HID xenon zpět na halogen a STK

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
BuffITer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 23.07.2011 22:45
Bydliště: Brno/Žďár nad Sázavou

HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od BuffITer » 24.11.2014 07:21

Přátelé, kamarádi,

potřebuji poradit ohledně problematiky vrácení halogenek do Angel eyes na STK. Zdůrazňuji - pouze na STK, pak chci zpět zase výbojky. Světla mají homologaci na halogenky a já mám HID, s tím se odborníci pochopitelně nechtěli smířit, proto mi dali STK jen na měsíc a mám dořešit před opakovanou STK.

V servisu mi poradili vyměnit celá světla, což je podle mě nesmysl a nejsem ochotný tuhle radu přijmout. :D Angel eyes naprosto žeru a jiná světla nechci. :cooler:

Můj názor je, že stačí vyměnit na opakovanou STK výbojky zpět za halogenky, ne?
A zde se dostávám k jádru věci.

Jak je tam mám narvat, když je překopaná kvůli HID elektrika? :wallbash:

Díky předem za radu, :nazdravi:
BFT - Focus 1,6Ti-VCT 2005 3dv., ST paket, duplex koncovka Layting, lak Electric orange

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od foki » 24.11.2014 07:29

koupit jina svetla a jen na stk je prehodit , jim je jedno jestli tam budou AE nebo obyc a tobe jde o znamku , nez se v tom kuchat , neco tam ulomis , neco upadne atd ,
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
BuffITer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 23.07.2011 22:45
Bydliště: Brno/Žďár nad Sázavou

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od BuffITer » 24.11.2014 07:56

Oki, jiná světla do zálohy na výměnu...dejme tomu, ale jaká? když koupím origo fofo mk2, tak tam stejně pořád budu mít výbojky, které jim vadí...problém jsou výbojky, ne světla ne?
BFT - Focus 1,6Ti-VCT 2005 3dv., ST paket, duplex koncovka Layting, lak Electric orange

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od Slid » 24.11.2014 09:18

Delat STK bez auta, kdyz neni provozu schopne 8) Znamky vylepit klidu domova.

Ale stejne si neodpustim Hidkare miluju, jsou akorat tak na facku. :nunu:
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
BuffITer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 23.07.2011 22:45
Bydliště: Brno/Žďár nad Sázavou

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od BuffITer » 24.11.2014 09:39

Vážně díky za radu. To mi hrozně pomohlo. Někteří z nás auto koupili už s přestavbou a potřebují problém řešit, ne poslouchat poznámky, které ničemu nepomůžou. :dih:
BFT - Focus 1,6Ti-VCT 2005 3dv., ST paket, duplex koncovka Layting, lak Electric orange

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od Slid » 24.11.2014 10:14

To mas pravdu, ale napsal si Zdůrazňuji - pouze na STK, pak chci zpět zase výbojky. Takze sis tak trochu nastrelil sam. Pokud chces xenony, kup si svetla s xenonama, nivelaci ostriky a nereknu ani slovo. Tohle je ta uprava co by si mel udelat. Kdyz se nechces smirit s halogenkama. Ale chapu je to cool, na masirku, ale pochop ze presne lidi jako ses ty oslnuji protijedouci a az tvoji vinou nekdo sejme chodce u krajnice az si pojedes masirku s HIDKAMA pres horizont tak se nediv az ti nekdo tu pusu natluce.

Kdyby si napsal ze chces vratit zpet halogeny, protoze si to takhle koupil od nejakeho blbce, nereknu ani slovo. Vyndas vybojku odpojis od balastu, pokud to nedelal blbec, zustane patice pro zarovku zachovana, a konektory z patice vedouci do balastu se pouze vytahnou, prochudko v krytu nechas a to je vse. Pokud nekdo uskripal konetory a nabastlil to, hold budes muset zjistit jak to znova zapojit.

A reci typu " Někteří z nás auto koupili už s přestavbou " si nech pro policajty co te budou stavet u silnice. Blokova na miste 2000,-
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
BuffITer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 23.07.2011 22:45
Bydliště: Brno/Žďár nad Sázavou

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od BuffITer » 24.11.2014 10:34

Oki, uznávám, že s výbojkou jsem se špatně vyjádřil. Chci problém vyřešit a myslel jsem tím, že bych rád zachoval xenony - ne výbojky, ale zároveň aby to bylo ok pro provoz i STK v budoucnu.

Teď potřebuju urgentně alespoň halogeny, abych prošel STK a nezůstalo auto stát. Mrknu jak to je přesně s tou elektrikou a konektorama...a díky za sepsání postupu. Něco takového jsem právě potřeboval poradit, nevěděl jsem, jestli je to vůbec možné. :nixw:
BFT - Focus 1,6Ti-VCT 2005 3dv., ST paket, duplex koncovka Layting, lak Electric orange

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od Slid » 24.11.2014 10:42

Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Uživatelský avatar
BuffITer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 23.07.2011 22:45
Bydliště: Brno/Žďár nad Sázavou

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od BuffITer » 24.11.2014 10:47

necituj primo predesle prispevky - diky
ZaQik


Díky moc. :perfect:
BFT - Focus 1,6Ti-VCT 2005 3dv., ST paket, duplex koncovka Layting, lak Electric orange

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od lucky.jack » 24.11.2014 18:37

Dělal jsem to úplně stejně...mám čočkový světla a na STK tam hodím klasickou H7 a HIDky vyndám. Po STK zase zpět hidky. Bez problémů. Nikdo to neřeší. I když bych možná prošel i HIDkama, když mám origo dodělaný ostřiky světel...ale riskovat jsem to nechtěl.
>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

Uživatelský avatar
Slid
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 858
Registrován: 27.07.2011 16:33
Bydliště: Praha / Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: HID xenon zpět na halogen a STK

Příspěvek od Slid » 25.11.2014 08:30

ostřiky světel je až druhotná věc, ostřik je hlavně kvůli odrazu zasraného světla, xenon nehřeje tolik jako halogen, neumožňuje samočištění, ikdyž halogen třeba v zimě a soli udělá neprostupnou vrstvu taky, důležitá je nivelace, čili by si 100% neprošel pokud si ji nedodělal. Ostřiky nebo jen krytka na ostřik zapůsobí na kontrolu policie, ale nejsou blbý, takže se i rádi kouknou do interiéru zda tam není kolečko na naklápění světel, holomolagace na světlometu, před nějakým rokem, když bylo HIDKOvé bum měli i školení jak odhalit Hidkaře.
http://www.policie.cz/clanek/nebezpeci- ... bojek.aspx
Mondeo, 2.0 TDCi 85kW, combi, r.v. 12/2006, EURO 4 + DPF, Futura X, Webasto

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů