Cvakanie od poloos

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Jelo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.07.2010 17:33
Bydliště: Bratislava

Cvakanie od poloos

Příspěvek od Jelo » 06.02.2012 10:17

Ahoj, potrebujem poradiť.

mám rok a pol starého focusa 1.6 74kw benzín. Pred štyrmi mesiacmi som zaregistroval pri rozobiehaní a cúvaní, cvaknutie od prednej nápravy, vzdy to pekne cvaklo. Vo forde mi oznámili, ze je to známy problém a podla nejakeho navodu, pracovného postupu od fordu vytesnili poloosy nejakým silikónom, pravdepodobne pri kolesách. Riešilo sa to v záruke.

Opäť po nejakej dobe sa mi cvakanie opäť ozíva je to len zatiaľ jemne počuť, ale časom to zas bude počuťeĺne aj pre servisákov vo forde.

Pláunujem keď bude trochu teplejšie ísť s tým do servisu na reklamačku, a rád by som vedel čo je príčinou, či poloos od výroby je zlá, alebo konštrukčná choroba fordu. Lebo zase nejaké vytesnenie ala frod, mi príde riešenie tak max na pol roka.

Prosím vás stretol sa tu niekto s týmto problémom?
Ako ste to poriešili?

ďakujem.
Focus II 1.6, 74 KW

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od petulak » 06.02.2012 19:00

Jelo píše:Ahoj, potrebujem poradiť.

mám rok a pol starého focusa 1.6 74kw benzín. Pred štyrmi mesiacmi som zaregistroval pri rozobiehaní a cúvaní, cvaknutie od prednej nápravy, vzdy to pekne cvaklo. Vo forde mi oznámili, ze je to známy problém a podla nejakeho navodu, pracovného postupu od fordu vytesnili poloosy nejakým silikónom, pravdepodobne pri kolesách. Riešilo sa to v záruke.

Opäť po nejakej dobe sa mi cvakanie opäť ozíva je to len zatiaľ jemne počuť, ale časom to zas bude počuťeĺne aj pre servisákov vo forde.

Pláunujem keď bude trochu teplejšie ísť s tým do servisu na reklamačku, a rád by som vedel čo je príčinou, či poloos od výroby je zlá, alebo konštrukčná choroba fordu. Lebo zase nejaké vytesnenie ala frod, mi príde riešenie tak max na pol roka.

Prosím vás stretol sa tu niekto s týmto problémom?
Ako ste to poriešili?

ďakujem.
:shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Jelo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.07.2010 17:33
Bydliště: Bratislava

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od Jelo » 07.02.2012 09:46

No šak, som kukal 8O na servisného technika jak mi to vysvetloval, že "ako je uchytená poloosa, skrutkou, tam sa to vytesnuje zo špeci silikónom".

aj tu na fóre to spomína P2M
http://www.ford-focus.sk/forum/viewtopi ... 1&start=15

Preto sa pýtam, užil si niekto takúto... koko.. na svojom aute? stretol sa s tým niekto?
Focus II 1.6, 74 KW

RoSy78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 11.06.2012 13:38

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od RoSy78 » 01.08.2012 10:25

to jelo: ahoj, neviem ci mam ten isty problem, ale tazko sa slovami opisuje zvuk.
Ale skusim, tiez mam FOFO r.v 2009 1,6 benzin 74kW. dlhsie to sledujem asi nieco podobne. Mne to vydava taky zvuk ako keby som presiel po kanali ( ten tam nie je ale). Robi mi to nasledovne.
Nastartujem, hodim jednotku - pomalu pustam spojku a rozbieha sa auto. Po prejdeni asi 5 metrov radim dvojku a pomaly pustam spojku a potom to pride, ze bum - hovorim ze zvuk ako ked prejdem po kanalovom kryte, ale takom liatinovom ako sa dava na zumpu. A mam taky pocit, ze to je ked mam vytocene kolesa mierne. Pri inych rychlostiach to nepocujem asi preto ze nemam vytocene kolesa. Cize na co sa treba zamerat ? pojdem s tym do servisu (ale nie FORD - tych uz nemusim), nech vedia kde maju hladat chybu.
Dakujem

Uživatelský avatar
shamycz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 05.11.2012 16:18

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od shamycz » 21.11.2012 22:43

Mám podobný problém - také při rozjezdu nebo zpátečce občas uslyším mírné cvaknutí od poloos - jako by byl špatný homokinetický kloub, ale ten je prý naprosto v pořádku.... Tak nevím, co s tím :/

Ford Focus 2007 - Duratec HE 1.8 92kW, najeto 61 000km.....
Ford Focus II 2007 3dv. - Duratec HE 1.8 92kw, LPG AG Compact Obrázek

Jelo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.07.2010 17:33
Bydliště: Bratislava

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od Jelo » 23.12.2012 12:32

shamycz:

mne to praskanie poloos bolo pocut. Vzdy pri rozbiehani na jednotke... Dlho dlho som nevedel na to prist, pri akej situacii a kedy to robi... nevedel som to praskanie navodit....
Raz som pri betonovej stene pri cuvani pocul ten isty zvuk. A prisiel som na to ze, mi to spravi vzdy ked som po cuvani, zaradil jednotku a rozbehol sa a zas naopak, z jednoty do spiatocky a rozbehol sa.
Mno a potom v servise na zdvika, skontrolovali sa tycky stabilizatora, silentbloky, vsetky gumove spoje..atd.. vsetko o.k.
Potom sme auto dali dole. a Servisak povolil poistnu skrutku na poloosi pojazdil som a uz to nerobilo... Tak som potom letel do original ford servisu, kde mi zalepili tisichran na poloose. A je klud... dufam ze sa to uz neprejavi... (Lepili mi to na dva krat, raz v zime, a raz v lete, lebo v zime to na chuja zlepili tak sa mi to znova objavilo).

Ak sa ti podari na to prist kedy to presne robi a budes to vediet na pockanie ten zvuk v servise ukazat tak mas polovicu roboty za sebou...
Mne to trvalo kym som na to prisiel, ale potom to bolo o.k

Vo forde presnejsie Summit Bratislava Zlatepiesky mi pan na reklamackach povedal ze je to znamyproblem a maju na to presny postup od fordu, kde naj.bu nejeky lep, tmel na tisic hran a naboj kolesa.... Zatial je to o.k..

Drzim palce.....
Focus II 1.6, 74 KW

JUHA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 140
Registrován: 06.12.2011 19:59
Bydliště: Jablonec n.n.

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od JUHA » 23.12.2012 12:42

Mě tam cvaka když přeřadim nebo prudce uberu a přidam plyn take nevim odkud to jde přijde mi to jak z diferencialu
Ford Focus ST Black Panther ,2006, camp performance 187 kw,
Ford Mondeo combi Titanium S, mk4, 2.2. tdci 147kw.Black Panther r.v. 2012

Uživatelský avatar
shamycz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 62
Registrován: 05.11.2012 16:18

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od shamycz » 23.12.2012 18:50

Jelo:

Cvaká mi to naprosto přesně jak tobě. Při jedničce nebo pak při zpátečce a zas naopak - vždy se to projeví.. přesně tato situace - ale taky, vše OK! :D

Takže stačilo jen povolit jen pojistný šroub na poloose ?:D:D

edit.: Najeto sem měl jen 51 000 Km, nechápu jak jsem se mohl splést v 10 000km :D:D
Ford Focus II 2007 3dv. - Duratec HE 1.8 92kw, LPG AG Compact Obrázek

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od tym » 23.12.2012 19:15

JUHA píše:Mě tam cvaka když přeřadim nebo prudce uberu a přidam plyn take nevim odkud to jde přijde mi to jak z diferencialu
Tvůj problém bude asi dvouhmota... sice z Mondeo sekce, ale pročti si následující vlákno od tohoto příspěvku dál, pár stránek a uvidíš...
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 86#p310786

Jelo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 31.07.2010 17:33
Bydliště: Bratislava

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od Jelo » 23.12.2012 20:14

shamycz

Ne ne ne, povolit srob na poloose to nespravilo. Ked sme povolili srob na poloose, tak to prestalo cvakat. To len Servisak mal takeho tusaka ze ked povoli srob na poloose, tak tam nebude take pnutie a bude tisichran tzv. na volno v naboji kolesa.... tak som len presne zistil kde to cvaka.

Vyriesilo to vytesnenie poloosi a naboja kolesa nejaky pripravkom od fordu, auto som doviezol do fordu, vabrali poloos z naboja, potreli nejakym pripravkom, dali to do kopy a auto muselo stat aspon 6 hodin, ked ne viac, mal som to tam skoro cely den.....
Focus II 1.6, 74 KW

Tomáš99
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2013 11:00

Re: Cvakanie od poloos

Příspěvek od Tomáš99 » 29.05.2014 07:52

Mám Mazdu 3 1,6 TD - stejný motor a podvozek jako FOFO. Kdysi byla nějaká svolávačka, musela se však zaplatit. Měnily se nějaké šroubky a podložky v předních nábojích. Já to neřešil, cvaká to už 250 tkm a doufám že ještě jednou tolik bude.

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů