Výměna výfuku

Odpovědět
Datsun81

Výměna výfuku

Příspěvek od Datsun81 » 13.09.2021 11:09

Zdravím všechny majitele 1. generace Focusu.
Mám celkem jednoduchý dotaz. Jakožto kancelářská IT krysa, jsem schopný s potřebným nářadím sám doma vyměnit výfukovou soustavu? Jde mi o to, že bych to chtěl zkusit sám, ale když jsem se ptal u mechaniků v okolí, jestli bych mohl s jejich asistencí u nich na dílně, tak mě všichni poslali slušně někam. Levej na ruce nejsem, před 2 lety jsem si udělal výučák na elektrikáře silnoproud :D Pokud je to reálné zvládnout svépomocí, jsou nutné nějaké speciální kusy nářadí, které budou třeba?
Díky všem za názor/návod/koment.

petulak
Test driver
Test driver

Re: Výměna výfuku

Příspěvek od petulak » 13.09.2021 11:21

asi fričku, všechny spoje budou " zabetonovaný ". :D

Nový díly výfuku, těsnění, šrouby. připravit si.
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Marlosk
Nováček
Nováček

Příspěvek od Marlosk » 13.09.2021 12:29

Ahoj,
Nejprv si to nanečisto prolez (popř. nafoť), ať pochopíš, co jak drží odpředu až dozadu, jaké nářadí potřebuješ a které díly budeš objednávat atd. Rovnou kup nové všechny upevňovací a spojovací díly, jak píše kolega, aby ti pak nový výfuk neupadl kvůli starým šroubům, sponám nebo závěsům. A určitě zkus YouTube, třeba budeš mít štěstí a najdeš video pro výměnu výfuku pro přímo tvůj nebo podobný model a motor. A doporučuju aspoň malé nájezdové rampy a/nebo pořádně podepřít, ať máš prostor na práci a mlácení :-).

EDIT:
https://www.youtube.com/results?search_ ... eplacement
Focus MK3 Kombi, 1,6 Ti-VCT, 77kw, 2012, Obrázek

miki21
moderátor
moderátor

Příspěvek od miki21 » 13.09.2021 17:40

Pokud aspoň trochu umíš s flexou a pokud máš aspoň nájezdy, aby ses dostal pod auto, tak do toho. Pokud ne, nech to udělat někoho, kdo už to dělal.
Kámoš chtěl kdysi taky ušetřit a skončil na chirurgii. Přeřízlá šlacha v zápěstí a 5 stehů na bradě mu za těch pár stovek opravdu nestálo. :wink:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 1998 - 2004“