Matky na kolech - stržený šestihran

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sclerry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 105
Registrován: 20.07.2020 14:08

Matky na kolech - stržený šestihran

Příspěvek od Sclerry » 24.02.2022 07:48

Ahoj, mám takový nemilý problém. Příbuzný si nedávno koupil auto - Fiestu r.v. 2009, 1.25. Kupovalo se to na liťákách obutých do letních gum. Zima sice už asi moc nebude, ale přeci jen jsem jim na to radši chtěl hodit plecháče se zimníma gumama. A už asi vím, proč to tak ochotně prodávali na těch liťákách. Všechna kola šla povolit OK, kromě pravého zadního. Tam jsem ze 4 matek povolil 2. A ze zbylých dvou jedna má strhlý šestihran a druhou se mi povolit nepodařilo. Poradíte mi prosím někdo, jak z toho ty matky dostat? U té strhlé jsem uvažoval o nějaké té sadě na odstraňování poškozených matek/šroubů, ale jinak jsem fakt bezradný...
Focus Mk3, 1,6 Ti-VCT, 77kw, 2011, Frozen White Obrázek

Uživatelský avatar
Marlosk
Junior
Junior
Příspěvky: 203
Registrován: 18.10.2020 08:40

Re: Matky na kolech - stržený šestihran

Příspěvek od Marlosk » 24.02.2022 08:40

Ahoj,
Máš fotky, kolik tam je místa? Varianta pro tu nestrženou matici je ohřát matici (nejlíp asi hořákem) a pak zkusil povolit.
Tu strženou ohřát a/nebo po obvodu tlouct tangenciálně kladivem a sekáčem, jestli se k ní ale z boku dostaneš, na videu to je zde, čas 1:09 (tak jsem letos povolil stržený vypouštěcí šroub olejové vany):
https://www.youtube.com/watch?v=qKeBDf3 ... autodoc.cz

Třeba někdo bude vědět, jestli je nějaké vhodné samosvorné nářadí, co by se tam pak vešlo na vytočení, až to povolí, nebo vytočit sekáním...

V poslední variantě matici třeba frézkou naříznout a zbytek odsekat, jestli se zachrání šroub pod ní...

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23431
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Matky na kolech - stržený šestihran

Příspěvek od ZaQik » 24.02.2022 12:33

strzenou povolit tisicihranem (vice v viewtopic.php?f=170&t=29022)
nestrzenou razovym utahovakem ... bud rad, ze je to zadni kolo, ktere zadrzdis

pokracuj kdyztak v vlakne, kam vede odkaz vyse
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Zamčeno

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů