Aditivum do motorového oleje

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
kaminek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 530
Registrován: 07.03.2009 15:30

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od kaminek » 10.06.2010 00:06

Cakra píše:Snad tady ani nikdo takový nepíše, co si jenom něco někde přečetl a poté to prezentuje jako vlastní názor, nebo něco, co 100% funguje..určitě bych zde nepsal něco, co bych neměl zkušenostmi ověřené dám aditiva, sportovní filt, natankuju 100 octan benzín a mám hned několik koní navíc a motor šlape jako hodinky (o tom by bylo na delší povídání a je to tady určitě někde taky rozebrané ty filtry sportovní a další nesmysly pro běžné vozidlo na denní provoz..), přidáním přísady do oleje a myslet si, že najednou se vše změní a stane se zázrak. ,..)
Cakro,nic ve zlým ,ale podle toho tvého příspěvku mi příjde ,že si skoro nic osobně neskusil na svým autě co tady popisuješ ,snad jenom ty oleje tam dáváš stejné a jináč jsou všechno podle tebe nesmysly.Možná jo ,možná ne.Já na rozdíl od tebe ,jsem všechny tyto nesmysly vyzkoušel(mimo proplachovače motoru ) ne že bych musel ,ale prostě ze zvědavosti a budu mluvit jen za sebe, nikdy jsem neměl po motorické stránce jediný problém a to s aditivy jezdím 21 let . A ty auta opravdu s těma nesmyslama jezdila dobře .Já je nechci nikomu vnucovat ,aby si je dával do auta ,ale docela mi vadí ,když někdo něco haní a vlastně nic osobně nevyzkouší .I teď mám v mým focusu Slick 50 a v převodovce taky ,mám ho pátým rokem má přes 173 000km a jezdí pořád jak novej .
Byl Ford Focus combi Trend 1,8TDDI 1999, 90ps
,pružiny Enzo-40mm,vzd.filtr K&N,chip,7jx15 ET 38 195/55R15
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=96&t=14237 Galerie Obrázek


Je BMW 330d Touring

Uživatelský avatar
Cakra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: okres Kromeriz
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od Cakra » 10.06.2010 11:37

Já už opravdu nevím co na to říct...ať si tedy udělá obrázek každý sám...ze zvědavosti si zkoušej něco jiného a ne dávat do mot.oleje aditiva atd... Ten motor, pokud budeš dávat kvalitní olej bude jezdit pořád jak nový ! Už jen to, že to tady píšeš jako nějaký "zázrak" že to tvoje auto "tolik" najelo a přikládáš hlavní zásluhu aditivu v mot.oleji mě zaráží... Pokud dáváš kvalitní olej, dodržuješ stále servisní intervaly, rozvody atd..(to tu zná každý) měníš pokaždé filtry, a přidáváš aditivum POUZE do nafty (zlepšují filtrovatelnost, udržují palivový systém čistý, šetří čerpadlo... atd..to je ale jiné téma) tak ti auto najezdí aji 500tis. a vozidel koncertu VW se "starým" motorem TDi (ne PD) to není nic neobvyklé. Když to chceš takhle, dobře, za sebe jsem např.takových aut (shodou okolností to byly oktávky) viděl (teď samozřejmě nemohu říct přesné číslo) hodně, pár jich po 500tis. odešlo ale to bylo z důvodu toho, že majítelé kašlali na servis (rozvody neúměrně protahovaly intervalu - odešly proto, že ty rozvody praskly) tím chci ale říct, že ty auto a ne jenom koncert VW jezdily pořád dál. Za sebe jsem viděl Š Octavia, bílou (můžu ale nebudu zde psát majitele a spz, je to ta ještě úplně první řada s tou starší palubkou a světlama) která měla 750tis. Km. Nikdy se zde nepřidávala aditiva to oleje motorového, když byla nová jezdila na 5w30 pak se přešlo na 10w40 a ten olej jezdí pořád ! Při každé výměně oleje (15000km) nové všechny filtry. Jedinou přísadou bylo aditivum do nafty, u kterého skutečně jde oznat rozdíl ve startech motoru (zima) a dlouhodobé spotřebě a POZNÁTE to všichni, co jste tady ještě více, jelikož se zvýši procento biosložky v palivu. A vy co máte fordy TDi TDCi atd.. tak bych se o tom vůbec nebavil a dával bych aditivum (samoržejmě jen kvalitní značky) do KAŽDÉ nádrže !!! Kdo to praktikuje, nikdy nemá problému se zacpaným palivovým systémem, starty atd..to je JEDINÁ investice, která se vyplatí a DLOUHODOBĚ ušetří vaši kapsu, co se týká případných oprav a investice. To jediné DOPORUČUJI. O těch aditivách do nafty, bych tu mohl psát ještě dále, zkušenostech, příkladech (co jsem vyděl v nádrží, když chlap lil různé aditiva, tankoval na benzínce, která přidávala sama svoje vlastní aditiva do nafty a on ještě dával svoje a střídal to atd...ale to je úplně jiné téma..)

Nevím už jak bych vám všem tady více se snažil poradit a hlavně usnadnil vám případné potíže, problémy a hlavně fin.výdaje ale já skutečně doporučuji pouze aditivum do nafty a dávam každou nádrž, v létě méně, v zimě více !

A na závěr už jen pro ty, kteří se tady v tom tématu úplně dobře neorientují a mají z nás dvou už hlavu kolem :bebng: Věřte, že na všechno každý uživatel konkrétního vozidla příjde časem sám, jelikož jen on zná to svoje auto nejlépe a ví, jak jezdí, co od něj může čekat a pozná rozdíly.

Já jsem žádné rozdíly po přidání aditiva do oleje nepoznal. Naopak, poznávám dnes a deně rozdíly ale jsou to ROZDÍLY VE VOZIDLECH A STAVECH JEJICH MOTORŮ, SPOTŘEBĚ ATD... v celku, kdy tyto jsou způsobeny tím, že majitelé podceňují servis a pokaždé kupují jiné levné oleje a stačí jim,že na obale je 5w30 nebo 10w40... a vůbec je nezajímá, značka, složení a norma. To jsou hlavní rozdíly v životnosti, spotřebě motoru a opotřebení.

Ne to, že mi motor jezdí 100tis. km na oleje, kdy nevím ani co mi to tam vlastně dali a potom si koupím jednou přísadu do oleje, naliju ji tam a motor rázem na 100tis. km ZAPOMENE a je jako nový !!


Kde teda dělají fabriky a výrobci jednotlivých vozidel, inženýři atd... chybu, že musíme přidávat přísadu do mot.oleje ??? a jinak ten motor nic nevydrží ?? A nemají už náhodou v dnešní době všechny vysoce kvalitní oleje VLASTNÍ PŘÍSADY se samočistícími pozvolnými schopnostmi ?? kdy s těmito oleje jsme schopni bez problému a dodržení veškerých servisních intervalů jezdit s vozidlem do jeho "konce" ??


Nevymýšlejte něco, co už je dávno vymyšlené a oleje (jen ty vysoce kvalitní, zase tady nebudu psát jen pár značek, protože by jste řekli, že dělám reklamu) tyto přísady už mají !!!

Ať si udělá svůj názor každý sám a třeba ho zde i prezentuje.

Uživatelský avatar
kaminek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 530
Registrován: 07.03.2009 15:30

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od kaminek » 10.06.2010 12:12

Cakra píše:Už jen to, že to tady píšeš jako nějaký "zázrak" že to tvoje auto "tolik" najelo a přikládáš hlavní zásluhu aditivu v mot.oleji mě zaráží...





.
Cakro,já tady nepíšu o aditivech jako o nějakých zázracích ,jak jsi na to přišel? Já ti jenom napsal ,že ty nesmysly ,před kterými tady všechny důrazně varuješ používám já osobně už 21 let z 35 let, co už s autama jezdím a nikdy nebyl žádný problém ,a nemysli si ,že nevím co je kvalitní olej nebo nafta ,jsem na to sakra opatrnej.
Byl Ford Focus combi Trend 1,8TDDI 1999, 90ps
,pružiny Enzo-40mm,vzd.filtr K&N,chip,7jx15 ET 38 195/55R15
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=96&t=14237 Galerie Obrázek


Je BMW 330d Touring

Uživatelský avatar
cizaa
.
.
Příspěvky: 1540
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Polná / Praha

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od cizaa » 10.06.2010 12:34

Shrnul bych to větou: "Vejdi a neuškoď!" ;-)

Estli někdo chce, tak ať si to do toho leje...v lepším případě to motoru neuškodí, funkčnost bude naprosto totožná co v případě oleje požadované specifikace a každýho ať hřeje dobrej pocit po svým :perfect:
ST170, ´02, 5D, ATE, TRW, Imperial, projekt postupné restaurace na sérii :-)
Obrázek
Fiesta 1.4 Titanium ´09, 3D, Squeeze
Fiesta 1.3 ´98, 3D, Modrá
GALERIE
EX: Focus 1.6 ´98, 5D, Moondust

Uživatelský avatar
Cakra
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: okres Kromeriz
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od Cakra » 10.06.2010 12:40

Staň již se :lol:

Uživatelský avatar
spanel
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 915
Registrován: 02.09.2009 17:32

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od spanel » 12.06.2010 16:22

Pokud používáte kvalitní a předepsaný druh oleje, pak je naopak lepší nic zázračného do oleje nepřidávat. Velmi zajímavé počtení na toto a jiná témata :

http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... _komentare
Do 3.5.2020 byl: FoFo II COMBI, 2006, 1.8 TDCi, 85 kW, Diamond White

Uživatelský avatar
Fordman
Příspěvky: 1
Registrován: 29.04.2011 15:23

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od Fordman » 29.04.2011 15:36

Je jasné, že na prvním místě stojí kvalita používaného oleje, ale i ten kvalitní se totiž může špatně vybrat a proto když je v Praze 18 po nulou, pak auto (starší) může mít problém nastartovat. Mně v servisu doporučili aditivum do oleje Remoil diesel s tím, že už nemusím hlídat to, jestli nafta, kterou tankuji, obsahuje aditiva proti zamrzání: přátelé v Rusku zas říkali, že na čerpacích stanicích v Rusku se přímo i uvádí, který druh nafty se prodává: letní nebo zimní. Navíc, k tomu oleji: však víme, jak se dělají výměny oleje v drobných "garážových" autoservisech: bůhví jaké olejové směsi vám dají do motoru. :D
Milovník rychlých amerických sporťáků :)

leshij
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 03.07.2011 02:17

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od leshij » 26.09.2011 03:33

Souhlasim s tim, ze dnesni oleje jsou aditivovane (s prisadami zlepsujicimi jejich vlastnosti) uz z vyroby a ze pokud je olej kvalitni, dalsi doplnovani prisad nema zadny smysl.

Na druhou stranu je potreba rici, ze to nebylo vzdycky takove a i ja pamatuji dobu, kdy byly jeste na trhu oleje neaditivovane. I ve starych SM se lze docist, ze pro soutezni vozu upravovane Metalexem se dovazela aditiva zlepsujici vlastnosti motorovych oleju pro souteze - popularni v tomhle ohledu byly vyrobky Wynns.

A prestoze jsem napsal, ze pridavani doplnujicich prisad do SOUCASNYCH oleju nepovazuji za uplne opodstatnene, musim doplnit, ze i ja jsem do sveho minuleho vozu nalil Slick 50. A prestoze jsem od nej cekal viditelnejsi a dlouhodobejsi zlepseni, musim potvrdit, ze v mem pripade nedoslo k zadnemu ucpani olejoveho filtru nebo mazacich kanalu nebo k nejake tragedii s motorem. Krome toho napr. firma Wynns stale nabizi aditiva zlepsujici vlastnosti oleje. Kdyby zpusobovala jakekoliv poskozeni motoru nebo znehodnocovala vlastnosti oleje, jsem si jisty, ze Wynns by je davno prestal vyrabet.

Takze prestoze aditiva nepouzivam a nedoporucuji, nemyslim ze panika a ostouzeni vsech prisad do oleje je na miste.

Co se tyce prisad do paliva (napr Velfobin), tak tam si myslim, ze situace je jina a konkretne Velfobin k eliminaci kondenzovane vody v nadrzi / palivovem systemu bych doporucil urcite.
Ford Focus Estate, 1.6 Zetec, Durashift, 2008

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od petulak » 29.09.2011 19:32

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: To je asi tak, jako s PROSTENALEM. když jsem si ho koupil a užíval, pak jsem šel k doktorovi a o mi řekl,že jsem vůl, a podporuju jen tím reklamní propagandu a mecenáše z farmat. průmyslu. Tak je to asi s aditivama do oleje! :blee: :blee:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

leshij
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 03.07.2011 02:17

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od leshij » 30.10.2011 22:31

Máte někdo zkušenosti s proplachovačem motoru Wynn's Engine Flush?

Budu měnit olej a Halfords to prodává v balíčku se syntetickým Castrolem 5W30.

Zajímají mne zejména zkušenosti těch, kdo tohle, příp. podobný prostředek jiného výrobce, už POUŽIL (doufám, že nebudu první :-)).
Ford Focus Estate, 1.6 Zetec, Durashift, 2008

Uživatelský avatar
Hampy
Junior
Junior
Příspěvky: 349
Registrován: 30.07.2010 09:40
Bydliště: Teplice

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od Hampy » 31.10.2011 07:13

Tak tohle vlákno si musím pročíst - až bude někdy tak půl dne čas :-) Koukám že olej je opravdu věda a nelituju, že jsem si připlatil za origo kvalitní olej :palec_nahoru:
Snad tady ani nikdo takový nepíše, co si jenom něco někde přečetl a poté to prezentuje jako vlastní názor
To by ses divil kolik takových znalců tu přináší svoje trošky do mlejna :totlsmile: :totlsmile: :totlsmile:
Snad brzy bude: Ford S-max :-)
Je: Octavia kombi 1,6 TDI 4x4, rok 2011 + Octavia liftback 1,6 TDI, rok 2015
Byl: Ford Focus I kombi Finesse, 1.8 TDCi, 74kW, v provozu od 30.12.2002.

leshij
Nováček
Nováček
Příspěvky: 54
Registrován: 03.07.2011 02:17

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od leshij » 09.11.2011 18:05

Dival jsem se ted na Castrol 5W30, protoze byl v akci a dokonce je na nalepce napsano, ze 'Ford doporucuje Castrol'. I na strance Fordu (ford.co.uk) jsem nasel Castrol jako doporucenou napln.

Dokonce, na rozdil od toho, co je zde prezentovano, jsem nasel informaci, ze 'vozidla Ford opousti tovarnu naplnena Castrolem'. Takze zadny elf.

Nevim, jestli Castrol patri BP, ale na kanystru s Formula F, ktery jsem koupil v autorizovane Ford prodejne nahradnich dilu, bylo male logo BP.

Muzete se presvedcit sami:
http://www.ford.co.uk/OwnerServices/Veh ... alProducts
Ford Focus Estate, 1.6 Zetec, Durashift, 2008

Brehowicz
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4257
Registrován: 16.12.2009 13:04

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od Brehowicz » 09.11.2011 18:36

Mám to písemně potvrzené od českého zastoupení Castrolu,že fordí olej Formula F 5w30 je naprosto a identický s Castrolem Magnatec 5w30 A1B1.Jediný rozdíl je v obalu a ceně.
Toto najdeš ve vlákně motorových oleju v sekci mondeo.

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od jarod72pm » 03.08.2016 14:49

Já se v nedávné době taky ptal na ochranu motoru. Olej sice maže, ale městský provoz a krátké trasy se studeným motorem je pěkný záhul i pro kvalitní olej natož tak pro motor. A výplach u kvalitních olejů už není nutný (pokud víme co tam lejeme od začátku). To vše pod podmínkou každoroční výměny a do 10t km.(i když na město i ty km jsou už moc)
Takže jsem si řekl že zkusím na podzim po výměně oleje tam nalít aditivum Nano Engine Protect od autoprofi. Prej velmi dobrý doplněk pro tyto krátké trasy a studený motor .Nano částice úspěšně používají oleje Millers(patří k olejové špičce) , ale jako celek jsou finančně trochu jinde .Druhá cesta je právě dodáním onoho aditiva.
Uškodit to rozhodně nemůže jen uvidím zda to bude plus nebo jen pocit .

(když trošičku odbočím na aditivum do benálu - tak jsem nedávno prováděl očistu pomocí přípravku BG a nelituju těch peněz, zabralo nad očekávání)
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Aditivum do motorového oleje

Příspěvek od jarod72pm » 14.08.2016 16:48

Dneska jsem měnil olej a použil jsem dva prostředky do oleje - čistič motoru a nano aditiva
3_m2.jpg
3_m2.jpg (6.41 KiB) Zobrazeno 6922 x
5_m4.jpg
5_m4.jpg (9.71 KiB) Zobrazeno 6909 x
čistič byl v motoru asi 30 minut občas otáčky do 2000rpm a pak vypuštěn co se dal , na to prolito olejem co mi zbyl od minule a pak nalitý nový olej + nano aditiva.

odpustil jsem trochu oleje pro porovnání (bohužel jsem to nenafotil -nebyl jsem na to připraven)
a po čištění všechen ven co se dalo a rozdíl byl že pak tekl hustější olej a černota se dá těžko posuzovat...
Mno při volnoběhu jsem koukal na spotřebu podle palubáku (beru ho ale s rezervou) při běžném volnoběhu kolísala spotřeba 0,8-0,7l a po přidání čističe se asi něco změnilo kolísala 0,7-0,6l po celou dobu , zvuk motoru se prakticky nezměnil.

Po výměně a přidání aditiv jsem zatím najel pár kilometrů takže není co posuzovat a placebo efekt nemá smysl psát , mno uvidíme co bude časem - motoru neublížím ale uvidíme jestli to co slibují se nějak projeví
...............................................................................................................................

Edit 24.10.2016 po ujetí více jak 1000km se jeví investice do nano ochrany motoru jako více než užitečná ,auto startuje v pohodě a je neskutečně tiché i akcelerace bez problémů , na volnoběhu je vidět menší tření při spotřebě která ze stabilních 0,8l problikává někdy drží na 0,7l (mno jistě mnozí si řeknete že palubák je nepřesný , ale to že se mění číslo je nějaká změna a to je rozhodující)
mou prvotní informací byl tento článek :
http://atomium.cz/home/articles/saving- ... ves-tests/
a za sebe mohu potvrdit že aditivum nano skutečně funguje a je plus pro motor . Další výměnou oleje za rok tam půjde opět ! a nemusím k vůli tomu kupovat předražený millers ...
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostů