Pravidla pro chování na tomto fóru. ČTĚTE DŮKLADNĚ!!!!!!

Co nechcete psát SZ...
Moderátor:ZaQik
Zamčeno
Uživatelský avatar
Damon
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10358
Registrován: 02.02.2008 03:18

Pravidla pro chování na tomto fóru. ČTĚTE DŮKLADNĚ!!!!!!

Příspěvek od Damon » 18.08.2007 22:55

Vážení uživatelé,

diskusní fórum na tomto serveru je založeno na dobrovolnosti a nadšení mnoha lidí se stejným zájmem. Cílem zde vedených diskuzí je poskytnout informace přehledně a srozumitelně. Proto si, prosím, přečtěte a hlavně dodržujte následující pravidla. Pokud chcete být aktivním účastníkem diskuzí na tomto serveru, budete se muset jimi bezpodmínečně řídit. V jiném případě budete muset hledat pomoc jinde. Příspěvky, které budou závažným způsobem porušovat pravidla diskuze nebo budou jakýmkoliv způsobem poškozovat forum samotné (formou spamu apod.) , nebo jeho administrátory a moderátory , mohou být vymazány. Uznejte, že dodržováním dále uvedených pravidel se zajistí přehlednost a kultura diskusního fóra, pozvedne se tak jeho užitečnost.

Pravidla diskuzí na tomto serveru
· Chovejte se tak, jak si přejete, aby se ostatní chovali k vám. Jste na serveru sdružujícím lidi se stejným zaměřením, můžete je považovat za své přátele. Snažte se, aby slova jako slušnost, respekt nebo tolerance nebyly jen prázdnými pojmy, ale přesně vystihovaly váš přístup k ostatním.
· Nejdřív hledejte a teprve pak se ptejte. Opakované dotazy na základní problémy jsou jedním z hlavních nešvarů jakýchkoliv technických diskuzí. Dříve než vložíte svůj dotaz (i když se vám zdá zásadní a jedinečný), snažte se odpověď v diskuzích najít pomocí nástroje na hledávání v diskuzích. Nebude to ztracený čas, dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí. Teprve pokud všechno selže, podělte se o svůj problém s ostatními.
· Pište slušně a pokud možno spisovně. Záměrné prznění jazyka (psaní W místo V a pod.) či extrémní odchylka od běžného projevu povede pouze k smazání příspěvku. Uvědomte si, že vyhledávací program je schopen vyhledávat jen podle výrazy tak, jak jsou psané a nikoliv jejich zprzněné modifikace.
· NEPIŠTE CELÝ NADPIS NEBO TEXT KAPITÁLKAMI (velkými písmeny). Jednak je to neslušné (v psané formě to znamená velký důraz nebo křik) a pak se to také špatně čte.
· Buďte trpěliví. Nemá smysl po půl hodině bez odpovědi psát do diskuze příspěvky typu "To vážně nikdo neví?", ničemu tím nepomůžete.
· V diskuzích je přísně zakázáno vkládat i jen odkazy na stránky, kde se vyskytuje nelegální obsah.
· Pokud zakládáte novou diskuzi, dejte si pozor na:
o Vhodně zvolenou kategorii. Vyberte tu, která se pro daný příspěvek nejlépe hodí. Pokud logicky spadá do více kategorii, vyberte jednu z nich, v žádném případě nevkládejte příspěvek do všech! Pokud se náhodou netrefíte, moderátor vaši diskuzi přesune.
o Oddělení nesouvisejících témat. Je nevhodné diskutovat v jednom tématu několik různých problémů! Zvažte, zda nebude lepší vytvořit pro každý problém oddělené vlákno.
o Výstižný titulek (nadpis). Diskuzí je spousta a správný titulek často rozhoduje o tom, jestli se případný rádce na váš problém vůbec podívá. Diskuze s nadpisem "pomoc" nebo "???" budou mazány. Špatným příkladem titulku jsou na tomto serveru titulky "Kolik?", "Tak kolik?" a pod.
o Svůj problém popište maximálně podrobně, ať se prvních 10 příspěvků v diskuzi nemusí věnovat páčení doplňujících informací. Čím lépe svůj problém popíšete, tím větší šanci máte na rychlé a úspěšné řešení.
· Pokud odpovídáte do již existující diskuze, dejte si pozor na:
o Odpověď vhodnou pro úroveň diskuze (viz níže). Jinak byste měli svoji odpověď formulovat na otázku z úrovně technických diskuzí a jinak ze společenských diskuzí.
o Přidržení se tématu. V jednom tématu by se mělo diskutovat pouze o jedné věci. Stáčení diskuzí k jinému, byť možná příbuznému tématu, je nevhodné - diskuze se stává nepřehlednou a vůbec se téma s 500 odpověďmi hodně špatně čte.
o Vhodnost citací. Diskusní fóra zvládají i citace z příspěvku, na který reagujete. Měli byste jich však používat jen v omezené míře a s citem, více méně pouze ve chvíli, kdy by bez ní byla vaše odpověď obtížně pochopitelná. Pokud jde o plynulou diskuzi, kde diskutující navazují na předchozí příspěvky, je citace zbytečná. Pokud už citaci použijete, citujte pouze tu část příspěvku, na kterou reagujete - zbytek textu smažte. V žádném případě necitujte celou předchozí diskuzi! Diskuse, kde diskutující bezhlavě citují předchozí příspěvky včetně obrázků, působí nepřehledně a nesvědčí o kultuře fóra. U citací je obzvlášť nutné správně ukončovat BB značky, proto se před odesláním raději pomocí tlačítka "Náhled" přesvědčte, že je vše v pořádku. Pokud píšete souhrnnou odpověď na více příspěvků, použijte více citací v jednom příspěvku. Je to sice pracnější, ale přehlednější a datově úspornější. Snad uznáte, že vícekrát citovaný kompletní příspěvek s obrázky působí přinejmenším hloupě.
o Při psaní příspěvků nepoužívejte hranaté závorky! Ty jsou určené pro interní formátovací značky.
· Pokud na svůj problém najdete řešení sami, připište ho prosím na konec té relevantní diskuze, ať z toho mají užitek i ostatní čtenáři.
· Při pořádání společenských akcí, srazů a pod.:
o zadávejte titulek diskuze zadávejte ve formátu KDY, NÁZEV AKCE, KDE.
o Do prvního příspěvku vepište všechny důležité informace jako jaký bude program, jak se na místo dostat, počet možných účastníků (případně i jejich přezdívky), možnosti ubytování a stravování, ceny a pod. Tento první příspěvek průběžně aktualizujte!


Změnu či úpravu pravidel může provést admin team
Je: Ford Kuga 2,5T 200hp 2009 & Kawasaki Z1000SX
Byl: Ford C-max 1,8 16V 2004
.....Ford Focus combi 1,8 16V 1999

Uživatelský avatar
Damon
Test driver
Test driver
Příspěvky: 10358
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pravidla pro chování na tomto fóru. ČTĚTE DŮKLADNĚ!!!!!!

Příspěvek od Damon » 01.01.2009 22:08

Doplňující informace
Na fóru je zakázáno vkládat příspěvky porušující zákony ČR. Zároveň se zavazujete dodržovat pravidla slušného chování a respektovat rozhodnutí administrátorů a moderátorů.
Ačkoli se administrátoři a moderátoři snaží sledovat příspěvky všech uživatelů, může se stát, že se na fóru objeví příspěvek, který pravidla či dokonce zákony porušuje.
Plnou zodpovědnost se všemi případnými důsledky nese autor takového příspěvku. Sami účastníci mohou administrátory a moderátory na podobný příspěvek upozornit.
Provozovatelé fóra si vyhrazují právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout libovolné téma nebo příspěvek porušující pravidla bez předchozího upozornění.

Co je zakázáno-poškozování dobrého jména fóra nebo provozovatele, inzerovat jinde než v Bazaru,dělat reklamu jakéhokoli komerčního charakteru(bez předchozí domluvy s administrátory fóra) a spamovat, dále podporovat a jakkoli publikovat (včetně odkazů na jiné servery) závadnou tématiku (rasismus, xenofobie, porno tématika, warez apod.) a jakékoli zákonem zakázané aktivity, s tím, že se např. příslušnému členovi jako postižení zablokuje účet na určitou dobu, nebo ho označit v jeho příspěvcích jako „Napomenutý uživatel“ event. ho za opakované či velmi hrubé porušení vyloučit z fóra.
Je: Ford Kuga 2,5T 200hp 2009 & Kawasaki Z1000SX
Byl: Ford C-max 1,8 16V 2004
.....Ford Focus combi 1,8 16V 1999

Zamčeno

Zpět na „Vzkazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti