FORDpass

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3652
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 15.03.2021 14:02

Moje jízdy mám taky vypnutý, vůbec nezaznamenávám - když jsem to zkoušel čistě ze zvědavosti, tak funkčnost byla tragická.

Ale byla tam položka "Měsíční přehled spotřeby" nebo tak nějak, ted už právě nevím, protože zmizla .. a tam krásný grafíky a hodnoty, kolik jsem kterej měsíc projezdil a tak. Já to měl rád :oops:

Jo a ještě změna, ted se mi info z auta aktualizuje "samo" víceméně každej den, i když s autem nejezdim. To předtím nebylo, FordPass ukazoval hodnoty ke chvíli, kdy jsem auto použil naposled, případně jsem musel ručně aktualizovat.
EDIT: Aha a přestalo to ukazovat i stav nádrže... Boha jeho, to je bugů na jednu verzi. To je jak v práci :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Martin89
Junior
Junior
Příspěvky: 435
Registrován: 21.06.2020 17:03
Bydliště: ČB

Re: FORDpass

Příspěvek od Martin89 » 28.06.2022 19:53

Snažím se po delší době přihlásit na svůj účet Fordpass a píše mi to že, že jméno nebo heslo není OK. Pokud dám zaslání nového kódu, napíše to, že něco není v pořádku, ať akci opakuju. Vše zadávám správně. Nestalo se někomu to samé?

Edit: beru zpět. Stará verze aplikace... Nainstalovala se mi ze zálohy. Sry
M MK5 132kW AWD PowerShift 2017

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5079
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: FORDpass

Příspěvek od Anduril » 29.06.2022 08:52

Pokud nemas FordPass Connect modem v aute, tak s tou aplikaci uz stejne moc neudelas. Ford to nedavno dost osekal na funkcich a prakticky mi to prijde uplne k nicemu bez toho modemu. Konci myslim i predplaceny LiveTraffic pres Applink. S modemem zustava +/- vse, krome nejakych funkci zadavani cile z aplikace do auta a zaznamenavani cest (ktere stejne vetsinou ani nefungovalo).
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3652
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 29.06.2022 08:55

Osobně to používám celkem i často... koukám na aktuální nájezd, ale i třeba to, kde se auto nachází, když me manželka jede vyzvednout, tak jestli trčí v zácpě nebo už se blíží :oops:

Plus přes to auto odemykám/zamykám... ideální třeba pro DPD, aby nechal balík v kufru :palec_nahoru:
Osekali nějaký ty trasy - to by byla dobrá funkce, kdyby fungovala, ale otestoval jsem párkrát a přesnost byla naprosto, ale naprosto tragická, jakákoliv běžná aplikace v telefonu udělala lepší službu... Pak to stejně zrušili.

LiveTraffic mi u jednoho auto skončilo pred 14 dny (tam to nechci) u druhýho končí za par dní a tam to zvažuju... ja vim, máme android auto a waze a ja nevim co všechno, ale mně to využívání integrovaných funkcí přijde tak jednoduchý, tak zvažuju, jestil tech par stovek dát nebo ne :oops:
Fungovalo to dobře.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5079
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: FORDpass

Příspěvek od Anduril » 29.06.2022 09:10

Jj, ale ty mas modem. Bez toho modemu (v pripade Applink spojeni) uz nevidis ani ten najezd :) Prakticky zustane jen nahled na servisni knizku a objednani servisu.

LiveTraffic mi taky po roce skoncil, tak uz mam 3. mesic placenou verzi (99.99Kc/mesic) a v pohode. Dokonce mi prijde, ze to funguje lepe, nez zadarmo - tam se to nekdy nepripojilo a to mi ted nedela (mozna nahoda a jen neco zlepsili).

Mne se libilo, jak to jednu dobu zaznamenavalo jizdy zcela automaticky i bez pripojeneho mobilu a zpetne se to pak objevovalo v aplikaci - byl tam vzdy jen vychozi a koncovy bod, to mi celkem stacilo na vzpomenuti si, kam jsem jel. Ale po asi 3 mesicich to najednou utli, prej snad kvuli gdpr (nedalo se to nikde povolit/zakazat).
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3652
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 29.06.2022 09:18

Jasan,
u MKIII to ukazovalo aktualní nájezd tušim vždy po připojení BT k autu, jestli se to aktualizovalo "lokálně"? Už si to fakt nepamatuju. Což to už je dnes jedno.

Ty jízdy - mě to občas měřilo trasu i po vypnutí, takže to pak třeba uložilo, že jsem jel 55km asi 8 hodin a ještě si to k tomu poměřilo to, co jsem šel vedle pěšky (myslel jsem, že to bere GPS auta, né telefonu) a vylezlo z toho něco šílenýho :mrgreen: To jestli se jim odesílá někam na centralu, tak si asi říkali, že tenhle magor s tim ST jezdí po lese a krokem :oops: ....
Přitom by to byla dobrá funkce - ja jsem na tohle "úchyl" a cesty s ST si zaznamenávám stejně bokem, abych měl přehled, statistiky a tak. :dih:

LiveTraffic by si tedy doporučil? Dobře vědět, nemam vůbec od nikoho zpětnou vazbu, jestli to za to stojí a jestli to právě neni malinko lepší než ta free verze (i když to bych nečekal, páč je to jen roční předplatný zdarma).
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: FORDpass

Příspěvek od stano. » 29.06.2022 09:27

Sentik píše: 29.06.2022 09:18 tenhle magor s tim ST jezdí po lese a krokem :oops: ....
Na ST po lese nepojdes rychlejsie :roll: Este nieco odtrhnes, oskres.

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5079
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: FORDpass

Příspěvek od Anduril » 29.06.2022 09:28

Jj, u aut bez modemu bylo vse lokalne. Musel jsi pripojit mobil s Fordpass app k autu (to je ten Applink) a data se stahla do aplikace. I LiveTraffic pres to fungoval - sync si tahal data o provozu pres mobilni appku. Jenze Ford to ted zarezava, asi uz se jim to nechce udrzovat a zameruje se jen na modem v aute, kde to auto posila fordu a aplikace si to pak stahne online, livetraffic pak jede primo online pres modem v aute, takze mobilni appka je jen zobrazovadlo a dalkovy ovladac.

Ad LiveTraffic - tak doporucil - asi to neni tak presne, jako treba online doprava ve Waze a spol. Je tam casto zpozdeni (bud informace uz neodpovidaji realite nebo jeste neodpovidaji). Ale tak nejak +/- se to da pouzivat, uz mi to kolikrat usetrilo cas kvuli kolonam, casto vyskakuje i nejake upozorneni na prace na ceste/nehodu a podobne primo na pristrojovce. Pokud pouzivas vestavenou navigaci, tak je to dobre vylepseni. Pokud pouzivas Waze a spol., tak je to na nic. Mne android auto nevyhovuje (porad pripojovat/odpojovat telefon, resit nabijeni atd.) a radeji pouzivam vestavenou navigaci, tak jsem si to zaplatil, abych o nic neprisel :mrgreen:
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3652
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 29.06.2022 09:34

Anduril píše: 29.06.2022 09:28 casto vyskakuje i nejake upozorneni na prace na ceste/nehodu a podobne primo na pristrojovce. Pokud pouzivas vestavenou navigaci, tak je to dobre vylepseni. Pokud pouzivas Waze a spol., tak je to na nic. Mne android auto nevyhovuje (porad pripojovat/odpojovat telefon, resit nabijeni atd.) a radeji pouzivam vestavenou navigaci, tak jsem si to zaplatil, abych o nic neprisel :mrgreen:
To je přesně ono :)

Sice to občas vyděsí jak to zařve nahlas do muziky, ale to varování je fajn, xkrat za ten rok me to upozorňovalo na nějakej průšvih přede mnou. Jasně, Waze to umí určite taky, ale me se fakt nechce u daily při každym nasednutí připojovat telefon, ještě když se v tom autě občas střídáme dva.
Ok, asi si mi to prodal :mrgreen: :palec_nahoru:

To zaříznutí u variant bez modemu podle popisu chápu, to bude o nákladech, stejně tam uživatelé používaj Waze, soustředí se na modernější verzi, je to tak všude, po pár letech se prostě služby ukončujou...
EDIT:
Ještě k Fordpassu a co mi chybí. Mohl by tam bejt detailnější "stav vozu", třeba jestli jsou zavřeny všechny okna, rovnou stav jestli je zamčeno nebo ne, můžu na dalku zamknout/odemknout, ale nevidim v jakym stavu to je, to mi chybí - ale to bych mel psát asi někam jinam než sem :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: FORDpass

Příspěvek od stano. » 29.06.2022 09:47

Anduril píše: 29.06.2022 09:28 Mne android auto nevyhovuje (porad pripojovat/odpojovat telefon, resit nabijeni atd.)
Na Forde mam kablove AA, tam treba pripojit telefon na kabel, ktory mi trci z laktovej opierky.
A na Dacii mam uz bezdrotove AA, to je parada, nastartujes, pockas, pokym sa to dohodne, nacita, a o par sekund mas pripraveny waze (a spotify).
Takto by to malo byt :mrgreen:

(V oboch pripadoch treba kvoli bezpecnosti odomknut telefon. Ale da sa nastavit tak, aby nebolo treba. Ja som paranoik :mrgreen: )

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5079
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: FORDpass

Příspěvek od Anduril » 29.06.2022 10:09

Sentik píše: 29.06.2022 09:34 Ještě k Fordpassu a co mi chybí. Mohl by tam bejt detailnější "stav vozu", třeba jestli jsou zavřeny všechny okna, rovnou stav jestli je zamčeno nebo ne, můžu na dalku zamknout/odemknout, ale nevidim v jakym stavu to je, to mi chybí - ale to bych mel psát asi někam jinam než sem :mrgreen:
To by mohlo být no, zámky umí ale FordPass Pro aplikace (ale ta zas neumí kupu jiných věcí).
stano. píše: 29.06.2022 09:47 Na Forde mam kablove AA, tam treba pripojit telefon na kabel, ktory mi trci z laktovej opierky.
A na Dacii mam uz bezdrotove AA, to je parada, nastartujes, pockas, pokym sa to dohodne, nacita, a o par sekund mas pripraveny waze (a spotify).
Takto by to malo byt :mrgreen:
To jo, ono se i to bezdratove AA da "dodelat" pomoci adapteru, ale stejne, pokud jedes nekam dal, musis vyresit nabijeni telefonu (dojet do cile s vybitym je taky naprd) - takze bud stejne pripojit na kabel nebo nespolehlive prehrivajici se bezdratove dobijeni (ktere mam a v lete to je nepouzitelne). Mne proste ty funkce Syncu staci a vyhovuji a nemusim se zabyvat telefonem. AA jsem zkusil a neoslovilo. Ale pokud jina moznost neni, pak je AA v pohode.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3652
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 29.06.2022 10:40

Anduril:
Třeba to časem dodělají - stav otevření dveří snímat umí, SecuriAlert umí poslat, pokud je někdo otevře v určený době, tak možnost určite je, prostě se to vyvíjí postupně. Líbilo by se mi na dálku třeba i otevření oken, ale to už chci asi moc :oops:

Kamarád mi nedávno u Škodovky ukazoval jak to tam právě mají (stav zavření dveří a oken) a jakto že my u Fordu ne - no a pak mi chtěl ukázat, že mu to taky na dalku pěkně odemkne auto - a za prvý to trvalo šíleně dlouho a za druhý mu pak ta Skoda appka zahlásila, že má nějekej problém a že to nejde a pak chtěla nějakej pin :D Když už to otevřel, tak pak nějak zamrzl infotainment, takže na tom s tim Fordem ještě nejsme tak zle :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Sentik dne 29.06.2022 10:40, celkem upraveno 1 x.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: FORDpass

Příspěvek od stano. » 29.06.2022 10:40

Mam tam aj vstavanu navigaciu, ale z telefonu sa mi to paci viac. Pichnutie jedneho kabla do telefonu, ktory trci v aute, na zaciatku dlhsej cesty je najmensi problem.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12833
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: FORDpass

Příspěvek od stano. » 29.06.2022 10:41

Sentik: Tak susedovi robi to iste na podstatne drahsej "novej" Audine :mrgreen: Rovnaky koncern :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3652
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 06.02.2023 16:03

Funguje vám po poslední aktualizaci (verze tuším 4.24.0) Fordpass?

Po vynuceném opětovném přihlášení odsouhlasím cookies, povolim jim marketingovou kominukaci, zakážu polohu a ... jak se dostanu do ovládání auta, tak repete a znova to samý a furt kolem dokola :nunu: Je jedno, co tam povolim nebo zakážu, furt stejný...
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host