Spínač světel a mlhovky

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
peca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina-ZR

Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od peca » 09.11.2006 20:11

Namontoval jsem na focuska přední mlhovky dráty i konektory jsem měl v nárazníku vyvedené problém je v tom že se zapínají současně ze zadní mlhovkou,když seženu jiny spínač se dvěma polohama mlhovek stačí spínače jenom prohodit nebo se musí něco přepojit nemáte někdo s tímto zkušenosti děkuji.P.S mužu ho mít za 500kč je to dobrá cena?

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od zirafak » 10.11.2006 07:10

peca píše:Namontoval jsem na focuska přední mlhovky dráty i konektory jsem měl v nárazníku vyvedené problém je v tom že se zapínají současně ze zadní mlhovkou,když seženu jiny spínač se dvěma polohama mlhovek stačí spínače jenom prohodit nebo se musí něco přepojit nemáte někdo s tímto zkušenosti děkuji.P.S mužu ho mít za 500kč je to dobrá cena?
Ak si mal spravenu predpripravu,staci vymenit uvedeny vypinac,ktory obsahuje aj regulaciu jasu podsvietenia palubovky.Za 500 :?: Ak je v slusnom stave,cena je vyborna.Vo Forde na Slovensku stoji okolo 2200 sk.

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 10.11.2006 09:14

A da sa nejak docielit, aby sa v prvej polohe zapinala zadna hmlovka a predne az v druhej?
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 10.11.2006 14:56

Tim spinacem :wink: Potom uz je na tobe, jak si to pripojis, jestli nejdrive predni nebo zadni.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 10.11.2006 15:25

Ahmed píše:Tim spinacem :wink: Potom uz je na tobe, jak si to pripojis, jestli nejdrive predni nebo zadni.
No ja ho tam mam od vyroby a je zapojeny tak ako som pisal....takze len rozobrat a prepojit???
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
speedy
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 831
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slánsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od speedy » 10.11.2006 20:31

Myslím, že musíš vyměnit ten přepínač celý, který umí už zapínat zvlášť přední a zadní mlhovky...navíc je u něj i stmívání přístrojovky :idea:
Jinak za 500kč je to dobrá cena, to chtěj i na vrakovišti.
Mě to nevadí, že se spínají jak přední tak i zadní mlhovky najednou...tak jsem ho neměnil...leda, že by měli potom připomínky na STK.
Karel FoFo 3 combi 2015 1.5 TDCi Black Shadow
malá FoFi 1.4i 71kW 2009 titanium violet
historie FoFo2 combi 2006 1.6TDCi Tonic blue
hitorie FoFo1 HB5 1.8 85kwi 1999 green metallic
historie FoFo1 HB5 1.6 74kwi 1999 silver

Uživatelský avatar
CoolXman
Junior
Junior
Příspěvky: 272
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha, Zdice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CoolXman » 06.09.2007 15:58

Mám na svém voze dodělávané mlhovky, ale nedělal jsem to sám. Je to připojené na tu jednu polohu toho spínače (rozvítí se přední a zadní najednou). Hodlám si sehnat ten plnohodnotný přepínač se dvěma polohama a štelováním intenzity podsvícení palubky. Z předchozích příspěvků v tomto tématu jsem nezjistil, jestli výměna toho spínače vyžaduje ještě nějaké další věci kolem nebo je to pouze o výměně toho spínače. Tzn. jen se vyndá původní spínač, dá nový, zřejmě se přepojí nějak dráty a hotovo (neměl jsem to nikdy vykuchaný, tak fakt nevim, ale předpokládám že tam je nějaký konektor, který se zapojí do toho ovladače, takže mi stačí sehnat jen ten novej ovladač a konektor zůstává původní). Dělal to někdo, může mi někdo k tomu říct víc? Díky.
Ford Focus Combi 1.6, Futura 2000 - Galerie: zde
Obrázek

Uživatelský avatar
peca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vysočina-ZR

Příspěvek od peca » 06.09.2007 16:06

Stačí jen přehodit ten spínač ,konektor je stejný nic jinýho jsem k tomu nepotřeboval vše hned fungovalo i to podsvícení palubovky

Uživatelský avatar
CoolXman
Junior
Junior
Příspěvky: 272
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha, Zdice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CoolXman » 06.09.2007 16:10

peca píše:Stačí jen přehodit ten spínač ,konektor je stejný nic jinýho jsem k tomu nepotřeboval vše hned fungovalo i to podsvícení palubovky
Díky, ještě mrknu jak to mám připojený teď, když to mám jen na tu jednu polohu spínače.
Ford Focus Combi 1.6, Futura 2000 - Galerie: zde
Obrázek

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od -Ladis- » 18.02.2008 22:08

omik píše:A da sa nejak docielit, aby sa v prvej polohe zapinala zadna hmlovka a predne az v druhej?
omik píše:No ja ho tam mam od vyroby a je zapojeny tak ako som pisal....takze len rozobrat a prepojit???
Dlouho jsem hledal jak to má správně fungovat a nakonec jsem skončil zase na tomto fóru. Tady už se vážně probralo snad úplně všechno :-D
Jak je to s tím pořadím rozsvěcování mlhovek? Na mém autě je to od výroby nastaveno tak, že se nejprve dají rozsvítit přední a teprve na druhé poloze začnou svítit i zadní.
omik ale popisuje obrácené pořadí...
To, jak to je u mě mi připadá naprosto nesmyslné. Dle zákona je řidič povinen za mlhy, sněžení a hustého deště rozsvítit zadní mlhové světlo. Přední nemusí - to zákon nechává na jeho vůli. Připadá mi opravdu uhozené, aby mi Ford v podstatě diktoval, že pokud mám podle zákona svítit zadní mlhovkou, budu u toho svítit i přední. Nic jiného mi auto nedovolí, pokud se mlhovky budou rozvěcovat v pořadí, v jakém se rozsvěcují :? :cry: A ne vždy mám chuť svítit přední mlhovkou. Většinou tak vidím větší bílý houby, než bez ní...

Takže otázka: předpokládám správně, když si myslím, že v přepínači stačí prohodit dva dráty? Nebo je to tam natvrdo na nějakou "sběrnici" nebo konektor (a tím pádem hůře prohoditelné)?


peca píše:Stačí jen přehodit ten spínač .... vše hned fungovalo i to podsvícení palubovky
Z výroby mi nedali regulaci podsvícení přístrojové desky, ačkoliv to tam být mělo. Nyní se dealer ohání tím, že to tam nejde dodělat.
Toto by ale zcela měnilo situaci. Opravdu to tak fungovalo i někomu dalšímu?
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Uživatelský avatar
Jozkablack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Jozkablack » 18.02.2008 22:18

Omik to nepopisuje obráceně.....on se jen ptá jestli to jde udělat aby nejdříve (první poloha) svítila jen zadní mhovka a v druhé poloze se teprve rozsvítily mlhovky na předku.

Ale jinak souhlas, taky se mi to nezamlouvá, že když chci rozsvítit jen zadní mhovku, musim nejdřív nadráždit předek.
Ford Focus combi, 1.8TDDI, 66KW, 03, červená sériovka kromě alu kol a folií 35%-15%-5%
Renault Megane 1.6 benál, 5dv, 1996

Nálevna U Velasů: https://www.restauraceuvelasu.freepage.cz/onas/

Uživatelský avatar
Písař
Junior
Junior
Příspěvky: 406
Registrován: 09.02.2008 20:18
Bydliště: Západní čechy-Cheznovice

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od Písař » 18.02.2008 22:26

Nevím,nevím,ale v příručce k ovládání píšou,že zadní světlomety do mlhy se smí používat,jeli viditelnot snížena na méně než 50 metrů.Tudíž je logické rozsvícení současně i předních,jeli jimi vozidlo vybaveno.50metrů je sakra malá vzdálenost.Tím pádem,a vzhledem k homologaci vozidla pro ČR,na STK nemůžou mít výhrady. :!: Apropó,i takby my to osobně bylo jedno,že svítí spolu. :wink:
1,4i 16V ZETEC 5 dv. HTB,červená základní r.v.98
Obrázek

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od -Ladis- » 18.02.2008 22:50

No, ačkoliv jsem žrout příruček (jak někteří dobře vědí), pokud zasahují do zákona a mé vůle, tam má víra v jejich obsah končí.
Takže ať si v příručce píší co chtějí, já chci mlhovky používat tak, jak se má a jak potřebuji :? - tedy zadní musím zapnout, pokud je mlha, sněžení nebo hustý déšť a přední zapnout jen pokud chci. Pokud vím, zákon nikde o nějakých metrech nepíše. ;-)

Předními mlhovkami odmítám zbytečně oslňovat ostatní účastníky silničního provozu a navíc ne vždy je jejich použití ideální. V mlze jsem s nimi jel snad jen jedinkrát, jinak pro mě bylo vždy lepší koukat do menšího mléka bez mlhovek, než s nimi - to v případě jiného auta, kde ovládání zadních a předních mlhovek je ovládáno každé zvlášť a je tak jen na řidiči, jak si to zapne.... 8)
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Uživatelský avatar
-Ladis-
Junior
Junior
Příspěvky: 415
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: BRNO, CB, UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od -Ladis- » 18.02.2008 22:54

Jozkablack píše:Omik to nepopisuje obráceně.....on se jen ptá jestli to jde udělat aby nejdříve (první poloha) svítila jen zadní mhovka a v druhé poloze se teprve rozsvítily mlhovky na předku.
Máš pravdu, špatně jsem se podíval. Vlákno jsem četl rychleji a nepozorněji, než by si zasloužilo. :oops: :oops:
Díky za upozornění!

Pak to tedy chápu tak, že u Fordu je to zapojeno vždy v pořadí nejprve přední mlhovky a pak teprve zadní. A to to skoro nikomu nevadí? Mě to praštilo do očí hned, jak jsem to zkoušel :?
Ford Focus II 1.6 74 kW Collection 5HB 2007 modrá aquarius + Sony CD/mp3, dualklima, vyhř. přední sklo, EBA
Obrázek
galerie: zde

Uživatelský avatar
wlk
Junior
Junior
Příspěvky: 337
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Spínač světel a mlhovky

Příspěvek od wlk » 18.02.2008 22:56

-Ladis- ty mlhovky ( nejdřív přední, pak zadní) jsou takhle nastavený z výroby u šech automobilek nejenom u Forda, neboj 8)
Focus combi II Trend 11/2006 1,6 74kw https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... =97&t=7888
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů