spojka

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
NEEO
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2764
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od NEEO » 06.07.2007 09:33

PedroH píše:
Stela píše:to klouzaní začalo pozvolna a spojka zabírala nahoře. S tim prokluzem sem najezdil ještě ( to ted odhaduji protože si to nepamatuji ) asi 5000 . Takže času dost na výměnu
uf, tak tos mě uklidnil. Jedu na dovolenou sice jen do Čech, ale přece. Jen doufám, že neodejde hydraulika spojky - to by bylo jiné kafe...uvidíme. Každopádně díky za info... :D
držím ti palce ať vydrží. 8)
Ford focus 1,6i 16v ZETEC SE, Combi Trend, r.v.2002
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 06.07.2007 18:51

PedroH píše:
Stela píše:ja měnil spojku při 143 000 km a to už klouzala že se ani nedalo jet .Cena asi 10 000 kč s prací
Mám na tebe dotaz: začne klouzat hned nebo tomu předcházejí nějaké příznaky? A když tak jaké a v jakém předstihu? Díky za odpověď
Odchazejici spojku poznas hned. Pac pri prudkem rozjezdu nezahrabes a bude pri razeni takova pomalejsi. Ja treba kdyz jsem pri rychlem razeni mel pres 2000 ot., dupnul jsem na plyn a pustil spojku, tak zacala prokluzovat, otacky se zvedly a pak klesly a teprve potom to auto zabralo.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 14.07.2007 08:37

ahojte focusaci,
hladanie mi nepomohlo, tak sem pisem moj problem so spojkou...
ked idem dlhsie po dialnici, minimalne tak pol hodinu rychlostou 130-160, tak po najblizsom zoslapnuti ide spojka velmi tazko. po par stlaceniach uz ide normalne. robi mi to uz od vyroby, ale nakolko nejazdim casto dlhe trate, tak som tomu spociatku nevenoval pozornost, no spravilo mi to vzdy po takej ceste, tak nieco urcite nebude v poriadku... tiez pri pustani spojky akoby sa cast zopnutia udiala vo velmi kratkej dobe, v prevodovke nieco cvakne a autom trochu cukne. napriklad ked povolujem spojku bez pridania plynu, tak je to cvaknutie pocut takmer vzdy a mierne to cukne s autom. pre uplne plynule zopnutie spojky musim vzdy pridat trochu plynu.

pytal som sa fokiho cez SZ, ale on sa s takym niecim este nestretol. omika napadlo, ze ci sa tam nieco niekde nesucha, tym sa zvysuje trenie a preto ide po dlhsej rychlej jazde spojka tazsie... :roll:

urcite s tym zajdem do servisu, auto ma rok a nabehanych 18.000 km a spravam sa k nemu setrne, takze zivotnostou a zlym zachadzanim to urcite nebude !

ak by sa s takym niecim niekto stretol, alebo vedel co tomu moze byt, moc prosim o rady
diky :wink: :(

Zdobek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 60
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdobek » 14.07.2007 12:24

Taky přispěju se svojí troškou do mlýna.Mám na tachometru 120000 a spojka byla úplně out! Na dovolené začla při přidání na dálnici prokluzovat,takže došlo na kompletní výměnu. cena 11 tis komplet i s přítlačákem. A když jsem měl tu možnost si i potom prohlídnout tak na jedné straně byla ojetá až na nýty!!! Vzhledem k tomu,že mám servisku nezbývá jiného vysvětlení,než že jí dával někdo přede mnou pěkně zahulit a asi jezdila většinou po městě. Každopádně teď to jezdí jedna báseň! :wink:
Ford Focus 1,6 74kw r.v.2001 kombi Vínová
Ford Focus 1,8 TDDi 66kw r.v8/2000 kombi Polar Silver

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 16.07.2007 10:23

misoo píše:ahojte focusaci,
hladanie mi nepomohlo, tak sem pisem moj problem so spojkou...
ked idem dlhsie po dialnici, minimalne tak pol hodinu rychlostou 130-160, tak po najblizsom zoslapnuti ide spojka velmi tazko. po par stlaceniach uz ide normalne. robi mi to uz od vyroby, ale nakolko nejazdim casto dlhe trate, tak som tomu spociatku nevenoval pozornost, no spravilo mi to vzdy po takej ceste, tak nieco urcite nebude v poriadku... tiez pri pustani spojky akoby sa cast zopnutia udiala vo velmi kratkej dobe, v prevodovke nieco cvakne a autom trochu cukne. napriklad ked povolujem spojku bez pridania plynu, tak je to cvaknutie pocut takmer vzdy a mierne to cukne s autom. pre uplne plynule zopnutie spojky musim vzdy pridat trochu plynu.

pytal som sa fokiho cez SZ, ale on sa s takym niecim este nestretol. omika napadlo, ze ci sa tam nieco niekde nesucha, tym sa zvysuje trenie a preto ide po dlhsej rychlej jazde spojka tazsie... :roll:

urcite s tym zajdem do servisu, auto ma rok a nabehanych 18.000 km a spravam sa k nemu setrne, takze zivotnostou a zlym zachadzanim to urcite nebude !

ak by sa s takym niecim niekto stretol, alebo vedel co tomu moze byt, moc prosim o rady
diky :wink: :(
Misoo...
Bez toho radia tam zacinas objavovat kadejake pazvuky :!: :idea: :wink:
Rada:
Kup si radio :idea:

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 16.07.2007 11:41

zirafak píše:
misoo píše:ahojte focusaci,
hladanie mi nepomohlo, tak sem pisem moj problem so spojkou...
ked idem dlhsie po dialnici, minimalne tak pol hodinu rychlostou 130-160, tak po najblizsom zoslapnuti ide spojka velmi tazko. po par stlaceniach uz ide normalne. robi mi to uz od vyroby, ale nakolko nejazdim casto dlhe trate, tak som tomu spociatku nevenoval pozornost, no spravilo mi to vzdy po takej ceste, tak nieco urcite nebude v poriadku... tiez pri pustani spojky akoby sa cast zopnutia udiala vo velmi kratkej dobe, v prevodovke nieco cvakne a autom trochu cukne. napriklad ked povolujem spojku bez pridania plynu, tak je to cvaknutie pocut takmer vzdy a mierne to cukne s autom. pre uplne plynule zopnutie spojky musim vzdy pridat trochu plynu.

pytal som sa fokiho cez SZ, ale on sa s takym niecim este nestretol. omika napadlo, ze ci sa tam nieco niekde nesucha, tym sa zvysuje trenie a preto ide po dlhsej rychlej jazde spojka tazsie... :roll:

urcite s tym zajdem do servisu, auto ma rok a nabehanych 18.000 km a spravam sa k nemu setrne, takze zivotnostou a zlym zachadzanim to urcite nebude !

ak by sa s takym niecim niekto stretol, alebo vedel co tomu moze byt, moc prosim o rady
diky :wink: :(
Misoo...
Bez toho radia tam zacinas objavovat kadejake pazvuky :!: :idea: :wink:
Rada:
Kup si radio :idea:
dobra rada na nezaplatenie :) :) :) :P
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 16.07.2007 11:49

kamarat sa pozna hned !! :lol: :lol: :lol:

inac po mailovej konzultacii s p. koisom moze to byt zlou spojkovou kvapalinou... kazdopadne tam pojdem a uvidime... :idea:

Uživatelský avatar
omik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 640
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od omik » 16.07.2007 12:10

misoo píše:kamarat sa pozna hned !! :lol: :lol: :lol:

inac po mailovej konzultacii s p. koisom moze to byt zlou spojkovou kvapalinou... kazdopadne tam pojdem a uvidime... :idea:
tak tu spojku po ceste do banoviec neuvar 8O
Ford Mondeo 2011 Titanium S, 2.0TDCi (120kW), panther black
ex: FoFo2 Ghia 5hatch, 1.6 TDCi (80kW), tonic blue, +eibach pro kit 

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 16.07.2007 14:16

omik píše:
misoo píše:kamarat sa pozna hned !! :lol: :lol: :lol:

inac po mailovej konzultacii s p. koisom moze to byt zlou spojkovou kvapalinou... kazdopadne tam pojdem a uvidime... :idea:
tak tu spojku po ceste do banoviec neuvar 8O
jak neuvar, sak po ceste spojku nestlacam... prave preto mi to nejde do hlavy... ale nevadi, prd sa do toho vyznam, tak radsej ani nad tym nepremyslam... :oops: :lol:

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 16.07.2007 17:14

Zdobek píše:Taky přispěju se svojí troškou do mlýna.Mám na tachometru 120000 a spojka byla úplně out! Na dovolené začla při přidání na dálnici prokluzovat,takže došlo na kompletní výměnu. cena 11 tis komplet i s přítlačákem. A když jsem měl tu možnost si i potom prohlídnout tak na jedné straně byla ojetá až na nýty!!! Vzhledem k tomu,že mám servisku nezbývá jiného vysvětlení,než že jí dával někdo přede mnou pěkně zahulit a asi jezdila většinou po městě. Každopádně teď to jezdí jedna báseň! :wink:
U diesela je to uplne normalni, ze spojka odejde po 100 000km, ja jsem ji taky menil ve 125000km. Naftak ma spojku o hodne silnejsi, nez benzinak a turbo ji dava taky poradne zabrat, takze se nemusis divit. U benzina ti spojka vydrzi treba 300 000km.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
JardaB
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 592
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Mladá Boleslav, (občas) Praha, (skoro) Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JardaB » 16.07.2007 20:54

misoo píše:...ked idem dlhsie po dialnici, minimalne tak pol hodinu rychlostou 130-160, tak po najblizsom zoslapnuti ide spojka velmi tazko. po par stlaceniach uz ide normalne....
Misoo, jestli tě to potěší, tak jsem si dnes všiml toho samého u svého FoFo při cestě z Prahy do Mladé Boleslavi. Poslední zařazení při nájezdu na R10 na Černém mostě ještě OK, další pak až na druhém sjezdu u MlBol. Měl jsem pocit, skoro jako bych šlapal na brzdu bez posilovače. Třetí vyšlápnutí už bylo zase OK. Cestou zpět to samé. Dej pak vědět, jak jsi dopadl.
Ford Focus Combi 1.6, 74kW, 02/2002, Moondust Silver
Obrázek

Uživatelský avatar
jamaka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2509
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jamaka » 16.07.2007 21:00

misoo píše:kamarat sa pozna hned !! :lol: :lol: :lol:

inac po mailovej konzultacii s p. koisom moze to byt zlou spojkovou kvapalinou... kazdopadne tam pojdem a uvidime... :idea:
spojkovou kvapalinou?????? teda ak je system vo FF II rovnaky ako v jednotke, tak v jednej nadrzke je kvapalina aj brzdova aj pre spojku. Tak potom zeby si mal aj brzdovu v haji? Po roku? Nech nesranduju!!
Iba zeby to bolo inak :)
3D 1,8TDCi SPORT 85kW(116PS) 2003
3D 2,0 ST170 127kW(173PS) 2002

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od chmelko » 16.07.2007 21:10

tiež sa mi to velmi nezda...no uvidime s cim prijde misoo az sa vrati

Uživatelský avatar
jamaka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2509
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jamaka » 16.07.2007 21:40

chmelko píše:tiež sa mi to velmi nezda...no uvidime s cim prijde misoo az sa vrati
Len aby prisiel - ak je to teda aj s brzdovou :)
3D 1,8TDCi SPORT 85kW(116PS) 2003
3D 2,0 ST170 127kW(173PS) 2002

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od misoo » 16.07.2007 23:27

JardaB píše:
misoo píše:...ked idem dlhsie po dialnici, minimalne tak pol hodinu rychlostou 130-160, tak po najblizsom zoslapnuti ide spojka velmi tazko. po par stlaceniach uz ide normalne....
Misoo, jestli tě to potěší, tak jsem si dnes všiml toho samého u svého FoFo při cestě z Prahy do Mladé Boleslavi. Poslední zařazení při nájezdu na R10 na Černém mostě ještě OK, další pak až na druhém sjezdu u MlBol. Měl jsem pocit, skoro jako bych šlapal na brzdu bez posilovače. Třetí vyšlápnutí už bylo zase OK. Cestou zpět to samé. Dej pak vědět, jak jsi dopadl.
jasne, dam vediet, ale pojdem tam az o tyzden - dva - tri...

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů