Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět

Kolisu vasmu Focusu otacky motora pri dojazde na krizovatku ?

Ano
172
56%
Nie
54
18%
Obcas
75
25%
Neviem
4
1%
 
Celkem hlasů: 305

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od petulak » 10.06.2011 19:20

Jak jsem tu už někde psal: Za 1.-dal jsem nový voln. vent.. Za 2.- matičku na doraz.šrub klapky. Za 3.- hadičk. plus ventilek od klikovky/ventilek tam nemám/mám do airboxu. Za 4.- obě hadičky od výparů z nadrže,pod klapku --nemám/zrušil jsem je/.Uzávěr nádrže/ víčko/ mám bez ventilu, tzn.- nádrž je bez podtlaku. A to vše jsem seřízoval-/vent.voln. plus matič. na klapce/. Já už půl roku s volnběhem nemám problémy. Tod asi vše. Ale neboj, laboroval jsem nad tím skoro dva roky. :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Tom787252
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 08.06.2011 08:14

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od Tom787252 » 10.06.2011 20:46

Dík za info, je vidět, že sis s tim dal pěknou práci. Fakt ti závidim, že už máš klid. Ještě asi zkusím vyčistit MAP senzor a pak, pokud to nepomůže, začnu zkoušet to co ty. Ani by mi nevadil vyšší volnoběh, hlavně kdyby tak nekolísal dolů a tím nerozvibrovával celý auto.
Focus Kombi FL 1.6 16V 74kW Zetec SE 2002

Uživatelský avatar
maxo111
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1039
Registrován: 23.10.2008 18:53
Bydliště: BB, BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od maxo111 » 10.06.2011 21:10

Nastavenie vole ventilov, spravne nastavenie rozvodu => vlastna skusenost :idea:
Focus II. Tournier 1.8 TDCi, 2010

Uživatelský avatar
Filous
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 01.08.2009 17:23
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od Filous » 12.06.2011 17:06

Jak už jsem psal několikrát. Blbá výměna jedné hadičky a celé se to zas rozštelovalo. Opět mi pomohlo dotažení toho šroubku na vol. ventilu ! Asi tak o čtvrt otáčky a zatím to chodí celkem dobře. Ne sto procent ale jde to. Nic jiného zatím nefungovalo tak jako toto. Ale nesmí se to utáhnout zas moc pak třeba ani nechytne při startování. Když se to trefí tak akorát funguje to alespoň u mne !
1.8 16v Ghia combi 1999

Uživatelský avatar
Jirik 1.8
Junior
Junior
Příspěvky: 256
Registrován: 20.02.2010 19:35
Bydliště: Brno

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od Jirik 1.8 » 13.06.2011 21:28

Já to chlapy se svým Focusem 1.8 rok 1999 zatím vyřešil tím, že prostě se snažím mít zařazenou rychlost až skoro do zastavení a podřazuji. Sice to vylítne mezi 1500 - 2300 ot/min na ten volnoběh než auto zastaví úplně (pač v okamžiku kdy šlápnu na spojku, tak auto je ještě v pohybu asi 10km/h), ale pořád lepší než by to letělo samovolně do těch 4000 ot/min, jak se mě to stávalo kdysi. Není to sice řešení, ale zatím lepší, než se pak ostatní na vás koukaj, jak na blba při dojždění na křižovatku. Musím teda hluboce zaklepat, že zatím to moje 1.8 dělá tak jen 1 - 3x do měsíce tady ty šílenosti s otáčkama a hlavně po delší jízdě na 5-tý převodový stupeň (např. po 1h jízdě po dálnici s konstantní rychlostí).
Ford Focus sedan 1.8 (85kW), r.v. 1999, GHIA
Obrázek

Uživatelský avatar
k0n0p
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2009 16:47

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od k0n0p » 03.11.2011 00:00

Někde jsem se tu dočetl, že problém možná spočívá v nastavení řídící jednotky. Je dost možný, že při dojezdu na křižovatku, kdy se motor rychle odpojí, sepnou se brzdovky, najednou dojde ke snížení přebytku výkonu až na nulu a motor to prostě nerozdejchá.

Tím pádem, nevíte někdo o někom, kdo se tímto takto zabýval a případně to i vyřešil. Tenhle nekonečný problém přeci nemůže být neřešitelný !! (a na nový auto nemám) :)
Ford Focus combi, 1,6 16V, 74 kW, rv. 1999

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od petulak » 03.11.2011 17:08

Ach--jo!! :wallbash: :wallbash:

Už k tomu nemám,co říct. :dih: :dih:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
k0n0p
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2009 16:47

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od k0n0p » 04.11.2011 01:31

petulak píše:Ach--jo!! :wallbash: :wallbash:

Už k tomu nemám,co říct. :dih: :dih:
Věřim, že Tě to možná štve, jak je to dokola.. A neni se čemu divit, jelikož tvůj příspěvek je skoro všude :)
Nicméně, (možná jsem hledal blbě) nikde jsem se nedočetl, že by někdo uměl překopat řídící jednotku, aby se toto nestávalo...
Co jsem četl, tak volnoběžný ventily, sací klapky, hadičky všeho druh apod. jsou jen dočasný řešení, ale nikde jsem se nedočetl, jestli se někomu povedlo změnit chování řídící jednotky.
Ford Focus combi, 1,6 16V, 74 kW, rv. 1999

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od petulak » 04.11.2011 05:42

Někdo,si tady ŘJ, nechal "překopat"--a prej to pomohlo. :mrgreen:

Výměna prasklé hadičky,vyčištění klapky,ventilu--nejsou dočasné řešení, aspon podle mě. :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
k0n0p
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2009 16:47

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od k0n0p » 07.11.2011 23:20

petulak píše:Někdo,si tady ŘJ, nechal "překopat"--a prej to pomohlo. :mrgreen:

Výměna prasklé hadičky,vyčištění klapky,ventilu--nejsou dočasné řešení, aspon podle mě. :mrgreen:
Moc nevim, jak se k tomu příspěvku zachovat, tak se zeptám prostě polopatě a bez smajlíků...

Možná hledám blbě, ale nikde jsem se o "překopání" ŘJ nedočetl. Je-li to opravdu lék na tento neduh, který trápí snad každého focusáka r.v. 1998-2004 (nebo tak nějak), divím se o to víc, že o tom nikdo nepíše. Nemáš víc informací nebo alespoň odkaz kde jsi to četl?

Ohledně výměny hadiček, klapek, ventilů jsem již četl několikeré tvoje příspěvky, které mně jen utvrdili v tom, že s tímto nemá skoro cenu něco dělat a že on pověstný zakopaný pes je někde jinde.
Ford Focus combi, 1,6 16V, 74 kW, rv. 1999

Uživatelský avatar
Dingo-zetec se
Junior
Junior
Příspěvky: 491
Registrován: 08.01.2009 01:19
Bydliště: Trenciansky kraj

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od Dingo-zetec se » 09.11.2011 23:31

no asi takto,,, :D podla mna tie otacky ustalene nebudu nikdy,,vzdy ked idem na volnobehu alebo len tak mam vyradene na mieste tak je vsetko v poriadku,akonahle zacnem pracovat s brzdovym pedalom tak to ide hore tak o 100 otacok,vsimol som si ze z brzdoveho valca ide niaka plastova hadicka rovno za sktiac.klapku do sania.. :nixw: . A vzdy ked zapojim do cinnosti niaky spotrebic ci servo alebo vyhrev okien tak to lieta okolo 100 otaciek :nixw: . proste soudruzi z NDR to tak navrhli a hotovo... :D a co sa tyka 1,8 vystrelenie otacok cez 3000 a podobne cifry tak to uz je ine kafee :?
1.6 16v zetec-se 2004 Black Panther metal
Dingo-Black Panther
Obrázek
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
k0n0p
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2009 16:47

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od k0n0p » 24.11.2011 00:10

Rád bych dodal jednu zajímavost.
O víkendu jsem vykonal cestu do Paříže a zpět, což je cca 2000km po dálnicích stabilním režimem 130-160km/h a musim říct, že pozoruji jisté zlepšení situace s chcípáním motoru. Běžně se mi to stávalo každý den, když jsem si na to nedával zrovna pozor, ale po týhle cestě toho chcípnutí musim skoro docílit sám.

Někdo tady vzpomínal, že defakto po jakýkoliv opravě, úpravě, vyčištění či výměně se to zpět vrátilo k problémům. I mně to jeden čas fungovalo lépe, a sice, když jsem dal novou baterku.

Dle mého názoru tohle vše opravdu ukazuje na přizpůsobování se řídící jednotky na změnu v systému. Nečekal bych že fofo je v softwaru takhle daleko a umí se přizpůsobovat. Nicméně, přizpůsobuje se asi nedobře, soudě podle počtu příspěvků v tomto tématu :)
Ford Focus combi, 1,6 16V, 74 kW, rv. 1999

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od petulak » 24.11.2011 16:17

k0n0p píše:Rád bych dodal jednu zajímavost.
O víkendu jsem vykonal cestu do Paříže a zpět, což je cca 2000km po dálnicích stabilním režimem 130-160km/h a musim říct, že pozoruji jisté zlepšení situace s chcípáním motoru. Běžně se mi to stávalo každý den, když jsem si na to nedával zrovna pozor, ale po týhle cestě toho chcípnutí musim skoro docílit sám.

Někdo tady vzpomínal, že defakto po jakýkoliv opravě, úpravě, vyčištění či výměně se to zpět vrátilo k problémům. I mně to jeden čas fungovalo lépe, a sice, když jsem dal novou baterku.

Dle mého názoru tohle vše opravdu ukazuje na přizpůsobování se řídící jednotky na změnu v systému. Nečekal bych že fofo je v softwaru takhle daleko a umí se přizpůsobovat. Nicméně, přizpůsobuje se asi nedobře, soudě podle počtu příspěvků v tomto tématu :)
:shocked: :shocked: Hurá--a ted všem,co to chcípá a nebo né: pro novou baterku. :dih: :dih:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
k0n0p
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 06.04.2009 16:47

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od k0n0p » 25.11.2011 18:53

petulak píše:
k0n0p píše:Rád bych dodal jednu zajímavost.
O víkendu jsem vykonal cestu do Paříže a zpět, což je cca 2000km po dálnicích stabilním režimem 130-160km/h a musim říct, že pozoruji jisté zlepšení situace s chcípáním motoru. Běžně se mi to stávalo každý den, když jsem si na to nedával zrovna pozor, ale po týhle cestě toho chcípnutí musim skoro docílit sám.

Někdo tady vzpomínal, že defakto po jakýkoliv opravě, úpravě, vyčištění či výměně se to zpět vrátilo k problémům. I mně to jeden čas fungovalo lépe, a sice, když jsem dal novou baterku.

Dle mého názoru tohle vše opravdu ukazuje na přizpůsobování se řídící jednotky na změnu v systému. Nečekal bych že fofo je v softwaru takhle daleko a umí se přizpůsobovat. Nicméně, přizpůsobuje se asi nedobře, soudě podle počtu příspěvků v tomto tématu :)
:shocked: :shocked: Hurá--a ted všem,co to chcípá a nebo né: pro novou baterku. :dih: :dih:
Evidentně jsem to nenapsal tak, aby to všichni pochopili.
Ford Focus combi, 1,6 16V, 74 kW, rv. 1999

Uživatelský avatar
LamB_17
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 568
Registrován: 24.07.2010 22:59
Bydliště: skoro BRNO

Re: Kolisanie otacok motora pri dojazde na krizovatku

Příspěvek od LamB_17 » 28.11.2011 15:18

k0n0op: mas muj obdiv ze jsi se s autem co ti chcipa (nebo chcipalo) si jel az do Parize, ja bych mel strach vyjet za Brno :D respekt :palec_nahoru:
Ford Focus kombi, 1.6 benzín, rv. 2004, černá panther, dotaženo z NDR :) , fólie SunTek HP15 (už jen vzadu)

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 18 hostů