta su uz prilis lacne a dostupne. Preto su ich uz nielen plne cesty, ale aj chodniky.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od jarod72pm » 09.03.2019 15:07

robbert píše: Mě třeba vždycky dostane argumentace u těch autopokut. Jak má majitel vozidla zabezpečit, aby nebyly porušeny předpisy?
Pokud auto někomu půjčím, tak zkontroluji, že má řidičák a to je asi tak vše.
A pokuta přijde za mnou a ja ji mám vymáhat po tom, komu jsem to auto půjčil? To je přece hloupost. Stát tady selhává a přenáší odpovědnost jinam. A to je jen vršek ledovce.
Já jako podnikatel jsem odpovědný za to, že ten, od koho nakoupím odvede DPH. Ale nemám možnost to jakkoli ovlivnit. Navíc stát sám před pár lety nakoupil u ne spolehlivého plátce. Šlo o ministerstvo financí. Atd.
Tak to by mě v životě nenapadlo špekulovat nad pokutou když moje auto udělá přestupek :dih:
Přeci pravidla platí pro všechny bez výjimky! Když řídím udělám přestupek tak zaplatím, když půjčím auto tak beru automaticky to riziko na sebe že ten komu jsem auto půjčil pokud nezaplatí pokutu tak platím já - říká se tomu platit za svoji blbost. Nebo si snad myslíte že lze takový způsobem obcházet zákon že řídit bude kámoš a vymáhat to mají po něm když bude tvrdit že to není jeho auto a ho to nezajímá? Nebo jak si to představujete. Tady je hloupý ten kdo půjčí auto někomu kdo porušuje pravidla a nechce platit tak to jde logicky za majitelem vozidla a tak je to správně. :irre:
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1077
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od robbert » 09.03.2019 17:53

Pleteš se. Není na majiteli, ale na policii, aby potrestalaa toho, kdo přestupek spáchal. Trestat kohokoli za to, že něco vlastní a půjčí je naprosté zvěrstvo v rozporu s dobrými mravy, etikou. Jediný cíl tohoto, je vybrat peníze.
Proč dostane člověk na místě body a pokud to jde na majitele vykoupi se?
Kde v tom vidíš právo, etiku, spravedlnost?
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od jarod72pm » 09.03.2019 19:36

Policie už nebude dohledávat kdo spáchal přestupek pokud se to neřeší přímo na místě. Prostě pošle majiteli auta pokutu a ten si to musí vyřídit sám s viníkem. Kde bereš tu jistotu že za tebe někdo bude řešit ? A vodit tě za ručičku k řešení? S takovýma vychcánkama je dobré se nebavit -zaplať za přestupek a pak se starej sám. Dneska se nikdo za tebe starat nebude . Neřeší to ani na západě -vyfotí značku -vyhledají majitele a hotovo. Je to naprosto v pořádku a nezatěžuje to policii v hledání viníka a vymáhání peněz .
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od TomFocus » 09.03.2019 19:45

Zase přitvrzuješ :perfect:
,,A vodit tě za ručičku k řešení? S takovýma vychcánkama je dobré se nebavit -zaplať za přestupek a pak se starej sám. Dneska se nikdo za tebe starat nebude,,

Počkej až koupíš auto s pokutama :totlsmile: :totlsmile: :totlsmile:
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od jarod72pm » 09.03.2019 19:55

A v čem přitvrzuji? :irre: Dneska je přeci normální zaplatit za přestupek a kdo hledá s divnýma argumentama jak se tomu vyhnout tak neuspěje. Navíc tohle se řeší i jinde tak, takže nevidím problém v tom co jsem napsal. Není to nic proti morálce a dobrým mravům , jde jen o to že zákony se mají dodržovat ať se to někomu líbí nebo ne.
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Budoucí vývoj automobilismu

Příspěvek od fofok » 09.03.2019 20:26

Hlavně auta budou dodržovat limit sama a když ho překročíš napráší tě trovnou příslušnejm orgánům.To je budoucnost.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů