Dálkové ovládání

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Mata » 26.03.2008 21:14

ahááá no vidíte jak jsem nevzdělaná! :oops: díky za info! tak já už jsem po face-liftu...éééé tedy náš fofo je.... :lol:
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

Uživatelský avatar
wayne001
Junior
Junior
Příspěvky: 202
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovensko

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od wayne001 » 26.03.2008 21:19

Blaaana píše:
wayne001 píše:
Mata píše:počkat - ten náš fofo není přeci po face-liftu...to jsou takový ty co vypadají už trošku jinak ne???
Ten tvoj,aspoň podľa avataru po FL určite je.
facelift byl snad někdy okolo roku 2000,ale hádat se nebudu - já mam 12/1999
Najjednoduchšia orientácia pred FL a po FL,aspoň podľa mna ja podľa predných blinkrou.
Obrázek
1.6 74kw deep navy

Uživatelský avatar
Blaaana
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1052
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha-východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Blaaana » 26.03.2008 21:24

já jsem svýmu broukovi koupila facelift :D už máme blinkry ve světlech ale neměli jsme i bez toho se dá jezdit :)
Ford Focus 2,0 TDCi II combi Sport 2007

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Mata » 26.03.2008 21:40

Jsem si je našla a fakt jsou jinak ty blinkry...jsem trdlo, bych si toho snad ani nevšimla...
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Mata » 27.03.2008 20:58

tak jsem vyčíhala jak bliká - při odemykání dvakrát mrkne a pri zamykání jednou dlouze - hmmmmm nebo možná obráceně????? :? nééé asi tak jak jsem to napsala... :wink:
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od chmelko » 27.03.2008 20:59

tak me sa pri otvarani rozsvieti len interier a pri zamykani 2krat preblikne :wink:

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Mata » 27.03.2008 21:33

tak uvnitř se rozsvítí taky...jen jsem fakt zblbla z toho blikání jestli tak, nebo tak... :oops:
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

Uživatelský avatar
jimi-m
Nováček
Nováček
Příspěvky: 180
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od jimi-m » 10.04.2008 13:54

Kdyby měl někdo zájem, návod na montáž alarmu nebo centrálu na DO je ke stažení zde:
http://jimi.vbrne.net

:mrgreen:
Obrázek
FF, 5d, 1.6i 16V Zetec 100 HP - RACING EDITION, tm. modrá metla, dovoz z LUX.
Můj FoFo

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Boban » 11.04.2008 13:12

ZX3
Uživatelský avatar
Registrován: Sob Úno 02, 2008 4:18 am
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Odeslat Problém s dálkovým ovládáním
Zdravím Vás,
nefunguje mi DO na krátkýho FF rv. 2002 3 dv. 2.0 L 16 V. ZX3. Baterka v DO je v pořádku, problém je v tom že ani klíčem mi nesepne centrál. Každá rada je dobrá.
Děkuji.
Ivan

Uživatelský avatar
Datel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: malá vesnička u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Datel » 17.05.2008 13:27

Foqus píše:
Litvajs píše:Zdravím...

mám takovej malej problém... Forďácký dálkový ovládání normálně běhalo a najednou nic, prostě nefunguje... nikde mi nespadlo ani nic jinýho, jak by se mohlo poškodit... baterku sem zkusil vyměnit a nic :(

nestalo se tady někomu něco podobnýho, nevíte co s tím? Odemikat a zamikat klíčkem je dosti otrava :(

Díky moc za rady...
no řešilo se tu (a já měl stejnej problém), že v tom klíči pod baterkou jsou takový tři pacičky, které při zmáčknutí mají dolehnout na plošku a sepnout impuls, musel jsem ty nožičky trošku odehnout a pka jsem zvesela odemykal zase klíďo z 20ti metrů (jo a zamikat je strašný slovo, sorry :roll: )
měl jsem stejný problém, měnil jsem baterku (v DO) , nepomohlo, říkal jsem si, že je tam asi vadný snímač DO. Pak jsem přesně podle tohoto návodu přihnul ty pacičky - a - svtěte div se - funguje to na jedničku - i z těch dvaceti metrů... dík za radu...
Naposledy upravil(a) Datel dne 18.05.2008 09:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pppavel
Junior
Junior
Příspěvky: 469
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Turnov

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od pppavel » 17.05.2008 14:17

chmelko píše:tak me sa pri otvarani rozsvieti len interier a pri zamykani 2krat preblikne :wink:
Tak to mám i já :(
Ford focus 1.6 kombi,rv99,ghia,PC,vyhř.čelní sklo-tmavě modrá metalíza-aktuální spotřeba 6,9 l/100km
Obrázek

GALERIE- https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=96&t=8925 -GALERIE

Obrázek

Uživatelský avatar
Chobby
Junior
Junior
Příspěvky: 283
Registrován: 25.02.2008 20:59
Bydliště: Mezi Kladnem a Slaným

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Chobby » 23.05.2008 06:39

Jen tak mimo OT; nevíte někdo náhodou, kde je umístěna anténa od přijímače DO (v autě :wink: ) - jen zvědavost.
ObrázekFord Focus Combi Ghia 1.8 l TDCi, 74kW/100PS, stříbrná metalíza, r.v. 06/2004

Obrázek Obrázek

markus77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26.05.2008 23:09
Bydliště: Brno

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od markus77 » 10.06.2008 20:29

Zdar,
protože jsem ještě plný nadšení že se něco povedlo, musím se s váma hned podělit. Kdo nechce číst dlouhou pohádku, ať se podívá na následující příspěvek, kde je krátké shrnutí, co u mně zafungovalo při programování dálkového ovládání.

Dlouhá verze:

Bylo nebylo, dovezl jsem (staro)nový FoFo II s centrálem a dálkovým ovládáním. Dálka v klíči (nesklopné "pádlo") při nákupu nefungovala, ale považoval jsem to za vybitou baterku v DO, tak jsem to neřešil. Auto jsem nechal v autorizovaném servisu prohlídnout, vyměnit všechny náplně a při té příležitosti jsem si nechal vyměnit i baterku DO. Při vyzvednutí auta (a po překonání lehkého infarktu z celkové částky na faktuře) mi bylo sděleno, že baterku vyměnili ale furt to nefunguje, tak že je asi "vypálený" klíček a že si mám objednat nový. Sice o sklopném klíči přemýšlím, ale nechtělo se mi hned vyvalit další 3,5 kKč, tak jsem si vzal time-out. Kolega v práci má taky focusa (sklopný klíč), tak jsme se domluvili, že napřed zjistíme, jestli je chyba opravdu v klíči.

Klíč jsem doma kuchnul a na pohled se zdála baterie i vnitřek naprosto v pohodě. Nejdřív jsem zkusil naprogramovat klíč na svojem autě. Divné bylo, že po přechodu do programovacího módu a stisknutí tlačítka na klíči se ozvalo pípnutí, což by ukazovalo na to, že klíč se "chytnul". Ale ani potom auto nešlo pomocí DO odemknout.

Pak jsme zkusili můj klíč naprogramovat na kolegovo auto. K mojemu překvapení zafungoval a auto normálně odemykal. Klíč je teda v pořádku. Hlavou mi táhly černé myšlenky, kolik asi může stát výměna přijímače dálkového ovládání v autě.

Zkusil jsem klíč znovu naprogramovat na svoje auto. Zase pípnutí, jako že se chytil, ale dál odemykal kolegovo auto a ne moje (...v tomhle okamžiku kolega trochu znervózněl a zezelenal). Už jsem začal plánovat další cestu do servisu a loučil se s penízkama, protože situace byla jasná - klíč je v pohodě a špatně je něco v autě.

Poslední možnost kterou jsme měli (a které jsme ani jeden nevěřili), bylo naprogramovat kolegův klíč na moje auto, abychom s definitivní platnosti potvrdili, že chyba je někde v přijímači DO mojeho auta:

Já: FoFo do programovacího režimu
Můj FoFo: pýýýýýýp (dlouhý, hluboký tón)
Kolega: klik
Můj FoFo: píp
Já: klik
Můj FoFo: píp
...20 vteřin dramatická pauza...
Kolega: klik
Můj FoFo: cvak!
Já: ...klik??
Můj FoFo: !!! cvak !!!
Já: "tyvole, huráááááááá :D :D :D "
Kolega: "...tyvole kterej klíč teď odemyká moje auto? Jestli se nedostanu dovnitř, tak tě asi zabiju 8O :x :evil: "

Ale stačilo kolegovo auto odemknout ručně, naprogramovat jeho klíč zpět na původní auto (bez problémů) a bylo vymalováno. Oba máme fungující klíče ke svým autům, já mám ušetřené cca 3500,- za nový klíč a kolega má slíbený steak přes celý talíř a piva kolik vypije. Sice ani jeden z nás nechápe jak to, že se můj klíč nakonec SPOLEČNĚ s tím jeho "chytil", ale to mě zas tolik netrápí. Hlavní je, že se dobrá věc podařila, dobro zvítězilo nad zlem a tak to má být. A to je, milé děti, konec pohádky. :)
Ford Focus II Trend 5d hatchback, 1.8 TDCi 85kW, 04/2006 Obrázek
Obrázek

markus77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26.05.2008 23:09
Bydliště: Brno

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od markus77 » 10.06.2008 20:31

Předchozí příspěvek ve zkratce:
Pokud se při programování DO v klíči "nechytne", zkuste zároveň s ním naprogramovat i jiný klíč, který potom přeprogramujete zpět na původní auto. Mě to pomohlo. (Neumím vysvětlit proč, ale zafungovalo to)
Ford Focus II Trend 5d hatchback, 1.8 TDCi 85kW, 04/2006 Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Chobby
Junior
Junior
Příspěvky: 283
Registrován: 25.02.2008 20:59
Bydliště: Mezi Kladnem a Slaným

Re: Dálkové ovládání

Příspěvek od Chobby » 10.06.2008 22:35

markus77 píše:... pomohlo. (Neumím vysvětlit proč, ale zafungovalo to)
Spoustu věcí je mezi nebem a zemí - i když by nemělo :mrgreen:
Každopádně gratulace k ušetřeným kačkám :wink:
ObrázekFord Focus Combi Ghia 1.8 l TDCi, 74kW/100PS, stříbrná metalíza, r.v. 06/2004

Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů