Sání + Výfuk

Muzika,spoilery,světla,podvozek.....
Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 11.05.2020 15:24

Dobrý den,

na fórech ani na youtube jsem nepochodil moc s hledáním na moji odpověd přimo vůči Focusu 2010 107kW (DuratecHE) + LPG (to lpg tam ani brat tak nemusíme).

Chci se teda zeptat zda má někdo zkušenosti s úpravou sání + vyfuku -> vím že v základu omezí váha vzduchu a tak stejne ŘJ pro benzín, ŘJ pro LPG s tim nic údajne neudělám (BRC) takže na lpg předpokládám že auto pojede míň.

1. Úprava sání
Prosím o rady či postřehy -> Můj plán
Vyndat svody přívodu vzduchu k airboxu. Nahradit to privodem vzduchu přimo za masku (tam kde je znak Ford) + mřízka na vstup a druhá na výstup (obdoba jak i dieselu). Chci docílít více chladného vzduchu a tohle by mohla byt nejkratší cesta k airboxu ->Lze to? Je to dobrý napad nebo úplná nefunkční hloupost? Omezilo by mě něco? Nějaký senzor třeba MAF?
Tento přivod by měl jit do custom airboxu (něco mezi tepelným štitem a airboxem) -> Strana od motoru nepruchozi jen pro leštěnou trubku, strana od baterky taky neprůchozí, strana od světlometu/podbehu průchozi, strana od masky mřížkovana a do mřížky navedeny přivod toho chladného vzduchu, vrch mřízka ktera by se zatěsnila ještě líp.
Dále sportovní filtr - je lepší vetší kornus nebo origo vložka čoz je takový velky oval? Co by mělo lepší potencial a plochu prosím? O daleko vetší údržbe jsem si vědom :) kvůli nečistotám.
Dále z filtru leštěná trubka na / do budoucna širší klapku.
Je to dobrý a funkční plán? Nebo takhle nepřivedu skoro žádny vzduch či to bude horší než oem cesta? Děkuji za poznámky a hlavně opravy :)

2. Výfuk
Měl by tu někdo dělaný výfuk na stejny typ auta a motoru? Prostě bez turba..

1. Varianta -> vykuchany katalyzátor + průchozí trubka až na konec.
2. Varianta -> vykuchany katalyzátor + trubka a někde nechat nějaky díl aby se neztratil kroutivy moment?
3. Varianta -> vykuchany katalyzátor + Ulter sport
4. Varianta -> Sportovní kat. + Ulter sport

Která z techto variant by byla lepší prosím? Opomínám nekdě nějaké důležité detaily prosím? Mohli by jste dodat nějaké své varianty prosím či řešení? Nebo někdo kdo se v tomto celém víc vyzná? :)

Děkuji za odpovědi
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od TomFocus » 11.05.2020 16:56

Určitě si přečíst nechceš.... levnější cesta je ST.
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 11.05.2020 22:49

Chapu co mi chceš naznačit :)

Ale ST 2010 ktere jezdi je za 200k ne?
Když prodám moje tak 80-90k + upravy dejme tomu když to přezenu tak 30k = 110-120k a zbylych 80k nenajdes na zemi :D

Ale ja nechci jít až do motoru, jen upravit sani + vyfuk + přemapovani (základni - nic extra pokročilého) = 20-25k

Neočekávám zvýšení výkonu :) Ale chci tomu autu jakoby trošku pomoc aby šlo líp za otáčkama a líp se chovalo na cestě :)
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 11.05.2020 22:57

Neni to úplný tuning ani nic světaborného.. chci jen dosahnout toho abych tomu autu trošku pomohl v nasávání a vývodu - výfuku :)

Neočekávám +30kW :D
Chci jen aby šlo trošku líp za plynem neboli do otáček a mělo malínko zvuk -> neboli vyfuk dal o sobě lehce vědět -> na to by ten Ulter bohatě stačil dle youtube :)

Když orientačne rozepíšu úpravy

Saní - filtr kvalitní 2k + 600 kč sada na čištění
Úprava cesty a vymodelování štítu/airboxu = par korun, pokud použijí trubky tak do 500 kč (umim sám vymodelovat atd)
Trubka ke klapce = 300 kč?
Širší klapka = max 3500 kč, nevím kolik v OEM je šířka prosím? tak 55mm nebo 60mm? čí poFL už dostali 65mm? 70mm už je za 6k z UK což se nevyplatí.. :D
pokud budu řešit parohy z fiesty ST které po úprave jdou na FF tak ano to je drahe a je to 8k :D

vyfuk - 4k kat, 5,5k Ulter sport + 500 kč trubky :)
Pokud i svody tak to nevim cenu, rád bych odkaz kdyby někdo měl :)

Úprava ŘJ - 5k max :) mám nabídku i za 2k :) jedná se pouze o přemapování palivove soustavy však :) ale to se oplatí až na hotovy komplet..
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od ZaQik » 12.05.2020 06:51

vymyslene to mas (asi) dobre, ale zkusenost mi rika, ze az to udelas, budes zkoumat, co s motorem dal ... a tak porad dal a dal ... a nakonec zjistis, ze levnejsi (cas, penize, slepe cesty) by bylo porizeni ST (i to lze prestavet na LPG) - a neboj se, tam si s motorem taky "vyhrajes"


ohledne zvuku - vyndani katalyzatoru je prasarna, obcas to budes dychat i Ty; precti si a pokracuj v viewtopic.php?f=89&t=47027
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
TomFocus
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8239
Registrován: 12.05.2013 17:06
Bydliště: Praha

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od TomFocus » 12.05.2020 10:36

Doplním, chápu tě...
Ale bude to stát desítky tisíc 10-40 i pokud si budeš výfuk navrhovat a dělat sám. To stejné sání.
Pokud ti jde o zábavu šel bych cestou zachovat Nm a hlubší tóny než KW a ječák.
Výfukem a sáním to začíná, pak se, výstřiky, čerpadlo... atd
FF II meziFL performance1600D upgrade +++ Color blue
Galerie
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jarod72pm
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 2220
Registrován: 18.05.2012 21:51
Bydliště: Otrokovice

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od jarod72pm » 12.05.2020 10:55

Sel bych cestou nejmenšího odporu , to je dát sportovní laděný výfuk a vzduchovou vložku -hřib (odstínit od motoru) a pak naladit řídící jednotku motoru na tuningu podle vlastních představ (někteří tunéři to umí přímo na počkání ). Větší zásahy jsou neslučitelné pro STK (průchozí kat a jinak blokované cesty softwéru) vše ale má cenu zvýšené spotřeby benzínu. (u mě třeba šla ještě poladit šrtící klapka třeba) i odlehčit auto - nevozit plnohodnotnou rezervu atd.
Kia Carens 2014 1.6 GDI 99kW Exclusive +winter packet +bufík
Ford Focus 2006 1.6 Ti-VCT Kombi Trend Plus - prodáno 24.8.2020
Byl - Opel Astra Kombi 1.4 16V
Byl - Škoda Forman 1.3i

Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 12.05.2020 23:30

Neumím přímo odpovědět nebo označit člověka tak to napíšu takhle :D

ZaQik - Děkuji za názor tak se do toho budu pomalu pouštět, jen teda nemůžu na moje auto sehnat sport. kat -> ten co jsem původně našel je na ST225 a to prý majtele obchodu nebude pasovat na mé auto. Asi má pravdu že? Vzhledem k tomu že ST225 je už o něčem jiném :D
Už nějakou dobu hledám ideální kompromis a čtu tady témata i jinde.. Takže máš úplnou pravdu :) Proto zůstanu pak jen u úprav co jsem napsal a nic dál, teda možná jen ten chip - přemapování, zbytek jak mi naznačuje by stálo už moc.. Extrem mě napadlo nahodit motor Volvo 2.5 V6? či ten motor co se dávál do mk1? nemám zde takovou znalost a zapsat ho? vím že lze o obsah víš zapsat, ale to je fakt extrem vzhledem k ceně GO :D takže to nejspíš ne... a zůstanu jen u sání a výfuku :D + děkuji za odkaz, projdu si to :) .. Kdybys věděl o svodech + katalyzatoru který bych tam mohl dat a pasoval (bylo to průchodnější) ocenil bych to :D

TomFocus - no cílem je aby auto mělo dostatek chladného vzduchu + mělo to lepší zvuk :) Takže možná dám jen ten Ulter Sport(vyfuk na míru ktery by měl dobrý zvuk a nejak mi pomohl stoji pomalu pulku ceny auta no, na ST či RS bez váhání že, ale u toho mého to nejspíš nemá cenu :D ) a pohraju si se sáním a časem přemapuji palivovou soustavu pokud s tím pujde hnout nejak kloudně :) O vstřikoch a čerpadla jsem přemýšlel ale to stále zhodnocuji zda se to vubec oplatí na 10 let staré auto s najezdem 207k km :D

jarod72pm - to pravě chci nejspíš tak udělat, ale přemýšlím dokonce nad tim že bych ten hřib dal do origo airboxu a z boku kde bude díra to zatěsnil, poté ten oem přivod vzduchu překopak na trubici (tak aby to tam pasovalo) a na začátek trubice udelal něco ve stylu naporového sání a dal to hned za masku než nakonec jen tak na kratko jak jsem psal, ale přemýšlim co bude lepší stále :D
Co se týka STK a výfuku -> mám domluvené pravidelné výměny vyfuku před STK aby auto přoslo, ale na to je potřeba ovšem zachovat původni výfuk/ jenže zatím nevím co s tím katem a zda teda vubec s ním budu něco dělat, přemýšlím že bych tam dal jen ten Ulter Sport... Tím chci řict že ten kat je stále ve stádiu přemýšlení :D
S řídící jednotkou si zkusím pohrát až na závěr aby to mělo cenu :) Už jen kvůli tomu aby váha vzduchu pustila víc vzduchu a mělo to sání význam nějaký :)

Děkuji za odepsání a názory :) Cenním si toho že se k tomu někdo aspoň vyjádří :)
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od petulak » 13.05.2020 09:32

základ je, vždy dostat do motoru více vzduchu a paliva.
můžeš začít tím přívodem vzduchu, a pak dle možností / tvých / pokračovat.
klapka,vačky,vstřiky,výfuk,čerpadlo,ŘJ, atd.

:mrgreen: :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od petulak » 13.05.2020 09:36

FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 13.05.2020 11:55

Váčky, vstriky a čerpadlo možná ale zatím jsem o tom nepřemýšlel :D úplně nevím zda se to oplatí z finančního hlediska... 😅 Ale děkuji za rozbor a odkaz určitě se podívám :)
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 13.05.2020 12:01

Chci se zeptat na dvě technické záležitosti:

1. Pasovali by na muj FF 2 2.0 Duratec HE (2 sondy) - svody, katalyzator případně i další věci z jiné generace? Třeba mk1? Respektive nedokážu nějak najít kloudne svody a katalyzátor sportovní na mé auto :/ ty co jsem našel jsou na st225 a prý by tam nešli. + Decat? Šel by dohledat na me auto? Vím ze 03+ mk1 měla už snad dvě sondy, tak mě právě napadlo vzít aspon katalyzátor z tama, pokud by pasoval na svody, přinejlepším i kdyby sportovní svody pasovali z nějaké mk1

2. Ma cenu použít oem airbox a do nej kornus a tu boční diru zacpat? A udelat svody vzduchu do toho filtru? Nez vytvaret custom, zda ten oem ma nějaké restrikce nebo je absolutne nevhodný?

Děkuji za odpověď :)
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od petulak » 13.05.2020 13:08

Motorsport03.jpg
něco takto? chceš?
focus_zetec_throttle_body5.jpg
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od petulak » 13.05.2020 13:12

já mám 65mm klapku, KN vložku, +
Fotečky m 007.jpg
Fotečky m 007.jpg (32.51 KiB) Zobrazeno 4092 x
Fotečky m 005.jpg
Fotečky m 005.jpg (27.94 KiB) Zobrazeno 4092 x
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Delllx
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 11.05.2020 13:49

Re: Sání + Výfuk

Příspěvek od Delllx » 13.05.2020 14:44

Ano presne, lazene svody (nebo jinde pojmenovane jako sportovni ci 4-1? Ty čísla jsou uz specifikace ale tak hluboke podvědomí nemam :D
Presne tohle shanim, jen prece Duratec HE neni odlisny jen teda vylepseny ne? Je to přímý nastupce Zetecu myslím že?

Tak zda bych aspon svody + kat. mohl vzit z mk1 (verze kde už byly dvě lambda) myslím že od 03+ byly?


Klapku chci dat také 65mm (3-4k) jsem ji našel, mam už elektrickou, auto bez volnoběžného ventilu(o vše se stara ta klapka). 70mm je jen v UK za 6k + 500kc doprava 😅
Ford Focus Mk2 107kW Duratec HE + LPG (BRC)

Odpovědět

Zpět na „Focus - tuning 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti