Mondeo BT/VC/USB modul a jiné problémy

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Zamčeno
blackbox80
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 666
Registrován: 24.01.2020 17:38
Bydliště: Chrudim/PCE

Mondeo BT/VC/USB modul a jiné problémy

Příspěvek od blackbox80 » 29.01.2020 21:52

Zdravím,
na úvod >> z důvodu navýšení počtu členů rodiny jsem sáhl po mém prvním Fordu Mondeo Combi(2009 MK4 - Titanium) s chtěl bych ho opět doplnit o BT/USB modul, který někdo před lety vymontoval (podle VIN by měl být ve výbavě >> info z fordzony sk/his) a tímto vás žádám o konzultaci/pomoc, abych v tom nenechal "majlant" :)

1. Jde nějak zjistit konkrétní P/N: původního modulu a jiných komponentů, i když nemám přístup do Etis(u) ?

2. jaký "nej" kompatabilní modul(s Ax) se tam dá nacpat, aby zvládal vše vč. streamu hudby z telefonu a co vše je potřeba ?(neočekávám něco s BT 5.x s APTx HD/LDAC)
- rádio TRAVELPILOT FX LSRNS (mám originál vč. kartičky s "key code") >> sám jsem si ho updadnul na originál SP4.1 + jsem zkusil mapové podklady z roku 2017(novější zdarma jsem nesehnal) na 16GB SD kartě a rádio to pobralo
- Convers+ NWM1005 (oficiálně jde až na 1007 ?) >> je na update nutná návštěva autorizovaného servisu ?(1007 a vyšší prý přidává i podporu A2DP)
- GEM?(pojistková skříňka u spolujezdce) >> 7G9T-14A073-DE vyrobeno 2009-06-03 (VIN na GEMU souhlasí vypadá na originál)

původně jsem si myslel, že je "BT" modul rozbitý, nebo vypnutý diagnostikou apod., ale po vymontování "kastlíku" u spolujezdce tam visela kompletní kabeláž (AUX line in, USB s šedivou koncovkou a konektor pro připojení modulu "tyco 1-1355928-2")

3. trochu OT v boku kastlíku byl do úchytu zasunutý "plonkový" kabel s červenou koncovkou (asi 6pin) >> neví někdo k čemu slouží ?

4. chtěl bych si pořídit diagnostiku jednu obyč s BT/Wifi pro mobil (jen základní info a hlavně spuštění regenerace DPF během jízdy) >> později bych si koupil něco lepšího, ale zatím se mi zdají "použitelné" kabely příliš drahé (fordiag, OBDlink EX/MX+, orig.ELS27, ...) a levným moc pro smysluplnější věci nevěřím :) (VCM II + IDS je cenou úplně mimo i vč. ceny "pirátského SW")

[collapse= zkrácený výpis z fordzone]05.06.2009
Mondeo 2007-2014
Kombi
Série 60
2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW
6st. automat. převodovka - AWF21
LHD FWD
Emise stupeň IV + DPF
Dvouprost.A/C s auto. říz.teploty
(+)"D"
Černá Panther (met)
New York/Lux / Ebony
[/collapse]

předem děkuji za rady, nápady, konzultace :)

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Mondeo BT/VC/USB modul a jiné problémy

Příspěvek od ZaQik » 30.01.2020 10:44

na vse najdes odpoved na foru, jen musis venovat cas tomu, abys to nasel ... a pripadne dotazy pokladal v jiz zalozenych vlaknech
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Zamčeno

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 8 hostů