Vyhřívání sedaček - nefunguje

Freedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18.10.2009 13:07
Bydliště: Jindřichův Hradec

Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od Freedy » 29.12.2009 12:31

Zdravím Focusáky, mám takový problém co mě dost psychycky točí mám kombajnovýho focuse 1,8 Tdci rv.02. Ale nejde mi vyhřívání sedačky řidiče, tedka v zimě je to škoda. Nemůžu zaboha zjistit čím to je. Pojistka v pohodě, kontrolka při zapnutí svítí, proud do sedačky jde, ale nehřeje.
Nechá se sedačka nějak rozebrat? Napadlo mě jestli by nebyl poškozený od propálení, protože ten imbecil co to měl předemnou asi neuměl klepat z okénka nebo co?? Poradte mi nějak, co stím?
Ford Focus kombi
2002 - 1,8 TDCI 85kw

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od foki » 29.12.2009 12:42

prerusena vytapeci dečka
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

roman082
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 16.05.2009 22:33
Bydliště: Bratislava

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od roman082 » 29.12.2009 12:44

ako cca na rozobratie su foto tu http://www.fordclub.sk/forum/viewtopic. ... &start=120 sice je to z mondea ale princip by mal byt cca rovnaky :wink:
FORD Focus Mk1 1.6 Combi vybava GHIA a par doplnkov: Alu, siska, parkovacie senzory, subak + menic, angely, palubak, kozeny interier po FL, zmena podsvietenia interieru...
FORD Fiesta Mk4 1.3 -> 50 konovy drak, takmer socka :D

Freedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18.10.2009 13:07
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od Freedy » 29.12.2009 13:09

Díky za rady jdu se pusti to rozebrání, ještě zeptám nechá se dečka znuvu nějak propojit nebo se mení celá. Potom mě ještě napadá, jsou tam dvě dečky ne?? Může se stát že by hřála jen jedna nebo, když se to posere nehřeje nic.??
Ford Focus kombi
2002 - 1,8 TDCI 85kw

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od foki » 30.12.2009 07:33

jsou za sebou takze kdyz jedna odejde tak nejde cele sedadlo .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Freedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18.10.2009 13:07
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od Freedy » 30.12.2009 15:52

Taže sedadlo jsem vymontoval rozebral a zjistil jsem, že je zlomenej drátek pro přívod napětí. Takže opraveno, dneska jsem to vyzkoušel a je to masakr.
Ford Focus kombi
2002 - 1,8 TDCI 85kw

Uživatelský avatar
JVN
Nováček
Nováček
Příspěvky: 187
Registrován: 10.03.2008 13:49
Bydliště: kousek od HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od JVN » 04.01.2010 09:10

Čistě náhodou, fotky jak jsi to rozebíral a kde byl problém nemáš?
Zřejmě mě začal trápit stejný problem ... :evil:
Ford Focus 1.8i 16V 85kW Ghia combi , r.v. 2002 Silver
Obrázek

Freedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: 18.10.2009 13:07
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od Freedy » 04.01.2010 19:47

Fotky jsem bohužel nestihl udělat, ale pokusím se to zkratkovitě popsat.
Vymontoval jsem sedadlo z auta, odpojil konektor pod sedadlem.
V teple domova jsem odšrouboval sedák od konstrukce, ze spodu sedáku odháčkoval potah, odendal jsem plechový podsez. Potom se musí potah jakoby otočit rubem nahoru a potah je ve středu ještě přichycen ocelovými háčky, pomalu se odepínají a potah se sundá. Vnitřek sedáku je molitan takový lepší a na něm je prilepena dečka z odporovým drátem - stejně je řešena i opěrka. Můj problém byl v tom, na přivodních kabelech do dečky je taková malá bimetalová pojistka a já mě přívodní drát k ní zlomenej - to vzniklo jak se sedá na sedačku. Jinak v tomhle vlákne je odkaz na rozebrání sedaček z mondea - je to prakticky to samé - jsou tam fota.
Ford Focus kombi
2002 - 1,8 TDCI 85kw

Uživatelský avatar
Zdennal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od Zdennal » 16.01.2010 01:18

Objevil se u mě stejný problém s vyhřívaným sedadlem řidiče - přestalo fungovat. Nezbývalo, než zjistit proč. Kontrolka na spínači svítila a vzhledem k tomu, že sedák je zapojen v sérii s opěradlem (vypadne jedna část, přestává fungovat celá sedačka), začal jsem měřením napětí na konektoru sedačky. Pojistku jsem ani nekontroloval, protože je společná pro vyhřívání sedačky řidiče a spolujezdce, která fungovala.

1. Zapojení pinů
PIN 5 ... VCC ... palubní napětí proti zemi - OK, pokud naměříte 0V, je chyba jinde
PIN 6 a PIN 11 ... sedák/opěradlo ... 0V ... :cry: (znamená to přerušenou dečku sedáku), za normálního stavu je zde napětí dané úbytkem na dečce sedáku (tedy asi 1/2)
PIN 12 ... GND

2. Sundání potahu
Po vyndání sedačky a kontrole přívodních vodičů mi nezbývalo než sundat potah a dostat se přímo k dečce. Místo, kde je spoj napájecích vodičů a odporového drátu (a zdroj většiny problémů), je bez sundání potahu nepřístupné. Na druhou stranu, potah jde dolů celkem snadno po uvolnění výztuhy po obvodu ze spodní strany sedačky, pak je ale nutné postupně buď cvaknout nebo odehnout několik drátových oček držící potah v několika místech shora sedačky. Já jsem volil cvaknutí a pak náhradu stahovacími pásky.

Tady jsem měl utržený drát. Na první pohled nebylo nic vidět, teprve po odtržení šedé záplaty. (mimochodem, toto už je foto po opravě)
IMG_002.jpg
3. Proč došlo k utržení
To co jsem viděl po sundání potahu mě fakt dostalo. Konečně jsem pochopil, že žena vydržela mít zapnuté vyhřívání trvale, zatímco já si stěžoval po 2 minutách, že mě pálí zadek. Ne jen, že dečka byla celá shrnutá a spálená, ale bimetalový spínač byl zcela mimo svého místa výkonu práce.
IMG_003.jpg
IMG_004.jpg
4. Oprava
Takže co dál, koupit novou? Ani náhodou, za kus hadry a odporového drátu nedám skoro 3 tácy. Takže drát jsem vyrval, spálené očistil, potáhnul látkou používanou do límečků košil (je nažehlovací s jednou lepící stranou), natáhnul drát podle chuti (fixované hliníkovou páskou) a znovu celé zažehlil zmiňovanou látkou. Není to sice krásný originál, ale funkci to plní.
IMG_005.jpg
Ještě jsem fénem otestoval funkci bimetalu a pak jej přilepil na správné místo, viz 1. fotka.

5. Fixace zpět do sedačky
V zoufalství jsem použil snad vše co mě napadlo, abych zabránil posunu dečky na sedáku. Použil jsem oboustranou pásku, místy i kobercovku a v několika místech přišil k drátu tam, kde je potah přitažen očkama (viz šipky). Uvidím, kolik toho sedák vydrží teď. (chybí mi finální fotka po všech těch fixačních procedurách)
IMG_006.jpg
Závěrem trocha ohmů a wattů - hodnota odporu jedné části je cca 1.6ohm (1.6ohm sedák + 1.6ohm opěradlo), tedy při běžícím motoru připadá výkon na sedák + opěradlo asi 60W. Připojení pouze jednoho okruhu (byť jen dočasně) nepřipadá v úvahu, nehledě na to, že čidlo je jen v sedáku.

Doufám, že tento popis někomu pomůže při jeho trablech s vyhříváním zadku.
Ford Focus 1.8TDCi 85kW, 2003, wagon, Ghia, Moondust Silver, tempomat, Webasto TT-EVO 5
Ford Focus 1.8 16V 85kW, Ambient, 5D, 1999, Pacific Green

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od foki » 16.01.2010 18:56

pekna prace
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
fplisek
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1254
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ohrazenice okr. Třebíč, Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od fplisek » 18.01.2010 17:14

Zdennal smekám 8O
Ford Focus 1.8 TDCi 85kW + Bluefin, K&N, IC z FoFoII, Silver, 17" Wolf, Eibach, RS nárazník, xenony, nivelace, ostřiky, ST vyhřívané sedačky, vyhřívané čelní sklo, 4x el. okna, digi klima, BC, el. šíbr, tempomat, alarm: Galerie
Obrázek

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od vitut » 26.01.2010 22:39

Zdennal super prace, mam jen dve poznamky. Moje vyhrivane decky jsou na sedaku nalepene tekutym lepidlem, takze jsem pri oprave decku trhal dolu a pak znovu lepil chemoprenem.
Druha vec se tyka Tve nove decky. Musim ocenit skvely napad a perfektni provedeni, od originalu k nepoznani :) Jen bych mel obavu o rozlozeni dratu kolem ocek pricneho napinaciho dratu - origo decka ma v techto mistech drat mnohokrat zahnuty sem a tam. Decka je nadvakrat prehnuta pod napinacim dratem a je dost namahana. Mam obavu, ze primo vedeny drat by se tam mohl rychleji poskodit. Ale treba se mylim a bude to fungovat dobre ...
S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

Uživatelský avatar
Zdennal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od Zdennal » 28.01.2010 22:24

Přehnutí dečky v místě příčného napínacího drátu jsem samozřejmě dodržel a dečku jsem pečlivě zatlačil dovnitř žlábku. Jinak to odlepení a následné poškození dečky připisuju mokrému čištění. Samozřejmě to nevím jistě, auto jsem tak koupil a problém s přehříváním jsem měl od začátku.
Ford Focus 1.8TDCi 85kW, 2003, wagon, Ghia, Moondust Silver, tempomat, Webasto TT-EVO 5
Ford Focus 1.8 16V 85kW, Ambient, 5D, 1999, Pacific Green

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od vitut » 30.01.2010 20:08

Ja mel na mysli vedeni dratku v miste prehnuti pod dratkem - mel bych trochu obavu, ze pri nesetrnem dosednuti se latka v miste prehybu prepne a dratek se pretrhne. Mne osobne se to stalo pote, co jsem v miste prehnuti latky opravoval prepaleny dratek a pak jsem ho spatne ulozil do latky. Cca po tydnu to prestalo topit znovu a dratek byl mechanicky pretrzeny ...
Nic, myslim, ze Tva prace byla provedena skvele a nechci, aby to vyznelo jako zbytecna kritika :) Kdyz to bude fungovat, je moje poznamka zbytecna ...
S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

frantic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 24.12.2009 10:44

Re: Vyhřívání sedaček - nefunguje

Příspěvek od frantic » 08.03.2010 17:04

mohol by sem niekto cvaknút obrazok, s ktorym gombíkom sa zapínana vyhrievanie sedadiel?
ja mám tiez kábel pod sedadlami, ale som skúsal vsetky gombíky, no ani s jednym sa mi sedadla nevyhrievajú :(
Je moznost, ze ani to nemam vo vybave? papiere mam po taliansky :(

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 1998-2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů