Stahování oken

Interier, sedačky, palubní deska ...
Moderátor:miki21
petr i
Příspěvky: 1
Registrován: 17.07.2008 22:10

Stahování oken

Příspěvek od petr i » 17.07.2008 22:17

Dobrý den.Můžete mi někdo poradit?Pokazila se mi mechanika na elekt. stahování okna u pravých zad. dveří.Jedná se o tu lištu s lankem a plast,který drží okno.Motorek je dobrý.Starší nemůžu nikde sehnat a za nové chtějí dost peněz.Jedná se Focus r.2000 1,6 krátký.Nevíte jestli by to pasovalo z kombi?Děkuji

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Stahování oken

Příspěvek od chmelko » 17.07.2008 22:19

zadne dvere su pre všetky verzie identické

Uživatelský avatar
Roztrzity
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28.07.2008 13:16
Bydliště: Dejvice

Re: Stahování oken

Příspěvek od Roztrzity » 08.08.2008 15:40

Zdar, před 5ti lety jsem projel křovím levé přední dveře nebyly nijak poškozené (nebo si to už moc nepamatuju) utrhnul jsem akorád zrcátko a poškrábal celej bok.
oprava v autor.servise
Od té doby elektrické stahování levého předního okna šlo nějak divně vždy se okno jakoby "utrhlo" s velkou ránou, pak ale chodilo v pohodě (myšleno následujících x minut jízdy, kdy se s okénkem hýbalo).
(Táta to sváděl na počasí - takže oprava se nekonala, taťka je šetřílek) já jsem si byl jistej, že levé proti pravým dveřím měly jiné zakřivení
(myslím tím, že plechy a okno a vnitřní obložení dveří nějak vůči sobě nesedí)
a proto se tam okénko nějak příčí - jde něco přes odpor. Teď po pěti letech se TO STALO!

Když jsem chtěl okénko otevřít, ozvala se rána a slyším jak motorek jede dolu, ale okno je jen pootevřené, tak jsem elektromotorek poslal zpět do pozice zavřeno.
Zkrátka se asi okno vytrhlo z nějakého lože, možná je to horší než čekám . . .

Pomohl by mi někdo levé přední dveře rozebrat a případně opravit mechanické části el.stahování ??? - PRAHA 6

P.S. - do autorizovaného servisu Ford už mě dostanou jen v řetězech. (nebo ať si to taťka zaplatí)

PajaPr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 18.07.2008 10:48

Re: Stahování oken

Příspěvek od PajaPr » 13.08.2008 09:52

S tímhle se zrovna taky potýkám. Je to problem. Novej mechanismus stoji 4700 (na zadni dvere). Na predni jeste o 2tis vice. Je to komplet vcetne motoru, ale ten je v mym pripade dobrej. Bez motoru to koupit nejde.

Takze jsem se rozhodl to zkusit nejak zbastlit.

Rozdelat dvere problem neni, je to tu nekde i popsano. Staci na to krizovej sroubovak, trubkovy klic 7mm a kudla, kterou se odrizne vnitrni klid.

Problem kterej sem ale nevyresil je jak oddelat okno od clunku, kterej ho zveda, neznate fintu? Asi to odvrtam. Ve dverich to opravit nepujde, musi to jezdit na stole.

Taky me napadlo, jestli by neslo mechanismus nahradit neelektrickym, musi byt preci podobnej, a treba by na nej namisto klicky pasoval i ten motorek, nejak.....nevite nahodou esiva to de? Diky

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od Kóťa » 13.08.2008 16:25

Taková průměrná cena použitého dílu je 1200kč.V pondělí si budu kupovat na předek...Okno uvolníš tak,že povolíš dva šrouby(Na každé starně jeden)na jezdcích,kteří jezdí po lištách.Při zkouknutí spodní hrany okna to pochopíš...Stačí trochu zabrat a sklo uvolníš.Pak ho rukou šoupneš nahoru.Mě tam drželo v těsnění.Mechanizmus drží na tuším pěti šroubech a potom jsem ho vytáhl spodní dírou ve dveřích...
Mechanizmus na neelektrický asi půjde,ale budeš muset mít jiný tapec nebo do něj udělat díru na kličku.A taky jsem zjistil,že pokud jsem odpojil ovládání okna u řidiče,tak u spolujezdce nejde.To bych radši investoval lehce přes litr za jetej kus a bude klid...

Víc info zde...
http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... &start=105


Admins,co ty vlákna sloučit???? :oops:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

PajaPr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 18.07.2008 10:48

Re: Stahování oken

Příspěvek od PajaPr » 14.08.2008 08:20

Zvlastni, ja tam srouby nemel, bylo to zajisteny v jezdci jednim takovym plastovym kolikem. Odvrtal jsem ho. No ale mechanismus je kaput. Jezdec ma ulomenou jednu prirubu a krizi se na ty kolejnici a hnaci kolecko je taky v p... Takze jedine vymenit. Zatim jsem jezdce zavrtal v horni poloze a okno je trvale zavreno.

Muzes mi poradit, kde maji ty pouzity dily?

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od Kóťa » 14.08.2008 17:47

Na vrakovištích....Říká se tomu mechanizmu stahovačka...Cena se pohybuje okolo již zmíněných 1200kč...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
PePe_tdci
Junior
Junior
Příspěvky: 275
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od PePe_tdci » 18.08.2008 08:29

Mám menší problém. U okna u spolujezdce se začlo okno zavírat pomaleji než u řidiče a motůrek je hlučnější, jako by to okno něco brzdilo. Koukal jsem na těsnění kolem okna, jestli tam neni nějak skřípnutý, ale nic. Co by to mohlo bejt? Nechci aby mi to nakonec přestalo jezdit úplně.
Ford Focus 1,8 TDCI, 85kW, 5dv., 2003
Obrázek

PajaPr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 78
Registrován: 18.07.2008 10:48

Re: Stahování oken

Příspěvek od PajaPr » 18.08.2008 11:26

Napríklad se mohla ulomit jedna pacicka na tom jezdci, co jezdi nahoru dolu a zveda okno. Ted se to krizi a proto to jde hur. Nakonec to skonci treba tak, ze se ti zacucha lanko a bude to uplne kaput. Nebo rupne i druha pacicka....

Rozhodne bych to co nejdriv rozdelal a zkusil to nejak opravit, nez se to pokazi uplne.

Uživatelský avatar
Fako sk
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1124
Registrován: 31.07.2008 16:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od Fako sk » 19.08.2008 23:52

čaute neviem či ste sa už s tým problémom stretli ale fakty sú takéto: zadné pravé okno sa mi dá otvárať aj zatvárať tlačítkom na tých dverách ale nedá sa otvárať tlačítkom u vodiča ale zatvárať sa dá. v čom môže byť chyba?
Obrázek
Ford Focus Hatchback 1.8 TDDi Trend, 66 kW, r.v. 2001, Made in Germany
Fooookus
..lešti focusa kým sa dá lebo nikdy nevieš čo sa ti môže stať a potom ho nebude mať kto leštiť..

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Stahování oken

Příspěvek od Jemar » 09.11.2008 21:01

Při příležitosti výměny mikrospínače v zámku dveří, jsem zkontroloval i stahovačku dveří u řidiče, protože občas při otevírání nebo zavírání vyluzovala nepěkné zvuky. Po demontáži jsem zjistil, že čep jedné z kladek byl zřejmě špatně zanýtovaný a vlivem tahu lanka se vyvrátil. Kladka se opřela o plech stahovačky a začala drhnout. Tím se změnila i dráha lanka a jezdec který drží okno se začínal křížit ve svém vedení a vyluzovat ty nepěkné zvuky. Také jsem zjistil na jezdci zatím nepatrnou prasklinu, kterou jsem opravil roztavením trafopájkou a vyplněním tavnou pistolí. Po opravě zanýtování čepu a promazání celého mechanizmu, opět zavírám a otvírám téměř bezhlučně. Doporučení - při všech podezřelých zvucích nečekat a opravit dřív než se to p....e úplně. Když spadne sklo do dveří je už pozdě! Já to měl za 5 minut 12. :wink:

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od foki » 09.11.2008 22:04

Kota píše:Taková průměrná cena použitého dílu je 1200kč.V pondělí si budu kupovat na předek...Okno uvolníš tak,že povolíš dva šrouby(Na každé starně jeden)na jezdcích,kteří jezdí po lištách.Při zkouknutí spodní hrany okna to pochopíš...Stačí trochu zabrat a sklo uvolníš.Pak ho rukou šoupneš nahoru.Mě tam drželo v těsnění.Mechanizmus drží na tuším pěti šroubech a potom jsem ho vytáhl spodní dírou ve dveřích...
Mechanizmus na neelektrický asi půjde,ale budeš muset mít jiný tapec nebo do něj udělat díru na kličku.A taky jsem zjistil,že pokud jsem odpojil ovládání okna u řidiče,tak u spolujezdce nejde.To bych radši investoval lehce přes litr za jetej kus a bude klid...

Víc info zde...
http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... &start=105


Admins,co ty vlákna sloučit???? :oops:
no pokud by jsi dobre cetl tak on mluvi o zadni proto se pak divi ze tam ma kolik misto tvých sroubu , to za prve , za dalsi , cena zadni stahovacky se pohybuje od 2500do 3500 , to co uvadis za cenu je obycejna predni , bez impulzního stahování .

takze nez zacnes nekomu radit co ma kde sloucit tak si poradne precti na co odpovidas at pak ten komu odpovidas nema hlavu jak balon z toho ze tam nema to co ty uvadis .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od foki » 09.11.2008 22:05

PePe_tdci píše:Mám menší problém. U okna u spolujezdce se začlo okno zavírat pomaleji než u řidiče a motůrek je hlučnější, jako by to okno něco brzdilo. Koukal jsem na těsnění kolem okna, jestli tam neni nějak skřípnutý, ale nic. Co by to mohlo bejt? Nechci aby mi to nakonec přestalo jezdit úplně.
stahovacka
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od foki » 09.11.2008 22:07

Fako sk píše:čaute neviem či ste sa už s tým problémom stretli ale fakty sú takéto: zadné pravé okno sa mi dá otvárať aj zatvárať tlačítkom na tých dverách ale nedá sa otvárať tlačítkom u vodiča ale zatvárať sa dá. v čom môže byť chyba?
zkrat nebo spatny kontakt v ovladaci v ridicových dverích .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
maniak.dj
Junior
Junior
Příspěvky: 226
Registrován: 05.05.2008 20:49
Bydliště: Kutné Hoře a Kolínu nadohled
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od maniak.dj » 16.11.2008 16:42

Taky jsem kupoval levou zadni stahovacku (za ridice) stala mne 2000,- ve Velkych Popovicich na vrakaci. Impulzivni stahovani uplne presne nevim co je (tak se do mne hned nepustte :wink: ), ale okno se mi normalne samo zavira, kdyz podrzim zamykani i automaticky dojezd ma :wink: . Jen to melo vetsi prumer sroubku a neveslo se mi to do der ve dverich, tak jsem je musel zvetsit, jinak naprosto identicke jako moje, který bylo uplně na kaši co jsem tam měl :wink:
Moje:Ford Focus 1.8i Zetec 16V Combi 85kw, r.v. 1999
Přítelkyně:Ford Ka 1.3i 44kw, r.v. 1997 (Piškot)
Obrázek
Moje webové stránky: Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interier“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů