Třesení auta při záběru

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 31.01.2008 21:42

tak to bude asi opravdu druhá poloosa, dneska se mi při plným rejdu pěkně ozvala, nicméně, teď mám trochu jiný starosti. Dneska si to tak jedu z práce, na křižovatce mi skočí červená, já zabrzdím a do mě zezadu vlítne borec s mazdou. Dobrý né!!! Mazda má předek pěkně rozdrbanej, museli ho odtáhnout na podvalu, ale Focus vypadá jako kdyby mu nic nebylo, jen při detailnějším pohledu je vidět že budou muset jít na výměnu zadní blatníky, protože jsou pokroucený a nárazník!!! Ten nárazník ale není ani prasklej nebo něco podobnýho, docela mě to překvapilo, jo, holt jsem si asi konečně koupil bezpečný auto!

Uživatelský avatar
jamaka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2509
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jamaka » 31.01.2008 21:49

rumcajs1 píše:jen při detailnějším pohledu je vidět že budou muset jít na výměnu zadní blatníky, protože jsou pokroucený a nárazník!!! !
tak to ti pekne posunulo zadne celo. a kufor otvoris normalne?
3D 1,8TDCi SPORT 85kW(116PS) 2003
3D 2,0 ST170 127kW(173PS) 2002

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Rumcajs1 » 31.01.2008 21:52

tak to jsem raději ani nezkoušel, ale vypadá to, že to půjde normálně. Zkusím to až zítra, protože nemám garáž a kdyby mi to pak už náhodou nešlo zavřít, neví co bych si s tím teď počal. Ale opravdu si myslím že to bude celkem v poho!

Uživatelský avatar
Boban
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8641
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Havl. Brod (CZ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Boban » 01.02.2008 07:25

Chlape ty máš pech, ať to máš co nejmíň pocuchlý.

Uživatelský avatar
Martin41
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 673
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno-venkov

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od Martin41 » 13.02.2008 20:58

Přeji Ti aby to bylo alespoň tak jak si myslíš, ale jestli ta Mazda dopadla jak píšeš, tak ten tvůj optimismus bude na místě, až po opravě a geometrii. Držím Ti palce.
FoFo 1,6 16V 74kW 5-dv r.2004 machine silver
Obrázek

Uživatelský avatar
Hugo72
Junior
Junior
Příspěvky: 399
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trencin, SK

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od Hugo72 » 02.03.2008 21:39

Nazdar Borci,
nejak sa prestalo písať o probléme o trasení od náprav. Prečítal som si toto vlákno a prekvapuje ma trošku aj názor na príčinu. UPOZORŇUJEM, že nie som mechanik no nejaké skúsenosti s homokinetickým kĺbom mám ešte z čias Škody Rapid.
Trasenie nie je hlavná príčina (aspoň podľa mňa) zlých H-kĺbov (možno sa na tom podieľajú, ale je to možno 5% z celého problému)
Opotrebovaný H-kĺb sa dá ľahko zistiť tak, že pridaním plynu a následným uberaním plynu ho dostávam do a zo záberu a AK to búcha je tam vôľa = čiže je opotrebovaný. Niekedy sa ozýva v zaťažení (v jazde do zákrut keď je v krajných polohách v uložení) búchaním/vibráciami ale to je asi tak všetko.
Ja osobne by som hľadal príčinu /ak auto poskakuje, alebo čo to vlastne stvára/ v pružinách, tlmičoch a možno aj guľových čapoch, zvislých čapoch a vo všetkom čo sa týka riadenia a podieľa sa na trakcii, kolesa a jeho pritlačení k vozovke do záberu! 8)
Toto je iba môj laický názor a ak s ním niekto z vás skúsených mechanikov so mnou nesúhlasí napíšte. Veď na to sme/ste tu, aby sme si poradili pomohli pri riešení nejakého toho problému s ktorým sa stretneme/te.
Zdar a silu
8)
FF Combi 1,8 TDCI, 85kw, 12/02, K&N air filter, Dark Grey...
Obrázek

Uživatelský avatar
zaza
Junior
Junior
Příspěvky: 247
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od zaza » 09.06.2008 15:58

Tak mam radost.
Mam obdobne problemy. V zatahu, hlavne do kopce vibrace prední nápravy. Dal jsem auto do servisu - výsledek doporučená výměna PP poloosy. Cena 14.300,-za materiál a 6.000,-za práci. Mě omejou :evil: :evil: :evil:
Ford Focus II Combi 2005 1,6TDCi 80kW silver
Obrázek

Uživatelský avatar
hihi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 989
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od hihi » 27.06.2008 22:38

Za druhovýrobu PP 6000,- i s prací...
FF MK3, 2015, 1.5 TDCi 88 kW
byl FF kombi 09,TDCi,66kW+DPF
byl FoFo kombi 99, TDDI,66kW,Ghia, Diamond White

Uživatelský avatar
lucass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 05.07.2008 11:09
Bydliště: Plzeň/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od lucass » 09.07.2008 19:20

Zdravím vás!

Zřejmě se bude jednat o problém, který tu už byl probírán, ale i když jsem pročítal fórum, nenašel jsem přesný popis toho, co trápí mě.

Před cca 14 dny jsem si koupil ojetého Focuse 1.8 TDCi, r. v. 2003, najeto cca 103 000 km. Při koupi bylo vše ok, ale postupně se problém zhoršuje (najel jsem zatím 350 km, spíše město). Při volnoběhu auto značně vibruje, klepou se zrcátka i přední kapota v místě před řidičem. Říkal jsem si, že je to asi vlastnost dieselu, předtím jsem jezdíval jen s benzíny, takže jsem tomu moc nevěnoval pozornost. Při zařazení jedničky jsou vibrace stejné, ovšem při následujících dvou stupních už horší, klepe se i volant a zdá se, jako by autu dělaly vyšší otáčky problémy. Síla i rychlost ovšem roste bez problémů, ale doprovází je šílený hluk a brutální vibrace všech možných plastů (a to zejména mezi dvěma a třemi tisíci otáček, s vyššími jako by to ustávalo). To ještě ale není vrchol - ten nastane v případě, že dám nohu z plynu a brzdím motorem, tj. se zařazeným rychlostním stupněm. Při tomto nejde v autě slyšet vlastního slova, mám pocit, že se každou chvíli rozpadne. Na čtyřku a pětku jako by se vše zase uklidnilo, i když to pořád není ono. V porovnání s předchozí Nexií je Focus dost velký rachotící traktor.

Včera jsem byl v servisu na takové běžné prohlídce po koupi, auto bylo obhlédnuto a zkontrolováno zespodu i pod kapotou. Až na stabilizační tyčky, které jsou volnější, je vše na pohled i "omak" v pořádku. Na volnoběh se jim zdálo také vše ok, interní vibrace jsou prý vyšší, ale pořád ne tak brutální. Když se ovšem projeli, jasně řekli, že toto chování v pořádku rozhodně není. Přesnou diagnózu zatím neznají, ještě se přímo s tímto chováním nesetkali, každopádně prý toho může být více, od špatné nafty přes špatný objem vzduchu a zanesený katalyzátor až po převodovku, spojku, poloosy... Objednali mě na detailnější prohlídku na 23. července, jelikož dřívější termín nebyl možný.

Jak jsem psal výše, po koupi to bylo v pořádku, ale každým dnem se to zhoršuje a já mám obavy s tím vůbec jezdit. A tady bych chtěl požádat o radu ty, kteří se s tímto setkali, popř. kteří by třeba rovnou věděli, odkud vítr fouká, aby mi řekli, jestli to mám trápit, nebo radši nechat stát a počkat na soudný prohlídkový den, abych neponičil něco ještě více nebo nezpůsobil nehodu.

Omlouvám se za delší text, ale chtěl jsem být podrobný. Díky za každou radu.

Dodatek: po přečtení vlákna Zvuk po vypnutí motoru TDCi jen dodám, že mám stejný problém, tj. takové zarachocení a celý motor se zaklepe. Může se tedy jednat o problém s dvouhmotým setrvačníkem, který může mít na svědomí i ty šílené otřesy a vibrace?
Ford Mondeo 1.8 TD MKII, kombi, 66 kW, 01/1998, fialová metalíza
Daewoo Nexia 1.5 MPi, hatchback, 55 kW, 04/1995, zelená metalíza

Uživatelský avatar
Fokal
.
.
Příspěvky: 3876
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od Fokal » 21.07.2008 01:10

Nejsem sice žádný odborník, ani automechanik, ale jako laika mě hned napadnul dvouhmoťák :cry: Přeju hodně štěstí, ať je to něco lehčího, jinak to bude pěkná pálka :roll:
ST150

Uživatelský avatar
lucass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 05.07.2008 11:09
Bydliště: Plzeň/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od lucass » 21.07.2008 14:55

Díky. Naštěstí se mi ozval ten bazar, kde jsem to koupil, že mi to opraví. Tak to snad nebude stát nic, ať to bude, co to bude... Pak dám vědět, v čem byl zakopanej pes a jak si s tím poradili, aby sem přibyly zase nějaké zkušenosti pro další uživatele...
Ford Mondeo 1.8 TD MKII, kombi, 66 kW, 01/1998, fialová metalíza
Daewoo Nexia 1.5 MPi, hatchback, 55 kW, 04/1995, zelená metalíza

Uživatelský avatar
lucass
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 05.07.2008 11:09
Bydliště: Plzeň/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od lucass » 12.08.2008 19:22

Jak jsem slíbil, dávám vědět: byl to opravdu setrvačník. Došlo k výměně za originální díl, ale chtěli po mně v bazaru spoluúčast. Co jsem mohl dělat, pořád lepší, že se polovinou podíleli oni a polovinou já, než abych to platil komplet celé. Teď jde ještě o to, jestli tam opravdu origo díl je, což teď už asi jen tak jednoduše nezjistím.

Vibrace ustaly, jezdit se s tím dá, ale pořád to není ono. Vibruje dost plastů a v pedálech a volantu také. Příští středu nechám prohlédnout silentbloky aj. části, které by to mohly způsobovat. Zatím jsem z vychvalovaného Focuse spíš zklamaný. Doufám ale, že se můj názor ještě změní...
Ford Mondeo 1.8 TD MKII, kombi, 66 kW, 01/1998, fialová metalíza
Daewoo Nexia 1.5 MPi, hatchback, 55 kW, 04/1995, zelená metalíza

Sianodell
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 10.02.2008 20:54
Bydliště: Rakovník, Řevničov
Kontaktovat uživatele:

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od Sianodell » 06.11.2008 18:30

Také jsem řešil třesení auta v záběru.první co my známej(mechanik) doporučil a také udělal(FoFo dávam jen k němu) byla výměna obou předních ramen.přitom se zjistla vůle na levé poloose.to měl být další tah.mezitim se třepání razantně přitvrdilo kvuli novým čepům.tak jsem jel na geometrii kde zjistily neskutečné hodnoty.ta se nastavila a správné hodnoty a při testovací jízdě ani známka po třesení .nakonec se ale poloose nevyhnu a bude to tak za 5-6000kč za repas.
Obrázek
FoFo I (r.v. 1999) 1.8 ZETEC-E 85kW(115k), 5D, HB

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od Rumcajs1 » 09.11.2008 23:52

pánové, jsem po dluhých měsících zpět :wink:
Omluvám se, že už jsem to tady potom neřešil, ale nějak jsem na tohle fórum celkově přestal chodit, ale už jsem zpět.

Problém s Focusem byl opravdu ten, že byl vadný kloub na poloose. Nejdřív jsem si myslel, že je to pravý a tak jsem koupil komplet poloosu i s kloubem (repas, jestli si dobře vzpomínám za 3.500 Kč) vyměnil jsem to a ouha, nic se nezměnilo. Nechal jsem ji tam a nechal vyměnit ještě tu levou a najednou bylo všechno O.K.

K té boudačce: bylo to opravdu dost posunutý, ale než se to odmašlilo, nevypadalo to. Zadní čelo šlo nový, kufrová podlaha byla pokroucená jako prase a tak se to muselo tahat. Pravej zadní blatník vyklepanej, novej nárazník, nová kostra opěradla zadní sedačky (to zkřivila při nárazu váha cestujícího), nějaká ta mlhovka a couvačka a já už nevím co ještě. S tou pojistkou se to udělalo tak, že se z ní zaplatila ještě právě ta levá poloosa, vyvařily se všechny dveře a opravily zadní brzdy, který začaly nějak mlátit.
Řekl jsem tomu servisákovi, že tohle všechno na tom chci opravit a co mu zbyde, ať si nechá. Já byl spokojenej, on taky a bylo to.

Pak šel Fofík pryč a pořídil jsem si Mondeo :P

Mimochodem, Zazo, rád bych ti tu poloosu vyměnil i za polovic a ještě bych si mnul ruce jak jsem vydělal. Když jsem to zvládnul já sám, zvlácne to snad každý. Nejhorší bylo povolit čep. Práce to byla asi na 3 hodinky. Pohoda
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Třesení auta při záběru

Příspěvek od Rumcajs1 » 09.11.2008 23:58

mimochodem, jestli někdo chcete levnější díly, dejte vědět. Ten repas bych mohl mít opravdu o dost levněji než tu píšete, a nejen to. Na co si vzpomenete. Pokud jste někde od Jihlavy, klidně piště a uvidíme co se dá dělat.
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů