Cvakani ventilu

Uživatelský avatar
P3Ci
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2017 09:49

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od P3Ci » 26.09.2017 07:27

Vule v pistnich čepech :o :( bože co jsem to zase koupil :roll:

Ale jako jinak to jede uplne suprově, žadný vynechávání, leti jak dabel, až do 150-160 se to nezastaví, pak tomu už nedavam, ale jel by jeste trochu.. (teda měl jsem renault megan 1,6 16v a ten by me teda predjel) focus ma takovej slabsi zatah, ale porad plynule a relativne svizně pridava, coz je fajne..


Ted rano jsem to natocil a zjistil jsem ze ten šici stroj jede i v otackach. Zkusim sem pak nahodit i to video, ale asi to driv nez v sobotu nedam, kvuli praci.

Poznatek. občas mi pomalu padaj otáčky, tim pomalu myslim, že se občas i vytočí tak o 100-200 ot nahoru a pak pomalu padaj. možná že proto pak slysim to cvakani

Jo a ještě jeden poznatek před tejdnem jsem zaregistroval (chvilkově cca 3dni) že bylo skoro ticho... shell vpower pul nadrze (na čisto)... je možný že to blbě spaluje a to zpusobuje to cvakani?


-Nastudoval jsem mereni tlaku i tech vuli ventilu, protoze dnesni diagnostikáři mě fakt serou, dneska co jim diagnostika nerekne to je v poradku :( , takže si to udělám sám o víkendu.
-A rozhodne se podivam na svice, protoze ti kkti se urcite nedivali na svicky, natoz pod viko, a meli to na servise 5 dni... (

No odzkousim tři výše zmíněné věci, až pak zkusim řešit krz ford brandýs, nic jiného poblíže nemám :(

Každopádně děkuju za tipy, ještě proleztu vlákno o nepadání otáček.
Snad jen ještě jeden dodatek, mám tam kabely ke svíčkám NGK,, jsou origo?? doma mám ze staršího fofa origa, muzu zamenit?
Focus 2008 HB -trend- 1,6 16V (SHDA)

Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Twisster » 26.09.2017 10:07

Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Uživatelský avatar
P3Ci
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2017 09:49

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od P3Ci » 27.09.2017 20:53

Ohral jsem motor, ujel jsem 5km po dalnici, vyjel jsem benzin a natankoval N98 asi 16litrů..
vzhledem k tomu ze na shell v power se to stisilo fakt znatelne a ted s n98 trochu taky, tak usuzuju ze muze byt neco se svickama. ... .jako mam tady za prahou východ peklo sehnat mechanika, protoze to vypada ze borcii se ani na svicky nepodivali, natoz zvednout viko, by pak netvrdili ze tam mam hydra a nenalili by mi tam aditivum na stiseni h.stelu.

-uz at je vejplata potrebuju svice, jinak v praci mame merky a mame tam i merak na tlaky.. coz je pozitivni, jeste ty svice a cas a jdu na to...

ad. nejnovejsi poznatky - Cvaka to i kdyz pridavam (jen trochu potisejc), ale zacinam podezrivat malou dirku na prednim tlumici (vejfuk). protoze jak padaj otacky tak bordel jde jen z vejfuku, cvakani naopak polevi lehce, ale to jsem zjistil az dnes. . .takze spis se nepriklanim k cepu, ale uvidime.

Jinak, vlákno jsem pročetl, ale nevim jestli to teda nekoho ukecam opravit... natož tady u nas ( myslim čep )
a ty díly do klikovky se fakt nejdou sehnat?

(sorry, za chyby..).

asi zdokumentuju jak to delam, aspon se pochlubim s krytem vika ventilu Volvo :D
Focus 2008 HB -trend- 1,6 16V (SHDA)

Uživatelský avatar
P3Ci
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2017 09:49

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od P3Ci » 28.09.2017 12:43

-sorry / smazal jsem videa-
bohužel ten zvuk nejde moc dobře za jízdy zachytit, každopádně na natural 95 to je vyrazne hlucnejsi..
Naposledy upravil(a) P3Ci dne 15.04.2019 18:45, celkem upraveno 1 x.
Focus 2008 HB -trend- 1,6 16V (SHDA)

Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Twisster » 04.11.2017 07:50

Ten zvuk z toho prveho videa pri studenom starte mi pripomina to co som mal aj ja. Podla mna to budu tie piestne capy. Mrkni na ten odkaz co som daval vyssie. Ja uz to mam poriesene.
Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Syky77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17.10.2016 18:40

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Syky77 » 09.11.2017 00:35

P3Ci píše:https://www.youtube.com/watch?v=5Z-lh2yVm54
tak takhle to zni po ranu.. prvni studenej start, ohratim se stisi, tak o 1/3...

https://www.youtube.com/watch?v=IPDdsV_u5I4
tady při brždění motorem to cvaká a vyrazně to je slyšet na dvojku na trojku skoro vubec a na ctyrku vubec.. (to cvakaní je zhruba stejny jako na prvnim videu...

bohužel ten zvuk nejde moc dobře za jízdy zachytit, každopádně na natural 95 to je vyrazne hlucnejsi..
Mám úplně stejný zvuk po ránu za studena, asi po dvou minutách to postupně ustane a není to slyšet. Pouze při padání otáček nepatrně, tak jak to máš na videu.
Byl jsem s tím v servisu řekli mi okamžitě co to je. Kola VCT mechaniky. Mám prý zatím jezdit a až budu dělat rozvody, tak ty ozubený kola vyměnit včetně solenoidů. Už se s tím několikrát setkali, prý to je u 1,6 TI-VCT klasika. Takže zatím mám najeto 103tis a 6 let stáří auta. Během dvou let udělám rozvody s VCT kolama a měl by být klid.
Focus ST 225

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od jarod72pm » 09.11.2017 06:43

Jenže kola VCT mechaniky se ozvou pouze při startu prvních pár sekund než se natlakuje olej pak to ustane ,dvě minuty je dlouhá doba i na VCT mechaniku(to už by byla totálně v háji).To by ten motor se choval zcela divoce .Tam bude ještě něco jiného. :nixw:
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Syky77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 17.10.2016 18:40

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Syky77 » 09.11.2017 22:54

Tak je to mechanik a ví o čem mluví.Jezdíme k němu řadu let se všemi auty a nikdy nekecal. Tvrdí že už několik těchto motorů slyšel s tímto zvukem a vždy to vyřešila výměna VCT mechaniky při rozvodech.Prý to nedělá jen u Fordů,ale setkal se s tím i u jiných značek co mají motory s promněným časováním ventilů.Hned jak to nakopl za studena, tak se usmál a řekl mi co to je. 8) Prý pístní čepy mají trochu jiný zvuk,že mám být v klidu. Je fakt že tohle je takový štěrchavý zvuk. :?
Focus ST 225

Uživatelský avatar
Twisster
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 22.03.2008 15:19
Bydliště: Myjava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Twisster » 11.11.2017 07:52

Tak snad vie ten mechanik o com hovori... lebo ak by to boli cepy tak ked sa to spravi vcas tak to budu len cepy ale ked sa s tym jazdi dlho mozu to uz odniest aj piesty.
Focus 1.6 16v 2008 hatchback Panter black
Obrázek

Uživatelský avatar
P3Ci
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 9
Registrován: 14.04.2017 09:49

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od P3Ci » 15.08.2018 09:24

mechanik (známý) i mechanici ve fordu (brandýs n. labem) mi řekli že to jsou hlučný vstřikovače benzínu, že je má ford hlučný...
a motor je jinak v pohodě, že prý čep cvaká jinak...

tak nevím, asi to přestanu řešit, nicméně, svíčky ngk jsem vyhodil a dal normální origa, a jede to s nima líp, dnes jdu děšlat vejfuk, bo laďák od ultera se mi neosvědčil (teda koupil jsem s nim už auto)

-a objednal jsem deku do motorovýho prostoru, tak snad se to trochu stiší...
Focus 2008 HB -trend- 1,6 16V (SHDA)

Uživatelský avatar
Juros89
Nováček
Nováček
Příspěvky: 140
Registrován: 31.01.2018 08:05

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od Juros89 » 18.08.2020 20:37

Jak jste dopadli s uvedenými problémy? :)
Focus MK3 1,6Ti-VCT 77kw Candy Red, Fiesta MK7 1,25 44kw

joku4
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 25.04.2022 21:09

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od joku4 » 26.04.2022 16:46

Ať nezakládám nové vlákno... mám podobný problém...
Ford C Max 2008, motor 1,6 16V 74kW SHDA.
Při volnoběhu motor jaksi klape a když auto jede a sundám nohu z plynu tak se při záběru motoru naprázdno ozývá kovové klapání, zvonění, nevím jak to popsat. Při akceletraci plynem se tak neděje, zahřátí motoru na to nemá vliv.
Nemáte někdo nějaké tipy, nápady co by to mohlo způsobovat? Dávám níže link na video kde je to skyšet po nastartování a pak při jízdě se zařazeným rychlostním stupněm bez plynu. Jen se musí pořádně zesílit zvuk...
Ford C Max 2008, motor 1,6 16V 74kW SH ... -cC8jjZCO0

Uživatelský avatar
norias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 18.03.2017 09:10
Bydliště: Havířov

Re: Cvakani ventilu

Příspěvek od norias » 10.05.2022 17:49

To cvakani ventilu pri startu mi delal natahnuty rozvodovy remen u ff2 1.6 combi jak mi jej vymenili tak problem zmizel. Vzdy po zahrati to utichlo a projevilo se to jen sporadicky. Nejvice to slo poznat u studeneho motoru.

Cinkani mi delal ff1 1.6 prisuzoval jsem to necemu ve vyfuku mozna vysypany kat protoze pak neprochazely emise nebo nejaky bordel ve vyfuku. Cinkani slo nejcice slyset pri razeni ryclosti. Ale neprisel jsem na to co tomu je auto uz je na vraku. Jezdilo to tak jsem neresil. Mozna jeste ulamane pritlaky ve spojce mohly litat a cinkat, takove ty paprsky na spojkovem taliri. Tak treba hledat..
Ford focus combi mk2 1.6 16V 74kw HWDA

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů