Ventilátor

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Ventilátor

Příspěvek od swm » 28.03.2006 21:46

Jsem lajk, popíšu to laicky ;-): Když za teplého počasí (nebo i teď ale za delší dobu) stojím déle na křižovatce, začne motor být hlučnější, ale otáčky se nezvednou (nebo to není moc pozorovatelné), jedná se o ventilátor chladiče?
Je normální následující: auto bylo dvě noci venku, ráno po nastartování a ujetí možná 50 m začlo ono hučení a ustalo až po více než 15 min jízdy (víceméně až byla ručička teploty chl. kapaliny v normě). Při stání na křižovatce, pokud jsem vypnul vnitřní ventilátor z pozice I na 0, hučení po chvíli ustalo, po zapnutí opět začlo. Stejně se chová klima, jakmile ji zapnu, za chvíli začne ono hučení. Zajimálo by mne, jestli to je ventilátor a je-li toto chování normální, kvůli čemu to tak je.
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Uživatelský avatar
driver
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 517
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od driver » 28.03.2006 22:31

to že stojíš delší dobu na křižovatce nebo v koloně tak ti stoupne teplota chl.kapaliny a tím ti sepne čidlo na chladiči ventilátor aby se motor nepřehříval,jakmile teplota klesne ventilátor se vypne.

Když zapneš klimu tak se automaticky zapne ventilátor,to je normální jev to se nemusíš bát,když se podíváš do motorového prostoru směrem ke chladiči tak tam máš dva ventilátory,jeden je na chladič a druhý je na chladič od klimy.
Klima má samostatný chladič a ventilátor.

swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Příspěvek od swm » 29.03.2006 11:09

No, dneska jsem v tom desti ujel 2x cca 20 km plynule jizdy mimo mesto, ventilator se v prubehu jizdy zapnul. Nechapu proc, je docela zima, navic prsi, rucicka teploty kapaliny je porad v pulce /mam dojem, ze tam ma doraz :D/, chladici kapalina v nadrzce je v norme. Kdyz jsem po 30 min prisel k autu na parkoviste, kourilo se z kapoty (coz bych povazoval v desti za normalni, pokud by to nebylo z celeho parkoviste jen moje auto :x), po nastartovani se okamzite zamlzily predni okna. Netusi nekdo cim by to mohlo byt? V lete byly mnohem vetsi horka a tak casto se ventilator nezapinal.
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů