Dálkové ovládání

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
miro fox
Nováček
Nováček

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od miro fox » 05.03.2018 19:24

Nazdar,mne sa stal podobny problem.Vecer som normalne zamkol,a nadruhy den uz ani nepiplo,myslim dialkovy ovladac k centralu,ale cez zamok vo dverach som normalne zamkol a odomkol vsetky dvere.Skusal som menit baterku,prihinat kontakty na baterii,kontroloval som poisty a nakoniec pomohlo,akoby znovu naprogramovanie klucika:),Tak ako pisalo v navode na obsluhu auta,alebo tak ako pisal Greatsokrat.Tak dufam ,ze to vydrzi...:)
Pozdravujem:)
Bol: FF 2005 1,6 TDci 80KW ,Teraz Ford Focus II FL 1.8 Flexi Fuel 2008

jirka766
Nováček
Nováček

Příspěvek od jirka766 » 10.03.2020 21:52

Mám focus II před faceliftem. Dálkový s obyčejným klíčkem. Auto dálkově zamknu docela dobře (z 5-10 metrů, zamykám hned jak odcházím, to mi neomezuje). Ale když přicházím k autu, tak mačkám odemykání co to jde a většinou se mi odemkne až tak metr před autem a to už dost mířím smerem k čelnímu oknu, někdy jsem dokonce rychlejší když strčím klíč do zámku a odemknu bez dálky. Odemykání kufru na dálku jde rychle stejně jako zamykání.
Čím by to mohlo být ? Nezapadnul přijímač někam ? Občas jezdím fabií 1 s vystřelovacím klíčkem a tím odemknu i zamknu snad na 20 metrů ani nemusím nikam mířit. Baterku v klíčku už jsem jednou měnil a příliš to nepomohlo.

A ještě další dotaz. Mám jenom obyčejnou výbavu. Odemykání resp. odvírání kufru je pouze na dálku na klíčku, nikde jinde (žádné tlačítko) uvnitř v autě není. Je to možný ? Když mám nastartováno a chci odemknout kufr, tak musím vypnout motor a s klíčkem mířit směr dozadu auta a odemku ho. A když se mi v klíčku vybije tak budu muset do kufru vnitřkem ?

TomFocus
Test driver
Test driver

Příspěvek od TomFocus » 10.03.2020 21:58

Máš na 90% vymačkán plast co se dotýká mikrospínače.
Já to nedávno podlepoval tenoučkým plastem. (máš zřejmě jinej klíč, ale stejnej systém)
Nebo máš vymačkán přímo mikro spínač. Dá se za pár korun koupit nebo koupíš elektroniku nebo celej klíč. Záleží na gustu.
Přílohy
IMG_20200208_154521.jpg
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

jirka766
Nováček
Nováček

Příspěvek od jirka766 » 11.03.2020 22:07

Dík za radu, nakonec to bylo ještě trochu jinak:
Rozebral jsem klíček, odmykací mikrospínač na mě vypadnul. Tak jsem ho připájel zpět a už to běhá pěkně zdálky.

foker
Junior
Junior

Příspěvek od foker » 27.06.2020 21:48

jirka766 píše:Mám focus II před faceliftem. Dálkový s obyčejným klíčkem. Auto dálkově zamknu docela dobře (z 5-10 metrů, zamykám hned jak odcházím, to mi neomezuje). Ale když přicházím k autu, tak mačkám odemykání co to jde a většinou se mi odemkne až tak metr před autem a to už dost mířím smerem k čelnímu oknu, někdy jsem dokonce rychlejší když strčím klíč do zámku a odemknu bez dálky. Odemykání kufru na dálku jde rychle stejně jako zamykání.
Čím by to mohlo být ? Nezapadnul přijímač někam ? Občas jezdím fabií 1 s vystřelovacím klíčkem a tím odemknu i zamknu snad na 20 metrů ani nemusím nikam mířit. Baterku v klíčku už jsem jednou měnil a příliš to nepomohlo.

A ještě další dotaz. Mám jenom obyčejnou výbavu. Odemykání resp. odvírání kufru je pouze na dálku na klíčku, nikde jinde (žádné tlačítko) uvnitř v autě není. Je to možný ? Když mám nastartováno a chci odemknout kufr, tak musím vypnout motor a s klíčkem mířit směr dozadu auta a odemku ho. A když se mi v klíčku vybije tak budu muset do kufru vnitřkem ?
Trocha neskora reakcia, ale ty mas nejaky specialny Focus ktory nema tlacitko na kufru?Medzi 2 svetlami SPZ?
Ci som nieco nepochopil?

A ked uz sa tu o tom keca,poradi prosim niekto ako rozobrat sklopny kluc?Ale nie tu cast kde je baterka ale tu s planzetou a immo cipom

Odoslané z LM-G710

Ford Focus II,HB 2007, 1.6 TDCi 66kW odstaveny
Ford S-Max 2014 2.0TDCi 120kW

Klvys
Test driver
Test driver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klvys » 07.07.2020 19:13

Čau lidi mám firemní auto Ford Transit. Vybila se mi baterka v autě a startoval jsem přes kabely,ale jakmile jsem vybil takhle baterku tak teďka když odemknu auto na dálkači tak se mi neodemkne nákladní prostor. Musí zmačknout zvlášť tlačítko na ovladači. Tzv. někam dojedu,nechám klíč v autě a jdu k zadním dveřím u nakladového prostoru a je zamčeno a musím jít do auta a zmačknout na klíčí. Děkuji za rady. Je to rok výroby 2016.

miki21
moderátor

Příspěvek od miki21 » 07.07.2020 19:17

Tak to zmáčkni dřív, než jdeš k těm zadním dveřím, pak se nemusíš vracet. :mrgreen:

V práci máme tranzita a tam to funguje tak jak popisuješ. Odemkneš auto, ale zadní dveře musíš zvlášť. Je to nejspíš standartní nastavení do kterého se to dostalo po smrti baterky. Zas to má výhodu, že Ti na červené nikdo nevleze dozadu a nic nešlohne. :wink:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
FoFoI 1,6 16v combi,r.v.2000,100 stříbrných italských hřebečků v skromné Ghia výbavě
Všechno co děláme zmrvíte Vy!
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

ZaQik
Admin
Admin

Příspěvek od ZaQik » 07.07.2020 19:40

nezafunguje preprogramovani jako u focuse? tzn. podrzis na dalkaci zamykani a odemykani naraz
miki21 píše:
07.07.2020 19:17
Zas to má výhodu, že Ti na červené nikdo nevleze dozadu a nic nešlohne. :wink:
nakladovy prostor se zablokuje rozjezdem a odblokuje otevrenim dveri ridice
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

miki21
moderátor

Příspěvek od miki21 » 07.07.2020 19:58

Ok, vylezu okýnkem a vyzkouším to. :wink:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
FoFoI 1,6 16v combi,r.v.2000,100 stříbrných italských hřebečků v skromné Ghia výbavě
Všechno co děláme zmrvíte Vy!
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“