Právě je 21.08.2019 07:48

Pískání - nedokumentované zvukové znamení při startování 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Odeslat Pískání - nedokumentované zvukové znamení při startování
Ahoj,
máme FoFo kombi 2008, 2.0 TDCi, Titanium (zadní parkovací senzory, xenony, vyhřívání všeho kromě volantu). Je pravidelně servisováno v autorizovaném servisu. Naposledy jsem měnil baterku za Banner 80Ah na podzim 2017. V srpnu tohoto roku auto stálo v garáži cca 4 týdny kvůli dovoleným a při pokusu o náběh do poprázdninového režimu se začalo objevovat divné výstražné zvukové znamení. Je to monotónní písk vyšší frekvence (než parkovací senzory, či zapomenutá světla) objevující se při startování. Dokonce se objeví i při zapnutí zapalování, pár sekund po zhasnutí kontrolek. Někdy je jeden krátký (odhadem kolem 3 sekund), někdy dvojnásobně delší, někdy se objeví opakovaně. Palubní počítač nehlásí žádnou závadu/zprávu, ani nesvítí žádná kontrolka, co by svítit neměla. Jsou starty, kdy se to vůbec neozve. V manuálu ani na fórech jsem o tom nic kloudného nenašel, ale je možné, že někdo při popisu použil výraz „pazvuk“, či „komorní Cis“.

Nutno podotknout, že jednou při pískání probliklo na počítači „ESP off“, načež jsem se vydal vyšetřovat baterku. Byla poněkud slabší, ale startovalo to skoro normálně. Dobil jsem ji nabíječkou na max a doufal, že to pískání přejde. Nepřešlo. Ale "ESP off" se už nikdy neobjevilo.

Předtím, než pojedu do servisu, kde budou předpokládám měnit motor za motor a ECU za ECU, chtěl jsem se poradit tady s Vámi, zkušenými harcovníky a harcovnicemi (uvádím, že auto je stříbrné barvy odstínu Moondust), zda se to jen kuny učí morseovku, nebo jde o něco jiného. Předem děkuji za pomoc.

17.09.2018 19:58
Profil E-mail
Admin
Admin

Odeslat Re: Pískání - nedokumentované zvukové znamení při startování
treba nekdo neco do auta dodelal, co ted prestalo fungovat

nema to neoriginalni parkovaky?

18.09.2018 11:48
Nováček
Nováček

Díky za tip. Parkovací senzory jsou originální, napojeny na centrální mozek-autorádio Blaupunk Travelpilot, model s mapami do navigace na DVD (už nefunguje).

Bude to ale asi něco se zpátečkou/parkovacími senzory, neb na dopředných rychlostech se signál neobjevuje.

18.09.2018 13:27
Profil E-mail
Nováček
Nováček

Našel jsem toto vlákno: viewtopic.php?f=167&t=12939&st=0&sk=t&sd=a&start=75
A než stihl vyzkoušet diagnostiku a reset, parkovací asistent dnes umřel (už nevydá ani hlásek). Čest jeho památce.

20.09.2018 12:27
Profil E-mail