Přezutí na zimu

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 03.11.2006 11:38

ak Vam hovori nieco momentovy kluc...netreba nic vysvetlovat
ak nie.....nespravne dotiahnutie srobov moze sposobit,ze Vas koleso za jazdy predbehne.Bud ho utiahnete malo a povoli sa,alebo ho pritiahnete prilis a utrhne sa...Je to extrem,ale moze sa to stat.Ja osobne radsej neriskujem.

Foqus
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foqus » 03.11.2006 11:42

zirafak píše:ak Vam hovori nieco momentovy kluc...netreba nic vysvetlovat
ak nie.....nespravne dotiahnutie srobov moze sposobit,ze Vas koleso za jazdy predbehne.Bud ho utiahnete malo a povoli sa,alebo ho pritiahnete prilis a utrhne sa...Je to extrem,ale moze sa to stat.Ja osobne radsej neriskujem.
no jasně, ale když mají v servisu tu pistoli na kompresor, tam můžou nastavit moment utáhnutí nebo ne?? Asi jo viď? Jenže on ten maník to pak ještě dotáhne ručně, takže je to stejně na.... :cry:
Ford Focus 1.6 16V Combi Viva, cosmic-silver met., r.v. 2004

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od chmelko » 03.11.2006 12:33

presne tak a jeznáma vec, že si kolo ešte sadne a to znamená, že sa može povolit, tam ti žiadný správny utahovací moment nepomože a pre istotu si to aj tak musíš dotiahnut (skontrolovat)sám..
alebo to nerobíš? myslím, potom, že je to vačší hazard..

Uživatelský avatar
hide
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 872
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od hide » 03.11.2006 12:45

Já si myslím, že ručně to nestrhneš. Teda pokud nejsi Arnold Švarcenegrů v dobách největší slávy. :P

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 03.11.2006 13:17

Foqus píše:
zirafak píše:ak Vam hovori nieco momentovy kluc...netreba nic vysvetlovat
ak nie.....nespravne dotiahnutie srobov moze sposobit,ze Vas koleso za jazdy predbehne.Bud ho utiahnete malo a povoli sa,alebo ho pritiahnete prilis a utrhne sa...Je to extrem,ale moze sa to stat.Ja osobne radsej neriskujem.
no jasně, ale když mají v servisu tu pistoli na kompresor, tam můžou nastavit moment utáhnutí nebo ne?? Asi jo viď? Jenže on ten maník to pak ještě dotáhne ručně, takže je to stejně na.... :cry:
Pistolou sa to dotiahne iba na hrubo..... rucne dotahovanie,to je to momentovanie....samozrejme za predpokladu,ze maju momentovy kluc a tabulku s hodnotami momentov podla vyrobcu vozidiel.

Foqus
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foqus » 03.11.2006 14:40

zirafak píše:
Foqus píše:
zirafak píše:ak Vam hovori nieco momentovy kluc...netreba nic vysvetlovat
ak nie.....nespravne dotiahnutie srobov moze sposobit,ze Vas koleso za jazdy predbehne.Bud ho utiahnete malo a povoli sa,alebo ho pritiahnete prilis a utrhne sa...Je to extrem,ale moze sa to stat.Ja osobne radsej neriskujem.
no jasně, ale když mají v servisu tu pistoli na kompresor, tam můžou nastavit moment utáhnutí nebo ne?? Asi jo viď? Jenže on ten maník to pak ještě dotáhne ručně, takže je to stejně na.... :cry:
Pistolou sa to dotiahne iba na hrubo..... rucne dotahovanie,to je to momentovanie....samozrejme za predpokladu,ze maju momentovy kluc a tabulku s hodnotami momentov podla vyrobcu vozidiel.
tak mám obavu, že tohle ve Východních Čechách nemá nikdo, a i kdyby měl, tak se na to v tomhle kalupu před zimou nakrásně vyse... Prostě to dotáhne co to dá a nazdar hodiny
Ford Focus 1.6 16V Combi Viva, cosmic-silver met., r.v. 2004

Uživatelský avatar
jenda
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 940
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: JC

Příspěvek od jenda » 03.11.2006 17:22

- tak s tím souhlasím. Mě se stalo, když jsem si nechával seřizovat geometrii a rovnou vyměnit kola, tak mi ještě doporučili, ať si po 100 km koukám překontrolovat matice na kolech. :)
ObrázekObrázek

Fuks
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1476
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od Fuks » 03.11.2006 19:17

Pokud je člověk normální a má cit v ruce, tak není problém. Měním si kola taky sám doma a ač mám momentový klíč, tak na kola ho nepoužívám (třeba na svíčky v hliníkové hlavě tam jo). Jezdím s autem více jak 25let, vždycky jsem si je přehazoval sám a na to, že by mně předjelo kolo bych pomyslel až jako poslední, naopak jsem klidnější, když si je utáhnu sám. Ve většině servisů se s nějakým dotahováním momentovým klíčem nezabývají - taková je praxe. Takže vůbec nechápu Vaši rozepři. Jsou mi bližší Hideho praktické názory. Ale každý má právo na svůj. :lol: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů